Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley - Syd 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ringsted Svømmeland |
Arrangør |
SvømDanmark og Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
6. apr 2024 to 7. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Frisvømning Damer 2012 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
694 |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
568 |
1:05.82 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
550 |
1:06.52 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
509 |
1:08.26 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
482 |
1:09.51 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
1:10.78 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
453 |
1:10.98 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
445 |
1:11.39 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Regitze Isaksen |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
424 |
1:12.55 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.40 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
417 |
1:12.96 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
416 |
1:13.00 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Austeja Giedraite |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
416 |
1:13.02 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.11 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
414 |
1:13.13 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
401 |
1:13.94 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.78 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
397 |
1:14.15 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.20 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
382 |
1:15.13 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
382 |
1:15.15 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Rudbæk |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
381 |
1:15.17 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.87 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
380 |
1:15.27 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
378 |
1:15.37 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
360 |
1:16.64 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
357 |
1:16.83 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
342 |
1:17.91 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Trine Kimmer Nilsson |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
339 |
1:18.19 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.98 |
(-9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
338 |
1:18.24 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.87 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
331 |
1:18.79 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
328 |
1:19.04 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.99 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathilde Profft |
2012 |
Kalundborg SK |
|
315 |
1:20.07 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.70 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
299 |
1:21.54 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.49 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
298 |
1:21.56 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.01 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Dagmar Lau |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
298 |
1:21.58 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Toft |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
294 |
1:21.94 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.62 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
292 |
1:22.15 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
288 |
1:22.53 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.17 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline Holmquist Storm |
2012 |
Kalundborg SK |
|
280 |
1:23.28 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
267 |
1:24.68 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.14 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
251 |
1:26.37 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Penelope Meilvang |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
249 |
1:26.63 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
243 |
1:27.35 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
233 |
1:28.50 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.64 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
227 |
1:29.31 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.65 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emilia Støvring |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
220 |
1:30.26 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.86 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alma Kantsø Olesen |
2012 |
Kalundborg SK |
|
189 |
1:34.97 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.06 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
186 |
1:35.42 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.95 |
(-11.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
157 |
1:40.87 |
+39.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-04-2024 13:46:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Frisvømning Damer 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
685 |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.16 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
660 |
1:02.62 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.72 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
614 |
1:04.13 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
609 |
1:04.33 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
582 |
1:05.31 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.83 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
571 |
1:05.72 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.66 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
559 |
1:06.18 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
557 |
1:06.26 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.55 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
547 |
1:06.65 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
542 |
1:06.85 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.27 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
535 |
1:07.14 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
535 |
1:07.15 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
530 |
1:07.36 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
527 |
1:07.49 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
526 |
1:07.54 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.20 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
514 |
1:08.04 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
511 |
1:08.17 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.39 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
500 |
1:08.70 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
491 |
1:09.09 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
487 |
1:09.30 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
479 |
1:09.65 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
478 |
1:09.74 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.65 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
460 |
1:10.63 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.30 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
456 |
1:10.80 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
450 |
1:11.13 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
438 |
1:11.77 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.14 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
435 |
1:11.95 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mariia Nikitina |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
433 |
1:12.07 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
424 |
1:12.56 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
421 |
1:12.71 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
416 |
1:13.01 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.81 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
415 |
1:13.07 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Josephine Klarner Bødkerholm |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
379 |
1:15.32 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
378 |
1:15.41 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
374 |
1:15.67 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
374 |
1:15.67 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.25 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
371 |
1:15.85 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
364 |
1:16.36 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.14 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
350 |
1:17.32 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.65 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
347 |
1:17.54 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
339 |
1:18.16 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.63 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Dam |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
301 |
1:21.29 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.59 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
286 |
1:22.70 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.24 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
285 |
1:22.80 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-04-2024 13:46:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2024 14:32.51 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|