Resultat för Brita Memorial 2024
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Jönköping |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 apr 2024 till den 7 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Manikin Carry Men Sr/Jr/Master Juniors - Final |
|
|
BJR |
32.83 |
|
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Vejle Svømmeklubb (DEN) |
Jönköping (SWE) |
2024-04-06 |
|
|
|
|
BSR |
30.41 |
|
|
Joshua Perling |
|
Germany |
|
|
|
|
|
|
BMR |
33.06 |
|
|
Mattia Lentini |
|
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
|
MNR |
32.33 |
|
|
Jesper Levander |
|
|
|
|
|
|
|
|
BYR |
35.28 |
|
|
Christian Schultz |
|
Luckenwalde |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Vejle Svømmeklubb |
|
|
32.83 |
|
|
|
BJR |
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chau Wesley |
2006 |
Hong Kong China LST |
|
|
33.77 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cheung Chun Lam |
2006 |
Hong Kong China LST |
|
|
34.84 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.29 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lau Hin Chung |
2006 |
Hong Kong China LST |
|
|
35.20 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noel Langer |
2006 |
DLRG Langenberg |
|
|
36.08 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Nilsen |
2007 |
Vejle Svømmeklubb |
|
|
36.62 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Chadwick |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
37.17 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.53 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lee On Kit |
2006 |
Hong Kong China LST |
|
|
37.69 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Udar |
2006 |
Vejle Svømmeklubb |
|
|
38.86 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sindre Jensen |
2007 |
NLS Romerike |
|
|
39.70 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Harry Chadwick |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
43.80 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melvin Lindgren |
2009 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
44.24 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklubb |
|
|
44.61 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kevin Engh Hovland |
2008 |
Vestby SLK |
|
|
44.87 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.60 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Herbert Rosenberg |
2008 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
47.58 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Höglund |
2006 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
50.44 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.02 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Milan Vukotic |
2008 |
Vestby SLK |
|
|
51.58 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.90 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tim Stenvall |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:00.54 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-06 11:43:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Manikin Carry Men Sr/Jr/Master Seniors - Final |
|
|
BJR |
32.83 |
|
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Vejle Svømmeklubb (DEN) |
Jönköping (SWE) |
2024-04-06 |
|
|
|
|
BSR |
30.41 |
|
|
Joshua Perling |
|
Germany |
|
|
|
|
|
|
BMR |
33.06 |
|
|
Mattia Lentini |
|
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
|
MNR |
32.33 |
|
|
Jesper Levander |
|
|
|
|
|
|
|
|
BYR |
35.28 |
|
|
Christian Schultz |
|
Luckenwalde |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Majvig Mogensen |
2005 |
Vejle Svømmeklubb |
|
|
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Gansberg |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
33.87 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Swedblom |
2004 |
Livräddarna Tylösand |
|
|
38.39 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Isaksson |
2004 |
Livräddarna Tylösand |
|
|
38.57 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Dominguez |
2003 |
NLS Romerike |
|
|
41.52 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.87 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Thomsen |
2003 |
Näsets Surf Club |
|
|
43.77 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Stjernfält |
2002 |
Näsets Surf Club |
|
|
46.30 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-06 11:43:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Manikin Carry Men Sr/Jr/Master Master - Final |
|
|
BJR |
32.83 |
|
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Vejle Svømmeklubb (DEN) |
Jönköping (SWE) |
2024-04-06 |
|
|
|
|
BSR |
30.41 |
|
|
Joshua Perling |
|
Germany |
|
|
|
|
|
|
BMR |
33.06 |
|
|
Mattia Lentini |
|
Stockholmspolisens IF |
|
|
|
|
|
|
MNR |
32.33 |
|
|
Jesper Levander |
|
|
|
|
|
|
|
|
BYR |
35.28 |
|
|
Christian Schultz |
|
Luckenwalde |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Knüppe |
1983 |
DLRG Langenberg |
|
|
37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pontus Karlsson |
1989 |
Näsets Surf Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-06 11:43:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-06 11:43:17 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|