Tulokset Cetus GP Perhosuinti
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
12.03.2023 - 12.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/12/2023 7:21:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:22.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.50 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:33.30 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.42 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:35.32 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.73 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.42 |
|
1:45.62 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.97 |
(-9.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:48.95 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/12/2023 7:21:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.55 |
(-5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.52 |
|
1:17.52 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:19.90 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.28 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:21.59 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:22.17 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.77 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:22.48 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:24.67 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.96 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:27.24 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.90 |
(-30.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:27.40 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.61 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:28.33 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.06 |
(-9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:29.17 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.12 |
(-18.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:31.44 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.37 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lilli Häyrynen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:37.94 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.92 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
TARKASTETTU KILP. JOH |
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/12/2023 7:21:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.23 |
|
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:13.42 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:17.02 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.39 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.39 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.22 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:24.14 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:26.05 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.56 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:29.98 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.78 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:38.37 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.97 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/12/2023 7:21:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.04 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
1:10.47 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.22 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:10.73 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:12.55 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.90 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:12.68 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
1:15.27 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.51 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.26 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:17.65 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:18.83 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:18.97 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.18 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:20.83 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sonja Aho |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:24.36 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.86 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.48 |
|
1:26.50 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.37 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:27.78 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:30.06 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.12 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:31.06 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louna Kiuru |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/12/2023 7:21:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Naiset 17-100 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.77 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:06.31 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vivi Metsälä |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:39.25 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3/12/2023 7:21:18 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12.03.2023 19:52:41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|