Resultater for DM for hold 2012 Ã…rgangs klasse Vest
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 05 februar 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 februar 2012 |
Løb 30, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger | 0 | 485 | 9:40.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 1:14.21 | 2:33.24 | 2:33.24 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 3:41.93 | 4:55.09 | 4:55.09 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 6:03.05 | 7:15.58 | 7:15.58 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 8:26.33 | 9:40.41 | 9:40.41 | ||||||
1 | Agf Piger | 0 | 485 | 9:40.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 1:13.89 | 2:32.26 | 2:32.26 | ||||||
2 | Stm Piger | 0 | 466 | 9:48.07 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 1:18.89 | 2:42.92 | 2:42.92 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 1:03.83 | 2:12.51 | 4:55.43 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 1:09.18 | 2:22.20 | 7:17.63 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 1:12.31 | 2:30.44 | 9:48.07 | ||||||
3 | Silkeborg Piger | 1998 | 460 | 9:50.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 1:11.77 | 2:25.53 | 2:25.53 | ||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | 3:36.72 | 4:52.98 | 4:52.98 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 6:03.64 | 7:20.78 | 7:20.78 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 8:34.30 | 9:50.59 | 9:50.59 | ||||||
4 | As Piger | 0 | 455 | 9:52.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Schøn | 1999 | 1:14.58 | 2:33.63 | 2:33.63 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 3:40.55 | 4:52.91 | 4:52.91 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 6:07.64 | 7:23.79 | 7:23.79 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 8:35.81 | 9:52.61 | 9:52.61 | ||||||
5 | Ulrichs Piger | 1998 | 407 | 10:15.09 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Stine Knudsen | 1999 | 1:13.49 | 2:29.17 | 2:29.17 | ||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 3:42.01 | 5:00.30 | 5:00.30 | ||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 6:17.82 | 7:46.00 | 7:46.00 | ||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 8:57.12 | 10:15.09 | 10:15.09 | ||||||
6 | Odder Piger | 0 | 389 | 10:24.45 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Gizem Øzkan | 1998 | 1:15.43 | 2:34.03 | 2:34.03 | ||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 1:17.32 | 2:41.00 | 5:15.03 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 1:17.19 | 3:11.85 | 8:26.88 | ||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 1:17.66 | 1:57.57 | 10:24.45 | ||||||
7 | Haderslev Piger | 1998 | 382 | 10:28.64 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke B Christensen | 1998 | 1:13.29 | 2:33.05 | 2:33.05 | ||||||
Clara Franck | 1999 | 3:48.93 | 5:07.57 | 5:07.57 | ||||||
Laura Morsing | 1999 | 6:20.88 | 7:37.07 | 7:37.07 | ||||||
Anna Fuglsang | 1998 | 8:56.74 | 10:28.64 | 10:28.64 | ||||||
8 | Triton Vejle Piger | 0 | 374 | 10:32.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Katrine Møll Jensen | 1998 | 1:18.31 | 2:42.12 | 2:42.12 | ||||||
Freja K. Hyldgaard | 1998 | 3:56.56 | 5:16.95 | 5:16.95 | ||||||
Martha Andersen | 1999 | 6:31.85 | 7:51.75 | 7:51.75 | ||||||
Pernille Maj Thorup | 1999 | 9:08.50 | 10:32.61 | 10:32.61 | ||||||
9 | Bakken Piger 1 | 1998 | 360 | 10:41.19 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 1:20.20 | 2:43.90 | 2:43.90 | ||||||
Ellen Yde Kjær | 1998 | 4:03.50 | 5:35.85 | 5:35.85 | ||||||
Sarah Stokvad | 1999 | 6:54.43 | 8:18.39 | 8:18.39 | ||||||
Fiona Bracken | 1998 | 9:28.32 | 10:41.19 | 10:41.19 | ||||||
10 | Delta Piger | 1998 | 305 | 11:17.53 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 1:22.20 | 2:53.42 | 2:53.42 | ||||||
Maja Holm Jensen | 1999 | 1:27.46 | 5:59.47 | 5:59.47 | ||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 7:25.52 | 8:51.88 | 8:51.88 | ||||||
Mia Jensen | 1998 | 10:01.97 | 11:17.53 | 11:17.53 | ||||||
10 | Delta Piger | 1998 | 305 | 11:17.53 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 1:20.82 | 2:50.84 | 2:50.84 | ||||||
11 | Lyseng Piger | 0 | 248 | 12:05.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Caroline N. Mehlsen | 1998 | 1:17.01 | 2:41.08 | 2:41.08 | ||||||
Anna Kirstine Jeppesen | 2000 | 1:38.58 | 3:21.05 | 6:02.13 | ||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:24.69 | 2:58.43 | 9:00.56 | ||||||
Katrine Jørgensen | 2000 | 1:29.78 | 3:05.39 | 12:05.95 | ||||||
12 | Horsens Piger 1 | 0 | 169 | 13:44.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 1:18.99 | 2:40.44 | 2:40.44 | ||||||
Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:50.37 | 3:45.60 | 6:26.04 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 1:57.13 | 4:04.52 | 10:30.56 | ||||||
Sarah Gade Nielsen | 1998 | 1:34.37 | 3:14.37 | 13:44.93 | ||||||
- | Agf Piger | 0 | DSQ | Teknisk fejl | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 1:14.21 | 2:33.24 | 2:33.24 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 3:41.93 | 4:55.09 | 4:55.09 | ||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 6:03.05 | 7:15.58 | 7:15.58 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 8:26.33 | 9:40.41 | DSQ | ||||||
- | Agf Piger | 0 | DSQ | Teknisk fejl | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 1:13.89 | 2:32.26 | 2:32.26 | ||||||
- | Delta Piger | 1998 | DSQ | Teknisk fejl | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 1:22.20 | 2:53.42 | 2:53.42 | ||||||
Maja Holm Jensen | 1999 | 1:27.46 | 5:59.47 | 5:59.47 | ||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 7:25.52 | 8:51.88 | 8:51.88 | ||||||
Mia Jensen | 1998 | 10:01.97 | 11:17.53 | DSQ | ||||||
- | Delta Piger | 1998 | DSQ | Teknisk fejl | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 1:20.82 | 2:50.84 | 2:50.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 februar 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:56 |