Tulokset ManseCup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Selkäuinti Miehet - Final |
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
509 |
1:04.62 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:05.82 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.74 |
408 |
1:09.52 |
+4.90 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:11.33 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
408 |
1:09.54 |
+4.92 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
400 |
1:10.00 |
+5.38 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
369 |
1:11.89 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
360 |
1:12.53 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.03 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.86 |
334 |
1:14.37 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
333 |
1:14.44 |
+9.82 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
287 |
1:18.20 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
196 |
1:28.71 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
190 |
1:29.63 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.88 |
178 |
1:31.62 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.90 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rafael Dean |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
164 |
1:34.10 |
+29.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.90 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vlad Oriichuk |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
163 |
1:34.27 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauri Saastamoinen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
156 |
1:35.78 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.50 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mika Metsänoja |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
155 |
1:35.95 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.84 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Akseli Vahila |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
150 |
1:36.96 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.42 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aaro Wandén |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
133 |
1:41.04 |
+36.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.58 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rikhard laituri |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
117 |
1:45.34 |
+40.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.51 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neo Porkka |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
109 |
1:47.81 |
+43.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.49 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 17.40.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m Selkäuinti Naiset - Final |
|
|
Rollo11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
428 |
1:16.21 |
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
382 |
1:19.11 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
367 |
1:20.19 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.20 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda From |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
359 |
1:20.76 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
saaga hakala |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
337 |
1:22.55 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.41 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
328 |
1:23.27 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.76 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nella Haltamo |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
275 |
1:28.34 |
+12.13 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:27.96 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Yli-Olli |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.90 |
259 |
1:30.02 |
+13.81 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:29.87 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lumi Kotiniitty |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
222 |
1:34.84 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.18 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Heta Valli |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
214 |
1:35.98 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.63 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oona Lehtinen |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
163 |
1:45.02 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.04 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kerttu Haapakari |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
155 |
1:46.80 |
+30.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.19 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 17.43.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet - Final |
|
|
IKM14-16 |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
595 |
24.86 |
|
|
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 24.88 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.56 |
481 |
26.68 |
+1.82 |
|
IKM14-16 |
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Puustinen |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.49 |
467 |
26.95 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
453 |
27.21 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
414 |
28.04 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
401 |
28.35 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Juutilainen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
348 |
29.71 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
336 |
30.06 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
317 |
30.66 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kiril Lopusiev |
2010 |
Uinti Tampere |
|
299 |
31.24 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
|
232 |
34.00 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
|
218 |
34.70 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Yliaho |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
177 |
37.18 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
|
169 |
37.75 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adriano Sivenius |
2013 |
Uinti Tampere |
|
138 |
40.41 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.55 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
123 |
42.04 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilho Vahila |
2012 |
Uinti Tampere |
|
112 |
43.36 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Samuel Mäki |
2011 |
Uinti Tampere |
|
103 |
44.57 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Matvii Holodiuk |
2012 |
Uinti Tampere |
|
102 |
44.74 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.10 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Niklas Autti |
2015 |
Uinti Tampere |
|
84 |
47.59 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.43 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dmitriy Pavlov |
2013 |
Uinti Tampere |
|
84 |
47.65 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eetu Elias Moilanen |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
80 |
48.45 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.28 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iaroslav Voloshchenko |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.62 |
64 |
52.13 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eemil Harju |
2013 |
Uinti Tampere |
|
55 |
54.73 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.73 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Benjamin Sihvonen |
2014 |
Uinti Tampere |
|
49 |
56.79 |
+31.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viljo Syrjä |
2013 |
Uinti Tampere |
|
47 |
57.87 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Renne Selkee |
2013 |
Uinti Tampere |
|
27 |
1:09.32 |
+44.46 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Bucktman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
- |
|
Kasper Kaslin |
2013 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Ilmari Marttinen |
2013 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
- |
|
Saku Pietilä |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.55.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.10.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset - Final |
|
|
IKM13-15 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
Uinti Tampere |
|
535 |
29.15 |
|
|
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.55 |
504 |
29.73 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
497 |
29.88 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
493 |
29.96 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juuli Pulkkinen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.51 |
490 |
30.01 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
|
469 |
30.46 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
443 |
31.05 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
426 |
31.45 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
399 |
32.13 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
|
371 |
32.92 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Ala-Karvia |
2008 |
Uinti Tampere |
|
368 |
33.01 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ruut Veihtola |
2011 |
Uinti Tampere |
|
330 |
34.25 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aljean Kippola |
2009 |
Uinti Tampere |
|
310 |
34.97 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Milja Rinne |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
209 |
39.83 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.73 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vella Kärnä |
2014 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
163 |
43.25 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Roosa Takalo |
2014 |
Uinti Tampere |
+0.94 |
132 |
46.40 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.13 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iida Suni |
2012 |
TaTu Tampere |
|
114 |
48.71 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.28 |
(-6.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofia Belo Ignatius |
2015 |
Uinti Tampere |
|
108 |
49.62 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alissa Selkilä |
2013 |
Uinti Tampere |
|
71 |
57.05 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alisa Saanilahti |
2012 |
Uinti Tampere |
|
57 |
1:01.28 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.99 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Sharlotta Roivas |
2012 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.10.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet - Final |
|
|
Rollo11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.56 |
442 |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
357 |
31.37 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
298 |
33.31 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
250 |
35.33 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
|
241 |
35.74 |
+6.51 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Lehtelä |
2011 |
Uinti Tampere |
|
129 |
43.98 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Juutilainen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.48 |
117 |
45.47 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eino Hirsimäki |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
114 |
45.82 |
+16.59 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rami Kolehmainen |
2012 |
Uinti Tampere |
|
97 |
48.36 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vlad Oriichuk |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
95 |
48.78 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eljas Lahtinen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
86 |
50.27 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.66 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ben Rossi |
2012 |
Uinti Tampere |
|
82 |
51.10 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.67 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.10.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Perhosuinti Naiset - Final |
|
|
Rollo10 |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
492 |
30.93 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.57 |
462 |
31.58 |
+0.65 |
|
IKM13-15 |
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
452 |
31.82 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uinti Tampere |
|
444 |
32.01 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
409 |
32.89 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
|
359 |
34.35 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
346 |
34.79 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
335 |
35.15 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Inari Rahtu |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
323 |
35.58 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
223 |
40.23 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.02 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kerttu Haapakari |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.56 |
178 |
43.37 |
+12.44 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.31 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sina Huvila |
2010 |
TaTu Tampere |
|
175 |
43.60 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.34 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Reetta Takalo |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
162 |
44.73 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.28 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Inkeri Rahtu |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
119 |
49.59 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.77 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilia Madden |
2013 |
Uinti Tampere |
|
112 |
50.62 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aada Hyssy |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
76 |
57.49 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Taivassalo |
2013 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.27.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 200m Vapaauinti Miehet - Final |
|
|
Rollo11 |
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:07.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
416 |
2:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.26 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
413 |
2:16.93 |
+0.35 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 2:15.89 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ossi Nevalainen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
407 |
2:17.56 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.30 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.45 |
343 |
2:25.64 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.74 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Harjula |
2007 |
Uinti Tampere |
|
338 |
2:26.38 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
Uinti Tampere |
|
325 |
2:28.24 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.59 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sakari Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.59 |
302 |
2:31.90 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rafael Mouna |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
272 |
2:37.33 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stanislav Orijcuk |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.92 |
267 |
2:38.37 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.53 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dmytrii Mishchenko |
2008 |
Uinti Tampere |
|
245 |
2:42.96 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.73 |
(-13.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Silfver |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.43 |
219 |
2:48.99 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
209 |
2:51.62 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Yliaho |
2012 |
Uinti Tampere |
|
157 |
3:08.76 |
+52.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.03 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pinhao Alex Hou |
2009 |
Uinti Tampere |
|
149 |
3:12.34 |
+55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eino Hirsimäki |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.95 |
141 |
3:15.59 |
+59.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.12 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Topi Äikäs |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.27.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m Vapaauinti Naiset - Final |
|
|
Rollo10 |
3:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
2:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
497 |
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
473 |
2:24.93 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.09 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
466 |
2:25.63 |
+3.05 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 2:25.78 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Myllykallio |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
430 |
2:29.58 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
412 |
2:31.75 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.87 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.87 |
374 |
2:36.76 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.75 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
|
372 |
2:37.07 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.31 |
(+7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmi Jokinen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
358 |
2:39.09 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.61 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Ala-Karvia |
2008 |
Uinti Tampere |
|
347 |
2:40.65 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.15 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
341 |
2:41.58 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.18 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Jääskeläinen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
339 |
2:41.89 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.71 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmi Lehtonen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
326 |
2:44.01 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.82 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maisa Savisto |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
309 |
2:46.98 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.23 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sini Ylipelkonen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
295 |
2:49.58 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.10 |
(-35.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siiri Mäkelä |
2008 |
Uinti Tampere |
|
293 |
2:50.04 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.84 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emmiina Eho |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
281 |
2:52.30 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.63 |
(+16.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Kiviranta |
2009 |
Uinti Tampere |
|
250 |
2:59.27 |
+36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Savioja |
2008 |
Uinti Tampere |
|
247 |
2:59.99 |
+37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Tikka |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
245 |
3:00.54 |
+37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.86 |
238 |
3:02.21 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.37 |
(+10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iita Helminen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
237 |
3:02.52 |
+39.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.31 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Rinne |
2010 |
Uinti Tampere |
|
218 |
3:07.47 |
+44.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.27 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Inkeri Rahtu |
2013 |
Uinti Tampere |
|
189 |
3:16.73 |
+54.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.62 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lilia Madden |
2013 |
Uinti Tampere |
|
187 |
3:17.48 |
+54.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.25 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alisa From |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
169 |
3:24.00 |
+1:01.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.72 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.24.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Selkäuinti Miehet - Final |
|
|
Rollo11 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14-16 |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
453 |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
417 |
31.72 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
362 |
33.24 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
290 |
35.79 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
241 |
38.08 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.93 |
203 |
40.28 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noel Vainio |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
183 |
41.70 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ben Rossi |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
138 |
45.80 |
+14.95 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 44.23 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eemeli Pulkkinen |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
115 |
48.74 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Kautto |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
107 |
49.90 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.16 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvar Keikko |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
100 |
51.05 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.46 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adriano Sivenius |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
90 |
52.77 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.86 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matvii Holodiuk |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
78 |
55.49 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.07 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lenni Rask |
2012 |
TaTu Tampere |
+0.30 |
73 |
56.68 |
+25.83 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hasan Shaker |
2012 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
67 |
58.14 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Heinola |
2014 |
TaTu Tampere |
+0.09 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Leiniäinen |
2015 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
- |
|
Nicky Virtanen |
2015 |
TaTu Tampere |
+0.06 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.27.11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset - Final |
|
|
Rollo10 |
49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13-15 |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
421 |
35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.85 |
397 |
36.69 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.76 |
356 |
38.06 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inari Rahtu |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
306 |
40.01 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.44 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lumi Kotiniitty |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
218 |
44.78 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.89 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Hyssy |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
146 |
51.15 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.08 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alisa From |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
136 |
52.34 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.81 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Mänty |
2012 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
132 |
52.87 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arina Lopusieva |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
129 |
53.36 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vella Kärnä |
2014 |
Uinti Tampere |
+0.88 |
125 |
53.88 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.79 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jade Dahl |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
120 |
54.67 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Taivassalo |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
108 |
56.55 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iida Suni |
2012 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
108 |
56.58 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neela Vainio |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
89 |
1:00.36 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Tossavainen |
2013 |
TaTu Tampere |
+0.92 |
88 |
1:00.45 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisa Rantala |
2013 |
Uinti Tampere |
|
86 |
1:01.06 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lara Huhtala |
2014 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
78 |
1:02.93 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmine Virtanen |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
53 |
1:11.67 |
+35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.30.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Rintauinti Miehet - Final |
|
|
Rollo12 |
1:45.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
503 |
1:11.48 |
|
|
|
IKM16 |
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
414 |
1:16.26 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
412 |
1:16.40 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Juutilainen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
404 |
1:16.92 |
+5.44 |
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
389 |
1:17.86 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.60 |
365 |
1:19.52 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.62 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
299 |
1:24.97 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.75 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuure Pikkuhuhta |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
292 |
1:25.69 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
247 |
1:30.58 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.98 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Justus Uutela |
2010 |
Uinti Tampere |
|
239 |
1:31.57 |
+20.09 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:31.57 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pontus Pyykkö |
2011 |
Uinti Tampere |
|
199 |
1:37.32 |
+25.84 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:39.42 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Bucktman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
- |
|
Alex Juutilainen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
- |
|
Sami Penttinen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
- |
|
Saku Pietilä |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
- |
|
Aaro Wandén |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.39.25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Rintauinti Naiset - Final |
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
554 |
1:18.04 |
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.61 |
522 |
1:19.63 |
+1.59 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 1:20.72 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.48 |
462 |
1:22.94 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
452 |
1:23.56 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.04 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
|
432 |
1:24.83 |
+6.79 |
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:30.37 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.62 |
417 |
1:25.80 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.50 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
384 |
1:28.22 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.64 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.61 |
377 |
1:28.70 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.26 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
362 |
1:29.90 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.51 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Deniz Aksu |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
355 |
1:30.56 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.39 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTu Tampere |
|
264 |
1:39.92 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.27 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
253 |
1:41.39 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
240 |
1:43.10 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.37 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Reetta Takalo |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
193 |
1:50.90 |
+32.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.90 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milja Rinne |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.81 |
192 |
1:51.15 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.73 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.39.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Miehet - Final |
|
|
Rollo11 |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Nieminen |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.83 |
418 |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.06 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Pajunen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.51 |
413 |
1:02.92 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.11 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ferdinand Backman |
2006 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
410 |
1:03.06 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niklas Kallio |
2007 |
TaTu Tampere |
|
376 |
1:04.87 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.77 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.43 |
343 |
1:06.94 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
336 |
1:07.37 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.17 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
330 |
1:07.75 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.59 |
304 |
1:09.68 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.91 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Bazhyna |
2010 |
Uinti Tampere |
|
301 |
1:09.90 |
+7.27 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kiril Lopusiev |
2010 |
Uinti Tampere |
|
275 |
1:12.01 |
+9.38 |
|
Rollo13 |
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
|
246 |
1:14.74 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias From |
2010 |
Uinti Tampere |
|
244 |
1:14.99 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Akseli Vahila |
2011 |
Uinti Tampere |
|
223 |
1:17.22 |
+14.59 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:22.12 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rafael Dean |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
220 |
1:17.59 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
|
212 |
1:18.56 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mika Metsänoja |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
206 |
1:19.29 |
+16.66 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:21.72 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Väinö Lehtelä |
2011 |
Uinti Tampere |
|
174 |
1:23.86 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eljas Lahtinen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.88 |
159 |
1:26.32 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.99 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rikhard laituri |
2010 |
Uinti Tampere |
|
135 |
1:31.16 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.91 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lauri Saastamoinen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
131 |
1:32.23 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.74 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eemeli Pulkkinen |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
129 |
1:32.72 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.41 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rami Kolehmainen |
2012 |
Uinti Tampere |
|
123 |
1:34.12 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.09 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alvar Keikko |
2012 |
Uinti Tampere |
|
118 |
1:35.43 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Neo Porkka |
2011 |
Uinti Tampere |
|
112 |
1:37.07 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.13 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.46.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset - Final |
|
|
Rollo10 |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo11 |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
TaTu Tampere |
|
468 |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
464 |
1:06.77 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juuli Pulkkinen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.57 |
463 |
1:06.81 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTu Tampere |
|
443 |
1:07.82 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.14 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
439 |
1:07.99 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
436 |
1:08.17 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.93 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nella Haltamo |
2011 |
Uinti Tampere |
|
414 |
1:09.35 |
+2.77 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:10.17 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.81 |
405 |
1:09.85 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pinja Metsäpelto |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
369 |
1:12.03 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Gadd |
2008 |
Uinti Tampere |
|
335 |
1:14.40 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ruut Veihtola |
2011 |
Uinti Tampere |
|
322 |
1:15.37 |
+8.79 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:15.18 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Yli-Olli |
2011 |
Uinti Tampere |
|
318 |
1:15.68 |
+9.10 |
|
Rollo12 |
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sina Huvila |
2010 |
TaTu Tampere |
|
264 |
1:20.55 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.41 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oona Lehtinen |
2012 |
Uinti Tampere |
+0.90 |
223 |
1:25.21 |
+18.63 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jade Dahl |
2012 |
Uinti Tampere |
|
159 |
1:35.43 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Taivassalo |
2013 |
Uinti Tampere |
+0.78 |
116 |
1:45.82 |
+39.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.83 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Taivassalo |
2013 |
Uinti Tampere |
|
106 |
1:49.17 |
+42.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.50 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4/15/2023 6:51:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 21:04:39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 400m Sekauinti Miehet - Final |
|
|
IKM14 |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
5:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniil Tirronen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
431 |
5:22.79 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikita Zuravljov |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.78 |
367 |
5:40.33 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.51 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxim Zuravljov |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.50 |
354 |
5:44.69 |
+21.90 |
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 5:59.09 |
(-14.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
328 |
5:53.57 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.24 |
(+8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.57.51 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 400m Sekauinti Naiset - Final |
|
|
IKM13 |
6:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
5:48.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
5:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
5:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
5:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.79 |
481 |
5:39.85 |
|
|
|
|
IKM14 |
|
|
|
Entry time: 5:44.26 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Mäensivu |
2008 |
Uinti Tampere |
|
468 |
5:42.87 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.00 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
|
452 |
5:46.86 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:49.26 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.84 |
412 |
5:57.81 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTu Tampere |
|
347 |
6:18.87 |
+39.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.88 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edith Råtts |
2009 |
Uinti Tampere |
|
314 |
6:31.66 |
+51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 19.06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 19.06.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet - Final |
|
|
IKM14 |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
2:29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
404 |
2:31.35 |
|
|
|
|
IKM15 |
|
|
|
Entry time: 2:26.43 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
339 |
2:40.46 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.52 |
(+4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
316 |
2:44.18 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.27 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemeli Pennanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
311 |
2:45.13 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.45 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 19.09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 19.10.08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
UiTa ja TaTU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset - Final |
|
|
IKM13 |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
2:38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
402 |
2:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.96 |
(-9.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
378 |
2:50.50 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.89 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisa Leinonen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
376 |
2:50.78 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.75 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda From |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
374 |
2:51.07 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.40 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kiia Väänänen |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.86 |
355 |
2:54.10 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.03 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
saaga hakala |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
345 |
2:55.81 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.13 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 19.13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 19.20.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|