Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Laviaarit |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 toukokuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:50 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 toukokuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miro Torola |
1995 |
|
597 |
29.57 |
1:02.84 |
1:37.23 |
|
2:12.42 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wiljam Rautiainen |
1995 |
|
462 |
29.77 |
1:05.00 |
1:44.29 |
|
2:24.27 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
455 |
30.91 |
1:07.17 |
1:45.14 |
|
2:24.94 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Oinonen |
1996 |
|
436 |
31.82 |
1:09.30 |
1:48.03 |
|
2:27.07 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Viitikko |
1996 |
|
416 |
33.27 |
1:10.14 |
1:49.55 |
|
2:29.38 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Rantanen |
1996 |
|
328 |
33.52 |
1:13.46 |
1:56.66 |
|
2:41.69 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Isomaa |
1995 |
|
310 |
34.87 |
1:15.72 |
2:00.97 |
|
2:44.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tomi Järvelä |
1995 |
|
305 |
34.55 |
1:15.67 |
1:59.75 |
|
2:45.62 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ossi Airaksinen |
1996 |
|
299 |
37.09 |
1:18.98 |
2:02.14 |
|
2:46.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
282 |
33.19 |
1:14.15 |
1:59.74 |
|
2:49.97 |
|
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikko Majalahti |
1996 |
|
280 |
35.20 |
1:17.30 |
2:03.45 |
|
2:50.36 |
|
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jere Pyötsiä |
1996 |
|
276 |
35.42 |
1:19.79 |
2:06.77 |
|
2:51.19 |
|
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ville Haapala |
1997 |
|
266 |
36.46 |
1:20.61 |
2:06.92 |
|
2:53.45 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pontus Kaisti |
1997 |
|
261 |
35.09 |
1:17.53 |
2:02.53 |
|
2:54.58 |
|
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nikita Saunonen |
1997 |
|
239 |
38.49 |
1:25.72 |
2:14.53 |
|
2:59.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joona Syrjälä |
1995 |
|
222 |
39.56 |
1:27.04 |
2:15.97 |
|
3:04.09 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Denis Pushkin |
2000 |
|
130 |
42.76 |
1:38.71 |
2:40.80 |
|
3:40.31 |
|
|
Dolphin Spb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aleksi Mattila |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kristian Talvitie |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miikka Kylmänen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rico Rokka |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Alpola |
1989 |
|
615 |
29.38 |
1:02.44 |
1:35.87 |
|
2:11.16 |
|
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eero Stolt |
1990 |
|
554 |
30.49 |
1:04.57 |
1:40.04 |
|
2:15.75 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasperi Mikkonen |
1993 |
|
524 |
30.23 |
1:05.76 |
1:42.75 |
|
2:18.35 |
|
|
KOO-VEE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taavi Punkka |
1993 |
|
469 |
30.42 |
1:05.38 |
1:42.35 |
|
2:23.52 |
|
|
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niko-Pekka Lindholm |
1994 |
|
462 |
31.20 |
1:07.45 |
1:46.34 |
|
2:24.28 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaro Varheenmaa |
1994 |
|
450 |
31.20 |
1:06.66 |
1:44.84 |
|
2:25.55 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Hartikainen |
1994 |
|
443 |
31.53 |
1:08.57 |
1:46.83 |
|
2:26.25 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Pilpola |
1993 |
|
427 |
31.94 |
1:09.73 |
1:48.63 |
|
2:28.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
422 |
30.24 |
1:07.38 |
1:47.07 |
|
2:28.71 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikko Karttunen |
1994 |
|
420 |
30.33 |
1:08.04 |
1:49.68 |
|
2:28.91 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niklas Aaltonen |
1994 |
|
377 |
33.58 |
1:12.79 |
1:52.71 |
|
2:34.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 |
Tulostuspäivämäärä |
15 toukokuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:50 |
|