Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Sydturneringen 2. Stævne - Kolding
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
6. jan 2024 to 6. jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
533 |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
452 |
37.20 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
442 |
37.47 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Pedersen |
2008 |
Kolding SK |
|
422 |
38.06 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
419 |
38.16 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
418 |
38.17 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
414 |
38.30 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ditte Holm Rasmussen |
2008 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
324 |
41.57 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
265 |
44.46 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annika Hansen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
166 |
51.91 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-01-2024 15:29:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
442 |
37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
416 |
38.24 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
404 |
38.61 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
379 |
39.45 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Udbye |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
377 |
39.53 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
365 |
39.96 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Haals Jensen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
343 |
40.78 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
334 |
41.13 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
333 |
41.18 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
320 |
41.72 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Berg |
2010 |
Kolding SK |
|
309 |
42.24 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
290 |
43.14 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabelle Weber |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
287 |
43.27 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gry Skou Mortensen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
284 |
43.43 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
277 |
43.77 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
276 |
43.82 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
274 |
43.95 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
|
263 |
44.57 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karla Krog |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
258 |
44.81 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alberte Kjærulff |
2011 |
Kolding SK |
|
248 |
45.45 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
245 |
45.64 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosemai Fobian Krogh |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
239 |
45.97 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Merle Rochler |
2011 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
223 |
47.07 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
215 |
47.61 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cecilie Nordtorp |
2011 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
214 |
47.72 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emina Jahic |
2009 |
Kolding SK |
|
202 |
48.62 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
|
198 |
48.93 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adelina Poulsen |
2009 |
Kolding SK |
|
196 |
49.14 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mathilde Fellmann |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
184 |
50.17 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Bertram Berg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
182 |
50.35 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Andrea Rigel Hermannse |
2011 |
Frem Odense |
|
182 |
50.38 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
179 |
50.61 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Carla Celano Wittenkamp |
2011 |
Kolding SK |
|
162 |
52.29 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Krus |
2011 |
Swim Team Odense |
|
148 |
53.94 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
144 |
54.39 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
136 |
55.47 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Karoline Drachmann |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
134 |
55.70 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tilde Søndergaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
116 |
58.54 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nikoline Bakkegaard Skov |
2011 |
Kolding SK |
|
101 |
1:01.27 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathilde Bukh |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
98 |
1:01.76 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Karoline Hansen |
2009 |
Vejen Svømmeklub |
|
83 |
1:05.22 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamille Kirk Hansen |
2011 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Asta Johanne Holmkvist |
2011 |
Kolding SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Nørrelund Lindgreen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Møller Pedersen |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Reichstein |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-01-2024 15:29:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
|
243 |
45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilinca Zareschi |
2013 |
Kolding SK |
|
236 |
46.18 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elitza Gamisheva |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
225 |
46.90 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Rodrígeuz Pedersen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
214 |
47.70 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
206 |
48.34 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Bernt |
2013 |
Svømmeklubben Delfinen |
|
170 |
51.51 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Külper Hansen |
2012 |
Vejen Svømmeklub |
|
139 |
55.03 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Gydesen Reck |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
135 |
55.66 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marlene Herdling |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
133 |
55.93 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmelie Guldborg Eriksen |
2012 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
118 |
58.16 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Ladekjær |
2012 |
Fredericia Svømmeklub |
|
103 |
1:00.90 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carolina Langemose |
2013 |
Fredericia Svømmeklub |
|
100 |
1:01.43 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabelle Alstrup Berg |
2013 |
Fredericia Svømmeklub |
|
99 |
1:01.73 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alyssa Madsen |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
85 |
1:04.77 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nela Lena Balsewicz |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Marie Funder-Stokholm |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ane Marie Juel |
2012 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad /5m |
|
|
|
|
- |
|
Dicte Thorsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark /ved start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-01-2024 15:29:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Helene Christensen |
2014 |
Vejle Svømmeklub |
|
156 |
52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Søe |
2014 |
Fredericia Svømmeklub |
|
139 |
55.01 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Jones |
2014 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
30 |
1:31.10 |
+38.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Berg |
2014 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) /50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-01-2024 15:29:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-01-2024 15:38.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|