Tulokset Kaukaveden Kevätuinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.77 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:04.95 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.87 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:44.34 |
+46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
3:54.47 |
+56.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.13 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
4:02.06 |
+1:03.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.31 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.01 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
|
3:05.42 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.34 |
(+8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
3:08.88 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.06 |
(-9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:18.99 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.06 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
3:21.79 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.04 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:33.17 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.32 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
4:03.80 |
+1:00.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.09 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
4:08.24 |
+1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 12.29.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.97 |
(-21.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:04.73 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.62 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:05.53 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:41.15 |
+42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
4:03.72 |
+1:05.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.43 |
(-38.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
4:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.83 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 12.29.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.82 |
|
1:50.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.98 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
+0.58 |
|
1:55.11 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.78 |
|
1:57.69 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.16 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.59 |
|
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.78 |
|
1:34.37 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.87 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.76 |
|
1:34.62 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.72 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.79 |
|
1:41.48 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.37 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elena Macagnano |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.64 |
|
1:46.30 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.29 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.72 |
|
1:48.43 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.61 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
+0.95 |
|
1:52.67 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.70 |
|
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.49 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Remes |
2007 |
Pieksän Kuutit |
+0.55 |
|
1:15.19 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Angelica Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.62 |
|
1:21.56 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
1:25.90 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.40 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.73 |
|
1:28.00 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.40 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Huttu |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.82 |
|
1:31.88 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.62 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
+0.72 |
|
1:31.95 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.04 |
(+4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lyydia manninen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
+0.73 |
|
1:35.84 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.54 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.80 |
|
1:36.94 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
+0.79 |
|
2:10.11 |
+1:01.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.72 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 12.41.06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.68 |
|
1:23.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.32 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.59 |
|
1:32.88 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.28 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.64 |
|
1:34.70 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.64 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.88 |
|
1:40.27 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.94 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.81 |
|
1:40.64 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.44 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.65 |
|
1:43.16 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.85 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
1:47.60 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.62 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.74 |
|
2:00.36 |
+36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.63 |
|
1:14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.91 |
|
1:27.68 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.89 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.73 |
|
1:29.19 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.69 |
|
1:32.09 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.47 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.68 |
|
1:39.87 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.80 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Hihnala |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
SW6.4 |
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.63 |
|
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
+0.67 |
|
1:14.52 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.07 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.70 |
|
1:18.45 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.92 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.56 |
|
1:19.95 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.06 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
SW6.4 |
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 12.59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 12.59.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.34 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
49.06 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.39 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.25 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.55 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
51.35 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.91 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
54.61 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.91 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
56.18 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
|
58.25 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:00.48 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:04.96 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
35.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.17 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.78 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
47.53 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
48.80 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.57 |
(-12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
51.06 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.02 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.34 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.57 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.45 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
34.48 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
34.48 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.52 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
35.06 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
36.62 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
38.57 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.71 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.92 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.52 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.68 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
|
|
43.33 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.52 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
47.05 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.29 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:03.88 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 13.06.15 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
47.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
49.55 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
31.64 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
31.71 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
34.45 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
35.43 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.66 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.62 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
43.57 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.87 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
51.34 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.13 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.22 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.67 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
|
|
31.95 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.53 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
37.03 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
37.80 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
57.16 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 13.15.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
6:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.30 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
6:11.14 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
6:39.38 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:48.75 |
(-9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
7:25.32 |
+1:21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.04 |
(+25.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
7:46.34 |
+1:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
5:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.75 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:09.86 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.12 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
5:32.61 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.69 |
(+5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
5:49.43 |
+40.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.92 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
5:58.04 |
+48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
7:03.18 |
+1:53.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:48.63 |
(+14.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 13.41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 13.41.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.77 |
(-21.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:13.06 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.17 |
(-9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
5:20.15 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
5:29.55 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.64 |
(-15.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
5:50.21 |
+37.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.17 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
5:50.81 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.38 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
7:31.19 |
+2:18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:32.18 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 14.01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.31 |
(-10.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:15.28 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.88 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
5:49.06 |
+1:01.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.91 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 14.01.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 14.01.57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 400m Sekauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
6:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 14.42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 400m Sekauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
|
6:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.51 |
(+11.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
8:12.85 |
+2:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 14.42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 14.42.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Sekauinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:40.81 |
(-55.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
5:51.95 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.26 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
6:20.58 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:31.30 |
(-10.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 14.56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Sekauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.71 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
5:15.98 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.33 |
(+9.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 14.56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 14.56.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.65 |
|
44.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pihla Föhr |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
51.16 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.66 |
|
51.59 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.07 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.81 |
|
52.55 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.86 |
|
52.60 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.59 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
+0.61 |
|
53.78 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.82 |
|
54.39 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meea Majahalme |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.83 |
|
55.97 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
+0.80 |
|
57.77 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.14 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 15.08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.90 |
|
38.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.70 |
|
43.16 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mirabella Tissari |
2011 |
Pieksän Kuutit |
+0.77 |
|
43.88 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.86 |
|
45.33 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.74 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.78 |
|
47.94 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.83 |
|
51.02 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
+0.80 |
|
51.71 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.14 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.86 |
|
52.60 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.89 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
+0.80 |
|
1:03.34 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.80 |
(+6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hertta Lämsä |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
+0.93 |
|
1:05.10 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.72 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 15.08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.76 |
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
+0.62 |
|
36.66 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.71 |
|
36.93 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Angelica Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.61 |
|
37.13 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.61 |
|
37.34 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.73 |
|
38.91 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.66 |
|
39.82 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.80 |
|
41.17 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.97 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.72 |
|
41.41 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.74 |
|
42.41 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.77 |
|
45.75 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.63 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.74 |
|
54.65 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:03.18 |
+28.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.12 |
(+8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Enni Huttu |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 15.08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 15.09.02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.61 |
|
43.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.81 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.75 |
|
47.58 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.65 |
|
47.60 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.01 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.75 |
|
51.73 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
+0.73 |
|
54.51 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.72 |
|
55.40 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.71 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Kuisma |
2013 |
Haapajärven Kiilat |
+0.95 |
|
1:19.94 |
+36.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(+10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 15.16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.72 |
|
35.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.66 |
|
40.49 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.68 |
|
44.13 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.88 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.59 |
|
44.61 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.74 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Koivisto |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.61 |
|
44.80 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Hihnala |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.64 |
|
49.68 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.32 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 15.16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.67 |
|
31.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.62 |
|
34.73 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.58 |
|
34.85 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.58 |
|
36.66 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.73 |
|
44.50 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.03 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 15.16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 15.16.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.92 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:33.21 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:36.69 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.05 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:39.08 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.72 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:42.96 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.01 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.17 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.93 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:43.55 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meea Majahalme |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:45.35 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.82 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:47.29 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.81 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pihla Föhr |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:47.47 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.99 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 15.46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.35 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:07.95 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.49 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:10.61 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:14.59 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:16.64 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:20.93 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.08 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:21.61 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:24.84 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.94 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:25.31 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.62 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:27.92 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.42 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:27.96 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.05 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:28.31 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.24 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:30.64 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.08 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:31.32 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.19 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:32.33 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.77 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hertta Lämsä |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:34.49 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.03 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elena Macagnano |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:36.52 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.85 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:38.47 |
+30.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.33 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellinoora Leivo |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:42.74 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.49 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:54.12 |
+46.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.68 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mirabella Tissari |
2011 |
Pieksän Kuutit |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 15.46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Remes |
2007 |
Pieksän Kuutit |
|
|
1:04.98 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:07.90 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:08.19 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:09.09 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:09.48 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:09.83 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:09.92 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.06 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:11.18 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:12.60 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:12.60 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:14.40 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.64 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:15.78 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.16 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:16.01 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
|
|
1:16.47 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.23 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:17.97 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.79 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.24 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:21.24 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lyydia manninen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
|
|
1:21.83 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.37 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:27.60 |
+27.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(-9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:32.04 |
+31.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(+8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:54.73 |
+54.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.95 |
(+6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Enni Huttu |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 15.46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 15.46.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:20.25 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:22.47 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:24.24 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.09 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:26.36 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.50 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:26.92 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:39.31 |
+30.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.79 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:40.10 |
+31.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.11 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:41.87 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.70 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:51.42 |
+42.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.85 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:51.87 |
+42.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.98 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arttu Kuisma |
2013 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
2:27.73 |
+1:18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.54 |
(+15.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.53 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:03.14 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.95 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.61 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:04.69 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:06.02 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.50 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:08.67 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.14 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:09.91 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.95 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:11.87 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:13.33 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.30 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:16.61 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.82 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theodor Koivisto |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:17.81 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:20.73 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:27.58 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.17 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:30.42 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.37 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:41.19 |
+38.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.49 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.65 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
|
|
59.10 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.71 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
|
|
1:02.28 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:07.84 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:08.00 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:11.91 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:11.99 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.82 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.06.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 16.07.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4x50m Vapaauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kajaanin Uimaseura 2 |
13 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
11A551 |
|
36.19 |
|
|
|
|
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
10A882 |
|
32.20 |
|
|
|
|
1:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
11A422 |
|
36.25 |
|
|
|
|
1:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
10A792 |
|
30.48 |
|
|
|
|
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pikku OU |
11 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:46.06 |
+30.94 |
|
|
|
|
Veera Koivumäki |
2012 |
12A788 |
|
43.57 |
|
|
|
|
43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Sihvonen |
2012 |
12A766 |
|
39.02 |
|
|
|
|
1:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hertta Ahola |
2012 |
12A769 |
|
45.20 |
|
|
|
|
2:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
13A606 |
|
38.27 |
|
|
|
|
2:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajaanin Uimaseura 3 |
13 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:48.10 |
+32.98 |
|
|
|
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
10A883 |
|
38.77 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Meea Majahalme |
2012 |
12A517 |
|
47.23 |
|
|
|
|
1:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
10B279 |
|
42.73 |
|
|
|
|
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Väisänen |
2011 |
11A557 |
|
39.37 |
|
|
|
|
2:48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4x50m Vapaauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Kajaanin Uimaseura |
15 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Adalina Koivisto |
2008 |
08B228 |
|
31.30 |
|
|
|
|
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
08A939 |
|
33.99 |
|
|
|
|
1:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isla Vesterinen |
2010 |
10A756 |
|
31.02 |
|
|
|
|
1:36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Karjalainen |
2010 |
10A769 |
|
30.86 |
|
|
|
|
2:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Uinti 1 |
15 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:09.64 |
+2.47 |
|
|
|
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
09A266 |
|
32.15 |
|
|
|
|
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Anni Jylhä |
2008 |
08A715 |
|
35.92 |
|
|
|
|
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Aurora Känsälä |
2009 |
09A338 |
|
30.43 |
|
|
|
|
1:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
09A376 |
|
31.14 |
|
|
|
|
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kuusamon Erä-Veikot |
18 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
|
|
|
2:13.85 |
+6.68 |
|
|
|
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
07B269 |
|
31.25 |
|
|
|
|
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hertta Lämsä |
2011 |
11A374 |
|
40.57 |
|
|
|
|
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilla Lämsä |
2007 |
07B094 |
|
31.93 |
|
|
|
|
1:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
05B131 |
|
30.10 |
|
|
|
|
2:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kemin Työväen Uimarit |
15 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:14.57 |
+7.40 |
|
|
|
|
Juulia Koskinen |
2010 |
10A407 |
|
33.64 |
|
|
|
|
33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
10B307 |
|
34.57 |
|
|
|
|
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Isomaa |
2008 |
08B353 |
|
33.33 |
|
|
|
|
1:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika Eronen |
2008 |
08B271 |
|
33.03 |
|
|
|
|
2:14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pieksän Kuutit |
16 |
Pieksän Kuutit |
|
|
|
|
|
2:15.55 |
+8.38 |
|
|
|
|
Mirabella Tissari |
2011 |
11B178 |
|
38.69 |
|
|
|
|
38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Antikainen |
2009 |
09A750 |
|
34.41 |
|
|
|
|
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyydia manninen |
2009 |
09A757 |
|
34.42 |
|
|
|
|
1:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iida Remes |
2007 |
07A135 |
|
28.03 |
|
|
|
|
2:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Swimming Club Vuokatti |
15 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
2:31.59 |
+24.42 |
|
|
|
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
09B262 |
|
38.54 |
|
|
|
|
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Oona Lukka |
2008 |
08B316 |
|
39.26 |
|
|
|
|
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Määttä |
2011 |
11B330 |
|
39.79 |
|
|
|
|
1:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Vilmi |
2009 |
09B068 |
|
34.00 |
|
|
|
|
2:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 16.17.07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4x50m Vapaauinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Oulun Uinti 2 |
14 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Iikka Heiko |
2009 |
09A261 |
|
29.21 |
|
|
|
|
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
10A215 |
|
31.55 |
|
|
|
|
1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Salo |
2009 |
09A425 |
|
29.24 |
|
|
|
|
1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
09A277 |
|
30.10 |
|
|
|
|
2:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajaanin Uimaseura 2 |
14 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:31.19 |
+31.09 |
|
|
|
|
Markus Ontronen |
2010 |
10A876 |
|
35.37 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Karppinen |
2011 |
11A561 |
|
36.63 |
|
|
|
|
1:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
09A970 |
|
39.04 |
|
|
|
|
1:51.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joni Koskelo |
2013 |
13A165 |
|
40.15 |
|
|
|
|
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4x50m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Ikä |
Seura |
|
|
FINA |
|
|
Aika |
Ero |
|
|
1 |
|
Oulun Uinti 1 |
15 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
1:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Vanhala |
2008 |
08A399 |
|
27.95 |
|
|
|
|
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskari Matilainen |
2008 |
08A616 |
|
27.16 |
|
|
|
|
55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
08A273 |
|
29.76 |
|
|
|
|
1:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Pulli |
2009 |
09A932 |
|
28.07 |
|
|
|
|
1:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kemin Työväen Uimarit j´Jouk |
15 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
2:03.82 |
+10.88 |
|
|
|
|
Iivari Tihinen |
2009 |
09A704 |
|
32.61 |
|
|
|
|
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
10B425 |
|
32.05 |
|
|
|
|
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
09A684 |
|
30.13 |
|
|
|
|
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
08B001 |
|
29.03 |
|
|
|
|
2:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kajaanin Uimaseura |
16 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:04.03 |
+11.09 |
|
|
|
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
07B073 |
|
31.92 |
|
|
|
|
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Timur Maluk |
2010 |
10B412 |
|
30.26 |
|
|
|
|
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Joonas Karppinen |
2009 |
09B018 |
|
32.48 |
|
|
|
|
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iikka Kepanen |
2009 |
09A588 |
|
29.37 |
|
|
|
|
2:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kajaanin Uimaseura 3 |
15 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
11A562 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jere Birling |
2011 |
11A564 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Urho Saari |
2012 |
12A645 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuomas Loponen |
2008 |
08B179 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 16.23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 16.23.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.62 |
|
2:58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.00 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.69 |
|
2:30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.11 |
(+9.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:03.79 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.03 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
+0.64 |
|
3:06.28 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.27 |
(+12.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
3:10.57 |
+40.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.53 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lyydia manninen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
|
|
3:27.79 |
+57.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.78 |
(+9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 10.14.20 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
+0.64 |
|
2:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.06 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
+0.75 |
|
2:46.72 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.30 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.69 |
|
2:54.57 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.38 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.68 |
|
3:20.48 |
+44.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.97 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.60 |
|
3:22.64 |
+46.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.34 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.75 |
|
3:32.84 |
+56.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.89 |
(-11.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.68 |
|
2:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.69 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
+0.61 |
|
2:15.59 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.32 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.70 |
|
3:34.40 |
+1:19.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.26 |
(-12.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 10.25.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:52.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.98 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:55.42 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.11 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:57.30 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.31 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:57.58 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.81 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:57.74 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.10 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:57.98 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.26 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:00.16 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pihla Föhr |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:03.55 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
2:06.45 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.88 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meea Majahalme |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:07.88 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:24.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:36.20 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.58 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:43.44 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.19 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:43.60 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.48 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:45.84 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.65 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:45.86 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.23 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:45.94 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.05 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:46.90 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.10 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:49.27 |
+24.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.36 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:50.43 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.34 |
(-12.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:50.93 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.99 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:53.69 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.49 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elena Macagnano |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:58.06 |
+33.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.17 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
2:01.38 |
+36.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.90 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
2:08.37 |
+43.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.26 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:15.89 |
+51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:24.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.01 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
1:27.28 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.68 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:32.55 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.73 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:33.17 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:36.62 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.67 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:38.94 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.46 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:45.37 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.06 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:54.32 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.57 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
1:57.47 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.33 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 10.46.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:33.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.85 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:52.57 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.62 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:02.44 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.37 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:25.92 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:26.61 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.54 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:29.06 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.96 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.87 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:35.13 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:38.52 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.27 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:42.88 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.48 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:43.99 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.73 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:52.04 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.04 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:56.23 |
+34.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.60 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:01.53 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.13 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:18.63 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
|
|
1:22.82 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:24.17 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.77 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 10.56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 10.56.36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Vapaauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
41.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
42.88 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.42 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
44.49 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.94 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
44.75 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.69 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
44.95 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.73 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eveliina Karjalainen |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
46.17 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.47 |
(-6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
47.69 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.47 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
49.67 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.42 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
|
50.45 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eva Kärki |
2013 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
53.21 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
59.47 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.13 |
(+6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Vapaauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
31.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
33.66 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
34.40 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.33 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.18 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
36.82 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
37.05 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.40 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
37.10 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.26 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
37.70 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mirabella Tissari |
2011 |
Pieksän Kuutit |
|
|
37.92 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.80 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
38.98 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pinja Turunen |
2011 |
Iisalmen Uimarit |
|
|
40.87 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
41.62 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
41.65 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Hertta Lämsä |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
41.65 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.18 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellinoora Leivo |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
42.98 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erin Savolainen |
2011 |
Iisalmen Uimarit |
|
|
43.43 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
|
43.91 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
43.99 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
45.89 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
48.03 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.29 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nellastiina Määttä |
2010 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
49.02 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
50.01 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.09 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Vapaauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Remes |
2007 |
Pieksän Kuutit |
|
|
29.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
30.63 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
31.06 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.06 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
31.07 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
31.76 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.77 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
32.11 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Angelica Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.24 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.24 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.38 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
32.69 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.73 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
32.77 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
33.35 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
34.27 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.75 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
|
|
35.06 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.87 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lyydia manninen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
|
|
36.30 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.67 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
36.93 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alina Turunen |
2007 |
Iisalmen Uimarit |
|
|
37.58 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
40.79 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
|
42.25 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.22 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 11.15.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Vapaauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
36.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.23 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.02 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
37.77 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.44 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
41.41 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
42.34 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
43.19 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.26 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
49.24 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.44 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arttu Kuisma |
2013 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:03.09 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.96 |
(+6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
|
28.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.42 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
29.55 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
31.19 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
31.30 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
32.57 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
32.67 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.65 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
33.83 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theodor Koivisto |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
35.10 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.25 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Onni Hihnala |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
38.47 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.57 |
(-9.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
39.13 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.58 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.91 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
|
|
26.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Topi Rissanen |
2008 |
Pieksän Kuutit |
|
|
27.85 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
28.23 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
29.61 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
29.81 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
30.77 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
31.74 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
32.04 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 11.26.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Hjelt |
1970 |
Pieksän Kuutit |
|
|
31.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
joni seilonen |
1987 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
31.87 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Kellokumpu |
1977 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
37.80 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Timo Karjalainen |
1979 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.95 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 11.42.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Perhosuinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.53 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:26.47 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:34.90 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(+8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:37.45 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.26 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:04.16 |
+44.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.19 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW8.2 |
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Perhosuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
|
1:21.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.64 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Moilanen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
1:25.28 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:26.56 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.69 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 11.37.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Perhosuinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:11.80 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.16 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:15.05 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:20.02 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.31 |
(-12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
1:36.52 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Perhosuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
59.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.60 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.47 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:13.57 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
1:33.51 |
+34.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 11.44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 11.44.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.43 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
2:56.18 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.63 |
(+7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Liuski |
2010 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
3:17.16 |
+36.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.32 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:18.45 |
+38.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.74 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:19.09 |
+38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:36.35 |
+56.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.86 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:47.37 |
+1:07.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.15 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 12.37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.39 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:27.04 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.36 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
2:35.01 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.55 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:45.39 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.05 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Vilmi |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
2:50.88 |
+38.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.80 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
2:56.59 |
+43.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.96 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
3:18.89 |
+1:06.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.16 |
(+7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Turunen |
2007 |
Iisalmen Uimarit |
|
|
3:21.51 |
+1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 12.37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 12.37.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti Miehet 14 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.99 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:23.26 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
|
2:23.32 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.17 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:26.87 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.49 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
2:32.60 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.95 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:32.92 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.83 |
(-5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:33.31 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.30 |
(-9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:38.72 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.53 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
2:45.34 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.50 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:57.76 |
+40.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.82 |
(-10.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:04.24 |
+46.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.58 |
(-14.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theodor Koivisto |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
3:09.00 |
+51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:25.83 |
+1:08.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.70 |
(-11.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:48.69 |
+1:31.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.57 |
(-28.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 12.55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Haipus |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.50 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:16.17 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.11 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Voutilainen |
2006 |
Pieksän Kuutit |
|
|
2:23.90 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.87 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
2:38.83 |
+34.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.47 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 12.55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 12.55.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
50.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.03 |
(-11.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
51.52 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.28 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roosa Lappalainen |
2012 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
53.16 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jade Hannula |
2013 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
56.29 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
56.68 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.27 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
58.00 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.27 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
|
58.18 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
59.76 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.07 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pihla Föhr |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:00.13 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.10 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meea Majahalme |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:00.38 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.67 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:02.59 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.42 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eveliina Karjalainen |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:11.49 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.58 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 13.13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
38.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.48 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.22 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.85 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.48 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
46.75 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.36 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
47.28 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.18 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
47.84 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.91 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
48.54 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.82 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
49.61 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.65 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Määttä |
2011 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
50.77 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.70 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mirabella Tissari |
2011 |
Pieksän Kuutit |
|
|
51.05 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.46 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
51.12 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
|
51.86 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.58 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
54.17 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.65 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elena Macagnano |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
55.42 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.91 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
59.49 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
59.86 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.24 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:00.52 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.29 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oumie Bah |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:02.98 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erin Savolainen |
2011 |
Iisalmen Uimarit |
|
|
1:04.48 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 13.13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
35.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
37.56 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.30 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
39.65 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.71 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Remes |
2007 |
Pieksän Kuutit |
|
|
39.83 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.05 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
40.14 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.26 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
42.85 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.04 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
43.74 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
43.92 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
44.16 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(+4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
44.21 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.21 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
47.62 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.22 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Antikainen |
2009 |
Pieksän Kuutit |
|
|
48.53 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.88 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
53.59 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.04 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oona Lukka |
2008 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
55.66 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.16 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 13.13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 13.13.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
52.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
59.92 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
|
1:00.67 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.29 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:01.61 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:03.02 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:10.21 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 13.21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.72 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
40.23 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.20 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
42.29 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.97 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
47.41 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.91 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
47.51 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.39 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
51.55 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.42 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
55.21 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.73 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 13.21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.64 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.72 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
40.00 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
40.91 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.35 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
50.80 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.32 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 13.21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 13.21.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Rintauinti Miehet - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
joni seilonen |
1987 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.59 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timo Karjalainen |
1979 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
48.42 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.31 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Kellokumpu |
1977 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
49.73 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 13.22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 13.22.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Sekauinti Naiset 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.89 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:16.02 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.62 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
3:24.92 |
+35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
3:26.53 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.87 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:32.90 |
+43.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.02 |
(+11.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:40.84 |
+51.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.49 |
(-13.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hertta Lappalainen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:42.80 |
+53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:53.59 |
+1:04.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.02 |
(-19.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
3:54.10 |
+1:04.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.37 |
(-9.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
4:09.93 |
+1:20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.19 |
(-8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
4:22.13 |
+1:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
4:25.86 |
+1:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
|
4:35.14 |
+1:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 13.50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Sekauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
|
2:40.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.70 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:00.85 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.28 |
(-13.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:01.52 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.85 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
3:07.88 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.13 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilla Tiensyrjä |
2009 |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
3:23.26 |
+42.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.43 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Kelloniemi |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:43.51 |
+1:02.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.85 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 13.50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 13.50.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaukaveden Kevätuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiliikuntakeskus Kaukavesi |
Järjestäjä: |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 07.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Sekauinti Miehet 14 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.82 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
2:46.52 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.11 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:50.02 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.92 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
2:54.30 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.70 |
(-18.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
3:12.52 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.71 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
3:12.94 |
+29.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.86 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:24.94 |
+41.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.12 |
(+12.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
3:39.56 |
+55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:44.05 |
+1:00.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.33 |
(-14.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:51.16 |
+1:07.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.96 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW10.4 |
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 14.06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Sekauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:48.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.53 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
3:05.80 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
3:09.52 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.5.2023 14.06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.05.2023 14.06.24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|