Tulokset Mikropolix - Uinnit 5.11.2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Mikropolix - Uinnit
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Mikropolix - Uinnit 5.11.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 17:20 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 marraskuu 2011 |
Laji 23, 100 m ru M, P-14, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Roope Penttinen | 1995 | 441 | 35.15 | 1:13.05 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Oskar Karjalainen | 1995 | 437 | 34.28 | 1:13.27 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
3 | Johannes Lindroos | 1996 | 436 | 34.65 | 1:13.36 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Eetu Soini | 1996 | 374 | 36.22 | 1:17.17 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
5 | Nikita Nikitin | 1994 | 312 | 37.17 | 1:21.97 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
6 | Teemu Saarinen | 1995 | 295 | 39.29 | 1:23.50 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Joonas Verho | 1995 | 295 | 38.93 | 1:23.51 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
8 | Olli Häkli | 1996 | 279 | 40.29 | 1:25.14 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 211 | 44.58 | 1:33.48 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Markus Silvola | 1996 | 196 | 45.00 | 1:35.80 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Aki Huunonen | 1996 | 173 | 47.12 | 1:39.77 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Aleksi Salmi | 1996 | DNS | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Laji 23, 100 m ru M, P-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Jämsä | 1997 | 412 | 35.69 | 1:14.73 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Aku Luukko | 1997 | 346 | 37.16 | 1:19.19 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Remi Tolppala | 1997 | 329 | 37.72 | 1:20.56 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Daniel Zimmermann | 1997 | 285 | 40.76 | 1:24.50 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Jonni Aho | 1999 | 251 | 40.62 | 1:28.18 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
6 | Santeri Pitkänen | 1997 | 243 | 42.75 | 1:29.06 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Deny Belaic | 1998 | 236 | 42.31 | 1:30.00 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Jussi Haara | 1998 | 232 | 41.86 | 1:30.54 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Valter Vilander | 1997 | 231 | 42.38 | 1:30.57 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
10 | Atte Somero | 1999 | 215 | 43.86 | 1:32.78 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Olli Soramies | 1998 | 211 | 44.24 | 1:33.45 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
12 | Elias Hurskainen | 1997 | 207 | 43.96 | 1:33.95 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
13 | Henri Kyyrä | 1999 | 207 | 45.69 | 1:34.07 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Wilhelm Suominen | 1999 | 206 | 44.31 | 1:34.18 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Robert Jalonen | 1998 | 193 | 45.91 | 1:36.22 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Eetu Närhi | 1998 | 181 | 46.65 | 1:38.39 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Firas El-Idi | 2001 | 179 | 46.88 | 1:38.70 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Lauri Kuitunen | 1998 | 177 | 47.96 | 1:39.03 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Joona Toivola | 1997 | 174 | 47.11 | 1:39.62 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Elias Silvola | 1998 | 155 | 47.58 | 1:43.45 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
21 | Mikko Kuosmanen | 2000 | 154 | 48.15 | 1:43.67 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Niko Tikka | 2000 | 149 | 50.10 | 1:44.94 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
23 | Lauri Korpinen | 1998 | 147 | 50.34 | 1:45.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Patrick Mustajärvi | 2000 | 146 | 50.18 | 1:45.54 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
25 | Elmo Kallio | 2001 | 144 | 52.18 | 1:46.01 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Miika Ruolahti | 1999 | 142 | 49.41 | 1:46.49 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Samuli Heinilä | 1998 | 140 | 49.37 | 1:46.98 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Axel Gotthardt | 1998 | 140 | 50.87 | 1:47.03 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Emil Piho | 1999 | 140 | 52.38 | 1:47.17 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Santeri Kärnä | 1999 | 137 | 50.40 | 1:47.85 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Rasmus Backman | 2000 | 122 | 51.95 | 1:52.15 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Emil Hanski | 1999 | 121 | 52.63 | 1:52.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Eetu Pekkanen | 2000 | 118 | 52.35 | 1:53.30 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Atso Iivanainen | 2000 | 91 | 57.75 | 2:03.66 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Alex Nieminen | 1999 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Miko Koljonen | 1998 | DNS | |||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
- | Veeti Koskinen | 1999 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Santeri Kaasinen | 1999 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 17:20 |