Resultater for GTI Greve Midtby Center Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Greve Midtby Center Cup | Udskriftsdato | 07 maj 2011 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 maj 2011 |
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | 517 | 30.25 | 1:03.54 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Katrina Nagel | 1991 | 461 | 31.24 | 1:06.02 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Line Jensen | 1993 | 447 | 31.90 | 1:06.73 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | 407 | 32.96 | 1:08.83 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Christina Assum | 1994 | 321 | 34.64 | 1:14.47 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 587 | 29.40 | 1:00.93 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Pernille Christiansen | 1995 | 509 | 30.41 | 1:03.90 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 492 | 30.88 | 1:04.63 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Rikke Willumsen | 1996 | 473 | 32.16 | 1:05.48 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Henriette Stuhr | 1996 | 465 | 31.91 | 1:05.86 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Carina Christiansen | 1995 | 441 | 31.64 | 1:07.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mie Jørgensen | 1996 | 406 | 34.18 | 1:08.91 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Anna Okkels | 1996 | 387 | 33.59 | 1:09.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 382 | 33.93 | 1:10.33 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 363 | 33.83 | 1:11.51 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frederikke Risom Jensen | 1995 | 353 | 33.66 | 1:12.18 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 345 | 34.96 | 1:12.74 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 343 | 35.15 | 1:12.89 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Marie Louise P. Clausen | 1996 | 208 | 41.61 | 1:26.11 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 467 | 32.08 | 1:05.77 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Karoline Bødker | 1997 | 439 | 32.67 | 1:07.12 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | 437 | 32.23 | 1:07.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Friis Martinsen | 1998 | 423 | 32.54 | 1:07.94 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Hansen | 1998 | 420 | 33.18 | 1:08.10 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristine Barrett | 1998 | 386 | 33.95 | 1:10.03 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Dollas | 1998 | 375 | 33.62 | 1:10.71 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Rud Mortensen | 1998 | 359 | 35.07 | 1:11.74 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Marie Pii Hjørne | 1998 | 358 | 34.47 | 1:11.87 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 325 | 35.42 | 1:14.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Caroline Sørensen | 1997 | 304 | 35.86 | 1:15.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 277 | 38.29 | 1:18.26 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Laura Buchwald | 1998 | 275 | 37.40 | 1:18.40 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 270 | 37.64 | 1:18.96 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | 270 | 36.72 | 1:18.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Louise Nicolaisen | 1998 | 222 | 40.41 | 1:24.20 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Amanda Themsen | 1998 | 194 | 41.15 | 1:28.11 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Caroline Strandberg | 1998 | 177 | 44.05 | 1:30.81 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Cecilie N. Petersen | 1998 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nadia Hansen | 1999 | 368 | 34.15 | 1:11.16 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Ovesen | 1999 | 362 | 35.04 | 1:11.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 351 | 34.37 | 1:12.28 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 308 | 35.49 | 1:15.54 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Amalie Bonnesen | 1999 | 266 | 37.61 | 1:19.29 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 257 | 37.95 | 1:20.19 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 257 | 39.64 | 1:20.21 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simone Bukholt | 1999 | 255 | 38.32 | 1:20.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 217 | 40.49 | 1:24.93 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 198 | 41.22 | 1:27.45 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 192 | 43.67 | 1:28.45 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emma Andersen | 1999 | 191 | 42.15 | 1:28.58 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | 189 | 41.03 | 1:28.84 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 183 | 42.45 | 1:29.86 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 154 | 45.10 | 1:35.13 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Xenia Huryn | 2000 | 135 | 45.05 | 1:39.39 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 135 | 49.18 | 1:39.52 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Majken Jørgensen | 2000 | 124 | 48.44 | 1:42.33 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Mai Sørensen | 1999 | 101 | 1:49.69 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Camille Bøcher | 1999 | 89 | 51.62 | 1:54.32 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Julie Schytz Ritter | 2000 | 88 | 53.20 | 1:54.49 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Monica Kristiansen | 2001 | 265 | 38.02 | 1:19.41 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 212 | 40.77 | 1:25.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 192 | 42.54 | 1:28.42 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 184 | 43.08 | 1:29.69 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victoria Bülow | 2001 | 174 | 43.13 | 1:31.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 153 | 43.93 | 1:35.45 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emilie Larsen | 2001 | 150 | 45.88 | 1:36.08 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 148 | 44.77 | 1:36.36 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Camilla Andersen | 2001 | 126 | 49.08 | 1:41.73 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 111 | 47.66 | 1:46.14 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sofia Levisen | 2002 | 110 | 49.99 | 1:46.48 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mette S. Køhler | 2001 | 98 | 49.26 | 1:50.47 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Filippa Julie Loftheim | 2001 | 93 | 54.00 | 1:52.51 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Frederikke Søeborg | 2001 | 91 | 56.25 | 1:53.29 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Mie Aistrup Jensen | 2001 | 89 | 54.64 | 1:54.04 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 78 | 52.89 | 1:59.62 | |||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Nicoline Fejer | 2001 | 77 | 55.89 | 2:00.01 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Julie S. S. Mortensen | 2002 | 69 | 58.90 | 2:04.32 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Mathilde Haenschke | 2002 | 65 | 56.89 | 2:06.83 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Laura Zilstorff | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 07 maj 2011 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:41 |