Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
04.05.2024 - 05.05.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Vapaauinti T-16 - Erä |
|
|
RolloT11 |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT12 |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT13 |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T13- |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T15 |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T16 |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Naise |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP N |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT10 |
1:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
+0.70 |
723 |
57.59 |
|
|
|
Q |
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 57.69 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Uinti Popula |
+0.72 |
699 |
58.25 |
+0.66 |
|
Q |
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 58.36 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.75 |
670 |
59.08 |
+1.49 |
|
- |
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 58.81 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
670 |
59.08 |
+1.49 |
|
Q |
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
669 |
59.12 |
+1.53 |
|
Q |
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 58.60 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.74 |
598 |
1:01.37 |
+3.78 |
|
Q |
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
591 |
1:01.60 |
+4.01 |
|
- |
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:01.06 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Espoon Kilpauinti |
|
586 |
1:01.77 |
+4.18 |
|
Q |
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:01.60 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
576 |
1:02.14 |
+4.55 |
|
- |
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 59.38 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
575 |
1:02.17 |
+4.58 |
|
Q |
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:01.60 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karola Paju |
2008 |
Viimsi Veeklubi |
+0.89 |
572 |
1:02.26 |
+4.67 |
|
Q |
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:02.34 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iisa Vanne |
2008 |
Swimming Team Rauma |
+0.84 |
572 |
1:02.27 |
+4.68 |
|
|
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:01.16 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
572 |
1:02.29 |
+4.70 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Heidi Huppunen |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.79 |
566 |
1:02.49 |
+4.90 |
|
|
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:03.67 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Karvonen |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.73 |
560 |
1:02.71 |
+5.12 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:02.42 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helmi Hinkka |
2009 |
Uinti Tampere |
|
560 |
1:02.73 |
+5.14 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:01.44 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
555 |
1:02.90 |
+5.31 |
|
|
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.86 |
555 |
1:02.91 |
+5.32 |
|
|
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:02.45 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
549 |
1:03.15 |
+5.56 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anri Parviainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.68 |
544 |
1:03.31 |
+5.72 |
|
|
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:02.16 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.82 |
544 |
1:03.34 |
+5.75 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
542 |
1:03.39 |
+5.80 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Juuli Pulkkinen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
542 |
1:03.39 |
+5.80 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Hiltunen |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.65 |
539 |
1:03.52 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.09 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
536 |
1:03.65 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Girod |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.61 |
534 |
1:03.71 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofia Räihä |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.74 |
531 |
1:03.82 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.72 |
530 |
1:03.89 |
+6.30 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.75 |
528 |
1:03.95 |
+6.36 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
524 |
1:04.10 |
+6.51 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:03.80 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nana Murtomäki |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.74 |
524 |
1:04.14 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
522 |
1:04.20 |
+6.61 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
522 |
1:04.22 |
+6.63 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
521 |
1:04.23 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
520 |
1:04.27 |
+6.68 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:04.90 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Fanny Laiho |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.73 |
520 |
1:04.30 |
+6.71 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:04.20 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Katariina Lahti |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.76 |
515 |
1:04.50 |
+6.91 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
514 |
1:04.52 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
511 |
1:04.65 |
+7.06 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
511 |
1:04.66 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.76 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
510 |
1:04.71 |
+7.12 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
+0.89 |
509 |
1:04.73 |
+7.14 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:04.92 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
507 |
1:04.81 |
+7.22 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
507 |
1:04.82 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Siiri Raunio |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.84 |
507 |
1:04.84 |
+7.25 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.93 |
505 |
1:04.90 |
+7.31 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:07.15 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
|
505 |
1:04.92 |
+7.33 |
|
|
IKM T15 |
|
|
|
Entry time: 1:06.74 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Miina Vatanen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.73 |
503 |
1:05.02 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
501 |
1:05.07 |
+7.48 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
500 |
1:05.14 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Uinti Tampere |
|
499 |
1:05.17 |
+7.58 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:05.15 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
+0.84 |
497 |
1:05.24 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.33 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
493 |
1:05.44 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
492 |
1:05.50 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
489 |
1:05.62 |
+8.03 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Krisete-Elisabet Tamm |
2008 |
Viimsi Veeklubi |
+0.78 |
487 |
1:05.71 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=57 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.61 |
484 |
1:05.82 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.15 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=57 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.78 |
484 |
1:05.82 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
481 |
1:05.99 |
+8.40 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Milda Leppäluoto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.79 |
480 |
1:06.01 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.11 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
480 |
1:06.01 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.12 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Tilda Somervuori |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.86 |
478 |
1:06.09 |
+8.50 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Siiri Nivukoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.71 |
477 |
1:06.15 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.77 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
475 |
1:06.26 |
+8.67 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Martta Koponen |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
473 |
1:06.34 |
+8.75 |
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:08.27 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
469 |
1:06.54 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
467 |
1:06.63 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.11 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Seela Saario |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.86 |
466 |
1:06.67 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
466 |
1:06.69 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Elli Kuusisto |
2010 |
Rauman Uimaseura |
+0.81 |
465 |
1:06.73 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Uinti Popula |
+0.68 |
460 |
1:06.94 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Saimi Oksanen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.90 |
457 |
1:07.12 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.82 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
455 |
1:07.19 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
452 |
1:07.33 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Unna Timonen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.74 |
452 |
1:07.35 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.25 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
451 |
1:07.39 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.76 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.75 |
451 |
1:07.41 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Peppi Vartiainen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.77 |
450 |
1:07.44 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.34 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
449 |
1:07.51 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Julia Luomakortes |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.72 |
449 |
1:07.52 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.62 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.72 |
448 |
1:07.53 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Pinja Hacklin |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.67 |
447 |
1:07.60 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.90 |
445 |
1:07.72 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Kea-Erin Saarinen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
440 |
1:07.97 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=85 |
|
CHIARA KIPPOLA |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
439 |
1:08.02 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=85 |
|
Isabel Kykyri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
+0.78 |
439 |
1:08.02 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Elsa Kähäri |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
439 |
1:08.03 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Seela Sora |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
437 |
1:08.14 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
436 |
1:08.19 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Emma Relander |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
432 |
1:08.36 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Hanne Ruotsalainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
432 |
1:08.38 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.02 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
|
432 |
1:08.40 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Maija Oikemus |
2010 |
Uinti Tampere |
|
429 |
1:08.55 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.66 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Vilma Hautamäki |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.84 |
419 |
1:09.09 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
|
Deniz Aksu |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
417 |
1:09.17 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.44 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
|
Elisa Leinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
416 |
1:09.22 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
416 |
1:09.24 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
411 |
1:09.54 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
|
Emilia Piiparinen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.74 |
410 |
1:09.60 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
409 |
1:09.63 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.71 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
|
407 |
1:09.77 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
|
Eeva Pirttimäki |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
+0.81 |
406 |
1:09.78 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
406 |
1:09.80 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
|
Unna Tourunen |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
+0.85 |
406 |
1:09.83 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.86 |
405 |
1:09.87 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.02 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=106 |
|
Elma Haunia |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.80 |
405 |
1:09.88 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=106 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
405 |
1:09.88 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.72 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=108 |
|
Olga Kaiser |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.52 |
404 |
1:09.92 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=108 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
404 |
1:09.92 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.74 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
403 |
1:09.98 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
|
Viia Unkuri |
2009 |
Lapuan Virkiä |
+0.92 |
403 |
1:10.00 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.31 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
|
Iiris Pajamo |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
402 |
1:10.05 |
+12.46 |
|
|
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:05.08 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.95 |
400 |
1:10.13 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
|
Janika Parkkila |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
400 |
1:10.18 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
|
Selma Ala-Karvia |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
399 |
1:10.20 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.43 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
|
Elsa Salla |
2008 |
Rauman Uimaseura |
|
396 |
1:10.36 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.80 |
396 |
1:10.37 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
|
Lucie Ruoho |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.79 |
391 |
1:10.67 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
|
Veera Kaksonen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
388 |
1:10.84 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
|
Lilly Leivo |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
387 |
1:10.94 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
+0.77 |
385 |
1:11.04 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.62 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=122 |
|
Jemina Suomela |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
384 |
1:11.11 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=122 |
|
Iina Tieaho |
2010 |
Nokian Pyry |
+0.49 |
384 |
1:11.11 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.77 |
384 |
1:11.13 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.63 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
383 |
1:11.19 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
|
Ellen Koponen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.69 |
381 |
1:11.28 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
|
Laura Räikkälä |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
381 |
1:11.31 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
|
Senja Pakkanen |
2008 |
Kankaanpään Uimarit |
|
379 |
1:11.41 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
|
377 |
1:11.58 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=130 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.58 |
376 |
1:11.59 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.58 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=130 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
376 |
1:11.59 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.70 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.78 |
371 |
1:11.90 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
|
Mikaela Heiman |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
371 |
1:11.92 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.69 |
371 |
1:11.96 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
|
Anna Laukkanen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
370 |
1:12.01 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
369 |
1:12.05 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
|
Lumia Lätti |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.89 |
367 |
1:12.22 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
|
Camilla Närhi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.98 |
364 |
1:12.37 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
|
Peppi Ratinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
364 |
1:12.42 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.43 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
354 |
1:13.06 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
354 |
1:13.09 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
|
Sara Hakonen |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.77 |
333 |
1:14.58 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.93 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
|
Linda From |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
295 |
1:17.64 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Palmos |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.5.2024 14.05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04.05.2024 15.55.29 |
Tulospalvelu: Swimify 2,11 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|