Resultater for Limfjords Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
STRUER ENERGI PARK |
Arrangør |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. jan 2023 to 29. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
193 |
1:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
160 |
1:28.88 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
148 |
1:31.28 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Schøne Nielsen |
2013 |
Aalborg Svømmeklub |
|
143 |
1:32.41 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
136 |
1:33.88 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
131 |
1:34.94 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
114 |
1:39.49 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Hirata |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
109 |
1:41.03 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
98 |
1:44.76 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
98 |
1:44.77 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
87 |
1:48.67 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
77 |
1:53.33 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
32 |
2:31.82 |
+1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Emil Semic |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 12:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
289 |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
251 |
1:16.58 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
228 |
1:19.03 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
221 |
1:19.86 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
185 |
1:24.69 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
171 |
1:27.06 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
138 |
1:33.43 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
121 |
1:37.71 |
+24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
116 |
1:38.94 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
|
114 |
1:39.52 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
112 |
1:40.20 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andreas Schüsler Dethlefsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
99 |
1:44.26 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 12:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
404 |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
|
396 |
1:05.76 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
|
363 |
1:07.71 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
359 |
1:07.99 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
326 |
1:10.19 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
315 |
1:11.02 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
309 |
1:11.47 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
306 |
1:11.72 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
230 |
1:18.82 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
204 |
1:21.99 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
177 |
1:26.03 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
109 |
1:40.91 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 12:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
429 |
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
|
404 |
1:05.36 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
336 |
1:09.48 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-01-2023 12:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-01-2023 12:11.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|