Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 100m Rygsvømning Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:12.76 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.65 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Therp |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:14.27 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.50 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:17.24 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Munk |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
1:36.05 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Saanvi Parija |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Petra Sparwath |
2009 |
Orient Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 10:42:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 100m Rygsvømning Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:32.75 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:42.74 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 10:42:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 100m Rygsvømning Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:28.86 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:32.02 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:33.61 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:35.09 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amira Shibly |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:58.79 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba My Bigum Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 10:42:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 100m Rygsvømning Damer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:39.72 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:40.95 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:53.72 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Lyngsøe |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
1:53.96 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:16.73 |
+44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 10:42:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 100m Rygsvømning Damer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:48.98 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:54.06 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:54.69 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:56.83 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:04.88 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara de Valadares Eisted |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:07.82 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malou Ayla Christoffersen |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:13.66 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Leidahl Pedersen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Asta Katrine Petersen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 10:42:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:51:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Rygsvømning Herrer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:05.64 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:10.99 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:11.71 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:14.20 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:20.14 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Colon |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:20.41 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:21.66 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
August Spellerberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:24.44 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:24.63 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:34.22 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Suse |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:45.78 |
+43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Rygsvømning Herrer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:18.94 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.27 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:20.33 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.80 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:24.19 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:27.31 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:29.74 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:34.65 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Krzysztof Adamaszek |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:35.28 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Rygsvømning Herrer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:31.73 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 100m Rygsvømning Herrer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bloch Winneche |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Lykkestrand Dieckman |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:51.09 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:55.34 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:56.04 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:57.36 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:01.54 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Ratzer |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:18.15 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:26.35 |
+41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 10:43:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:52:16 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Frisvømning Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.86 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.69 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.72 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.97 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.42 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.64 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.33 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
32.68 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Jensen |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
33.02 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.77 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Flora Askjær-Friis Borre |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.41 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.91 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikoline Hopp |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.23 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilya Belakhdar |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.95 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carla Lund Ketter |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.34 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
Orient Svømning |
|
|
38.74 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Sofie Sørensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.08 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iben Vintersborg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.26 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Svenningsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.62 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vigga Nielsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
44.52 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Natali Kristiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.21 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederikke Hansen Samuelsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
47.76 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:09:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Frisvømning Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lily Skak-Nørskov |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
35.86 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Firmine Allarp Dengaky |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.88 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
39.83 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Bråten Bjerregaard |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.55 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nola Kammann |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
43.43 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eleanor Poncelet-Munro |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
43.57 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Højsgaard |
2011 |
Orient Svømning |
|
|
45.08 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Skak Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.09 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Bregendahl Rønberg |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
54.71 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Helleberg Ho |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Rubin |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Volkova |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:09:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Frisvømning Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
34.06 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Hvingtoft Hansen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
34.67 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Marie Riis |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
36.78 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filipa Pekic |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
38.58 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Carlsson |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.89 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.43 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.56 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Pless |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
40.58 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Johanne Reib Thorhauge |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
41.99 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jessica Holm-Hansen |
2012 |
Orient Svømning |
|
|
42.70 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Ravn |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
42.84 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josephine Schulze Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
44.21 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
44.53 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
46.04 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Trærup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
46.58 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
46.76 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amira Shibly |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
48.42 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Midjek |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.18 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lovisa Grosso |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.87 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicoline Gurskov |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:00.83 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Velasco Hopp Kristiansen |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:09:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Frisvømning Damer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Rasmussen |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
43.03 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Sparwath |
2013 |
Orient Svømning |
|
|
44.82 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Boumann Wolsing |
2013 |
Orient Svømning |
|
|
45.55 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.25 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adna Ali |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
54.11 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:09:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Frisvømning Damer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Bjørck Klint Rye Poulsen |
2014 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
43.22 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esther Juul Søborg |
2014 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
43.29 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.53 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fie Gaudesen |
2014 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
45.72 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eva De Saint-Seine |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.42 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:09:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:52:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Haakansson |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
25.46 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.73 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
26.86 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.22 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laust Madsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
28.79 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hektor Wind Appel |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
28.93 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
29.55 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl C Stenstrøm Skonberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
29.62 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esben Trærup Andersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
30.19 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
30.26 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Svane |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
30.30 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Bjerrre Jakobsen |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
31.21 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix De Hertogh |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
31.83 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gabriel Colon |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
31.86 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vegas Chang Bjørnlund |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.55 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.67 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.42 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.11 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thor Hjortekjær-Lausten |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.38 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
38.36 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Villads Friis-Olsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.70 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Arthur Heiberg Kring |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.77 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Guldager Søe |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Rosendahl |
2011 |
Orient Svømning |
|
|
33.91 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.25 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Emil Macnaughton |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.52 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arthur H. Widding |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
40.67 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Skonberg |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
44.35 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Svenningsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
45.40 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bang Vu |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.75 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Krzysztof Adamaszek |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauge Villum Larsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.80 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Boel Lund |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
40.33 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Harrild |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
41.97 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wiggo Kjellberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.54 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Ribergaard |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.45 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Kjærsgaard Andersen |
2012 |
Orient Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sikker Botfeldt |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Junior |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Said |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
40.54 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Christopher Stenkjær |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
40.93 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Bornebusch |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
42.25 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.60 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Frisvømning Herrer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.96 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Harrild |
2014 |
Albertslund IF |
|
|
1:01.43 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 11:20:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:53:00 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Medley Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.81 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Mathilde Johansen |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.81 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:15.20 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.63 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:19.03 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:25.87 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:28.48 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:34.57 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvilde Schwartz-Petersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:39.50 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Medley Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:20.23 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:20.51 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:26.52 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:27.22 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:39.92 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Firmine Allarp Dengaky |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Medley Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:26.74 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.48 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:29.81 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:32.62 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:37.64 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veronica Rana |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:42.30 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:49.88 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Medley Damer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:34.16 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:34.40 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:44.23 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:45.43 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:46.61 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Skovborg |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:48.84 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:52.40 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Løwén Bekker-Jensen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:53.66 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Medley Damer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rie Nielsen |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:45.22 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:47.61 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madeline Lund Hansen |
2015 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:06.35 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Dolling |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:19:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:53:30 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Medley Herrer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:10.08 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:11.34 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:12.53 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.46 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louis Pries |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:13.58 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hektor Wind Appel |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:13.65 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.54 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laust Madsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:14.99 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:15.24 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esben Trærup Andersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:18.99 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.03 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gabriel Colon |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:20.61 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Spellerberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:26.40 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:27.67 |
+29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vegas Chang Bjørnlund |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:28.30 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:16:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Medley Herrer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:19.01 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:20.31 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:24.90 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:26.15 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:27.73 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:32.90 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Emil Macnaughton |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:41.89 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:16:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Medley Herrer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:28.01 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.65 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:39.30 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:41.83 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:47.68 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Damian Xiao Li |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:18.46 |
+51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:16:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Medley Herrer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Schneidelbach |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:10.83 |
+40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:16:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:53:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 25m Rygsvømning Damer Gruppe D-E D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 25m Rygsvømning Damer Gruppe D-E E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Bondam |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.18 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:54:18 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 25m Rygsvømning Herrer Gruppe D-E D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hvilsom Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:18:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 25m Rygsvømning Herrer Gruppe D-E E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:18:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:54:36 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 4x50m Medley Mixed Gruppe C og yngre C og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
AQU |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Oskars brunkager 2 |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
|
|
|
|
34.69 |
|
|
|
|
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
|
|
|
|
43.05 |
|
|
|
|
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Stacie Jensen |
2013 |
|
|
|
|
37.33 |
|
|
|
|
1:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Stærke |
2013 |
|
|
|
|
33.63 |
|
|
|
|
2:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stjernemix |
12 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:38.07 |
+9.37 |
|
|
|
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
|
|
|
|
42.48 |
|
|
|
|
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
|
|
|
|
44.02 |
|
|
|
|
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
|
|
|
|
36.99 |
|
|
|
|
2:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Christiansen |
2013 |
|
|
|
|
34.58 |
|
|
|
|
2:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julestjerner |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:43.02 |
+14.32 |
|
|
|
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
|
|
|
|
39.96 |
|
|
|
|
39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
45.73 |
|
|
|
|
1:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
38.72 |
|
|
|
|
2:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
|
|
|
|
38.61 |
|
|
|
|
2:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vest Julemix 1 |
11 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:48.54 |
+19.84 |
|
|
|
|
Julie Leiberg |
2013 |
|
|
|
|
43.13 |
|
|
|
|
43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Østrup |
2013 |
|
|
|
|
47.31 |
|
|
|
|
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kleis |
2014 |
|
|
|
|
38.34 |
|
|
|
|
2:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
|
|
|
|
39.76 |
|
|
|
|
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clickmix |
12 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
3:28.39 |
+59.69 |
|
|
|
|
Damian Xiao Li |
2013 |
|
|
|
|
59.63 |
|
|
|
|
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Veronica Rana |
2012 |
|
|
|
|
53.27 |
|
|
|
|
1:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
|
|
|
|
53.81 |
|
|
|
|
2:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Løwén Bekker-Jensen |
2013 |
|
|
|
|
41.68 |
|
|
|
|
3:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pølsemix |
11 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
3:37.03 |
+1:08.3 |
|
|
|
|
David Schneidelbach |
2014 |
|
|
|
|
1:00.03 |
|
|
|
|
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeline Lund Hansen |
2015 |
|
|
|
|
1:09.32 |
|
|
|
|
2:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Dolling |
2014 |
|
|
|
|
53.09 |
|
|
|
|
3:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Christiansen |
2013 |
|
|
|
|
34.59 |
|
|
|
|
3:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matador Mix |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:52.36 |
+23.66 |
|
|
|
|
Rie Nielsen |
2014 |
|
|
|
|
48.73 |
|
|
|
|
48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skovborg |
2013 |
|
|
|
|
52.22 |
|
|
|
|
1:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
|
|
|
|
36.76 |
|
|
|
|
2:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Christiansen |
2011 |
|
|
|
|
34.65 |
|
|
|
|
2:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juletræer |
11 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Påbegyndte ikke øjeblikkeligt en fortsat bevægelse for at gennemføre vendingen |
|
|
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Bødiker |
2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Leang |
2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobbers rensdyr |
10 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontakten med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
|
|
|
|
47.37 |
|
|
|
|
47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
|
|
|
|
49.93 |
|
|
|
|
1:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Bloch Winneche |
2014 |
|
|
|
|
51.59 |
|
|
|
|
2:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leif Murphy |
2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:23:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:54:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 4x50m Medley Mixed Åben klasse Alle aldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
AQU |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
H2s Tiktokere |
16 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
|
|
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
|
|
|
|
31.85 |
|
|
|
|
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
|
|
|
|
29.72 |
|
|
|
|
1:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
|
|
|
|
26.34 |
|
|
|
|
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
H2 kæpheste |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:08.89 |
+7.47 |
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
|
|
|
|
32.96 |
|
|
|
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
|
|
|
|
36.20 |
|
|
|
|
1:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
|
|
|
|
30.71 |
|
|
|
|
1:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
|
|
|
|
29.02 |
|
|
|
|
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Triton Tandkød |
21 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:11.10 |
+9.68 |
|
|
|
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
|
|
|
|
36.06 |
|
|
|
|
36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
|
|
|
|
27.23 |
|
|
|
|
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Mogensen |
2011 |
|
|
|
|
34.57 |
|
|
|
|
2:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
H2s chefer |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:14.02 |
+12.60 |
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
|
|
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
|
|
|
|
37.28 |
|
|
|
|
1:11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
|
|
1:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
|
|
|
|
30.04 |
|
|
|
|
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskars brunkager 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.08 |
+13.66 |
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
|
|
|
|
33.80 |
|
|
|
|
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
|
|
|
|
40.06 |
|
|
|
|
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
|
|
|
|
31.68 |
|
|
|
|
1:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
|
|
|
|
29.54 |
|
|
|
|
2:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vest Julemix 1 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:18.16 |
+16.74 |
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
|
|
|
|
38.75 |
|
|
|
|
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
|
|
|
|
34.21 |
|
|
|
|
1:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
|
|
|
|
29.68 |
|
|
|
|
2:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Medley All Stars |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:23.12 |
+21.70 |
|
|
|
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
|
|
|
|
39.62 |
|
|
|
|
39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
|
|
|
|
38.72 |
|
|
|
|
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
|
|
|
|
29.58 |
|
|
|
|
1:47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
|
|
|
|
35.20 |
|
|
|
|
2:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Triton Tandstikker |
18 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:24.62 |
+23.20 |
|
|
|
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
|
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Nielsen |
2006 |
|
|
|
|
32.65 |
|
|
|
|
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
|
|
|
|
27.95 |
|
|
|
|
1:46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Wenzzel |
2012 |
|
|
|
|
38.01 |
|
|
|
|
2:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Remix |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:31.77 |
+30.35 |
|
|
|
|
Evvel Eminovski |
2012 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hvid |
2010 |
|
|
|
|
40.92 |
|
|
|
|
1:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
|
|
|
|
33.81 |
|
|
|
|
1:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Grydgaard |
2011 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
|
|
2:31.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Orientekspressen |
15 |
Orient Svømning |
|
|
|
|
|
2:36.97 |
+35.55 |
|
|
|
|
Sara Jensen |
2010 |
|
|
|
|
40.52 |
|
|
|
|
40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
|
|
|
|
46.11 |
|
|
|
|
1:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Bjerrre Jakobsen |
2010 |
|
|
|
|
35.88 |
|
|
|
|
2:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Rosendahl |
2011 |
|
|
|
|
34.46 |
|
|
|
|
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vest Julemix 3 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:47.48 |
+46.06 |
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
|
|
|
|
41.76 |
|
|
|
|
41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
|
|
|
|
44.05 |
|
|
|
|
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Dalsaa |
2011 |
|
|
|
|
39.50 |
|
|
|
|
2:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Sofie Thorndahl Rasmussen |
2012 |
|
|
|
|
42.17 |
|
|
|
|
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tritons Tandtråd |
14 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:47.95 |
+46.53 |
|
|
|
|
Alexander Duckert |
2011 |
|
|
|
|
37.10 |
|
|
|
|
37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Laursen |
2012 |
|
|
|
|
50.84 |
|
|
|
|
1:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
|
|
|
|
31.52 |
|
|
|
|
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
|
|
|
|
48.49 |
|
|
|
|
2:47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Triton Tandsmør |
15 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:53.84 |
+52.42 |
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2009 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Nechevska |
2012 |
|
|
|
|
52.73 |
|
|
|
|
1:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
42.62 |
|
|
|
|
2:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Natali Kristiansen |
2010 |
|
|
|
|
44.47 |
|
|
|
|
2:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Triton Tandløse |
14 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
3:06.54 |
+1:05.1 |
|
|
|
|
Johanne Poulsen |
2013 |
|
|
|
|
51.92 |
|
|
|
|
51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Sonne |
2010 |
|
|
|
|
45.57 |
|
|
|
|
1:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
|
|
|
|
41.43 |
|
|
|
|
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
|
|
|
|
47.62 |
|
|
|
|
3:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Triton Tandemcykler |
14 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
3:25.32 |
+1:23.9 |
|
|
|
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
|
|
|
|
53.49 |
|
|
|
|
53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
|
|
|
|
1:04.92 |
|
|
|
|
1:58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Jørgensen |
2010 |
|
|
|
|
45.36 |
|
|
|
|
2:43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hvilsom Jensen |
2013 |
|
|
|
|
41.55 |
|
|
|
|
3:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vest Julemix 2 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontakten med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
|
|
|
|
39.99 |
|
|
|
|
39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Weisleder |
2011 |
|
|
|
|
43.95 |
|
|
|
|
1:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:20:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:55:08 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Brystsvømning Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.98 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Lund Ketter |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:42.59 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sofie Sørensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:56:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Brystsvømning Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.07 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.91 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:44.39 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eleanor Poncelet-Munro |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:50.20 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Bråten Bjerregaard |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:58.95 |
+36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:56:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Brystsvømning Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:36.75 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.84 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:49.70 |
+26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Trærup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:06.14 |
+42.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Midjek |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:41.94 |
+1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag |
|
|
|
|
- |
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
v 25 m |
|
|
|
SW 7.2 Forkert cyklus med et armtag efterfulgt af et bentag |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:56:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:55:26 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Brystsvømning Herrer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:12.31 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:23.92 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Bjerrre Jakobsen |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
1:35.93 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:36.19 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
1:43.69 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:49.64 |
+40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:54.36 |
+45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Crawl ben ved start |
|
|
|
SW 7.4 Benenes bevægelser var ikke samtidige |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Brystsvømning Herrer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bang Vu |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:37.29 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:37.88 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svenningsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:55.47 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Brystsvømning Herrer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Francesco Di Nucci |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:04.23 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sikker Botfeldt |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Brystsvømning Herrer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:44.63 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 12:50:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:55:42 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Medley Damer Gruppe A-C A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:34.11 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:40.97 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:47.66 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
3:08.75 |
+36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petra Sparwath |
2009 |
Orient Svømning |
|
|
3:36.46 |
+1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
Orient Svømning |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:27:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Medley Damer Gruppe A-C C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
3:20.75 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:45.13 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:27:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:56:02 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Medley Herrer Gruppe A-C A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:40.31 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hektor Wind Appel |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:44.83 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:48.42 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:54.73 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Medley Herrer Gruppe A-C B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:54.86 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 200m Medley Herrer Gruppe A-C C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:03:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:56:20 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Frisvømning Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leonora M Postgaard |
2006 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.77 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:06.47 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Jensen |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
1:13.98 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:15.21 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Hopp |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:20.23 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvilde Schwartz-Petersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:26.95 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Natali Kristiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:45.33 |
+41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:36:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Frisvømning Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.65 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:18.08 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:19.32 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily Skak-Nørskov |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:19.36 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:24.86 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:27.49 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nola Kammann |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:40.59 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:36:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Frisvømning Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:18.37 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:18.53 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Hvingtoft Hansen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:20.34 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba My Bigum Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:23.76 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.31 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Marie Riis |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:25.53 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:27.81 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.76 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filipa Pekic |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:30.13 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freya Johanne Reib Thorhauge |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:34.27 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Pless |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:34.33 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josephine Schulze Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:39.23 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:41.83 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:48.76 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicoline Gurskov |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:20.62 |
+1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Velasco Hopp Kristiansen |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:36:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Frisvømning Damer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:21.07 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.08 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:21.59 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:23.05 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:30.29 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Lyngsøe |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
1:35.15 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:35.87 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:37.22 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:45.19 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:51.08 |
+35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:36:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Frisvømning Damer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rie Nielsen |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:30.99 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.49 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Juul Søborg |
2014 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:38.56 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:41.24 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Bjørck Klint Rye Poulsen |
2014 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:41.95 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:42.84 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fie Gaudesen |
2014 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:42.88 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:43.29 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Leidahl Pedersen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:48.70 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:49.77 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Madeline Lund Hansen |
2015 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:50.23 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Dolling |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:50.85 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asta Katrine Petersen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:52.95 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:58.69 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:59.77 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Bondam |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:59.97 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:15.86 |
+47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malou Ayla Christoffersen |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:17.21 |
+48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:36:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:56:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Frisvømning Herrer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:01.64 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:02.05 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:04.00 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:04.62 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl C Stenstrøm Skonberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:07.79 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Svane |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:11.06 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Colon |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:11.28 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:15.91 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Spellerberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:20.67 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Suse |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:24.31 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Friis-Olsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:31.48 |
+34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Frisvømning Herrer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:12.36 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.76 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:14.69 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:14.91 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Christiansen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:15.17 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arthur H. Widding |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:32.12 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Frisvømning Herrer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Boel Lund |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Harrild |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:35.87 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Junior |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Frisvømning Herrer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:30.04 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:32.22 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Said |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:32.57 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Hvilsom Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:34.48 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Christopher Stenkjær |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
1:37.87 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Damian Xiao Li |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:59.61 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Frisvømning Herrer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Bloch Winneche |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:28.92 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:48.78 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:49.25 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:56.95 |
+40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Schneidelbach |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:57.12 |
+40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Ratzer |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:21.26 |
+1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:22.40 |
+1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:57:01 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 25m Brystsvømning Damer Gruppe D-E D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
24.79 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.21 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 25m Brystsvømning Damer Gruppe D-E E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara de Valadares Eisted |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva De Saint-Seine |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.95 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:57:12 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 25m Brystsvømning Herrer Gruppe D-E D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Bornebusch |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
24.68 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:48:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 25m Brystsvømning Herrer Gruppe D-E E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 13:48:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 13:57:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 25m Frisvømning Damer Gruppe D-E D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Rasmussen |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:14:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 25m Frisvømning Damer Gruppe D-E E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara de Valadares Eisted |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:14:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 14:14:42 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Butterfly Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.71 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.06 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
35.80 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.19 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.21 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Hopp |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
45.44 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Munk |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
48.25 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Butterfly Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Mogensen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.34 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.08 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
42.42 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Skak Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Butterfly Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.53 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.98 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Carlsson |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
47.83 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jessica Holm-Hansen |
2012 |
Orient Svømning |
|
|
51.62 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Trærup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
54.72 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Butterfly Damer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.97 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.13 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.81 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:00.74 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adna Ali |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:07.66 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:34:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 14:34:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Butterfly Herrer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louis Pries |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esben Trærup Andersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.23 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.87 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laust Madsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
33.98 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl C Stenstrøm Skonberg |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.10 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.25 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Bjerrre Jakobsen |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
37.06 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Svane |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.13 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Guldager Søe |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:26:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Butterfly Herrer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
33.74 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
33.98 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.17 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Emil Macnaughton |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:26:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Butterfly Herrer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:26:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Butterfly Herrer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
52.52 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:26:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 14:26:37 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Frisvømning Damer Gruppe A-D A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:19.56 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:22.64 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:25.68 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:39.09 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Rasmussen |
2009 |
Albertslund IF |
|
|
2:40.27 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:43.67 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Jensen |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
2:44.09 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Petra Sparwath |
2009 |
Orient Svømning |
|
|
3:15.55 |
+58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Frisvømning Damer Gruppe A-D B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:31.92 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:05.44 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Frisvømning Damer Gruppe A-D C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:50.12 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
2:50.98 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:12.52 |
+48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veronica Rana |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:18.55 |
+54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 200m Frisvømning Damer Gruppe A-D D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:43.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Skovborg |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:30.52 |
+46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Løwén Bekker-Jensen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:34.98 |
+50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:40:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 14:41:29 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-D A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:08.63 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:14.29 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:18.92 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:32.80 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:50.09 |
+49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:10.63 |
+1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Suse |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:15.78 |
+1:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:50:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-D B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:31.61 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:36.77 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:49.76 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Rosendahl |
2011 |
Orient Svømning |
|
|
3:06.70 |
+39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:50:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-D C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:50:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 200m Frisvømning Herrer Gruppe A-D D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Christiansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:49.84 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:15.45 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 14:50:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 14:51:35 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Rygsvømning Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Munk |
2010 |
Orient Svømning |
|
|
43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Svenningsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
46.73 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Hansen Samuelsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
54.73 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilya Belakhdar |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
v. 25 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Ida Natali Kristiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:13:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Rygsvømning Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.03 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.87 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
40.58 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily Skak-Nørskov |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
42.50 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
46.01 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Højsgaard |
2011 |
Orient Svømning |
|
|
52.53 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nola Kammann |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
56.57 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Helleberg Ho |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:13:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Rygsvømning Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
40.19 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filipa Pekic |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
41.95 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
43.88 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba My Bigum Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
44.27 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Marie Riis |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
45.34 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freya Johanne Reib Thorhauge |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
47.01 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
48.67 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
49.63 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josephine Schulze Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50.72 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Nechevska |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.33 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jessica Holm-Hansen |
2012 |
Orient Svømning |
|
|
52.31 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.83 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lovisa Grosso |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
59.84 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicoline Gurskov |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:13.42 |
+33.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Ravn |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Alma Velasco Hopp Kristiansen |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:13:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Rygsvømning Damer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
50.60 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:01.56 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Rasmussen |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
1:01.80 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Sparwath |
2013 |
Orient Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
v. 25 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:13:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Rygsvømning Damer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
48.31 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.91 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fie Gaudesen |
2014 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
51.22 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
51.47 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Leidahl Pedersen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
51.56 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Bjørck Klint Rye Poulsen |
2014 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
52.39 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Juul Søborg |
2014 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
52.48 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
53.50 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
55.86 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amelia El Ghalbzouri |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
57.07 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Katrine Petersen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
57.28 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.68 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malou Ayla Christoffersen |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
59.36 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Bondam |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
59.91 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:13:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 15:13:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.77 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.39 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.39 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.65 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Kepser |
2010 |
Albertslund IF |
|
|
46.34 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Hjortekjær-Lausten |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.57 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arthur Heiberg Kring |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.81 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
36.89 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
37.79 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.21 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bang Vu |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
42.17 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arthur H. Widding |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
51.30 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Lou |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
v 25 m |
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Lauge Villum Larsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Harrild |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Boel Lund |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
48.68 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Ribergaard |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:04.43 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wiggo Kjellberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Storm Junior |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
47.19 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.56 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Said |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
51.49 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
51.92 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Bornebusch |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
55.65 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Christopher Stenkjær |
2013 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Rygsvømning Herrer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Bloch Winneche |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
55.83 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:00.42 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leopold Fuzellier-Mikkelsen |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:00.77 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Ratzer |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.89 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:07.08 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 15:25:12 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 25m Butterfly Damer Gruppe D-E D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:20:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 25m Butterfly Damer Gruppe D-E E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 15:20:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 15:21:29 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Brystsvømning Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.49 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
37.86 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.00 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Askjær-Friis Borre |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
44.22 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carla Lund Ketter |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
44.75 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
Orient Svømning |
|
|
47.81 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Sofie Sørensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
48.52 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilya Belakhdar |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50.50 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iben Vintersborg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.65 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Svenningsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.89 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Nielsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:00.25 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvilde Schwartz-Petersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:11:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Brystsvømning Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eleanor Poncelet-Munro |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.76 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Bråten Bjerregaard |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
54.21 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Marie Nygaard |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
55.55 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Skak Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
57.74 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Bregendahl Rønberg |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
v 48 m |
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Helleberg Ho |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Rubin |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:11:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Brystsvømning Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Hvingtoft Hansen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
44.27 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
45.67 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Jönsson |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.75 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
49.67 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veronica Rana |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
51.11 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.81 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Pless |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
55.65 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
56.57 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.97 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Midjek |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:15.23 |
+36.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Carlsson |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:11:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Brystsvømning Damer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Boumann Wolsing |
2013 |
Orient Svømning |
|
|
48.53 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
51.13 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
52.45 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Skovborg |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
53.11 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
54.02 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Lyngsøe |
2013 |
Albertslund IF |
|
|
56.53 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Løwén Bekker-Jensen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
58.91 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:05.39 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:11:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Brystsvømning Damer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rie Nielsen |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
55.11 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
57.02 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Dolling |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
57.85 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:04.80 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Madeline Lund Hansen |
2015 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:12.64 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:11:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 16:12:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Brystsvømning Herrer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.70 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
35.14 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.73 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.53 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
37.75 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
37.97 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.12 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.12 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix De Hertogh |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
43.79 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vegas Chang Bjørnlund |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
43.94 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Friis-Olsen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
53.12 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thor Hjortekjær-Lausten |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
57.14 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Brystsvømning Herrer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
40.42 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
44.69 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Larsen |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
45.36 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
48.25 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Svenningsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.85 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Skonberg |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
v 25 m |
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Lauge Villum Larsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Brystsvømning Herrer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Francesco Di Nucci |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
57.19 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Kjærsgaard Andersen |
2012 |
Orient Svømning |
|
|
1:01.48 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sikker Botfeldt |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Brystsvømning Herrer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Hvilsom Jensen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.71 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.37 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
54.23 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Frandsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
56.42 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Damian Xiao Li |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:08.15 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Brystsvømning Herrer E 2014 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Conrad Lykkestrand Dieckman |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
v 25 m |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
David Schneidelbach |
2014 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 16:57:13 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Butterfly Damer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malouca Laura Bruun |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:08.25 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:09.01 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:12.51 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:12.66 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Butterfly Damer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.22 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Butterfly Damer C 2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:47.27 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Skift ben pos efter start |
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 100m Butterfly Damer D 2013 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 16:43:50 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Butterfly Herrer A 2010 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:08.33 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Pries |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:11.80 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.04 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.72 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:18:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m Butterfly Herrer B 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
AQU |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.90 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:25.30 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Rosendahl |
2011 |
Orient Svømning |
|
|
1:37.19 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:18:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 16:22:23 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 4x50m Frisvømning Damer Gruppe C og yngre C 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
AQU |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Oskars nissepiger 2 |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Stacie Jensen |
2013 |
|
|
|
|
36.44 |
|
|
|
|
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
33.50 |
|
|
|
|
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Jönsson |
2012 |
|
|
|
|
34.07 |
|
|
|
|
1:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Bødiker |
2012 |
|
|
|
|
30.24 |
|
|
|
|
2:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Turbo Tøser |
12 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:19.16 |
+4.91 |
|
|
|
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
|
|
|
|
36.24 |
|
|
|
|
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evvel Eminovski |
2012 |
|
|
|
|
34.44 |
|
|
|
|
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
|
|
1:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
|
|
2:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Triton Tandfeer |
12 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:43.76 |
+29.51 |
|
|
|
|
Laura Wenzzel |
2012 |
|
|
|
|
39.69 |
|
|
|
|
39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sonne Laurent |
2012 |
|
|
|
|
46.94 |
|
|
|
|
1:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Nechevska |
2012 |
|
|
|
|
44.80 |
|
|
|
|
2:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
|
|
|
|
32.33 |
|
|
|
|
2:43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gossip Girls |
12 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:46.81 |
+32.56 |
|
|
|
|
Veronica Rana |
2012 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Løwén Bekker-Jensen |
2013 |
|
|
|
|
42.79 |
|
|
|
|
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skovborg |
2013 |
|
|
|
|
44.19 |
|
|
|
|
2:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rie Nielsen |
2014 |
|
|
|
|
39.83 |
|
|
|
|
2:46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilies rensdyr |
12 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:49.07 |
+34.82 |
|
|
|
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
|
|
|
|
44.35 |
|
|
|
|
44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Martha Sofie Thorndahl Rasmussen |
2012 |
|
|
|
|
40.19 |
|
|
|
|
1:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
|
|
|
|
47.11 |
|
|
|
|
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
|
|
|
|
37.42 |
|
|
|
|
2:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helsingør Piger 2 |
12 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:56.83 |
+42.58 |
|
|
|
|
Freya Johanne Reib Thorhauge Andersen |
2012 |
|
|
|
|
41.24 |
|
|
|
|
41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Bjørck Klint Rye Poulsen |
2014 |
|
|
|
|
46.64 |
|
|
|
|
1:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Fie Gaudesen |
2014 |
|
|
|
|
45.46 |
|
|
|
|
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Schulze Skov |
2012 |
|
|
|
|
43.49 |
|
|
|
|
2:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julepiger |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:00.59 |
+46.34 |
|
|
|
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
|
|
|
|
45.24 |
|
|
|
|
45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
|
|
|
|
44.02 |
|
|
|
|
1:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
|
|
|
|
40.89 |
|
|
|
|
2:10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
|
|
|
|
50.44 |
|
|
|
|
3:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobbers nisser |
10 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
3:03.54 |
+49.29 |
|
|
|
|
Emmelie Juel |
2014 |
|
|
|
|
48.80 |
|
|
|
|
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
|
|
|
|
45.74 |
|
|
|
|
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Strand |
2015 |
|
|
|
|
45.66 |
|
|
|
|
2:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
|
|
|
|
43.34 |
|
|
|
|
3:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Triton Tandlæger |
12 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
3:13.02 |
+58.77 |
|
|
|
|
Zoe Brøns Aagaard |
2013 |
|
|
|
|
46.67 |
|
|
|
|
46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Weile Palnov |
2012 |
|
|
|
|
48.54 |
|
|
|
|
1:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Kohave Sørensen |
2013 |
|
|
|
|
53.81 |
|
|
|
|
2:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Poulsen |
2013 |
|
|
|
|
44.00 |
|
|
|
|
3:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helsingør Piger 1 |
13 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:27.41 |
+13.16 |
|
|
|
|
Lily Skak-Nørskov |
2011 |
|
|
|
|
35.16 |
|
|
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Filipa Pekic |
2012 |
|
|
|
|
39.05 |
|
|
|
|
1:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba My Bigum Skov |
2012 |
|
|
|
|
38.08 |
|
|
|
|
1:52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Hvingtoft Hansen |
2012 |
|
|
|
|
35.12 |
|
|
|
|
2:27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martins Julestjerner |
12 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontakten med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Thea Østrup |
2013 |
|
|
|
|
39.04 |
|
|
|
|
39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
|
|
|
|
36.87 |
|
|
|
|
1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Leiberg |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sonja Andersen |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nissepiger |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontakten med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
|
|
|
|
59.76 |
|
|
|
|
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Baioumy |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:59:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 17:05:28 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 4x50m Frisvømning Herrer Gruppe C og yngre C 2012 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
AQU |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Oskars knaldperler 1 |
12 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Stærke |
2013 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
|
|
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
|
|
|
|
36.77 |
|
|
|
|
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Viggo De Saint-Seine |
2012 |
|
|
|
|
35.24 |
|
|
|
|
1:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
|
|
|
|
32.60 |
|
|
|
|
2:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilies Nissepiger |
11 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:39.33 |
+20.85 |
|
|
|
|
Felix Bloch Winneche |
2014 |
|
|
|
|
39.06 |
|
|
|
|
39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
|
|
|
|
42.32 |
|
|
|
|
1:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bodor |
2013 |
|
|
|
|
43.05 |
|
|
|
|
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kleis |
2014 |
|
|
|
|
34.90 |
|
|
|
|
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Terminaters |
12 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:41.53 |
+23.05 |
|
|
|
|
Kåre Mandsberg |
2012 |
|
|
|
|
35.05 |
|
|
|
|
35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lund Hansen |
2013 |
|
|
|
|
39.65 |
|
|
|
|
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Schneidelbach |
2014 |
|
|
|
|
52.31 |
|
|
|
|
2:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Christiansen |
2013 |
|
|
|
|
34.52 |
|
|
|
|
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julealfer |
11 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontakten med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Conrad Lykkestrand Dieckmann |
2014 |
|
|
|
|
53.56 |
|
|
|
|
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Frandsen |
2013 |
|
|
|
|
44.90 |
|
|
|
|
1:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Leang |
2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 16:54:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 17:05:46 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 4x50m Frisvømning Damer Åben klasse Alle aldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
AQU |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
CCs power puff piger |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
2:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
|
|
|
|
31.29 |
|
|
|
|
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
|
|
|
|
30.76 |
|
|
|
|
1:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Stefansen |
2009 |
|
|
|
|
30.75 |
|
|
|
|
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
|
|
|
|
31.02 |
|
|
|
|
2:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskars nissepiger 1 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.64 |
+6.82 |
|
|
|
|
Sif Lundorf |
2011 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
|
|
|
|
31.63 |
|
|
|
|
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
|
|
|
|
30.98 |
|
|
|
|
1:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
|
|
|
|
30.14 |
|
|
|
|
2:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martins Julestjerner |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:11.39 |
+7.57 |
|
|
|
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
|
|
|
|
31.73 |
|
|
|
|
31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
|
|
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Weisleder |
2011 |
|
|
|
|
34.39 |
|
|
|
|
1:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
|
|
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vimmer med Glimmer |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:21.59 |
+17.77 |
|
|
|
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
|
|
|
|
34.51 |
|
|
|
|
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
|
|
|
|
35.10 |
|
|
|
|
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Grydgaard |
2011 |
|
|
|
|
37.22 |
|
|
|
|
1:46.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evvel Eminovski |
2012 |
|
|
|
|
34.76 |
|
|
|
|
2:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Orients Rensdyr |
15 |
Orient Svømning |
|
|
|
|
|
2:29.05 |
+25.23 |
|
|
|
|
Sara Jensen |
2010 |
|
|
|
|
33.88 |
|
|
|
|
33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Petra Sparwath |
2009 |
|
|
|
|
38.88 |
|
|
|
|
1:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Munk |
2010 |
|
|
|
|
37.14 |
|
|
|
|
1:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
|
|
|
|
39.15 |
|
|
|
|
2:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Triton Tandhjul |
15 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:38.63 |
+34.81 |
|
|
|
|
Agnes Mogensen |
2011 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Laursen |
2012 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
|
|
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Natali Kristiansen |
2010 |
|
|
|
|
46.39 |
|
|
|
|
2:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
|
|
|
|
36.26 |
|
|
|
|
2:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK piger 2 |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:53.39 |
+49.57 |
|
|
|
|
Manola Spellerberg |
2012 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
|
|
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Trærup |
2012 |
|
|
|
|
48.73 |
|
|
|
|
1:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Vintersborg |
2009 |
|
|
|
|
40.68 |
|
|
|
|
2:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Bråten Bjerregaard |
2011 |
|
|
|
|
43.98 |
|
|
|
|
2:53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK piger 1 |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:15.26 |
+1:11.4 |
|
|
|
|
Emilia Pless |
2012 |
|
|
|
|
41.78 |
|
|
|
|
41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saanvi Parija |
2010 |
|
|
|
|
53.38 |
|
|
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Grosso |
2012 |
|
|
|
|
45.62 |
|
|
|
|
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Skak Jørgensen |
2011 |
|
|
|
|
54.48 |
|
|
|
|
3:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
CCs Sjakalinas |
15 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontakten med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Cecilia Janning |
2009 |
|
|
|
|
29.21 |
|
|
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
|
|
|
|
29.40 |
|
|
|
|
58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
|
|
|
|
30.88 |
|
|
|
|
1:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Orients drillenisser |
13 |
Orient Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontakten med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Jessica Holm-Hansen |
2012 |
|
|
|
|
45.80 |
|
|
|
|
45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sparwath |
2013 |
|
|
|
|
53.81 |
|
|
|
|
1:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Højsgaard |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Boumann Wolsing |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 17:01:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 17:06:14 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 3, 2023 to Dec 3, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 4x50m Frisvømning Herrer Åben klasse Alle Aldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
AQU |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Triton Tandpine |
21 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Albjerg |
2009 |
|
|
|
|
26.67 |
|
|
|
|
26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Nielsen |
2006 |
|
|
|
|
26.74 |
|
|
|
|
53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
|
|
|
|
26.07 |
|
|
|
|
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
|
|
|
|
26.22 |
|
|
|
|
1:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
CCs sjakaler |
16 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
1:50.54 |
+4.84 |
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
|
|
|
|
28.31 |
|
|
|
|
57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
|
|
|
|
26.56 |
|
|
|
|
1:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
|
|
|
|
26.76 |
|
|
|
|
1:50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
CCs superstjerner |
14 |
VG 17 |
|
|
|
|
|
1:59.76 |
+14.06 |
|
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
|
|
|
|
29.54 |
|
|
|
|
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
|
|
|
|
29.49 |
|
|
|
|
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
|
|
|
|
29.87 |
|
|
|
|
1:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
|
|
|
|
30.86 |
|
|
|
|
1:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK drenge 3 |
16 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.90 |
+14.20 |
|
|
|
|
Laust Madsen |
2008 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hektor Wind Appel |
2008 |
|
|
|
|
28.84 |
|
|
|
|
58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louis Pries |
2008 |
|
|
|
|
31.38 |
|
|
|
|
1:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl C Stenstrøm Skonberg |
2008 |
|
|
|
|
29.91 |
|
|
|
|
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mejetærsker |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:00.27 |
+14.57 |
|
|
|
|
Julius Steen |
2011 |
|
|
|
|
31.03 |
|
|
|
|
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
|
|
|
|
27.29 |
|
|
|
|
58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
|
|
1:29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willads Schou |
2011 |
|
|
|
|
30.72 |
|
|
|
|
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilies Nissepiger |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:04.83 |
+19.13 |
|
|
|
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
|
|
|
|
30.52 |
|
|
|
|
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
|
|
|
|
31.02 |
|
|
|
|
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
|
|
|
|
33.25 |
|
|
|
|
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
|
|
|
|
30.04 |
|
|
|
|
2:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Triton Tandbørster |
15 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
2:06.26 |
+20.56 |
|
|
|
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
|
|
|
|
29.08 |
|
|
|
|
29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Duckert |
2011 |
|
|
|
|
32.67 |
|
|
|
|
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Sonne |
2010 |
|
|
|
|
35.26 |
|
|
|
|
1:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2009 |
|
|
|
|
29.25 |
|
|
|
|
2:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK drenge 1 |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.04 |
+25.34 |
|
|
|
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
|
|
|
|
33.36 |
|
|
|
|
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix De Hertogh |
2009 |
|
|
|
|
33.71 |
|
|
|
|
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Svane |
2009 |
|
|
|
|
30.82 |
|
|
|
|
1:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vegas Chang Bjørnlund |
2009 |
|
|
|
|
33.15 |
|
|
|
|
2:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskars knaldperler 2 |
13 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.12 |
+26.42 |
|
|
|
|
Daniel Lou |
2011 |
|
|
|
|
36.80 |
|
|
|
|
36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
|
|
|
|
35.05 |
|
|
|
|
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
|
|
1:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
|
|
|
|
29.67 |
|
|
|
|
2:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK drenge 2 |
15 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:55.16 |
+1:09.4 |
|
|
|
|
Wiggo Kjellberg |
2012 |
|
|
|
|
41.81 |
|
|
|
|
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svenningsen |
2011 |
|
|
|
|
49.51 |
|
|
|
|
1:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred N. G. Lindberg |
2009 |
|
|
|
|
36.40 |
|
|
|
|
2:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Skonberg |
2011 |
|
|
|
|
47.44 |
|
|
|
|
2:55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helsingør drenge 1 |
13 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontakten med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Malte Christopher Stenkjær |
2013 |
|
|
|
|
43.72 |
|
|
|
|
43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arthur H. Widding |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Said |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Boel Lund |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Triton Tandpasta |
14 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Startende svømmer mister kontakten med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
35.38 |
|
|
|
|
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Ribergaard |
2012 |
|
|
|
|
57.21 |
|
|
|
|
1:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Bang Vu |
2011 |
|
|
|
|
35.47 |
|
|
|
|
2:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Jørgensen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 03-12-2023 17:03:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-12-03 17:06:37 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|