Resultater for GSK Adventsstævne 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Butterfly Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.71 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.06 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
35.80 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.19 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.21 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Hopp |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
45.44 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Munk |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
48.25 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Butterfly Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.34 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.08 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
42.42 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Skak Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Butterfly Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.53 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.98 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Carlsson |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
47.83 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jessica Holm-Hansen |
2012 |
Orient Svømning |
|
|
51.62 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Trærup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
54.72 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Butterfly Damer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.97 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.13 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.81 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:00.74 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adna Ali |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:07.66 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 14:34:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|