Resultater for Region Syd Turneringen - Stævne 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd Turneringen - Stævne 3
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg Svømme- og Badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. apr 2024 to 13. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benedicte Lystrup |
2014 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
222 |
41.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.33 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Enevold Pedersen |
2014 |
Frem Odense |
|
129 |
49.96 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.90 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Berg |
2014 |
Kolding SK |
|
110 |
52.68 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.34 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Vemmelund Jørgensen |
2014 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
91 |
56.13 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.95 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stephanie Tarp |
2015 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
88 |
56.70 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(-7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Jones |
2014 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
63 |
1:03.37 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:57:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elitza Gamisheva |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
283 |
38.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Nørskov Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
270 |
39.08 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.46 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Træger |
2012 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
260 |
39.57 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
223 |
41.64 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Dyg Nielsen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
217 |
42.02 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukka Træger |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
206 |
42.75 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilinca Zareschi |
2013 |
Kolding SK |
|
185 |
44.27 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Gydesen Reck |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
184 |
44.40 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.09 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silke Schultz Brødsgaard Christ |
2012 |
Kolding SK |
|
180 |
44.75 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.97 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
174 |
45.19 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.71 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
162 |
46.34 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.88 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
156 |
46.85 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.85 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Sigrid Rytter Akin |
2013 |
Fredericia Svømmeklub |
|
146 |
47.99 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.94 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Alstrup Berg |
2013 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:57:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
410 |
34.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
397 |
34.38 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Galsgaard Tveskov |
2009 |
Frem Odense |
|
362 |
35.43 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Kawa |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
336 |
36.33 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
317 |
37.04 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
314 |
37.17 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
298 |
37.82 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
293 |
38.03 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
276 |
38.81 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Marie Rytter Akin |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
271 |
39.02 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.34 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
264 |
39.36 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ciro Cheetancheri |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
262 |
39.46 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.43 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
251 |
40.05 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.01 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helena Udengaard Christensen |
2009 |
Frem Odense |
|
233 |
41.04 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
226 |
41.47 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.11 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Kjærulff |
2011 |
Kolding SK |
|
225 |
41.51 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.57 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carla Celano Wittenkamp |
2011 |
Kolding SK |
|
217 |
42.05 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.30 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
|
183 |
44.45 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.74 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Hjortkær Wintervad |
2011 |
Frem Odense |
|
168 |
45.78 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.93 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Johanne Holmkvist |
2011 |
Kolding SK |
|
64 |
1:03.01 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adelina Poulsen |
2009 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Sarife Salvatierra |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:57:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
360 |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Riber |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
325 |
36.72 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
289 |
38.18 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:57:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
338 |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:57:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 11:17.29 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|