Results for JUBI cup Vallensbæk
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vallensbæk JUBI Cup 2011 | Udskriftsdato | 27 marts 2011 | |||
Stævne by | Vallensbæk | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Vallensbæk svømmeklub VI39 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 marts 2011 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 29.48 | ||||||
2 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 29.52 | ||||||
3 | Maja L. Brinch | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 31.55 | ||||||
4 | Eva Kjaergaard | 1996 | Dragør Svømmeklub | 31.70 | ||||||
5 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 32.70 | ||||||
6 | Mian Hartoft | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.03 | ||||||
- | Rebecca Thoby | 1996 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.15 | ||||||
2 | Julie Kløv | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.61 | ||||||
3 | Marie Møller Andersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 32.63 | ||||||
4 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 34.41 | ||||||
5 | Camilla Strunge Nielsen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 34.43 | ||||||
6 | Caroline Sørensen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.56 | ||||||
- | Celina Hansen Larsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.73 | ||||||
2 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.15 | ||||||
3 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.41 | ||||||
4 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.78 | ||||||
5 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 32.46 | ||||||
6 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.72 | ||||||
7 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.33 | ||||||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 33.73 | ||||||
9 | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.78 | ||||||
10 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.15 | ||||||
11 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 34.36 | ||||||
12 | Sandra Danielsen | 1998 | A6 | 37.33 | ||||||
13 | Emma Pedersen | 1998 | Værløse Svømmeklub | 37.71 | ||||||
14 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 38.51 | ||||||
15 | Matilde Aarestrup | 1998 | Glostrup Svømme Klub | 38.69 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.81 | ||||||
2 | Fie Hansen | 1999 | A6 | 34.64 | ||||||
3 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.89 | ||||||
4 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.15 | ||||||
5 | Laura Christensen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 36.60 | ||||||
6 | Sebine Møller | 1999 | A6 | 38.28 | ||||||
7 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | A6 | 39.86 | ||||||
8 | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | Roskilde Svømning | 41.93 | ||||||
9 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | Roskilde Svømning | 43.36 | ||||||
10 | Laura Lykke Frandsen | 1999 | Albertslund IF | 43.77 | ||||||
11 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 47.60 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dania Grønt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | My Weitling | 2000 | A6 | 35.01 | ||||||
2 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 35.18 | ||||||
3 | Mira Mass | 2000 | A6 | 35.27 | ||||||
4 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 36.10 | ||||||
5 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.57 | ||||||
6 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.68 | ||||||
7 | Agnes Hansen | 2000 | Roskilde Svømning | 38.29 | ||||||
8 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 38.45 | ||||||
9 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 38.58 | ||||||
10 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.73 | ||||||
11 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 39.87 | ||||||
12 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 40.47 | ||||||
13 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 40.62 | ||||||
14 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 40.97 | ||||||
15 | Nicoline Poulsen | 2000 | Albertslund IF | 42.05 | ||||||
16 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 42.78 | ||||||
17 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.90 | ||||||
18 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.27 | ||||||
19 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.72 | ||||||
20 | Amalie Deleurand | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.46 | ||||||
21 | Signe Brandt | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 49.31 | ||||||
22 | Ditte Kjær Due | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.23 | ||||||
23 | Iben Wiese Høholm | 2000 | Swim Team Tåstrup | 51.35 | ||||||
24 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 52.80 | ||||||
25 | Victoria Sørensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.26 | ||||||
26 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 57.20 | ||||||
27 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 58.22 | ||||||
28 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 1:00.30 | ||||||
- | Solvej Hansen | 2004 | A6 | DNS | ||||||
- | Amalie Mårtensson | 2000 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sofie Kepp Jensen | 2002 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 marts 2011 |
Licens til Vallensbæk IF Af 1939 | Udskriftstidspunkt | 14:24 |