Tulokset Lyhyen radan mastersmestaruusuinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lyhyen radan Mastersmestaruus | Tulostuspäivämäärä | 26 maaliskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | KoUs ja KoVe-Ve | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 25 maaliskuu 2011 |
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lea Varvio | 1936 | 334 | 1:02.56 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anja Selenius | 1938 | 451 | 52.07 | ||||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Inga Siro | 1945 | 435 | 49.27 | ||||||
Koovee | ||||||||||
2 | Kristina Ifström | 1945 | 421 | 49.79 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | 375 | 51.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Soile Sillanpää | 1946 | 168 | 1:07.65 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marja Turunen | 1951 | 309 | 52.20 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
2 | Hillevi Heinä-Perälä | 1951 | 210 | 59.44 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Natalia Belinskaya | 1954 | 347 | 47.99 | ||||||
Neva Stars | ||||||||||
2 | Marjatta Koivisto | 1952 | 230 | 55.03 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Merja Salonen-Piira | 1958 | 407 | 43.76 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Kerstin Rehnström | 1957 | 367 | 45.29 | ||||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Mona Mattila | 1961 | 357 | 45.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Kirsi Uski-Aarnio | 1961 | 342 | 46.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Kirsi Nybergh | 1957 | 317 | 47.55 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
6 | Annette Ahlqvist | 1961 | 272 | 50.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Ulla Järvinen | 1957 | 244 | 51.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Päivi Lindström | 1957 | 215 | 54.15 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
9 | Tuija Hyvönen | 1960 | 168 | 58.82 | ||||||
Hämeenlinnan Mastersuimarit | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Johanna Kara | 1965 | 559 | 38.12 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Annika Aspholm | 1963 | 518 | 39.09 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
3 | Merja Pettersson | 1963 | 393 | 42.88 | ||||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
4 | Marja Autti | 1966 | 331 | 45.40 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Katja Kanerva | 1963 | 260 | 49.21 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
6 | Irma Äyräs | 1965 | 236 | 50.84 | ||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
7 | Mirja Liehunen | 1966 | 231 | 51.16 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Christa Silvennoinen | 1964 | 137 | 1:00.98 | ||||||
Kotkan Vesi-Veikot | ||||||||||
- | Kirsi Tanner | 1964 | DSQ | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Maria Zelentsova | 1969 | 529 | 37.78 | ||||||
Dvina | ||||||||||
2 | Marikki Forell | 1969 | 480 | 39.03 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Anu Ilander | 1968 | 475 | 39.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Tiina Heinonen | 1970 | 380 | 42.18 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
5 | Minna Luomakortes-Klutas | 1967 | 376 | 42.35 | ||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
6 | Susanna Kähkölä | 1970 | 333 | 44.09 | ||||||
Hämeenlinnan Mastersuimarit | ||||||||||
7 | Sanna Rouvinen | 1969 | 244 | 48.90 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Päivi Kotiranta | 1970 | 238 | 49.29 | ||||||
Kotkan Vesi-Veikot | ||||||||||
9 | Kaisa Bullat | 1968 | 184 | 53.78 | ||||||
Orca Helsinki | ||||||||||
- | Vera Tarasova | 1969 | DNS | |||||||
Duck´s Creek | ||||||||||
- | Sanna Talaslahti | 1970 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Mastersuimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marina Perepelkina | 1972 | 488 | 37.95 | ||||||
Neva Stars | ||||||||||
2 | Hannamari Lehtinen | 1972 | 373 | 41.50 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Mari Luoto | 1975 | 356 | 42.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Krista Käkelä | 1975 | 345 | 42.62 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anu Ahlroos | 1981 | 432 | 38.80 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Salla Laakso | 1980 | 293 | 44.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elina Seppälä | 1986 | 273 | 44.52 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Aulikki Mattila | 1982 | 213 | 48.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Katja Töyli | 1983 | 176 | 51.55 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 26 maaliskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:07 |