Tulokset Fynrundt 4
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose Svømmehal |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2024 to 21. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
|
|
1:24.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.94 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
0.79 |
|
1:27.81 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.99 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
0.78 |
|
1:29.77 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.23 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
0.91 |
|
1:34.45 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.72 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Andrea Rigel Hermannse |
2011 |
Frem Odense |
|
|
1:49.24 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.47 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dana Midtgaard Simonsen |
2013 |
Swim Team Odense |
0.79 |
|
1:53.97 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.98 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leeloo Alexandra Nguyen Duu |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
0.80 |
|
1:54.06 |
+29.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.06 |
(-22.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Kildegaard-Nielsen |
2013 |
Ringe Svømme Klub |
0.78 |
|
1:56.88 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.33 |
(-31.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Laustsen |
2013 |
Swim Team Odense |
0.87 |
|
1:59.15 |
+34.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.56 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirstine Staal Johannsen |
2013 |
Swim Team Odense |
|
|
2:06.00 |
+41.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.35 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Martzak |
2014 |
Swim Team Odense |
0.90 |
|
2:07.61 |
+43.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.52 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Sia Henningsen |
2013 |
Swim Team Odense |
0.89 |
|
2:08.45 |
+43.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.57 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Wilkens Hansen |
2013 |
Svendborg Svømmeklub |
0.91 |
|
2:10.16 |
+45.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.71 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Bisgaard Jeppesen |
2012 |
Swim Team Odense |
0.91 |
|
2:11.80 |
+47.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.21 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Nielsen |
2013 |
Swim Team Odense |
0.79 |
|
2:15.54 |
+51.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.33 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Gaarsmand |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
0.99 |
|
2:16.86 |
+52.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.55 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zoe Fischer Salomonsen |
2014 |
Swim Team Odense |
1.14 |
|
2:23.23 |
+58.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.21 |
(-10.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Andersen |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
0.92 |
|
2:24.69 |
+1:00.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.76 |
(-33.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Molly Yagi |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:32.18 |
+1:07.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.21 |
(-17.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alba My Bøgeskov Lauvring |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
1.02 |
|
2:41.18 |
+1:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linea Falk |
2016 |
Nyborg Svømmeklub |
0.86 |
|
2:53.14 |
+1:28.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.72 |
(-17.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ida-Mai Van den Brekel Kulmb |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i den fremdrivende del af bensparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2024 12:00:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2024 12:00.34 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|