Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Piger 1 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 2:03.28 | ||||||
Cecilie Reesbøll | 1999 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Anne Huse | 1999 | 29.70 | 1:01.99 | |||||||
Gitte Gosvig | 1999 | 30.19 | 1:32.18 | |||||||
Ditte Friis | 1999 | 31.10 | 2:03.28 | |||||||
2 | Kvik Piger | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.56 | ||||||
Celina Lohmann | 1999 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Chamie Kann | 1999 | 29.64 | 1:02.37 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 33.24 | 1:35.61 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 27.95 | 2:03.56 | |||||||
3 | Gentofte Piger | 0 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.73 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 30.93 | 1:02.27 | |||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 30.90 | 1:33.17 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 31.56 | 2:04.73 | |||||||
4 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1999 | GI-40 Hermes | 2:06.54 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | 29.89 | 1:02.14 | |||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 32.01 | 1:34.15 | |||||||
Emma Maagøe | 1999 | 32.39 | 2:06.54 | |||||||
5 | Lyngbys Bonzai Chicks | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.60 | ||||||
Louise Bromose | 1999 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Clara Lerche | 1999 | 31.38 | 1:03.45 | |||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 31.93 | 1:35.38 | |||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 31.22 | 2:06.60 | |||||||
6 | Køge Piger 1 | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:07.61 | ||||||
Astrid Delin | 1999 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 30.76 | 1:02.49 | |||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 32.33 | 1:34.82 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 32.79 | 2:07.61 | |||||||
7 | Vat Piger | 0 | Vestegnens Aqua Team | 2:11.23 | ||||||
Emilie Heick | 1999 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 29.38 | 1:00.98 | |||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 35.09 | 1:36.07 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 35.16 | 2:11.23 | |||||||
8 | Lyngbys Piger 2 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.12 | ||||||
Elise Fraser | 1999 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 34.65 | 1:07.09 | |||||||
Rachel Townsend | 2000 | 32.68 | 1:39.77 | |||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 32.35 | 2:12.12 | |||||||
9 | Hxrsholm Piger 1 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:12.44 | ||||||
Julia Jxnsson | 2000 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 33.74 | 1:06.50 | |||||||
Stinna Schnabl | 1999 | 34.42 | 1:40.92 | |||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.52 | 2:12.44 | |||||||
10 | Triton Piger 1 | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.11 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 32.64 | 1:04.20 | |||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 33.70 | 1:37.90 | |||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 35.21 | 2:13.11 | |||||||
11 | Gcs Piger | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:13.31 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Stine Lærke Strøm | 1999 | 32.78 | 1:03.64 | |||||||
Amalie Henum | 1999 | 34.34 | 1:37.98 | |||||||
Christine Duedahl-Olesen | 1999 | 35.33 | 2:13.31 | |||||||
12 | Psyko Piger | 0 | Hillerød Svømmeklub | 2:17.21 | ||||||
Caroline Johansen | 1999 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Mathilde Top Jacobsen | 1999 | 32.81 | 1:07.12 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 35.82 | 1:42.94 | |||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 34.27 | 2:17.21 | |||||||
13 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1999 | GI-40 Hermes | 2:18.11 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Christine Greisen | 2000 | 34.24 | 1:08.53 | |||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 33.50 | 1:42.03 | |||||||
Ida-Maria Esbensen | 1999 | 36.08 | 2:18.11 | |||||||
14 | Farum Piger | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:19.50 | ||||||
Sarah Aagaard | 2000 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 33.02 | 1:10.93 | |||||||
Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 32.52 | 1:43.45 | |||||||
Clara Kall | 1999 | 36.05 | 2:19.50 | |||||||
15 | Hxrsholm Piger 2 | 0 | Hørsholm Svømmeforening | 2:21.27 | ||||||
Nana Thorngreen | 1999 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 35.65 | 1:10.22 | |||||||
Natasja Kepp | 2000 | 36.37 | 1:46.59 | |||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 34.68 | 2:21.27 | |||||||
16 | Lyngbys Piger 3 | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:22.42 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Klara Reeh | 1999 | 36.40 | 1:12.89 | |||||||
Irene Halck | 1999 | 34.53 | 1:47.42 | |||||||
Line Fensten Jørgensen | 2000 | 35.00 | 2:22.42 | |||||||
17 | Sigma Piger 2 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | 2:24.87 | ||||||
Andrea Bolvig | 2000 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Camilla Taylor | 2000 | 35.43 | 1:11.86 | |||||||
Thit Bondo | 2000 | 37.04 | 1:48.90 | |||||||
Luna Lentoft | 2000 | 35.97 | 2:24.87 | |||||||
18 | Hvidovre Piger | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:28.27 | ||||||
Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 34.07 | 34.07 | |||||||
Simone Bukholt | 1999 | 35.86 | 1:09.93 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 39.09 | 1:49.02 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 39.25 | 2:28.27 | |||||||
- | Sigma Piger 3 | 1999 | SIGMA Nordsjælland | DSQ | 2 svøm samme bane | |||||
Lea Joensen | 2001 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Caroline Fritzbøger | 2001 | 36.79 | 1:12.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |