Tulokset Kevät Uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
120 |
52.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.64 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
104 |
55.08 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aashwathaman Sudhir Bibisha |
2012 |
Oulun Lohet |
|
101 |
55.70 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
87 |
58.51 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pietu Pasuri |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
80 |
1:00.00 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.53 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
71 |
1:02.39 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
70 |
1:02.82 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
70 |
1:02.96 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.16 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
64 |
1:04.67 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
52 |
1:09.51 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Lieto |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
- |
|
Petri Piipponen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
223 |
42.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
159 |
47.84 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.30 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
159 |
47.87 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
158 |
47.91 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.03 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
106 |
54.70 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.67 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
104 |
55.17 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.50 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
94 |
56.89 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.73 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
75 |
1:01.29 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
68 |
1:03.52 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.02 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petter Alaric Jolma |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
394 |
35.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
335 |
37.36 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
269 |
40.16 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.81 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
246 |
41.41 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
245 |
41.47 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
229 |
42.41 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.35 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaapo Kangas |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
218 |
43.06 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.01 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
163 |
47.45 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
112 |
53.79 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.54 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Autti |
2007 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
441 |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
406 |
35.02 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
500 |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
476 |
33.22 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
337 |
37.29 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 11.42.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|