Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Oulun uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
23.09.2023 - 23.09.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset 9 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Li |
2015 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.86 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.16 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.98 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iisa Antinmaa |
2014 |
Oulun Lohet |
|
|
45.19 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.47 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alisia Nikkilä |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.06 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.70 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Järviö |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.85 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.01 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Hast |
2014 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
52.51 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aradhana Sudhir |
2015 |
Oulun Lohet |
|
|
52.66 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.45 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Pellikka |
2014 |
Oulun Lohet |
|
|
1:01.62 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.45 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iina Keränen |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:01.65 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.69 |
(+8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jade Heinonen |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.06 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.9.2023 12.18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset 10-11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
|
35.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.62 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
35.71 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
36.91 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
37.00 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.71 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
38.82 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.54 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
41.61 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.72 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.68 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
41.79 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
42.98 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.51 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Edith Paananen |
2013 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
43.13 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
43.63 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Pulli |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.04 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.40 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Moona Vihavainen |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
44.21 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Mettovaara |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.38 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.81 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kerttu Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
44.60 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.58 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenni Toivonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.98 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.61 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iniya vinoth Selvaraj |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
56.87 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.67 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilma Pesonen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
57.09 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.31 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aada Suopajärvi |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
58.00 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.9.2023 12.18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
30.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
30.64 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Sirniö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.76 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.00 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.16 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
32.57 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
32.60 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.68 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vanessa Aulakoski |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
|
32.78 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
32.94 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maija Kumpula |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
|
33.67 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Francheska Kurtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.98 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.05 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.45 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.10 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
35.63 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.66 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.06 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.37 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.65 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hertta Lämsä |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
39.73 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
|
39.74 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
41.55 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.31 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
42.26 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.09 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Lammi |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
43.46 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.35 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
47.94 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.15 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Hilla Rönnkvist |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.9.2023 12.18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
26.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.66 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
28.33 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
28.42 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.55 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.50 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maret Adler |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
28.84 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
29.10 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
29.23 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
29.53 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
29.59 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.91 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.35 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.37 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Hagqvist |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.48 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
31.01 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.05 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.12 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
31.21 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
31.31 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.39 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ninni Kellokumpu |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
31.78 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.13 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
32.85 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.92 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
33.58 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Palola |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
34.66 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.90 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kerttu Laurila |
2008 |
Nivalan Saukot |
|
|
35.29 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ella Peltovuoma |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.39 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
|
43.37 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.9.2023 12.18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Vapaauinti Naiset 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.22 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.07 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.38 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
28.22 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.24 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.31 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.76 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
29.15 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
29.87 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.16 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.43 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
30.76 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
31.22 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 23.9.2023 12.18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23.09.2023 12.18.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|