Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:39:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 25m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.99 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.30 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.81 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.81 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.41 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.19 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Zink Ørum |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.59 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
22.73 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(-12.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.82 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.78 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
23.18 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.64 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.92 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
24.07 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.36 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
24.80 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
25.63 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara de Valadares Eisted |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.39 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Høybye-Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
26.75 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alina Ahmadi |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
28.87 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Bondam |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:39:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 15:56.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 25m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.51 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neva Felsgård Hansen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.89 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.39 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.46 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malou Ayla Christoffersen |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
28.97 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eva De Saint-Seine |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:46:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 25m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.87 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.67 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.50 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
17.76 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.29 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Nielsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.41 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.48 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.86 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.66 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.96 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.21 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sif Giliamsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.09 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.49 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.64 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
20.73 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.48 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Høybye-Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.31 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.85 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.87 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.71 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Una Millen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.85 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Præst Aagaard Nielsen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.55 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.33 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.87 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alina Ahmadi |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
29.60 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Casey Chen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.56 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Kingbo |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:46:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 15:56.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 25m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Kristiansen |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.19 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leboeuf |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
24.98 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.23 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
28.61 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:50:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 25m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
18.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19.15 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18.37 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.13 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19.61 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.21 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
20.68 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.60 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.42 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.29 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Toft |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
21.43 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.72 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
21.71 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.22 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
22.19 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.21 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.15 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.86 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Vedtofte |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
23.16 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.23 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.11 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Paulo Monteiro Mendes |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.59 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
24.01 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cornelius Troulsen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
24.94 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Conrad Lykkestrand Dieckman |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
26.51 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.36 |
(-23.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elliot Louv |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.24 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Norrmann Rasmussen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
29.55 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Espen Bronee |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:50:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 15:57.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.55 |
(-14.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:48.64 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:51.23 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.32 |
(-17.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:57:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.77 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:28.29 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.95 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:31.75 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.53 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.98 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.46 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:34.94 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.43 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.03 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.44 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:45.06 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.14 |
(-13.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:45.62 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.13 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:49.75 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.34 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:50.48 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:53.12 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.88 |
(-11.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:08.62 |
+46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:57:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.39 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.21 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.88 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.98 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.69 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.45 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.67 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.48 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.17 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.32 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.66 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.91 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.07 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.25 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.81 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.44 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.32 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.65 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.64 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:28.64 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.36 |
(-9.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.35 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.37 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.19 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.97 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:35.96 |
+22.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.32 |
(-11.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.01 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.99 |
(-9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:46.86 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:49.45 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.17 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:13.68 |
+1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:57:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 15:57.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:53.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.22 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:58:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:33.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.13 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:34.23 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.20 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:41.59 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.98 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:46.43 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.93 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:58:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.39 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.22 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.21 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.59 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.45 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.41 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.29 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.34 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.16 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:32.17 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.13 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.39 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.90 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.13 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.90 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:34.55 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.26 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:38.04 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:43.75 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.98 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:46.43 |
+26.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.82 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:48.92 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.32 |
(-7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:50.40 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.39 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:53.76 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.64 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
ej samt. berøring ved 75 |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
en hånd ved afslut bryst |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:58:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 15:59.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Ben med plade Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neva Felsgård Hansen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:03.06 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:04.97 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malou Ayla Christoffersen |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:06.17 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:06.51 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:09.87 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.13 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.76 |
+29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:59:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Ben med plade Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
53.81 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
54.64 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.18 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.43 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.70 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:01.71 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Bondam |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:04.17 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.36 |
(-26.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:04.24 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:07.87 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:08.52 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Zink Ørum |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:10.37 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara de Valadares Eisted |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.86 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:11.31 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alina Ahmadi |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:11.63 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.34 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.16 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.37 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Præst Aagaard Nielsen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.40 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.26 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:17.77 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.36 |
(-27.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Una Millen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.76 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.40 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Kingbo |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:26.64 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Casey Chen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.12 |
+40.70 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.59 |
+46.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(+13.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:59:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Ben med plade Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:07.63 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 15:59:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 16:00.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Ben med plade Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Jess Gammelgaard Haastr |
2016 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.24 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.93 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:15.60 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Kristiansen |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:16.91 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Leboeuf |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.87 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophus Ahm-Jantzen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:32.38 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.36 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Koerver Schmidt |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:10:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Ben med plade Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
56.41 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
59.20 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelius Troulsen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:06.38 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:06.46 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:08.01 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.22 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.98 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.43 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tristan Toft |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:13.73 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:14.82 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.78 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Paulo Monteiro Mendes |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.34 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.56 |
+31.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(+8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Conrad Lykkestrand Dieckman |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.07 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.82 |
+38.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.03 |
+43.24 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elliot Louv |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.78 |
+45.99 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Norrmann Rasmussen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:46.02 |
+54.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Espen Bronee |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:10:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Ben med plade Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
56.42 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
59.48 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:10.48 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:10:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 16:11.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.37 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.13 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.06 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:05.02 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.2 ej samtidig arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:51:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.12 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.57 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.66 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.15 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.71 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.06 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.10 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.67 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.82 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.80 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.13 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.32 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.44 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.71 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.14 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.32 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.12 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.87 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
45.20 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.72 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
47.76 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.33 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:08.36 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:51:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 16:51.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Leang |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.53 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:54:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
53.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.65 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.64 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:54:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
35.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.32 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.23 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.14 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.69 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
42.22 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.40 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.06 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.99 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.10 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.81 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.98 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.01 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.83 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:54:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 16:55.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 25m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
24.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
27.49 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 25m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
23.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.19 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.23 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
26.32 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(-12.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Nielsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.25 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-10.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Zink Ørum |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.34 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
30.62 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Bøving Pedersen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.64 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
31.65 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.10 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.94 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 16:48.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 25m Ben på ryggen Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Ayla Christoffersen |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.49 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.33 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva De Saint-Seine |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.34 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:52:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 25m Ben på ryggen Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
23.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.19 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
24.35 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Nielsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.85 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
25.91 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.17 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
27.56 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.34 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
27.75 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.78 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Thesbjerg Klitaa |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.17 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.71 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sif Giliamsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.23 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
28.61 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
29.47 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
30.05 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.81 |
(+8.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
30.65 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
30.69 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.07 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Høybye-Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.31 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaja Hillestrøm |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.99 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
35.60 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.59 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Præst Aagaard Nielsen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.65 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.62 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(+13.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Kingbo |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.44 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:52:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 25m Ben på ryggen Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
37.58 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(+7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:52:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 16:52.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Bødiker |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.08 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carla Schultz Dick-Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.48 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.93 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Victoria Damkjær Nielsen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:45.86 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.19 |
(-6.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Strand |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:57.34 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.14 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Casandra Brekling |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:58.14 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.79 |
(-7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neva Felsgård Hansen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:59.52 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ayo Vonsild Vestergaard |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:07.68 |
+36.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.58 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Knakkergaard Pedersen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:09.44 |
+37.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.71 |
(-23.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline Karlsen |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:11.51 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.67 |
(-11.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.14 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.57 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.98 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Leiberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:30.48 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:30.69 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.68 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.13 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.46 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.58 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:31.59 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.02 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.28 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.08 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neel Blichfeldt Kirkeby |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:35.46 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.28 |
(-7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:38.51 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.35 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Thaysen Højberg |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:39.28 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.42 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:39.35 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.07 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:39.63 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.94 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.82 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.65 |
(-13.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:42.47 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.35 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:43.33 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.22 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:45.89 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.87 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Hurup Dalsaa |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:46.35 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.71 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sif Giliamsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.00 |
+36.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.95 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Kjær Geisler |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:51.18 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.13 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:52.51 |
+37.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.93 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:53.45 |
+38.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.74 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:57.81 |
+43.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.61 |
(+6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mia Bondam |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:01.46 |
+46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:02.31 |
+47.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.74 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:05.42 |
+50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dina Baioumy |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:07.10 |
+52.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.14 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sara de Valadares Eisted |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:08.52 |
+53.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.35 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Agnes Elisa Erbs Falkesgaard |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:13.38 |
+58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Una Millen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:25.30 |
+1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elina Mygind Krempel |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:34.08 |
+1:19.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.91 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:03.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.62 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:05.19 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.07 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.16 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.63 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.52 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.17 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nadia Krawanska |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:15.26 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.26 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:15.35 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.24 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.97 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.61 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.83 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.93 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.94 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.27 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.98 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milla Poulsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:20.29 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:23.21 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sif Lundorf |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:25.53 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cathrine Aagaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:33.98 |
+30.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.69 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.19 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.51 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Ionas |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:55.32 |
+51.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.28 |
(-8.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:11.14 |
+1:07.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.10 |
(+11.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 16:55:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 16:56.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leif Murphy |
2015 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:52.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.07 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Foma Nikitich Barsukov |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.40 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Evald Sørensen |
2015 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:15.79 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.44 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Leboeuf |
2015 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Svømmeren afsluttede ikke distancen - DNF |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 17:17:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Kleis |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:21.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meïssa Kiil-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.08 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.41 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:29.92 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.04 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anker Bøving Svendsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:30.24 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:37.77 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Bodor |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.91 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.02 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.42 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.45 |
(-13.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:52.72 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.47 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Smedegaard Hansson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:55.63 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Huxi Kørting |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:57.27 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.64 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Pedersen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:03.72 |
+42.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.73 |
(-23.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Engell |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:04.45 |
+43.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.79 |
(-35.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Bille Nielsen |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:04.94 |
+43.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.07 |
(-20.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Larsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:06.81 |
+45.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.77 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sinus Laursen |
2014 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:10.55 |
+49.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.90 |
(+10.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elliot Louv |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:17.71 |
+56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Paulo Monteiro Mendes |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:39.27 |
+1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Niels Nøhr Belling |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Svømmeren går på bunden / står på bunden i andet end fri løb |
|
|
|
|
- |
|
Espen Bronee |
2014 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 17:17:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nor Englund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.76 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(-6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.76 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.08 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.15 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.79 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.94 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.21 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:16.88 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:20.07 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Sikora |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:22.34 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:24.20 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marc Rahbek Mortensen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:25.30 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.75 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.34 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.70 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.15 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.41 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:28.62 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.90 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.69 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.48 |
(-10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:32.25 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(+9.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:41.03 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.03 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gudmund Pihl |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:47.93 |
+36.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.69 |
(-27.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 17:17:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 17:19.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2023 to 24. sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Frisvømning Mix Gruppe 2+3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Emilies Army |
11 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Leiberg |
2013 |
1352AB |
|
38.64 |
|
|
|
|
38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
1394AH |
|
41.14 |
|
|
|
|
1:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Owen William Parli Vedel |
2013 |
1319AD |
|
41.88 |
|
|
|
|
2:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Kleis |
2014 |
1433AA |
|
36.59 |
|
|
|
|
2:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vi er så glade … |
10 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:42.70 |
+4.45 |
|
|
|
|
Selma Kristensen |
2014 |
1484AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Høybye-Hansen |
2014 |
1434AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Kristiansen |
2015 |
1563AC |
|
2:42.70 |
|
|
|
|
2:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Vedtofte |
2014 |
1487AC |
|
2:42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilies Soldiers |
11 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:58.14 |
+19.89 |
|
|
|
|
Mille Danefeld Sønderby |
2013 |
1390AH |
|
39.48 |
|
|
|
|
39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bodor |
2013 |
1315AD |
|
39.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Inge Monrad Wæsel |
2013 |
1318AF |
|
2:12.95 |
|
|
|
|
2:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
1324AB |
|
45.19 |
|
|
|
|
2:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kvik små mix 6 |
11 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
3:10.25 |
+32.00 |
|
|
|
|
Asta Thomsen |
2013 |
1348AB |
|
43.35 |
|
|
|
|
43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Giliamsen |
2013 |
1304AC |
|
48.12 |
|
|
|
|
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Nørgaard Frandsen |
2014 |
1449AC |
|
49.19 |
|
|
|
|
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Visbjerg Priskorn |
2014 |
1437AC |
|
49.59 |
|
|
|
|
3:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
fartdjævlene |
10 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
3:12.04 |
+33.79 |
|
|
|
|
Huxi Kørting |
2014 |
1467AC |
|
53.27 |
|
|
|
|
53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Leif Murphy |
2015 |
1555AA |
|
19.60 |
|
|
|
|
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
1458AA |
|
28.33 |
|
|
|
|
1:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
1454AA |
|
1:30.84 |
|
|
|
|
3:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik små mix 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:14.98 |
-23.27 |
|
|
|
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
1302AC |
|
33.74 |
|
|
|
|
33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
1350AB |
|
35.39 |
|
|
|
|
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
1139AH |
|
34.34 |
|
|
|
|
1:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nor Englund |
2012 |
1243AE |
|
31.51 |
|
|
|
|
2:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik små mix 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:29.72 |
-8.53 |
|
|
|
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
1382AB |
|
39.79 |
|
|
|
|
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Dina Brekling |
2013 |
1386AB |
|
40.32 |
|
|
|
|
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
1191AH |
|
33.63 |
|
|
|
|
1:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Sikora |
2012 |
1265AE |
|
35.98 |
|
|
|
|
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik små mix 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:41.74 |
+3.49 |
|
|
|
|
Iris Siriajeva |
2013 |
1378AH |
|
37.92 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Nordtorp |
2013 |
1378AB |
|
40.43 |
|
|
|
|
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
1229AK |
|
41.77 |
|
|
|
|
2:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gudmund Pihl |
2012 |
1229AM |
|
41.62 |
|
|
|
|
2:41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik små mix 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:39.47 |
+1.22 |
|
|
|
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
1384AB |
|
40.04 |
|
|
|
|
40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
1404AD |
|
40.36 |
|
|
|
|
1:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Savva Barsukov |
2012 |
1271AJ |
|
44.02 |
|
|
|
|
2:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
1241AE |
|
35.05 |
|
|
|
|
2:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kvik små mix 5 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:44.05 |
+5.80 |
|
|
|
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
1380AB |
|
41.42 |
|
|
|
|
41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
1408AD |
|
47.67 |
|
|
|
|
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
1293AE |
|
39.13 |
|
|
|
|
2:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
1177AH |
|
35.83 |
|
|
|
|
2:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads’ dejlige svømmere |
13 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:05.12 |
+26.87 |
|
|
|
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
1393AA |
|
42.48 |
|
|
|
|
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
1344AJ |
|
50.61 |
|
|
|
|
1:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Hansen |
2014 |
1406AF |
|
57.60 |
|
|
|
|
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Troulsen |
2011 |
1107AO |
|
34.43 |
|
|
|
|
3:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 17:19:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Frisvømning Mix Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Kvik mix 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
29.34 |
|
|
|
|
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
|
32.04 |
|
|
|
|
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Suhr |
2011 |
1141AH |
|
32.77 |
|
|
|
|
1:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Balling Krøjmand |
2012 |
1275AE |
|
36.42 |
|
|
|
|
2:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kvik mix 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:13.36 |
+2.79 |
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
|
29.97 |
|
|
|
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
|
31.60 |
|
|
|
|
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Krogsæter |
2011 |
1187AH |
|
33.02 |
|
|
|
|
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
1189AH |
|
38.77 |
|
|
|
|
2:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kvik små mix 1 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:14.98 |
+4.41 |
|
|
|
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
1302AC |
|
33.74 |
|
|
|
|
33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
1350AB |
|
35.39 |
|
|
|
|
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
1139AH |
|
34.34 |
|
|
|
|
1:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Nor Englund |
2012 |
1243AE |
|
31.51 |
|
|
|
|
2:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kvik små mix 2 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:29.72 |
+19.15 |
|
|
|
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
1382AB |
|
39.79 |
|
|
|
|
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dina Brekling |
2013 |
1386AB |
|
40.32 |
|
|
|
|
1:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Tuxen Bang |
2011 |
1191AH |
|
33.63 |
|
|
|
|
1:53.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Sikora |
2012 |
1265AE |
|
35.98 |
|
|
|
|
2:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kvik små mix 4 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:39.47 |
+28.90 |
|
|
|
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
1384AB |
|
40.04 |
|
|
|
|
40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Balling Krøjmand |
2014 |
1404AD |
|
40.36 |
|
|
|
|
1:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Savva Barsukov |
2012 |
1271AJ |
|
44.02 |
|
|
|
|
2:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
1241AE |
|
35.05 |
|
|
|
|
2:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kvik små mix 3 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:41.74 |
+31.17 |
|
|
|
|
Iris Siriajeva |
2013 |
1378AH |
|
37.92 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Nordtorp |
2013 |
1378AB |
|
40.43 |
|
|
|
|
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Gutierrez Caballero |
2012 |
1229AK |
|
41.77 |
|
|
|
|
2:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gudmund Pihl |
2012 |
1229AM |
|
41.62 |
|
|
|
|
2:41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kvik små mix 5 |
13 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:44.05 |
+33.48 |
|
|
|
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
1380AB |
|
41.42 |
|
|
|
|
41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia A. Rasmussen Djebou |
2014 |
1408AD |
|
47.67 |
|
|
|
|
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter Plum Albrechtsen |
2012 |
1293AE |
|
39.13 |
|
|
|
|
2:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
1177AH |
|
35.83 |
|
|
|
|
2:44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mini S’er |
13 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:57.30 |
+46.73 |
|
|
|
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
1223AL |
|
36.23 |
|
|
|
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Villadsen |
2012 |
1210AN |
|
56.78 |
|
|
|
|
1:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Nielsen |
2011 |
1161AC |
|
35.57 |
|
|
|
|
2:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
1342AJ |
|
48.72 |
|
|
|
|
2:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads’ dejlige svømmere |
13 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:05.12 |
+54.55 |
|
|
|
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
1393AA |
|
42.48 |
|
|
|
|
42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
1344AJ |
|
50.61 |
|
|
|
|
1:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Emily Hansen |
2014 |
1406AF |
|
57.60 |
|
|
|
|
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Tristan Troulsen |
2011 |
1107AO |
|
34.43 |
|
|
|
|
3:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2023 17:19:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2023 17:22.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|