Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
139 |
47.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.61 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilia Sarajärvi |
2013 |
Oulun Lohet |
|
124 |
48.89 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.58 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
93 |
53.89 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.38 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
92 |
53.97 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.91 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henni Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
78 |
56.94 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.19 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
55 |
1:04.12 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
54 |
1:04.26 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
394 |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
320 |
35.68 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
259 |
38.32 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
222 |
40.30 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.40 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
221 |
40.38 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.28 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vanessa Aulakoski |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
207 |
41.27 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
193 |
42.23 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.76 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
188 |
42.60 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.40 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
174 |
43.69 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.06 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
159 |
45.01 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
156 |
45.34 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
154 |
45.49 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.63 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
146 |
46.39 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
132 |
47.92 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.96 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
132 |
47.97 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.31 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
127 |
48.57 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.01 |
(-12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
124 |
48.90 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
124 |
48.91 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.04 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
106 |
51.55 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.05 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
97 |
53.02 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.68 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
96 |
53.30 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.38 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
94 |
53.55 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.19 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
90 |
54.44 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.55 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
82 |
56.13 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.12 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
67 |
59.89 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
52 |
1:05.30 |
+31.99 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jessiina Pääkkö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
34 |
1:14.80 |
+41.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.97 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
565 |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
468 |
31.45 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
466 |
31.49 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
439 |
32.13 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
385 |
33.56 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
373 |
33.91 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
370 |
34.02 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
362 |
34.25 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
334 |
35.19 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
334 |
35.20 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
317 |
35.81 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
316 |
35.83 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
309 |
36.11 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
307 |
36.20 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
303 |
36.34 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
280 |
37.33 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
280 |
37.33 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
277 |
37.44 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
273 |
37.64 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
259 |
38.28 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Santra Suarez |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
255 |
38.48 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
252 |
38.66 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
244 |
39.07 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
244 |
39.08 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.51 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
182 |
43.06 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.32 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
165 |
44.52 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.33 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
156 |
45.29 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
153 |
45.58 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.71 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Viola Aulakoski |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
125 |
48.75 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.09 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
122 |
49.21 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.88 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
111 |
50.78 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.50 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
104 |
51.94 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.67 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
103 |
52.08 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
57 |
1:03.42 |
+33.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanni Toivonen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
517 |
30.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
504 |
30.68 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
494 |
30.90 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
456 |
31.73 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
446 |
31.97 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
430 |
32.36 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
405 |
33.00 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
388 |
33.47 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
386 |
33.54 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
383 |
33.64 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
381 |
33.67 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
378 |
33.77 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
357 |
34.43 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
338 |
35.05 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.65 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
328 |
35.39 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
315 |
35.90 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
259 |
38.31 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
222 |
40.33 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.74 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
148 |
46.13 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.46 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
539 |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
513 |
30.51 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
479 |
31.21 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
439 |
32.13 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
387 |
33.51 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
380 |
33.71 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
376 |
33.84 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
372 |
33.95 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Oulun Lohet |
|
351 |
34.63 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Happonen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
244 |
39.07 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Ranja Helena Thodin |
2005 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
195 |
42.12 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 10.25.27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
257 |
35.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
228 |
36.44 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
217 |
37.04 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
188 |
38.87 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.80 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
185 |
39.03 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
164 |
40.61 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Ranta |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
136 |
43.24 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.98 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
118 |
45.29 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.54 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
113 |
46.02 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
86 |
50.28 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.47 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
565 |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.55 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
504 |
27.97 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
421 |
29.71 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.63 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
397 |
30.29 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
389 |
30.50 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
376 |
30.85 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
344 |
31.78 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
328 |
32.27 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
284 |
33.86 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.53 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
268 |
34.54 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
253 |
35.17 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.27 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
237 |
35.96 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
235 |
36.06 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
224 |
36.66 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.88 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
192 |
38.56 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
180 |
39.40 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
473 |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
461 |
28.82 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
334 |
32.07 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
636 |
25.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
458 |
28.89 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
244 |
35.60 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 10.40.05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
274 |
41.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.20 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
202 |
45.91 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.47 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
170 |
48.67 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.83 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Häcklin |
2013 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
151 |
50.62 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.61 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
139 |
52.02 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.88 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Ilomäki |
2013 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
121 |
54.46 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
110 |
56.14 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
101 |
57.80 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Pellikka |
2014 |
Oulun Lohet |
|
82 |
1:01.96 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aradhana Sudhir |
2015 |
Oulun Lohet |
|
79 |
1:02.84 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
241 |
43.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
241 |
43.35 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.45 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
221 |
44.61 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
218 |
44.78 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.32 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martta Pihlajamaa |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
202 |
45.94 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.66 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
187 |
47.15 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.89 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
167 |
48.94 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
137 |
52.31 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.40 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
129 |
53.33 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.19 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
123 |
54.14 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.49 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
105 |
57.07 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
96 |
58.91 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hertta Lämsä |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
87 |
1:00.72 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melissa Herlevi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
79 |
1:02.63 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
530 |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.97 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
500 |
33.99 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.21 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
481 |
34.43 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
415 |
36.17 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
410 |
36.30 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
399 |
36.63 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
382 |
37.16 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
377 |
37.32 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nevia Viuhkola |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
374 |
37.44 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.26 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
365 |
37.73 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
355 |
38.09 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
323 |
39.32 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
300 |
40.28 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
299 |
40.32 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.20 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viola Aulakoski |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
291 |
40.69 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
285 |
40.98 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
274 |
41.49 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
241 |
43.35 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
231 |
43.94 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.56 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
231 |
43.95 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.57 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
215 |
45.03 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.53 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
178 |
47.94 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.42 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Myllyneva |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
151 |
50.59 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
123 |
54.18 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.18 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
542 |
33.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
492 |
34.16 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
488 |
34.25 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
459 |
34.96 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
428 |
35.80 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
426 |
35.83 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
415 |
36.15 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
378 |
37.29 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
372 |
37.51 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
344 |
38.48 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
340 |
38.62 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
335 |
38.83 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
320 |
39.41 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
316 |
39.57 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.56 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
181 |
47.67 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
359 |
37.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
290 |
40.73 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
229 |
44.04 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 10.57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 10.57.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
143 |
45.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
136 |
46.01 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.71 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
128 |
47.01 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.83 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
126 |
47.19 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.08 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pietu Pasuri |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
102 |
50.72 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.52 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
98 |
51.33 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Lieto |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
97 |
51.44 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
91 |
52.69 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.49 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
84 |
53.93 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arttu Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
83 |
54.27 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.24 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
77 |
55.64 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.37 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
68 |
57.97 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.77 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aashwathaman Sudhir Bibisha |
2012 |
Oulun Lohet |
|
54 |
1:02.45 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
213 |
39.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
206 |
40.09 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
121 |
47.90 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
118 |
48.26 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.37 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
114 |
48.88 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
97 |
51.56 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.51 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
96 |
51.69 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.23 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
96 |
51.71 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
95 |
51.95 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Toivanen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
88 |
53.30 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
70 |
57.32 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
616 |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
479 |
30.30 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
406 |
32.00 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
398 |
32.21 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
313 |
34.90 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
233 |
38.51 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
222 |
39.13 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Huhtakangas |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
134 |
46.31 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Autti |
2007 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
375 |
32.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
365 |
33.16 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
574 |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
30.37 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
410 |
31.91 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 12.17.41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
158 |
54.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
127 |
58.14 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
121 |
59.20 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.63 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
117 |
59.83 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.13 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
113 |
1:00.55 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.96 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
111 |
1:00.86 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.43 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
72 |
1:10.29 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilia Sarajärvi |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
- |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Aradhana Sudhir |
2015 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
282 |
44.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.42 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
243 |
46.91 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.37 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
243 |
46.93 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.49 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanessa Aulakoski |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
240 |
47.09 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.75 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
239 |
47.16 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.20 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
230 |
47.82 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.58 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
228 |
47.90 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.25 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
203 |
49.82 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.88 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minttu Hyvärinen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
199 |
50.16 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.51 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
186 |
51.28 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.74 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iida Jääskeläinen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
184 |
51.45 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.54 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
148 |
55.27 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.58 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
141 |
56.21 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.07 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
138 |
56.66 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
137 |
56.79 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.50 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
134 |
57.19 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
125 |
58.55 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.09 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Meea Majahalme |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
118 |
59.67 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
109 |
1:01.24 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(-10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pihla Föhr |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
105 |
1:02.10 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
104 |
1:02.12 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.31 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
103 |
1:02.42 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.42 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
95 |
1:04.01 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.59 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
92 |
1:04.87 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.39 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Rantamaula |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
527 |
36.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
472 |
37.61 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
468 |
37.73 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
443 |
38.41 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
437 |
38.60 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.71 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
428 |
38.85 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
407 |
39.51 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
393 |
39.99 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.71 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
378 |
40.50 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
372 |
40.72 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Kumpula |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
343 |
41.84 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.61 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
343 |
41.85 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.38 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
340 |
41.94 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.81 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
317 |
42.97 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
314 |
43.08 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
307 |
43.42 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.77 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
288 |
44.36 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.58 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
288 |
44.36 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.22 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saara Maunu |
2010 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
267 |
45.45 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.55 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
266 |
45.55 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.85 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
232 |
47.67 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.13 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
231 |
47.71 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.24 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
228 |
47.96 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.34 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
223 |
48.26 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.58 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viola Aulakoski |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
218 |
48.68 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.72 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
213 |
49.00 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.03 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iida Saukko |
2009 |
Oulun Lohet |
|
197 |
50.32 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.62 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
192 |
50.75 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.37 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
182 |
51.61 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.14 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
173 |
52.58 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.59 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Myllyneva |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
172 |
52.63 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.21 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
141 |
56.24 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
602 |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
557 |
35.59 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
456 |
38.05 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
423 |
39.01 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
402 |
39.67 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
389 |
40.13 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.60 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
372 |
40.72 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
344 |
41.81 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
323 |
42.70 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
284 |
44.55 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
271 |
45.24 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.53 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
248 |
46.58 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
172 |
52.65 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.20 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
661 |
33.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
607 |
34.60 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
560 |
35.53 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
337 |
42.08 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Ranja Helena Thodin |
2005 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
330 |
42.36 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.73 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
330 |
42.38 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
294 |
44.02 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
204 |
49.71 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.47 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
63 |
1:13.27 |
+39.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(+10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 11.30.41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
120 |
52.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.64 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
104 |
55.08 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aashwathaman Sudhir Bibisha |
2012 |
Oulun Lohet |
|
101 |
55.70 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.79 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
87 |
58.51 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pietu Pasuri |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
80 |
1:00.00 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.53 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
71 |
1:02.39 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
70 |
1:02.82 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
70 |
1:02.96 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.16 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
64 |
1:04.67 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
52 |
1:09.51 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Lieto |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
- |
|
Petri Piipponen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
223 |
42.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.82 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
159 |
47.84 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.30 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
159 |
47.87 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
158 |
47.91 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.03 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
106 |
54.70 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.67 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
104 |
55.17 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.50 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
94 |
56.89 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.73 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
75 |
1:01.29 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
68 |
1:03.52 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.02 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Petter Alaric Jolma |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
394 |
35.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
335 |
37.36 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
269 |
40.16 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.81 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Mattas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
246 |
41.41 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
245 |
41.47 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
229 |
42.41 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.35 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaapo Kangas |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
218 |
43.06 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.01 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
163 |
47.45 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
112 |
53.79 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.54 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Autti |
2007 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
441 |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
406 |
35.02 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
500 |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
476 |
33.22 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
337 |
37.29 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 11.42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 11.42.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
256 |
37.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
204 |
40.18 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henni Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
145 |
44.97 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.99 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Häcklin |
2013 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
131 |
46.59 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.29 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
127 |
47.01 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.49 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
125 |
47.33 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.23 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Ilomäki |
2013 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
124 |
47.39 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.91 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
91 |
52.51 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
81 |
54.60 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.34 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
74 |
56.31 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.18 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aradhana Sudhir |
2015 |
Oulun Lohet |
|
64 |
59.07 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.09 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
459 |
30.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
364 |
33.15 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
357 |
33.34 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
337 |
34.00 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
316 |
34.74 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
303 |
35.21 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
286 |
35.89 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
275 |
36.36 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
272 |
36.53 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.83 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
271 |
36.57 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
268 |
36.69 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
265 |
36.85 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.52 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
251 |
37.49 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.47 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
250 |
37.57 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iida Jääskeläinen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
244 |
37.84 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
234 |
38.41 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
224 |
38.96 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
212 |
39.69 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Martta Pihlajamaa |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
196 |
40.74 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Riina Rasila |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
182 |
41.75 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
181 |
41.83 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sindia Salmela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
180 |
41.89 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
168 |
42.88 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
167 |
42.93 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
165 |
43.15 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.66 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hertta Lämsä |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
153 |
44.18 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.84 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellinoora Leivo |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
150 |
44.53 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.34 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
149 |
44.59 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Pihla Föhr |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
131 |
46.54 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
127 |
47.09 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.45 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
116 |
48.47 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.16 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Meea Majahalme |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
114 |
48.79 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lotta Lappalainen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
110 |
49.26 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Melissa Herlevi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
94 |
51.96 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
83 |
54.15 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.41 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
64 |
59.16 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.13 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lyyti Leinonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
660 |
27.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
520 |
29.42 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
511 |
29.59 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
509 |
29.63 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
492 |
29.97 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
457 |
30.71 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
442 |
31.07 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
440 |
31.11 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
425 |
31.48 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
419 |
31.62 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
406 |
31.94 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
406 |
31.96 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
396 |
32.22 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
389 |
32.40 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
387 |
32.46 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
383 |
32.58 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
382 |
32.62 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
378 |
32.72 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
368 |
33.01 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
367 |
33.04 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
361 |
33.23 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Santra Suarez |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
352 |
33.51 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
345 |
33.74 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viola Aulakoski |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
341 |
33.87 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
331 |
34.20 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Francheska Kurtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
321 |
34.56 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.69 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
306 |
35.11 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
304 |
35.18 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.33 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
299 |
35.38 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
280 |
36.14 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
280 |
36.18 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
276 |
36.32 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
271 |
36.54 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
268 |
36.70 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maija Kumpula |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
259 |
37.09 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.61 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
243 |
37.91 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Saara Maunu |
2010 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
243 |
37.91 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
235 |
38.34 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
214 |
39.55 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sanni Toivonen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
202 |
40.29 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.19 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
194 |
40.87 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.38 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
192 |
40.99 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sofia Myllyneva |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
168 |
42.83 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
144 |
45.10 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
562 |
28.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
509 |
29.63 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
509 |
29.64 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
499 |
29.83 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
466 |
30.53 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
462 |
30.61 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
462 |
30.61 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
451 |
30.86 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
449 |
30.90 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
446 |
30.97 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
438 |
31.15 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
407 |
31.92 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
403 |
32.03 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
389 |
32.40 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
388 |
32.43 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
377 |
32.74 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
370 |
32.97 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
267 |
36.73 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enni-Sofia Perätalo |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
643 |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
562 |
28.68 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
515 |
29.52 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
449 |
30.90 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Ranja Helena Thodin |
2005 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
413 |
31.76 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
399 |
32.14 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Happonen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
367 |
33.05 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.03 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
300 |
35.32 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 12.04.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
160 |
38.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
125 |
41.78 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Lieto |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
116 |
42.79 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.68 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
107 |
44.04 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Jylhä |
2013 |
Oulun Lohet |
|
100 |
44.97 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
99 |
45.15 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.47 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
94 |
45.83 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.50 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
90 |
46.62 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.26 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arttu Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
87 |
47.18 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.15 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
86 |
47.30 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.15 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aashwathaman Sudhir Bibisha |
2012 |
Oulun Lohet |
|
83 |
47.76 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.52 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
78 |
48.79 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.70 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
64 |
52.07 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.98 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
278 |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
258 |
32.84 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
224 |
34.42 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
222 |
34.50 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
168 |
37.88 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
164 |
38.20 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
159 |
38.53 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.35 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Ranta |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
159 |
38.56 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
134 |
40.81 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
116 |
42.76 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Toivanen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
111 |
43.43 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.51 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
106 |
44.17 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
105 |
44.21 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.88 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Petter Alaric Jolma |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
95 |
45.74 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
463 |
27.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
424 |
27.82 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
420 |
27.91 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
396 |
28.46 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
372 |
29.05 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
365 |
29.24 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
352 |
29.60 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
327 |
30.34 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
314 |
30.74 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
306 |
31.01 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
273 |
32.23 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
263 |
32.61 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
262 |
32.65 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaapo Kangas |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
251 |
33.12 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
229 |
34.16 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
206 |
35.36 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Markus Huhtakangas |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
180 |
36.99 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.38 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
145 |
39.75 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Autti |
2007 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
448 |
27.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
412 |
28.10 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
359 |
29.42 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
357 |
29.46 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
346 |
29.77 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.66 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
542 |
25.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
429 |
27.72 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
268 |
32.43 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 12.16.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
182 |
3:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.67 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
132 |
4:07.17 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.37 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nathalia Alapirtti |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
117 |
4:17.61 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.32 |
(+19.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
78 |
4:54.92 |
+1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
307 |
3:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.18 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
264 |
3:16.44 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.95 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
263 |
3:16.79 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.72 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neea Matikainen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
244 |
3:21.65 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.53 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
240 |
3:22.93 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
230 |
3:25.72 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.90 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
229 |
3:26.11 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.38 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
217 |
3:29.86 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.02 |
(+8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
213 |
3:31.10 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.48 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
209 |
3:32.27 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
181 |
3:42.57 |
+35.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:48.59 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
176 |
3:44.67 |
+37.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.98 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
578 |
2:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.14 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
539 |
2:34.93 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.22 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
491 |
2:39.80 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
456 |
2:43.80 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.84 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
448 |
2:44.75 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.39 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
413 |
2:49.23 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.47 |
(+7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
402 |
2:50.80 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.33 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
401 |
2:50.89 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.25 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
395 |
2:51.85 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.50 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
374 |
2:55.01 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.98 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
355 |
2:57.96 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.18 |
(-14.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Santra Suarez |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
326 |
3:03.12 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.88 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
315 |
3:05.25 |
+33.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.93 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
293 |
3:09.79 |
+38.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.16 |
(+7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
273 |
3:14.41 |
+43.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.14 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
258 |
3:18.02 |
+46.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.92 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viola Aulakoski |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
258 |
3:18.04 |
+46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
255 |
3:18.69 |
+47.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.02 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
239 |
3:23.06 |
+51.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.95 |
(+7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
226 |
3:26.87 |
+55.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.21 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
221 |
3:28.41 |
+57.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.23 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
512 |
2:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.71 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
454 |
2:44.08 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.18 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
424 |
2:47.82 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.89 |
(+10.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
405 |
2:50.42 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.24 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
368 |
2:55.92 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.59 |
(+7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
366 |
2:56.20 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.55 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
273 |
3:14.29 |
+36.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.36 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
201 |
3:34.97 |
+57.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.71 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
406 |
2:50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.76 |
(+10.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
217 |
3:29.87 |
+39.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.79 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 12.45.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
291 |
2:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.70 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
286 |
2:52.87 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.73 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
208 |
3:12.12 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.82 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
188 |
3:18.86 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.68 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Salo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
156 |
3:31.38 |
+39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
136 |
3:41.45 |
+49.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
114 |
3:54.46 |
+1:02.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.85 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
586 |
2:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.66 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
506 |
2:23.03 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.19 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
439 |
2:29.96 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.51 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
428 |
2:31.24 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.46 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
415 |
2:32.82 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.65 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
410 |
2:33.34 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.68 |
(-9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
392 |
2:35.74 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.53 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
355 |
2:40.96 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.12 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
323 |
2:46.09 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.06 |
(-10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
287 |
2:52.82 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.82 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
461 |
2:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.29 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
441 |
2:29.68 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.92 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
586 |
2:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.29 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
456 |
2:28.09 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.15 |
(+6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 12.59.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
358 |
5:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.09 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanessa Aulakoski |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
293 |
5:55.71 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Ylikulju |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
243 |
6:18.37 |
+45.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:29.33 |
(-10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
219 |
6:31.73 |
+58.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:27.16 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
188 |
6:52.66 |
+1:19.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:43.02 |
(-50.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
173 |
7:03.57 |
+1:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elena Macagnano |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
152 |
7:22.57 |
+1:49.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:02.36 |
(-39.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada Seppänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
142 |
7:32.22 |
+1:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 13.36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
578 |
4:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.76 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
524 |
4:53.21 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.05 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
423 |
5:14.80 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.82 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
410 |
5:18.09 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.86 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
374 |
5:28.08 |
+44.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.74 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olga Ilona Nissilä |
2009 |
Oulun Lohet |
|
373 |
5:28.16 |
+44.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.56 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
351 |
5:35.05 |
+51.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.54 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
350 |
5:35.30 |
+51.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.77 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
344 |
5:37.24 |
+53.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.08 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
337 |
5:39.53 |
+55.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.04 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
329 |
5:42.39 |
+58.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.44 |
(+8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
312 |
5:48.30 |
+1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
280 |
6:01.16 |
+1:17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.29 |
(+7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
277 |
6:02.32 |
+1:18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.14 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
263 |
6:08.79 |
+1:25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.56 |
(+7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
226 |
6:27.60 |
+1:43.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:26.30 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
220 |
6:31.32 |
+1:47.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:59.98 |
(-28.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sanni Törmänen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
136 |
7:38.59 |
+2:54.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:54.55 |
(-15.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 13.36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
425 |
5:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.47 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
377 |
5:27.01 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
354 |
5:34.09 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.63 |
(+22.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
334 |
5:40.58 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.69 |
(+13.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 13.36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Vapaauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Venla Säntti |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
657 |
4:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.09 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
478 |
5:02.29 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.65 |
(+12.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 13.36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 13.36.38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
321 |
5:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.45 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
316 |
5:22.86 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.21 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
241 |
5:53.42 |
+32.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.48 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
225 |
6:01.54 |
+40.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.07 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
214 |
6:07.78 |
+46.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.92 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
191 |
6:21.69 |
+1:00.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.72 |
(+8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
187 |
6:24.16 |
+1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 13.50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
443 |
4:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.13 |
(+6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
357 |
5:10.06 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.48 |
(+10.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
273 |
5:38.97 |
+50.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:12.45 |
(-1:33.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
272 |
5:39.41 |
+50.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.37 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
259 |
5:45.17 |
+56.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.50 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
193 |
6:20.28 |
+1:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 13.50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Vapaauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
231 |
5:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.91 |
(+11.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 13.50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 13.50.17 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
365 |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.49 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
350 |
1:13.32 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
262 |
1:20.81 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.16 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
258 |
1:21.19 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.01 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
255 |
1:21.50 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.09 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
253 |
1:21.70 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
244 |
1:22.71 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.35 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
240 |
1:23.12 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.75 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
234 |
1:23.80 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
230 |
1:24.39 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.90 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
229 |
1:24.47 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
225 |
1:24.99 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
219 |
1:25.69 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.12 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
217 |
1:26.04 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.49 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
210 |
1:26.93 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.83 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
209 |
1:27.05 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.72 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
203 |
1:27.92 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
202 |
1:28.08 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.34 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Kauppinen |
2011 |
Kemin Uimaseura |
|
199 |
1:28.46 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.57 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
196 |
1:29.00 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Martta Pihlajamaa |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
193 |
1:29.42 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.26 |
(-10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
186 |
1:30.52 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.60 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
178 |
1:31.87 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.90 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
176 |
1:32.19 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.70 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
173 |
1:32.78 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.99 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
170 |
1:33.33 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.33 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
169 |
1:33.39 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
165 |
1:34.13 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.26 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
149 |
1:37.46 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.57 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
139 |
1:39.62 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.72 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
136 |
1:40.33 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
136 |
1:40.36 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.95 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
132 |
1:41.43 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
131 |
1:41.69 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.85 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sindia Salmela |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
131 |
1:41.70 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.20 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hertta Lämsä |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
130 |
1:42.03 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ellen Häcklin |
2013 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
127 |
1:42.69 |
+30.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.33 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
126 |
1:42.93 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.88 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
108 |
1:48.34 |
+36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
108 |
1:48.47 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Meea Majahalme |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
107 |
1:48.82 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Pihla Föhr |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
106 |
1:48.99 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.09 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
105 |
1:49.33 |
+37.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.52 |
(-12.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ellinoora Leivo |
2011 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
99 |
1:51.49 |
+39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jessiina Pääkkö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
79 |
2:00.03 |
+47.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.48 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
78 |
2:00.67 |
+48.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.08 |
(-10.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
562 |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
522 |
1:04.21 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
517 |
1:04.39 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.47 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
474 |
1:06.31 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
473 |
1:06.36 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
447 |
1:07.62 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.27 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
433 |
1:08.35 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
430 |
1:08.49 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
422 |
1:08.89 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.76 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
419 |
1:09.06 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
383 |
1:11.18 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
379 |
1:11.44 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.16 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
371 |
1:11.92 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
363 |
1:12.44 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Santra Suarez |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
355 |
1:13.01 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
348 |
1:13.49 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
347 |
1:13.52 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
325 |
1:15.19 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
305 |
1:16.81 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.50 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
303 |
1:16.95 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
302 |
1:17.00 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.85 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
302 |
1:17.05 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Francheska Kurtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
289 |
1:18.18 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
241 |
1:23.09 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
216 |
1:26.13 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.09 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
196 |
1:28.90 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.62 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
194 |
1:29.24 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.94 |
(-15.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
194 |
1:29.29 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.41 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Olivia Aho |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
179 |
1:31.63 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
176 |
1:32.19 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.41 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Myllyneva |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
166 |
1:33.98 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.32 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
157 |
1:35.80 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.77 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sanni Toivonen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
152 |
1:36.82 |
+34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
144 |
1:38.65 |
+35.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.33 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
133 |
1:41.21 |
+38.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.82 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
545 |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
535 |
1:03.67 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
486 |
1:05.76 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
447 |
1:07.61 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
410 |
1:09.57 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
393 |
1:10.57 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
387 |
1:10.90 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
380 |
1:11.37 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
361 |
1:12.58 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.51 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
339 |
1:14.15 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
258 |
1:21.18 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
570 |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.28 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
494 |
1:05.38 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
443 |
1:07.79 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Happonen |
2005 |
Nivalan Saukot |
|
363 |
1:12.43 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
317 |
1:15.79 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.16 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
265 |
1:20.44 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
99 |
1:51.44 |
+49.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.07 |
(+8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 15.18.47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
298 |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
295 |
1:10.35 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
282 |
1:11.45 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
246 |
1:14.78 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
241 |
1:15.30 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
230 |
1:16.38 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
227 |
1:16.71 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.52 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
218 |
1:17.84 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
201 |
1:19.87 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Malo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
199 |
1:20.20 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
179 |
1:23.02 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pietu Pasuri |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
178 |
1:23.22 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
176 |
1:23.55 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.19 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
153 |
1:27.51 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.86 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
151 |
1:27.87 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.65 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Ranta |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
144 |
1:29.30 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.79 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
131 |
1:32.25 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
127 |
1:33.11 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
118 |
1:35.37 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.66 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
118 |
1:35.53 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.72 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
115 |
1:36.21 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Toivanen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
104 |
1:39.37 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.05 |
(-9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
100 |
1:40.69 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.81 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
98 |
1:41.54 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.79 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
93 |
1:43.11 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
92 |
1:43.47 |
+33.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.47 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Arttu Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
82 |
1:47.86 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.09 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
79 |
1:48.85 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.12 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
65 |
1:56.31 |
+46.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.31 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
56 |
2:02.04 |
+51.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.98 |
(+11.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
435 |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
426 |
1:02.24 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
420 |
1:02.53 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
393 |
1:03.95 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
390 |
1:04.12 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
387 |
1:04.29 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
362 |
1:05.74 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.92 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
347 |
1:06.64 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.19 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
331 |
1:07.72 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.68 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
317 |
1:08.70 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
313 |
1:09.00 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
310 |
1:09.20 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
291 |
1:10.68 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
288 |
1:10.95 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.52 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
283 |
1:11.37 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
280 |
1:11.61 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
246 |
1:14.74 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
246 |
1:14.77 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaapo Kangas |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
238 |
1:15.51 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.71 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
234 |
1:15.99 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
172 |
1:24.16 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Autti |
2007 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
479 |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
449 |
1:01.16 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
374 |
1:05.02 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
355 |
1:06.13 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
608 |
55.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Lindqvist |
1991 |
Kokkolan Uimaseura |
|
13 |
3:17.48 |
+2:22.18 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 4:22.58 |
(-1:05.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 15.40.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
287 |
3:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.68 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
246 |
3:16.78 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.55 |
(-10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
179 |
3:38.85 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.70 |
(-12.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
173 |
3:40.98 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.17 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
524 |
2:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.85 |
(+8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
439 |
2:42.19 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.47 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
431 |
2:43.25 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.48 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
391 |
2:48.55 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.45 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
375 |
2:50.97 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.47 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
292 |
3:05.91 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.42 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
222 |
3:23.67 |
+50.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.73 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
187 |
3:35.46 |
+1:02.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.30 |
(+9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
445 |
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.85 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
410 |
2:46.00 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.74 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
337 |
2:57.10 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.60 |
(+12.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Selkäuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
340 |
2:56.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.62 |
(+11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 15.49.43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
298 |
1:35.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.31 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
257 |
1:40.79 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.60 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milea Poropudas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
254 |
1:41.25 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.16 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
252 |
1:41.51 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.95 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
248 |
1:42.00 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.68 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
245 |
1:42.48 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.13 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
242 |
1:42.85 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.51 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vanessa Aulakoski |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
232 |
1:44.26 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.81 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
227 |
1:45.01 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.23 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
225 |
1:45.36 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.22 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
224 |
1:45.50 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.51 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
214 |
1:47.07 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.10 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minttu Hyvärinen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
204 |
1:48.88 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.77 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
202 |
1:49.12 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.99 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Palo |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
194 |
1:50.64 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.98 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Neea Matikainen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
189 |
1:51.66 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.89 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
187 |
1:52.14 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.71 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
178 |
1:53.98 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.68 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
174 |
1:54.81 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.56 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
171 |
1:55.36 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.11 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
166 |
1:56.58 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.04 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
165 |
1:56.73 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.82 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
163 |
1:57.23 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.19 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
163 |
1:57.31 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.23 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
141 |
2:03.11 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.26 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elena Macagnano |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
136 |
2:04.61 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.17 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
135 |
2:04.88 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.99 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lyyti Leinonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
131 |
2:06.20 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
125 |
2:08.24 |
+32.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.66 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
115 |
2:11.74 |
+35.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.26 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
107 |
2:14.79 |
+38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
105 |
2:15.54 |
+39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Meeri Maija Anneli Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
104 |
2:16.26 |
+40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
101 |
2:17.26 |
+41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jessiina Pääkkö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
95 |
2:20.27 |
+44.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.87 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
89 |
2:23.25 |
+47.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.47 |
(-5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
84 |
2:26.31 |
+50.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.54 |
(-25.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
82 |
2:27.57 |
+51.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.51 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Henni Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
79 |
2:28.91 |
+52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Cecilia Sarajärvi |
2013 |
Oulun Lohet |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 16.25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
631 |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
459 |
1:23.12 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
450 |
1:23.66 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.50 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
448 |
1:23.80 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.01 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
435 |
1:24.62 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.35 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
429 |
1:24.98 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
412 |
1:26.15 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.91 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
403 |
1:26.80 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Räsänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
384 |
1:28.16 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.34 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
356 |
1:30.43 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
354 |
1:30.63 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
351 |
1:30.89 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.23 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
343 |
1:31.60 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maija Kumpula |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
339 |
1:31.90 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.04 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
326 |
1:33.09 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.22 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
321 |
1:33.60 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.78 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
307 |
1:34.97 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.58 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
269 |
1:39.32 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.58 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
260 |
1:40.47 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.14 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viola Aulakoski |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
229 |
1:44.68 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.13 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
219 |
1:46.24 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.19 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
218 |
1:46.47 |
+31.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.42 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
217 |
1:46.61 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.56 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
201 |
1:49.37 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.23 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sanni Törmänen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
193 |
1:50.78 |
+36.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.17 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Iida Saukko |
2009 |
Oulun Lohet |
|
159 |
1:58.18 |
+43.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.35 |
(+6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
154 |
1:59.57 |
+44.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.49 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 16.25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
485 |
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.07 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
389 |
1:27.82 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
387 |
1:27.95 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.77 |
(+7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
341 |
1:31.72 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
319 |
1:33.84 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.44 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
316 |
1:34.06 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.12 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eerika Ekdahl |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 16.25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
668 |
1:13.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.66 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
591 |
1:16.41 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.22 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
520 |
1:19.74 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.28 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
448 |
1:23.75 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
181 |
1:53.33 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.78 |
(+7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 16.25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 16.25.31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
275 |
1:27.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.98 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
177 |
1:41.27 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.13 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
171 |
1:42.43 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.26 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
161 |
1:44.48 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.84 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
150 |
1:46.82 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.50 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
143 |
1:48.74 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.04 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
141 |
1:49.16 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.89 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
132 |
1:51.66 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.11 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
130 |
1:52.25 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.02 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
123 |
1:54.12 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.99 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
121 |
1:54.84 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.10 |
(+6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
119 |
1:55.62 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.15 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
106 |
2:00.13 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.33 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
105 |
2:00.35 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.35 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
102 |
2:01.41 |
+33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
101 |
2:01.93 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.80 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
46 |
2:37.93 |
+1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Lintonen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 16.38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
543 |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
371 |
1:19.10 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.69 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
310 |
1:24.04 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.14 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
305 |
1:24.43 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.23 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
247 |
1:30.54 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.36 |
(-8.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
215 |
1:34.90 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
195 |
1:38.03 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
121 |
1:54.71 |
+45.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.12 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 16.38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
505 |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.75 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
438 |
1:14.89 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 16.38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 16.38.18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
321 |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.23 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
275 |
1:25.27 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.96 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
211 |
1:33.11 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.52 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
169 |
1:40.32 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
139 |
1:47.04 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
130 |
1:49.50 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.87 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
129 |
1:49.58 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.54 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
96 |
2:00.96 |
+39.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.73 |
(+7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
434 |
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
365 |
1:17.57 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.24 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
339 |
1:19.53 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.17 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
292 |
1:23.57 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
263 |
1:26.50 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.33 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
247 |
1:28.39 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Keisu |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
187 |
1:36.92 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.23 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
104 |
1:57.94 |
+44.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.18 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
452 |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
443 |
1:12.74 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noora-Maria Linna |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
436 |
1:13.16 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
350 |
1:18.66 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
331 |
1:20.15 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
324 |
1:20.74 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.55 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Perhosuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
383 |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
332 |
1:20.11 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 17.18.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
182 |
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.98 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
441 |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.31 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
432 |
1:05.37 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.63 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
395 |
1:07.35 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.44 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
367 |
1:09.05 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
342 |
1:10.69 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.98 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
290 |
1:14.70 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
271 |
1:16.33 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
159 |
1:31.21 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.66 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
428 |
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.27 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 17.25.40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
327 |
2:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.17 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
297 |
2:49.18 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.81 |
(-12.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
247 |
3:00.03 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.19 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
199 |
3:13.51 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.30 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Kubin |
2011 |
Oulun Lohet |
|
182 |
3:19.22 |
+35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
149 |
3:32.98 |
+49.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.64 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Vapaauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
589 |
2:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.60 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
575 |
2:15.81 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.14 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Eskola |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
573 |
2:16.02 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilja Säntti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
566 |
2:16.57 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.49 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
|
485 |
2:23.73 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.85 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
429 |
2:29.71 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.99 |
(-14.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
423 |
2:30.50 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.62 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
376 |
2:36.43 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.88 |
(-32.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Santra Suarez |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
344 |
2:41.12 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.51 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
340 |
2:41.83 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.77 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
335 |
2:42.58 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.74 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peppi Tuohimaa |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
311 |
2:46.69 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.68 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
298 |
2:49.05 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.84 |
(-14.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Francheska Kurtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
289 |
2:50.87 |
+36.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.49 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
253 |
2:58.46 |
+43.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.65 |
(-11.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
233 |
3:03.55 |
+48.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.42 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
231 |
3:04.13 |
+49.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.10 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
172 |
3:22.92 |
+1:08.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.79 |
(-11.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
136 |
3:39.31 |
+1:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maya Niskala |
2010 |
Oulun Lohet |
|
131 |
3:42.06 |
+1:27.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.25 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m Vapaauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Mad Wave |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
459 |
2:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.36 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elle Härkönen |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
435 |
2:29.07 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.73 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saara Nissinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
420 |
2:30.80 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.86 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
393 |
2:34.13 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.48 |
(+7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Luukkonen |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
353 |
2:39.80 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.55 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
330 |
2:43.41 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.88 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 17.39.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
282 |
2:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.85 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
240 |
2:44.01 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.92 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
187 |
2:58.08 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.75 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
141 |
3:15.59 |
+40.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.71 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
135 |
3:18.37 |
+42.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.29 |
(-14.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
125 |
3:23.59 |
+48.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.91 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
124 |
3:24.17 |
+48.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.34 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Lintonen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
93 |
3:44.54 |
+1:09.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.54 |
(-43.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
71 |
4:05.64 |
+1:30.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.97 |
(-19.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
461 |
2:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.61 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
377 |
2:21.16 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.72 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
362 |
2:22.99 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.15 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
282 |
2:35.53 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.44 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
281 |
2:35.68 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.23 |
(-5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
280 |
2:35.74 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.46 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
221 |
2:48.50 |
+36.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.43 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
195 |
2:55.76 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.11 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
529 |
2:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.59 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
434 |
2:14.70 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.93 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Vapaauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pop Up Yoga Oulu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
586 |
2:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.95 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 17.51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 17.51.55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
306 |
1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
300 |
1:25.79 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
257 |
1:30.27 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.07 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
252 |
1:30.88 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.17 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
249 |
1:31.25 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.19 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
236 |
1:32.90 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.63 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanessa Aulakoski |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
235 |
1:33.00 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.47 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
224 |
1:34.58 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anniina Karjalainen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
212 |
1:36.34 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.97 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
211 |
1:36.41 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.37 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
194 |
1:39.19 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.38 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
191 |
1:39.66 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.13 |
(-10.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
190 |
1:39.93 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.61 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
187 |
1:40.42 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.56 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
185 |
1:40.65 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.75 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anni Sihvonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
181 |
1:41.44 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.25 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
180 |
1:41.70 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.86 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neea Matikainen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
179 |
1:41.79 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.68 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Martta Pihlajamaa |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
175 |
1:42.67 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.08 |
(-21.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pihla Kokko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
172 |
1:43.29 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.06 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
171 |
1:43.34 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.64 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aada Seppänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
167 |
1:44.17 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
160 |
1:45.70 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.91 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
151 |
1:47.82 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.03 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elena Macagnano |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
149 |
1:48.29 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.80 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Oulun Lohet |
|
145 |
1:49.33 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.20 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
140 |
1:50.61 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.94 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Henni Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
134 |
1:52.16 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Siiri Karekivi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
109 |
1:59.93 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
93 |
2:06.37 |
+41.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.42 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
92 |
2:07.24 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
82 |
2:11.96 |
+46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Melissa Herlevi |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
69 |
2:19.90 |
+54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
559 |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
489 |
1:12.89 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.11 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
439 |
1:15.55 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.09 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
429 |
1:16.15 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
383 |
1:19.05 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
378 |
1:19.39 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
375 |
1:19.60 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.59 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
362 |
1:20.60 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neea Junttila |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
357 |
1:20.93 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
344 |
1:21.93 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
339 |
1:22.32 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.63 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
316 |
1:24.26 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.81 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adalina Koivisto |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
303 |
1:25.50 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
300 |
1:25.79 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.27 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
285 |
1:27.27 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.94 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
276 |
1:28.17 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.10 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
273 |
1:28.49 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.48 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
242 |
1:32.07 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.53 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
220 |
1:35.08 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.87 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iina Kämäräinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
210 |
1:36.52 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.07 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
171 |
1:43.48 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.22 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eveliina Lappalainen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
166 |
1:44.42 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.92 |
(-10.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
135 |
1:51.86 |
+42.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.61 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
121 |
1:56.00 |
+46.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.17 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
482 |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
470 |
1:13.89 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.70 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
435 |
1:15.80 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Haapamäki |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
415 |
1:16.97 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
350 |
1:21.52 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
319 |
1:24.00 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.81 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
315 |
1:24.38 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
311 |
1:24.74 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
302 |
1:25.60 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(+7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
147 |
1:48.77 |
+35.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.00 |
(+12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
600 |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenny Kukkonen |
1994 |
Oulun Lohet |
|
65 |
2:22.87 |
+1:14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.39 |
(+12.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.19.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
246 |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.33 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
194 |
1:29.06 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.21 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
189 |
1:29.88 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.82 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Malo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
181 |
1:31.07 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
173 |
1:32.46 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.21 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
173 |
1:32.47 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.30 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
160 |
1:34.98 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.89 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
159 |
1:35.18 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.74 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
145 |
1:38.20 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Ontronen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
139 |
1:39.56 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.92 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
137 |
1:40.01 |
+17.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.60 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
126 |
1:42.80 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Karppinen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
124 |
1:43.44 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.37 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
122 |
1:43.85 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
118 |
1:45.08 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.94 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
80 |
1:59.65 |
+37.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.21 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arttu Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
74 |
2:02.77 |
+40.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.00 |
(-15.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
52 |
2:17.64 |
+55.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.90 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
649 |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.43 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
408 |
1:09.52 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
374 |
1:11.59 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
334 |
1:14.32 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
333 |
1:14.40 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
312 |
1:16.04 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
292 |
1:17.75 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
267 |
1:20.08 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
266 |
1:20.21 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
238 |
1:23.20 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
133 |
1:40.90 |
+41.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.86 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Huhtakangas |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
108 |
1:48.07 |
+48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
450 |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.57 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
363 |
1:12.30 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
362 |
1:12.36 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.61 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.33.21 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
282 |
3:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.97 |
(+10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sunna Jäärni |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
239 |
3:43.81 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.08 |
(-37.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
223 |
3:49.02 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
451 |
3:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.62 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
431 |
3:03.93 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.01 |
(+6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
397 |
3:08.98 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.77 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
391 |
3:09.99 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.17 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
370 |
3:13.46 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.01 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
356 |
3:15.98 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.81 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
327 |
3:21.55 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.55 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
242 |
3:42.68 |
+41.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.79 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
491 |
2:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.87 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
438 |
3:02.90 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.90 |
(+14.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
376 |
3:12.40 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.74 |
(+20.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
367 |
3:13.98 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.05 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Rintauinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kauppuri 5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aada Hirvasoja |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
521 |
2:52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.17 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.44.54 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
137 |
4:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.01 |
(+10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
511 |
2:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.11 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
440 |
2:45.57 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.59 |
(+8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
436 |
2:46.01 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.89 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
431 |
2:46.70 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.77 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
376 |
2:54.48 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.24 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
349 |
2:58.76 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.86 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
278 |
3:12.79 |
+35.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.77 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
257 |
3:17.87 |
+40.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.92 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 200m Rintauinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Levypinta Finland Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
334 |
3:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.16 |
(+11.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 18.55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 18.55.19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|