Tulokset Manse uinnit 2024
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
Uinti Tampere ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
17.02.2024 - 17.02.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m RU M, P14, P12 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
RolloP10 |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aku Kokkonen |
2012 |
Uinti Tampere |
|
181 |
45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.98 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jooa Tieaho |
2013 |
Nokian Pyry |
|
116 |
53.06 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.53 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Valve |
2013 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
102 |
55.40 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.05 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Hyllinen |
2013 |
Uinti Tampere |
|
99 |
55.97 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemil Harju |
2013 |
Uinti Tampere |
|
82 |
59.53 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Mikkola |
2013 |
Kankaanpään Uimarit |
|
78 |
1:00.72 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.27 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Paananen |
2013 |
Nokian Pyry |
|
68 |
1:03.42 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.98 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sulo Paldanius |
2013 |
Nokian Pyry |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.2.2024 12.16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m RU M, P14, P12 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
RolloP10 |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
323 |
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.94 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toivo Huilla |
2010 |
TaTu Tampere |
|
217 |
43.12 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.72 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Lähteenmäki |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
186 |
45.45 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.89 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvar Herckman |
2011 |
TaTu Tampere |
|
170 |
46.77 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.17 |
(-9.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
162 |
47.59 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.39 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemil Koivumäki |
2011 |
TaTu Tampere |
|
150 |
48.77 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.17 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wili Rantoharju |
2010 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
150 |
48.79 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neo Porkka |
2011 |
Uinti Tampere |
|
123 |
52.06 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.11 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Kallio |
2011 |
TaTu Tampere |
|
108 |
54.33 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.2.2024 12.16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m RU M, P14, P12 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
RolloP10 |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Jyväskylän Aalto |
|
683 |
29.46 |
|
|
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
658 |
29.83 |
+0.37 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandr Ipatkov |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
636 |
30.17 |
+0.71 |
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
|
613 |
30.54 |
+1.08 |
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Vanders |
|
568 |
31.33 |
+1.87 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
555 |
31.57 |
+2.11 |
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eerikki Laitala |
2001 |
Uinti Tampere |
|
549 |
31.69 |
+2.23 |
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 30.27 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
|
528 |
32.09 |
+2.63 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juho Keränen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
518 |
32.31 |
+2.85 |
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
Cetus Espoo |
|
512 |
32.42 |
+2.96 |
|
SM Miehet |
|
|
|
|
=10 |
|
Antero Ruban |
2004 |
Lahden Uimaseura |
|
512 |
32.42 |
+2.96 |
|
SM Miehet |
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Veeti Vilén |
2004 |
Mikkelin Uimaseura |
|
473 |
33.30 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
445 |
33.97 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
439 |
34.12 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
435 |
34.24 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
434 |
34.26 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
421 |
34.60 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.69 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
403 |
35.11 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
|
392 |
35.45 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
|
387 |
35.60 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
386 |
35.62 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Akseli Kellman |
2007 |
Mikkelin Uimaseura |
|
377 |
35.90 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
|
337 |
37.28 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.88 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
306 |
38.48 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julius Lankila |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
303 |
38.62 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.16 |
(-11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eeli Lehtinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
295 |
38.97 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
|
293 |
39.06 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Pinhao Alex Hou |
2009 |
Uinti Tampere |
|
244 |
41.52 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hugo Heikkilä |
2009 |
Nokian Pyry |
|
240 |
41.70 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.63 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
202 |
44.18 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Dmytrii Mishchenko |
2008 |
Uinti Tampere |
|
189 |
45.21 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vili Aalto |
2009 |
Simmis Wanda ry |
|
173 |
46.51 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.66 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Severi Ryösö |
1994 |
TaTu Tampere |
|
27 |
1:26.32 |
+56.86 |
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 1:21.37 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ville Ricci |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
13 |
1:48.75 |
+1:19.29 |
|
SB3 |
|
|
|
Entry time: 1:46.84 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.2.2024 12.16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17.02.2024 12.17.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|