Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber 2023 Nordjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
DGI-Huset Aabybro |
Arrangør |
Svøm Region Nord & Aabybro, Jet & 24 Tim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 2013 & Yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aicha Bang |
2013 |
Aalborg Svømmeklub |
|
128 |
2:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Nygaard Sørensen |
2013 |
Hobro Svømmeklub |
|
121 |
2:05.83 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.31 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Nørlund Junker |
2014 |
Brønderslev SK08 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark v. start. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 2011 - 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
358 |
1:27.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
309 |
1:32.24 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.14 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
277 |
1:35.57 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.96 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
275 |
1:35.80 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.32 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
275 |
1:35.87 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.47 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Beith Kjeldsen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
268 |
1:36.69 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.88 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Tyllesen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
260 |
1:37.65 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.50 |
(-55.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Lund |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
236 |
1:40.82 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.94 |
(-13.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Rask Nielsen |
2012 |
Brønderslev SK08 |
+0.66 |
230 |
1:41.73 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Stensgaard Korsgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
226 |
1:42.31 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.72 |
(-9.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Demant Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
209 |
1:45.01 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.75 |
(-5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde A Porta |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
208 |
1:45.20 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.52 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Sørensen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
193 |
1:47.84 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.64 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Mejdahl Rotbøll |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
169 |
1:52.64 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elvira Steen Sloth |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
161 |
1:54.42 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.64 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kathrine Jensen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
150 |
1:57.15 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.58 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Krog Andersen |
2012 |
Thisted Svømmeklub |
|
145 |
1:58.64 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.00 |
(-15.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Margrét Kristinsdóttir |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
137 |
2:00.89 |
+33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Huynh Laursen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
134 |
2:01.83 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.80 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eline Hove Knattrup |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
131 |
2:02.53 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.96 |
(-13.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes-Marie Korsgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
126 |
2:04.26 |
+36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Merle Høst Yssing |
2012 |
Brønderslev SK08 |
|
99 |
2:14.74 |
+46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Saxov |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) v.50m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 2009 - 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
487 |
1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.50 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
457 |
1:20.95 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
377 |
1:26.32 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.59 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
358 |
1:27.79 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
342 |
1:29.11 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.34 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
325 |
1:30.64 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
282 |
1:35.01 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.56 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
278 |
1:35.50 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.55 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Gårdbo Hellegaard |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
274 |
1:35.96 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.87 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
269 |
1:36.58 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.03 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Møldrup Bering |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
229 |
1:41.88 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.91 |
(-8.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Sulbæk Larsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
224 |
1:42.54 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.02 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Løkke |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.67 |
206 |
1:45.49 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.43 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Brønderslev SK08 |
|
200 |
1:46.56 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(+6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Morsing Steenberg |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
196 |
1:47.19 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.94 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Borg Andersen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
|
186 |
1:49.13 |
+29.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.96 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sandra Thielst |
2009 |
Brønderslev SK08 |
|
151 |
1:56.93 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.12 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Andersen |
2009 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 2007 - 2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
536 |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
+0.53 |
486 |
1:19.29 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.22 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.57 |
441 |
1:21.91 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
410 |
1:23.93 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.17 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.53 |
374 |
1:26.51 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.25 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
355 |
1:28.06 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
297 |
1:33.40 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.12 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
273 |
1:36.11 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.67 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Grøn Larsen |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.62 |
239 |
1:40.46 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.87 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anne Sofie Lyngdahl |
2008 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.55 |
236 |
1:40.88 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.84 |
179 |
1:50.54 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.70 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer 2006 & Ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.55 |
634 |
1:12.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.54 |
528 |
1:17.13 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 14:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 14:33.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|