Tulokset JUBI cup Vallensbæk
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vallensbæk JUBI Cup 2011 | Udskriftsdato | 27 marts 2011 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Vallensbæk svømmeklub VI39 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 marts 2011 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Zillmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 31.13 | ||||||
2 | Esben Norup | 1996 | Dragør Svømmeklub | 33.15 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Nerving | 1997 | Dragør Svømmeklub | 30.68 | ||||||
2 | Mikkel Bang | 1997 | A6 | 31.33 | ||||||
3 | Christian Møller | 1997 | Dragør Svømmeklub | 31.65 | ||||||
4 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.22 | ||||||
5 | Thor Friis Skifte | 1997 | Dragør Svømmeklub | 32.46 | ||||||
6 | Patrick Svendsen | 1997 | Albertslund IF | 32.63 | ||||||
7 | Mathias M. Trebbien | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 33.65 | ||||||
8 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | 33.75 | ||||||
9 | Marius Næraa-Nicolajsen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.44 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | A6 | 28.81 | ||||||
2 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 31.06 | ||||||
3 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 31.44 | ||||||
4 | Benjamin D. Jensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.49 | ||||||
5 | Oliver Neumann | 1998 | Værløse Svømmeklub | 31.79 | ||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | A6 | 31.87 | ||||||
7 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | Værløse Svømmeklub | 32.83 | ||||||
8 | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.20 | ||||||
9 | Andreas Wagner | 1998 | Albertslund IF | 33.70 | ||||||
10 | Anders Søndermann | 1998 | Swim Team Tåstrup | 33.78 | ||||||
11 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 33.87 | ||||||
12 | Morten Vindberg | 1998 | Værløse Svømmeklub | 34.12 | ||||||
13 | Tobias Roldgaard | 1998 | Albertslund IF | 34.44 | ||||||
14 | Rasmus Skalbo | 1998 | Dragør Svømmeklub | 34.51 | ||||||
15 | Victor Ryan Nielsen | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 37.46 | ||||||
16 | Michael Due | 1998 | Værløse Svømmeklub | 37.48 | ||||||
17 | Chris Nygaard-Rasch | 1998 | Værløse Svømmeklub | 39.97 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.74 | ||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 31.00 | ||||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 31.22 | ||||||
4 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.29 | ||||||
5 | Baldur H. Bremholm Hansen | 1999 | Albertslund IF | 35.14 | ||||||
6 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.44 | ||||||
7 | Erik Kjaergaard | 1999 | Dragør Svømmeklub | 37.10 | ||||||
8 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 37.72 | ||||||
9 | Jonathan V. Bichel | 1999 | A6 | 38.32 | ||||||
10 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 39.36 | ||||||
11 | Kevin Bertelsen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.58 | ||||||
12 | Magnus Rydahl Sørensen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 44.05 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.48 | ||||||
2 | Philip Bruhn | 2000 | A6 | 34.20 | ||||||
3 | Hjalte Tromborg | 2000 | Albertslund IF | 35.19 | ||||||
4 | Rasmus Gjerløff | 2001 | A6 | 35.36 | ||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 35.43 | ||||||
6 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.04 | ||||||
7 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.61 | ||||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 37.17 | ||||||
9 | Lukas Jensen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.05 | ||||||
10 | Markus Julian Lange | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.08 | ||||||
11 | Mikkel Barfod Quack | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.75 | ||||||
12 | Jacob Rasmussen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 40.78 | ||||||
13 | Nicolai Wiuff | 2002 | Albertslund IF | 41.40 | ||||||
14 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 41.51 | ||||||
15 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.63 | ||||||
16 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 42.85 | ||||||
17 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 42.97 | ||||||
18 | Jeppe Rosenkrands | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 43.56 | ||||||
19 | Tobias Bertelsen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.03 | ||||||
20 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.12 | ||||||
21 | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 44.16 | ||||||
22 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 44.90 | ||||||
23 | Philip Refslund | 2001 | Værløse Svømmeklub | 46.01 | ||||||
24 | Malte Pavon Olesen | 2000 | Værløse Svømmeklub | 46.99 | ||||||
25 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 48.54 | ||||||
26 | Emil Törshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.70 | ||||||
27 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.12 | ||||||
28 | Malte Winsley | 2001 | A6 | 52.41 | ||||||
29 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 53.56 | ||||||
30 | Tobias Fuglsang | 2001 | A6 | 55.77 | ||||||
31 | Patrick Laursen | 2004 | A6 | 1:11.23 | ||||||
- | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 marts 2011 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 15:15 |