Tulokset Kuopion Syysuinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kuntolaakson uimahalli |
Järjestäjä: |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
30.09.2023 - 30.09.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Perhosuinti P-10, P-12, P-14 ja Miehet 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Pirttimäki |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Keralampi |
2011 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
48.06 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Severi Tiippana |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
50.59 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.9.2023 15.24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Perhosuinti P-10, P-12, P-14 ja Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Urho Ruuska |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Kahelin |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
30.43 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Kukkola |
2009 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
32.57 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miro Tuomainen |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
37.64 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maltti Lantela |
2010 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
39.68 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Röppänen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
40.15 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Samu Hirvonen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
41.46 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viljo Laavola |
2009 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.9.2023 15.24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Perhosuinti P-10, P-12, P-14 ja Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
29.35 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Pesonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
29.75 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tapio Pelkonen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
29.77 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Nyyssönen |
2003 |
Varkauden Uimarit |
|
|
31.14 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Paukkonen |
2002 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
31.21 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
|
|
32.01 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roope Korhonen |
1999 |
Varkauden Uimarit |
|
|
32.10 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Jukola |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
|
35.72 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 30.9.2023 15.24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.09.2023 15.24.36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|