2019-08-23   01:37:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Finale 17:00

Resultat Løb 45 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 45 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  27 november 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 januar 2012         
 
 
Løb 45, 4X100m Medley Herrer, Finaler, Senior 
Europarekord Senior: Rusland (1900) 3:19.16 2009-12-20 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:30.32 1999-04-04 
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vat-Cph 1    770          3:37.32   
  Vat København                   
  Magnus Jákupsson  1994      26.78  55.03      55.03   
  Morten Klarskov  1992      27.69  59.86      1:54.89   
  Søren Dahl  1993      24.69  53.17      2:48.06   
  Jakob Andkjær  1985      23.90  49.26      3:37.32   
                     
Elite Svøm Esbjerg 1    721          3:42.08   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Anders Møller  1991      27.93  57.43      57.43   
  Chris Christensen  1988      28.99  1:01.25      1:58.68   
  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990      24.66  53.02      2:51.70   
  Frans Johannessen  1992      24.59  50.38      3:42.08   
                     
Aalborg Herrer 1    691          3:45.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Daniel Svane Halkjær  1991      28.06  57.61      57.61   
  Joachim Mortensen  1995      29.19  1:02.84      2:00.45   
  Lasse Schrøder Jakobsen  1993      25.23  54.47      2:54.92   
  Emil Skovfoged Gregersen  1992      24.01  50.40      3:45.32   
                     
Sigma Herrer 1    689          3:45.49   
  SIGMA Nordsjælland                   
  Marcus Bak  1991      27.06  55.54      55.54   
  Jonas Olczyk  1994      30.50  1:05.57      2:01.11   
  Andreas Schiellerup  1993      25.47  54.99      2:56.10   
  Claus Lerche Iversen  1977      23.58  49.39      3:45.49   
                     
Elite Svøm Esbjerg 2    663          3:48.41   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Mads Christensen  1994      27.80  58.14      58.14   
  Jacob Carstensen  1978      29.38  1:03.31      2:01.45   
  Martin Terp Olesen  1994      25.43  55.36      2:56.81   
  Karsten Schütt  1991      24.60  51.60      3:48.41   
                     
Farum Guns1  1988    647          3:50.28   
  Farum Svømmeklub                   
  Niklas Hedegaard  1990      27.84  58.05      58.05   
  Mathias Andersen  1991      30.51  1:05.19      2:03.24   
  Nikolai Ammekilde  1990      25.56  55.51      2:58.75   
  Martin Wagner  1991      24.24  51.53      3:50.28   
                     
Agf Herrer 45,1    635          3:51.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Kasper Fiil Frandsen  1994      28.39  58.49      58.49   
  Jesper Gemke  1993      29.87  1:05.41      2:03.90   
  Viktor B. Bromer  1993      25.77  54.50      2:58.40   
  Anton Bromer  1995      25.17  53.37      3:51.77   
                     
Lars Merl    611          3:54.66   
  Køge Svømmeklub                   
  Christian Paaske  1992      29.43  59.90      59.90   
  Lars Merl  1993      29.49  1:04.58      2:04.48   
  Frederik Christensen  1992      26.61  57.12      3:01.60   
  Christian Warm  1992      24.91  53.06      3:54.66   
                     
Kvik Kvik Kastrup    608          3:55.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
  Patrik Leth Jørgensen  1992      29.75  1:00.70      1:00.70   
  Emil Klingberg  1987      29.12  1:02.29      2:02.99   
  Rasmus Härstedt  1994      26.56  57.64      3:00.63   
  Marc Bach Nielsen  1994      26.09  54.46      3:55.09   
                     
10  Vest - Herre  1992    596          3:56.69   
  Vest-Brøndby                   
  Søren Holm  1993      28.11  57.92      57.92   
  Oliver Mirkovic  1993      30.36  1:05.43      2:03.35   
  Julian Kressner Læbel  1992      27.94  59.88      3:03.23   
  Morten Møller Jensen  1992      25.09  53.46      3:56.69   
                     
11  Silkeborg Herrer  1987    592          3:57.24   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Felix Zähringer  1994      29.35  1:00.78      1:00.78   
  Mads Møller  1991      30.19  1:05.11      2:05.89   
  David Adelskov  1987      27.13  59.08      3:04.97   
  Morten Riemenschneider  1989      25.27  52.27      3:57.24   
                     
12  Hold    590          3:57.45   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Jens Peter Träff  1988      27.76  58.99      58.99   
  Harald Welling  1993      29.79  1:05.40      2:04.39   
  Tom Døi  1993      26.51  58.72      3:03.11   
  Jakob Vodstrup  1994      25.66  54.34      3:57.45   
                     
13  Elite Svøm Esbjerg 3    585          3:58.10   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Peter Lund Hansen  1992      29.21  1:00.84      1:00.84   
  Sørin Martin Johannessen  1991      29.66  1:05.89      2:06.73   
  Henrik Rathschau Sørensen  1993      26.88  58.89      3:05.62   
  Martin Sander Pedersen  1992      24.90  52.48      3:58.10   
                     
14  Elite Svøm Esbjerg 4    582          3:58.55   
  EliteSvøm Esbjerg                   
  Eden Turin  1994      29.44  1:00.36      1:00.36   
  Michael Petersen  1994      30.44  1:06.38      2:06.74   
  Nour Hermiz  1994      27.68  59.59      3:06.33   
  Morten Lundby Pedersen  1994      24.86  52.22      3:58.55   
                     
15  Stv Herrer  1992    558          4:01.87   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Andreas Haugaard  1993      29.51  1:01.12      1:01.12   
  Jakob Tingsgaard  1993      31.88  1:08.50      2:09.62   
  Sebastian Ovesen  1994      27.58  1:00.14      3:09.76   
  Hansotto Kristiansen  1992      24.89  52.11      4:01.87   
                     
16  A-Holdet    555          4:02.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Søren Meier  1994      29.46  1:02.88      1:02.88   
  Thomas Øst-Jacobsen  1988      30.33  1:06.48      2:09.36   
  Mark Bjerregaard  1994      27.21  58.98      3:08.34   
  Christian Jensen  1987      25.62  53.96      4:02.30   
                     
17  Stm 1    549          4:03.30   
  Swim Team Midtjylland                   
  Jens Glent Abildgaard  1991      29.43  1:00.09      1:00.09   
  Mads Pedersen  1991      31.04  1:07.48      2:07.57   
  Tonni Kristensen  1992      27.34  1:00.52      3:08.09   
  Casper Iversen  1991      25.61  55.21      4:03.30   
                     
18  Sigma Herrer 2    539          4:04.79   
  SIGMA Nordsjælland                   
  Frederik Gustafsson  1993      28.97  1:00.88      1:00.88   
  Andreas Olczyk  1992      30.70  1:06.48      2:07.36   
  Martin Weberg  1994      27.93  59.87      3:07.23   
  Jonas Himmelstrup  1995      26.86  57.56      4:04.79   
                     
19  Stv Herrer 2  1992    509          4:09.42   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Frederik Aavang Jensen  1994      31.23  1:04.43      1:04.43   
  Sune Kokholm  1996      33.39  1:10.79      2:15.22   
  Jensjakob Kristiansen  1994      27.95  1:00.38      3:15.60   
  Joachim Blach Kristensen  1995      25.97  53.82      4:09.42   
                     
20  Hsc Herre 1    500          4:10.98   
  Holstebro Svømme Club                   
  Kasper Schultz  1995      29.60  1:00.20      1:00.20   
  Thomas Knudsen  1996      33.53  1:13.50      2:13.70   
  Mads Hopff  1993      27.91  1:00.56      3:14.26   
  Rene Kølbæk Laursen  1993      27.18  56.72      4:10.98   
                     
21  Silkeborg Herrer 2  1987    489          4:12.71   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Emil Weis  1994      32.01  1:06.24      1:06.24   
  Jon Kærsgaard  1984      30.66  1:07.57      2:13.81   
  Andreas Levin Pedersen  1995      28.63  1:02.92      3:16.73   
  Anders T. Rasmussen  1993      26.44  55.98      4:12.71   
                     
Herrer Helsinge  1994                Akut syg 
  Helsinge Skytte & IF                   
  Nicolaj Kildevang Nielsen  1994                 
  Niels Breum Hansen  1994                 
  Christian Røssel  1995                 
  Lasse Lykke Nielsen  1995                 
                     
A6 Herrer  1993              DSQ  Tyvstart 1. skifte 
  A6                   
  Sebastian Merrildgaard  1995      29.69  1:01.87      1:01.87   
                     
Aalborg Herrer 2              DSQ  Tyvstart 3. skifte 
  Aalborg Svømmeklub                   
  Lasse Thor Carstensen  1994      29.91  1:01.31      1:01.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  27 november 2011 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark