Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. sep 2023 to 17. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 5 2013 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophie Enderlein |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:47.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.94 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Møller Jacobsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:48.98 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.76 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Lauridsen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:50.34 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.56 |
(-10.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Biltoft Wormstrup |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:59.73 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.85 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:00.25 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.22 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Vinther Pedersen |
2013 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:05.94 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.93 |
(-27.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Tambo |
2013 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
2 flyben v start |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 4 2011-2012 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Vinther Pedersen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:30.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.67 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Elise Liboriussen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:34.07 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.67 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Gode Agersbæk |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:34.51 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.75 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.12 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.38 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:36.60 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.62 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Jusslin |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:37.08 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.42 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:38.77 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.95 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
1:38.99 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.77 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ea Larsson |
2011 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
1:39.57 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:39.63 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.33 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:40.61 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.96 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:41.16 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.00 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:41.39 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.73 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.18 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.22 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nora Nikolova |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:43.89 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.84 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Merle Bülow |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:47.15 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.90 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederikke Thonsgaard |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:50.67 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Kallesø Hansen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:53.70 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.84 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:00.08 |
+29.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.76 |
(-45.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Møller Rasmussen |
2012 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:02.04 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.59 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:05.77 |
+34.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.66 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:08.97 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.80 |
(-9.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:09.85 |
+39.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.97 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Lausdahl |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
|
2:10.23 |
+39.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.78 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tilde Søndergaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
2:11.04 |
+40.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.74 |
(-22.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Vibeke Weigel Ganderup |
2012 |
Svømmeklubben Koral |
|
|
2:11.38 |
+40.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.86 |
(-13.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carmen Rose Larsen |
2011 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
ej samtidig berøring v 75 |
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
2 flyben v 25 m |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Perrier |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 3 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:20.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.79 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:20.58 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:22.64 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.99 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:23.62 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.59 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
1:23.71 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.28 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:24.19 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:24.70 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.72 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Lagoni |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:25.83 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:27.08 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.25 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:27.09 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.20 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:28.19 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.47 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Aggerholm |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:29.19 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.23 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:29.46 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.98 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:33.99 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.81 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:34.19 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.10 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:35.16 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.68 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Aksah Perrier |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:35.16 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.91 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:38.82 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.42 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarife Salvatierra |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:50.61 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.47 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Fellmann |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
|
1:57.85 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Rebecca Herbst Pedersen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ida Mertz Andersen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martha Buchholtz |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Rong Hansen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:16.44 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:16.99 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:19.77 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:26.18 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.33 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:27.42 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.45 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maren Skovsborg |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:27.46 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.37 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:27.84 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:30.83 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.11 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:35.13 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
1:39.80 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.81 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jasmin Jakobsen |
2007 |
Idrætsforeningen Jarl, Arden |
|
|
1:39.91 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.97 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 1 2006 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.01 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:19.77 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:27.31 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.81 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-09-2023 19:53:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-09-2023 19:54.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|