Tulokset Lyhyen radan mastersmestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lyhyen radan Mastersmestaruus | Tulostuspäivämäärä | 26 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 18:20 | |||
Järjestäjä | KoUs ja KoVe-Ve | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 25 maaliskuu 2011 |
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Yaroslav Novitskiy | 1945 | 339 | 42.05 | 1:30.14 | |||||
Moskova | ||||||||||
2 | Tapani Liimatainen | 1944 | 69 | 1:06.83 | 2:33.34 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 404 | 36.52 | 1:20.40 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Toivo Honkonen | 1950 | 373 | 37.29 | 1:22.55 | |||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
3 | Lembit Laht | 1949 | 322 | 38.26 | 1:26.68 | |||||
U-Club Tallinn | ||||||||||
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eero Elovaara | 1956 | 332 | 39.28 | 1:21.99 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Kaj Fred | 1956 | 269 | 40.96 | 1:27.96 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Hannu Koivisto | 1953 | 233 | 42.53 | 1:32.26 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
4 | Kari Manninen | 1953 | 204 | 44.22 | 1:36.39 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Petri Heikkilä | 1960 | 476 | 32.80 | 1:09.91 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Maxim Lokhonya | 1961 | 402 | 35.11 | 1:13.95 | |||||
Neva Stars | ||||||||||
3 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | 361 | 35.34 | 1:16.66 | |||||
Cetus | ||||||||||
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Toivola | 1966 | 497 | 30.91 | 1:06.72 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Risto Hotulainen | 1966 | 432 | 32.35 | 1:09.92 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Panu Hiltunen | 1966 | 410 | 33.31 | 1:11.15 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Igor Bikov | 1965 | 409 | 33.24 | 1:11.22 | |||||
Neva Stars | ||||||||||
5 | Henri Räty | 1963 | 289 | 35.18 | 1:19.99 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Kimmo Hautamaa | 1966 | 188 | 39.08 | 1:32.29 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Ville Kulmakorpi | 1966 | 173 | 44.48 | 1:34.86 | |||||
Koovee | ||||||||||
8 | Isko Kuitunen | 1963 | 173 | 42.69 | 1:34.89 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mika Ruusunen | 1970 | 380 | 32.90 | 1:11.01 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Jari Niskanen | 1969 | 347 | 34.75 | 1:13.18 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Timo Narumo | 1969 | 337 | 32.68 | 1:13.96 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Mika Meller | 1967 | 332 | 34.33 | 1:14.29 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Mikko Laurikkala | 1969 | 259 | 38.90 | 1:20.69 | |||||
Koovee | ||||||||||
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Haapaniemi | 1979 | 464 | 29.29 | 1:03.79 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Mikko Arponen | 1980 | 455 | 29.87 | 1:04.21 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
3 | Aki Jormanainen | 1977 | 404 | 31.13 | 1:06.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Alexandr Beskhlebniy | 1979 | 394 | 30.92 | 1:07.37 | |||||
Neva Stars | ||||||||||
5 | Jussi Kyröhonka | 1979 | 224 | 37.75 | 1:21.32 | |||||
Orca Helsinki | ||||||||||
Laji 24, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tero Koistinen | 1983 | 410 | 30.31 | 1:05.47 | |||||
Kuhmon Kiva Uintiseura | ||||||||||
2 | Santtu Iljuskin | 1982 | 357 | 30.76 | 1:08.55 | |||||
Kuhmon Kiva Uintiseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 26 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:20 |