Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest børn Medley - Nord 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jetsmark Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
6. apr 2024 to 7. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Frisvømning Damer 2012 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Mørk |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
690 |
1:01.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+33.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
547 |
1:06.65 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mahtob Konisevska Azadi |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
497 |
1:08.80 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Kjær Skriver |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
471 |
1:10.07 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
466 |
1:10.32 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.15 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
460 |
1:10.63 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
|
445 |
1:11.41 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Køppen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
399 |
1:14.07 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.48 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
394 |
1:14.36 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.22 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
381 |
1:15.19 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.23 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
380 |
1:15.22 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
378 |
1:15.36 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Serena Melinte |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
377 |
1:15.45 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elvira Steen Sloth |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
367 |
1:16.11 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
364 |
1:16.33 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Marie Dyg Pedersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
363 |
1:16.39 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Rømer Hjelm |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
363 |
1:16.43 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.83 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Stensgaard Korsgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
358 |
1:16.74 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.99 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
357 |
1:16.85 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marie Andreasen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
336 |
1:18.37 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Esther Nielsen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
334 |
1:18.56 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Inger Ravnborg |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
|
331 |
1:18.77 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
329 |
1:18.98 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Margrét Kristinsdóttir |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
327 |
1:19.11 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.28 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lianna Petersen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
307 |
1:20.83 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
|
303 |
1:21.12 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Lind Nielsen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
302 |
1:21.23 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.96 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johanne Vilde Kristensen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
294 |
1:21.97 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.05 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
281 |
1:23.23 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Yasmin Mejer Nielsen |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
278 |
1:23.47 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Laura Saxov |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
278 |
1:23.47 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.95 |
(-10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Louise Krog Andersen |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
|
257 |
1:25.76 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.97 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Mathilde A Porta |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
247 |
1:26.83 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.87 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
247 |
1:26.83 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Karla Tuxen Larsen |
2012 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
239 |
1:27.86 |
+26.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mathilde Frandsen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
237 |
1:28.01 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Agnes-Marie Korsgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
234 |
1:28.42 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.93 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Laura Aaberg |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
|
228 |
1:29.24 |
+27.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.49 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sille Bundgaard |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
220 |
1:30.31 |
+28.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.30 |
(-10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Carla Augusta Holmsgaard |
2012 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
202 |
1:32.86 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anna Huynh Laursen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
200 |
1:33.21 |
+31.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.79 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Karla Maria Kristoffersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
193 |
1:34.29 |
+32.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.45 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
187 |
1:35.30 |
+33.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(+6.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ida Kjeldsen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
153 |
1:41.76 |
+40.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.15 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Celina Jørgensen |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
147 |
1:43.18 |
+41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Agathe Vecchio Villadsen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
136 |
1:45.99 |
+44.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.19 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kathrine Jensen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Julie Thorsen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-04-2024 14:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Frisvømning Damer 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
|
572 |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
553 |
1:06.40 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
540 |
1:06.93 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
535 |
1:07.17 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
504 |
1:08.50 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
493 |
1:08.99 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
492 |
1:09.05 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.92 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
459 |
1:10.69 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.31 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
439 |
1:11.72 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
424 |
1:12.57 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.29 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
416 |
1:13.02 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oda Bondø-Holmemo |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
414 |
1:13.13 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.67 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
406 |
1:13.60 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.92 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Nicoline Bertelsen |
2011 |
TST Svømning |
|
404 |
1:13.73 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
399 |
1:14.05 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annasophia Kristiansen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
394 |
1:14.32 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Esther Lilly Skipper |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
391 |
1:14.57 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.21 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
|
390 |
1:14.59 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
383 |
1:15.04 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
377 |
1:15.42 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.12 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
374 |
1:15.62 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
347 |
1:17.57 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Bernthz |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
346 |
1:17.64 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
340 |
1:18.06 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.19 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Naja Schultz Gjerulff |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
339 |
1:18.16 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lisa Vestergaard |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
338 |
1:18.22 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Daniella Kant Bjerregaard |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
331 |
1:18.80 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.55 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Vermod Rasmussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
329 |
1:18.93 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.37 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hanna Sørensen Yaseen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
327 |
1:19.14 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
322 |
1:19.52 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.74 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
|
322 |
1:19.53 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kamille Røddik Thøgersen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
318 |
1:19.82 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Gry Overgaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
314 |
1:20.18 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.79 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alva Marie Korsgaard Hansen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
303 |
1:21.10 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.01 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Josefine Nonbo Laigaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
300 |
1:21.37 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.76 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
279 |
1:23.38 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frida Kragh Engbjerg |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
273 |
1:23.99 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.01 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emilie Kristensen |
2011 |
Aars Svømmeklub |
|
272 |
1:24.13 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.03 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
271 |
1:24.23 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
261 |
1:25.30 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.27 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Rose-Marie Hyttel Roberts |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
255 |
1:25.89 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.75 |
(-11.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Carmen Engvad Krogshave |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
252 |
1:26.33 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.94 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Johanne Søjdis Petersen |
2011 |
Struer Svømmeklub |
|
231 |
1:28.87 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.31 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Eline Hove Knattrup |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
182 |
1:36.20 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Bettine Baars |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
155 |
1:41.34 |
+35.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.65 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Munck Sommer |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Karen Storgaard Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren gennemførte ikke hele distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-04-2024 14:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2024 14:05.55 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|