Results for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2012 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2012 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 605 | 32.51 | 1:09.11 | 1:46.35 | 2:22.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 588 | 32.52 | 1:09.40 | 1:46.53 | 2:24.01 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 586 | 31.50 | 1:07.23 | 1:44.81 | 2:24.18 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathias Brændholt | 1996 | 583 | 32.75 | 1:09.22 | 1:46.73 | 2:24.47 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | 534 | 34.15 | 1:12.15 | 1:50.40 | 2:28.75 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 493 | 34.13 | 1:13.43 | 1:52.90 | 2:32.71 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 491 | 34.59 | 1:13.61 | 1:53.09 | 2:32.94 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
8 | Robert Asfeldt | 1996 | 483 | 34.47 | 1:13.51 | 1:53.17 | 2:33.79 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 473 | 35.81 | 1:15.06 | 1:55.18 | 2:34.88 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Asger Skafte | 1996 | 464 | 35.82 | 1:15.62 | 1:56.61 | 2:35.86 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
11 | Gustav Emil Lings | 1996 | 463 | 35.02 | 1:14.94 | 1:55.49 | 2:35.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Peter Birk | 1996 | 456 | 36.17 | 1:15.91 | 1:56.41 | 2:36.76 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Parnel | 1996 | 441 | 33.83 | 1:12.82 | 1:54.97 | 2:38.59 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 437 | 34.51 | 1:14.54 | 1:56.91 | 2:39.07 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Robin Thorsen | 1996 | 429 | 35.91 | 1:16.07 | 1:57.36 | 2:39.97 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Brinkmann | 1996 | 413 | 37.33 | 1:18.79 | 2:00.35 | 2:42.09 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 395 | 36.00 | 1:15.63 | 1:58.94 | 2:44.46 | |||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 373 | 37.40 | 1:19.88 | 2:03.17 | 2:47.62 | |||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 518 | 35.43 | 1:13.93 | 1:52.67 | 2:30.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Victor Bødker | 1997 | 513 | 34.14 | 1:12.80 | 1:52.61 | 2:30.77 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 501 | 34.22 | 1:12.78 | 1:52.99 | 2:31.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isak Lichi | 1997 | 500 | 34.44 | 1:13.94 | 1:53.90 | 2:32.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Lasse Foss Sylow | 1997 | 494 | 34.84 | 1:12.79 | 1:52.21 | 2:32.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Jungersen | 1997 | 453 | 34.26 | 1:14.09 | 1:55.61 | 2:37.09 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 450 | 35.30 | 1:15.33 | 1:55.79 | 2:37.50 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 441 | 35.84 | 1:15.93 | 1:56.71 | 2:38.56 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Gravgaard | 1997 | 441 | 35.15 | 1:15.84 | 1:57.31 | 2:38.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Magnus Troest | 1997 | 438 | 35.77 | 1:15.69 | 1:57.57 | 2:38.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Thor Simonsen | 1997 | 435 | 36.11 | 1:16.56 | 1:58.24 | 2:39.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 433 | 35.57 | 1:16.21 | 1:58.03 | 2:39.49 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 425 | 38.14 | 1:18.01 | 1:59.54 | 2:40.54 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Sieben | 1997 | 409 | 36.00 | 1:18.14 | 2:00.78 | 2:42.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Daniel Højme | 1997 | 406 | 37.06 | 1:18.86 | 2:01.09 | 2:42.91 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 405 | 37.38 | 1:18.99 | 2:00.90 | 2:43.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 397 | 37.67 | 1:20.61 | 2:02.07 | 2:44.23 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Casper Vestergaard | 1997 | 390 | 37.83 | 1:20.87 | 2:03.87 | 2:45.16 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 381 | 37.23 | 1:19.41 | 2:03.25 | 2:46.50 | |||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 380 | 36.13 | 1:17.41 | 2:01.26 | 2:46.61 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Frederik Knudsen | 1997 | 379 | 38.46 | 1:21.06 | 2:04.15 | 2:46.79 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 378 | 37.81 | 1:20.52 | 2:03.65 | 2:46.91 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Alex Terp | 1997 | 374 | 38.34 | 1:21.23 | 2:04.70 | 2:47.55 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Andreas Hermansen | 1997 | 373 | 37.20 | 1:19.77 | 2:03.24 | 2:47.58 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 357 | 37.69 | 1:20.48 | 2:04.39 | 2:50.12 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 334 | 38.21 | 1:22.11 | 2:07.25 | 2:53.89 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 januar 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |