Resultater for Spar Nord Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.49 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer Gruppe 2 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
28.92 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
29.18 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
30.09 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
30.69 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.05 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.08 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
31.08 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
31.26 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.42 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.06 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
32.72 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
33.52 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.62 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.85 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Fly Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
35.30 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer Gruppe 3 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.74 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.15 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.46 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.84 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
32.13 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.49 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.23 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.27 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
33.32 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
33.43 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
34.37 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.44 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
34.78 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
35.69 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
36.27 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cornelia Pranga Becher |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
36.99 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.90 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Dyrlund |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.58 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
51.67 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabella Carstensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
54.01 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer Gruppe 4 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
31.03 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
35.39 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.42 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.44 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.10 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
37.84 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.98 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
38.20 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
39.93 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
41.53 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
|
|
46.83 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
47.74 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:00.17 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer Gruppe 5 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 09:47:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 10:51.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
|