2019-09-17   13:23:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag Indledende 9:30

Resultat Løb 41 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  27 november 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 januar 2012         
 
 
Løb 41, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler, Junior 
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 2009-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Jákupsson  1994    679  28.90  59.51  1:30.19    2:00.71   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Kasper Schultz  1995    606  30.14  1:01.95  1:34.00    2:05.37   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Kasper Fiil Frandsen  1994    603  28.89  1:00.56  1:32.86    2:05.58   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Morten Lundsgaard Lange  1995    590  28.76  1:00.64  1:33.49    2:06.51   
  Birkerød Svømmeklub                   
                     
Kevin Witt Christensen  1995    576  29.84  1:00.86  1:33.98    2:07.53   
  Herlev Svømning                   
                     
Morten Bak Hansen  1995    573  29.27  1:01.59  1:34.39    2:07.76   
  JGI Svømning                   
                     
Mads Christensen  1994    546  30.29  1:03.41  1:36.85    2:09.84   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Karim Møller  1994    545  30.56  1:03.58  1:37.08    2:09.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Alexander Mundt  1994    543  31.01  1:03.36  1:36.28    2:10.03   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Michael R. Olesen  1995    541  29.96  1:02.60  1:36.25    2:10.26   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
11  Thomas Knudsen  1996    539  31.25  1:04.45  1:37.73    2:10.37   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    534  30.34  1:02.88  1:37.19    2:10.83   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
13  Anton Bromer  1995    529  31.21  1:04.34  1:37.94    2:11.19   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Lars Breum Hansen  1997    517  32.06  1:05.48  1:38.95    2:12.20   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
15  Morten Andersen  1994    516  30.35  1:03.50  1:37.39    2:12.31   
  Odense Svømme Klub                   
                     
16  Eden Turin  1994    513  32.10  1:05.58  1:39.48    2:12.53   
  West Swim Esbjerg                   
                     
17  Felix Zähringer  1994    509  30.95  1:04.46  1:38.92    2:12.90   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
18  Marcus Olesen  1995    507  30.58  1:04.28  1:38.99    2:13.07   
  Herlev Svømning                   
                     
19  Gustav Friberg  1997    504  30.88  1:04.75  1:39.25    2:13.33   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
20  Lasse Jørgensen  1996    502  31.04  1:04.78  1:39.39    2:13.47   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
21  Frederik K. Mortensen  1995    498  30.40  1:03.57  1:38.37    2:13.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Nicolai Pedersen  1994    497  30.64  1:05.07  1:40.25    2:14.00   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
23  Jesper Bang  1995    494  30.85  1:05.11  1:39.76    2:14.27   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
24  Tobias Skov  1995    490  31.58  1:05.00  1:39.86    2:14.59   
  Herning Svømmeklub                   
                     
25  Søren Meier  1994    482  30.95  1:05.14  1:40.43    2:15.33   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
26  Viktor Holm  1996    480  31.93  1:06.28  1:41.36    2:15.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
27  Kasper Lousdal Nielsen  1995    477  32.17  1:06.16  1:40.44    2:15.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Tobias Grønbæk Melander  1994    467  31.72  1:06.09  1:41.21    2:16.77   
  Vest-Brøndby                   
                     
29  Thomas Birkkjær  1996    464  32.20  1:06.15  1:42.07    2:17.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
30  Frederik Aavang Jensen  1994    462  31.65  1:05.81  1:41.03    2:17.21   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
31  Frederik V-Nielsen  1995    457  32.20  1:06.52  1:42.42    2:17.73   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
32  Oliver Vang  1994    456  30.80  1:03.91  1:39.84    2:17.87   
  Næstved IF                   
                     
33  Benjamin Jensen  1994    440  31.75  1:06.55  1:43.08    2:19.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  27 november 2011 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark