Resultater for Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 25 november 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 januar 2012 |
Løb 14, 200m Medley Damer, Indledende, Senior |
Europarekord Senior: Evelyn Varraszto (1989) 2:04.64 2009-12-10 |
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:14.45 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 785 | 28.41 | 1:01.59 | 1:41.64 | 2:15.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 764 | 29.59 | 1:03.91 | 1:42.51 | 2:16.28 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 735 | 30.80 | 1:05.06 | 1:44.62 | 2:18.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Rikke Møller Pedersen | 1989 | 734 | 30.68 | 1:06.99 | 1:43.77 | 2:18.11 | |||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 734 | 30.54 | 1:04.89 | 1:45.64 | 2:18.14 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Hall | 1992 | 672 | 31.41 | 1:09.13 | 1:48.61 | 2:22.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christina Hvid Edill | 1995 | 672 | 31.29 | 1:05.48 | 1:48.78 | 2:22.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Stephanie Jeppesen | 1988 | 668 | 31.77 | 1:07.60 | 1:47.94 | 2:22.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 666 | 31.35 | 1:07.72 | 1:49.12 | 2:22.67 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 664 | 29.61 | 1:04.95 | 1:48.85 | 2:22.82 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Bettina Caspersen | 1992 | 660 | 30.48 | 1:06.45 | 1:49.10 | 2:23.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 655 | 32.31 | 1:09.14 | 1:49.99 | 2:23.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Liljedahl | 1995 | 646 | 32.08 | 1:13.19 | 1:50.88 | 2:24.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 645 | 30.88 | 1:08.01 | 1:50.50 | 2:24.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Julie Schmidt | 1995 | 644 | 31.04 | 1:08.87 | 1:51.55 | 2:24.28 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Villadsen | 1995 | 640 | 31.61 | 1:07.80 | 1:50.07 | 2:24.58 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | 637 | 31.64 | 1:08.86 | 1:51.43 | 2:24.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ida Schütt | 1996 | 636 | 32.74 | 1:10.31 | 1:51.27 | 2:24.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 633 | 30.34 | 1:08.18 | 1:52.28 | 2:25.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Hannah Nissen | 1997 | 630 | 32.66 | 1:08.43 | 1:52.51 | 2:25.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 628 | 31.49 | 1:09.24 | 1:50.85 | 2:25.51 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Asta Blanch | 1996 | 625 | 31.36 | 1:08.36 | 1:52.21 | 2:25.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Louise G. Riget | 1995 | 619 | 31.65 | 1:09.68 | 1:51.38 | 2:26.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 618 | 31.12 | 1:08.72 | 1:51.20 | 2:26.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 617 | 31.59 | 1:09.42 | 1:53.34 | 2:26.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
26 | Maria Søe Beith | 1996 | 609 | 32.22 | 1:07.93 | 1:51.22 | 2:27.02 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Henriette Stuhr | 1996 | 608 | 31.73 | 1:09.58 | 1:52.64 | 2:27.11 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 606 | 32.51 | 1:10.03 | 1:52.87 | 2:27.27 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Kirstine Andersen | 1997 | 604 | 32.48 | 1:11.10 | 1:52.99 | 2:27.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Marianne Duijm | 1993 | 603 | 31.52 | 1:09.13 | 1:52.16 | 2:27.51 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
31 | Mette Meyer | 1995 | 600 | 32.41 | 1:11.56 | 1:53.93 | 2:27.72 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Pernille Moth | 1994 | 596 | 32.34 | 1:10.06 | 1:53.92 | 2:28.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 593 | 33.99 | 1:12.21 | 1:55.12 | 2:28.30 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Maria Madsen | 1995 | 591 | 32.53 | 1:11.35 | 1:54.83 | 2:28.47 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
35 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 588 | 33.45 | 1:11.92 | 1:54.38 | 2:28.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Katrine Brahtz | 1995 | 584 | 31.77 | 1:09.15 | 1:53.66 | 2:29.03 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
37 | Frederikke Elkjær | 1996 | 581 | 31.52 | 1:11.09 | 1:55.65 | 2:29.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Pernille Rasmussen | 1996 | 575 | 31.34 | 1:08.60 | 1:53.44 | 2:29.83 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Belinda Ervolder | 1995 | 575 | 32.52 | 1:09.23 | 1:54.84 | 2:29.84 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
40 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 575 | 35.24 | 1:11.77 | 1:54.79 | 2:29.86 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
41 | Helene Jørgensen | 1995 | 573 | 32.95 | 1:10.08 | 1:54.13 | 2:30.05 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
42 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 566 | 32.06 | 1:10.21 | 1:54.82 | 2:30.67 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
43 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | 564 | 30.67 | 1:07.17 | 1:54.97 | 2:30.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
44 | Kathrine Maron | 1994 | 564 | 31.74 | 1:10.10 | 1:54.08 | 2:30.81 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
45 | Olivia Ane Frey | 1994 | 563 | 33.46 | 1:12.67 | 1:54.36 | 2:30.94 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Caroline Høgskilde | 1996 | 554 | 32.02 | 1:10.27 | 1:56.06 | 2:31.72 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
47 | Freja Kjær | 1995 | 551 | 31.05 | 1:10.39 | 1:56.97 | 2:31.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
48 | Emilie Riisberg | 1996 | 547 | 33.67 | 1:13.06 | 1:56.95 | 2:32.39 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
49 | Daniella Bender | 1996 | 544 | 32.47 | 1:10.73 | 1:56.65 | 2:32.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
50 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 539 | 32.91 | 1:13.22 | 1:57.13 | 2:33.11 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
51 | Cecilie Bjerg | 1996 | 537 | 33.17 | 1:12.50 | 1:54.54 | 2:33.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 520 | 32.42 | 1:11.91 | 1:58.01 | 2:34.91 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
53 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 511 | 33.73 | 1:12.69 | 1:59.65 | 2:35.87 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
54 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 506 | 35.27 | 1:14.70 | 2:00.80 | 2:36.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
55 | Alma Lundin | 1998 | 505 | 34.66 | 1:16.73 | 1:58.96 | 2:36.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
56 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 481 | 32.19 | 1:11.72 | 2:00.38 | 2:39.05 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephina Bartela | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 25 november 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |