Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskaber Nordjylland 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hobro Idrætscenter |
Arrangør |
Svøm Region Nord & Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:38.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.76 |
(-13.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Kragelund Østergaard |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:40.22 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.19 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.78 |
|
1:50.26 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Thygesen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:57.98 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.82 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.07 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:29.44 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.63 |
(-8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:34.76 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.04 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:35.57 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.56 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:37.27 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.97 |
(-9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Martinus Dalmose |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:37.85 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.96 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Dremstrup Stefansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:42.37 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.54 |
(-13.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Virkelyst |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:46.34 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.15 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Staal Jessen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
|
1:53.05 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.65 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:10.14 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maciej Dworzanski |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
1:10.83 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.08 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:15.60 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.59 |
|
1:16.85 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.22 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Bach Larsen |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
1:18.22 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.42 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:18.61 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(-10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sander Drews |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.58 |
|
1:19.31 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Lodberg Steen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.84 |
|
1:19.78 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.45 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:20.52 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Andersen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
|
1:20.56 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.84 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:22.09 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.02 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
|
1:27.77 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.46 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:32.21 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.11 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:36.52 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.21 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
1:05.75 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.09 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:12.23 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:15.25 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Zinther |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.62 |
|
1:24.34 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer 18 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Lindstrøm |
1998 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:09.63 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
|
1:14.62 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.73 |
|
1:17.55 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.27 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:12.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|