Resultat för Nataris 50m
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x100m Frisim Herrar A-D - Final |
|
Sponsor: |
Moelven |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
17 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
445 |
|
|
4:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Olle Jansten |
2007 |
AM7707 |
+0.73 |
28.99 |
59.69 |
|
|
|
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Larsson |
2006 |
AO6306 |
+0.26 |
27.62 |
58.42 |
|
|
|
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Johansson |
2008 |
AW4308 |
+0.15 |
28.95 |
1:00.92 |
|
|
|
2:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Can Haji |
2008 |
AU6708 |
+0.36 |
30.80 |
1:07.42 |
|
|
|
4:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MASS lag 1 |
16 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
370 |
|
|
4:22.05 |
+15.60 |
|
|
|
|
Elis Brandberg |
2010 |
AN1110 |
|
31.33 |
1:05.95 |
|
|
|
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Holmgren |
2007 |
AK4307 |
+0.22 |
29.83 |
1:04.26 |
|
|
|
2:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
AQ2110 |
+0.51 |
32.88 |
1:10.26 |
|
|
|
3:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angus Haag |
2009 |
AJ6709 |
+0.29 |
29.25 |
1:01.58 |
|
|
|
4:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örebro Simallians |
30 |
Örebro Simallians |
|
|
286 |
|
|
4:45.68 |
+39.23 |
|
|
|
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
AM7110 |
+0.58 |
32.72 |
1:09.33 |
|
|
|
1:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
AL0309 |
+0.14 |
33.77 |
1:11.14 |
|
|
|
2:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaron Backman |
2009 |
AZ2709 |
+0.06 |
32.34 |
1:11.25 |
|
|
|
3:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Daggert |
1993 |
BD7193 |
+0.54 |
34.57 |
1:13.96 |
|
|
|
4:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
MASS lag 2 |
14 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
270 |
|
|
4:51.08 |
+44.63 |
|
|
|
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
AD6509 |
+0.76 |
33.16 |
1:10.45 |
|
|
|
1:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Bergstrand |
2009 |
AY6109 |
+0.29 |
34.76 |
1:12.77 |
|
|
|
2:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Bergelin |
2009 |
AK2109 |
+0.57 |
34.69 |
1:14.21 |
|
|
|
3:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Jacobsson |
2009 |
AE5509 |
+0.42 |
35.19 |
1:13.65 |
|
|
|
4:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Åmåls Simsällskap |
14 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
375 |
|
|
4:20.96 |
+14.51 |
|
|
|
|
Lukas Andersson |
2009 |
AG2709 |
+0.66 |
37.28 |
1:19.89 |
|
|
|
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elis Berntsson |
2009 |
AE5109 |
+0.16 |
27.95 |
1:00.10 |
|
|
|
2:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Gustafsson |
2009 |
AE1909 |
+0.43 |
28.87 |
1:00.11 |
|
|
|
3:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vile Ericsson |
2009 |
AB8309 |
+0.32 |
28.61 |
1:00.86 |
|
|
|
4:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 09:05:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 09:05:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 1500m Frisim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Gulf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
445 |
20:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
439 |
20:10.84 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
398 |
20:50.40 |
+45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
|
366 |
21:25.81 |
+1:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
365 |
21:27.86 |
+1:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
344 |
21:53.52 |
+1:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annie Alsterstad |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.64 |
339 |
21:59.56 |
+1:54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
296 |
23:00.05 |
+2:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 1500m Frisim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Gulf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
374 |
21:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
295 |
23:02.57 |
+1:46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Kristoffersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
233 |
24:55.73 |
+3:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 10:03:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Fjärilsim Mixed D - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Paper |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.66 |
|
49.90 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
|
50.14 |
|
|
|
|
|
|
Joline Jernberg |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
1:00.19 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.56 |
|
39.36 |
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.63 |
|
43.93 |
|
|
|
|
|
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
38.78 |
|
|
|
|
|
|
Philip Noremalm |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
|
50.12 |
|
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.54 |
|
46.52 |
|
|
|
|
|
|
Leia Sjögren |
2012 |
Grums Simsällskap |
+0.71 |
|
54.87 |
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
|
46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 10:06:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
OP Höglunds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.68 |
468 |
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.88 |
180 |
1:27.44 |
+23.78 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:09:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
OP Höglunds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
389 |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Holmgren |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
287 |
1:14.92 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:09:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
OP Höglunds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.68 |
460 |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.65 |
370 |
1:08.84 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Angus Haag |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
308 |
1:13.17 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.56 |
220 |
1:21.82 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
+0.76 |
219 |
1:21.93 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
194 |
1:25.30 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Nilvér |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
184 |
1:26.83 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
177 |
1:28.00 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
168 |
1:29.57 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.87 |
158 |
1:31.47 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.57 |
151 |
1:32.71 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.50 |
140 |
1:35.01 |
+30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:09:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 10:09:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
310 |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:13:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
394 |
1:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
355 |
1:18.31 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.89 |
326 |
1:20.56 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
325 |
1:20.65 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.83 |
238 |
1:29.48 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:13:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.75 |
267 |
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.64 |
241 |
1:29.07 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
234 |
1:29.92 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.59 |
213 |
1:32.86 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Hellström |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.64 |
210 |
1:33.28 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.90 |
209 |
1:33.37 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
207 |
1:33.68 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lillian Honoré |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.81 |
207 |
1:33.76 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
+0.79 |
194 |
1:35.76 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:13:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 10:14:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Mixed D - Final |
|
|
Sponsor: |
BVT Sweden |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alicia Anna Andersson |
2013 |
Säffle Simsällskap |
+0.99 |
|
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
Jack Cederlind |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
57.11 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Dahlström |
2013 |
Säffle Simsällskap |
+0.95 |
|
58.39 |
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.58 |
|
49.41 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
|
51.01 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.76 |
|
54.12 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
|
1:01.84 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
|
53.97 |
|
|
|
|
|
|
Liam Kjellberg Lundmark |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.68 |
|
58.43 |
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
48.90 |
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
Örebro Simallians |
|
|
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.53 |
|
44.61 |
|
|
|
|
|
|
Philip Noremalm |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
|
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
Robyn Ogestad |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
|
45.85 |
|
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.57 |
|
48.52 |
|
|
|
|
|
|
Leia Sjögren |
2012 |
Grums Simsällskap |
|
|
56.08 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.62 |
|
46.86 |
|
|
|
|
|
|
Axel Solli |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
|
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
Adelle Standi Andersson |
2014 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
|
51.94 |
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
|
50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 10:19:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Medley Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.64 |
478 |
5:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.75 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:45:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Medley Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.70 |
390 |
5:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:45:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Medley Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.67 |
434 |
5:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.67 |
347 |
5:46.80 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
+0.80 |
266 |
6:18.99 |
+56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:45:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 10:45:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Medley Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
LP's Biodling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
431 |
5:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:53:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Medley Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
LP's Biodling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
341 |
6:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.82 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:53:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Medley Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
LP's Biodling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
420 |
5:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.65 |
360 |
6:14.32 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 10:53:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 10:53:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Ryggsim Mixed D - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.82 |
|
1:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.83 |
|
1:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.85 |
|
1:48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.61 |
|
1:45.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
|
1:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
|
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robyn Ogestad |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.80 |
|
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.93 |
|
1:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 10:57:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Reklambutiken Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.71 |
471 |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.67 |
430 |
1:08.69 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
391 |
1:10.85 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.95 |
260 |
1:21.14 |
+14.50 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 11:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Reklambutiken Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Monchin |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
449 |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
325 |
1:15.35 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.98 |
268 |
1:20.40 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 11:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Reklambutiken Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.61 |
375 |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.80 |
343 |
1:14.06 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
302 |
1:17.27 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Angus Haag |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.95 |
292 |
1:18.12 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
292 |
1:18.15 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.96 |
260 |
1:21.21 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
246 |
1:22.67 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
234 |
1:24.12 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Nilvér |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
225 |
1:25.16 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
224 |
1:25.28 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
196 |
1:29.22 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
168 |
1:33.83 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.87 |
164 |
1:34.59 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Stenbäck |
2009 |
Deje Simsällskap |
+0.88 |
161 |
1:35.18 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 11:04:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 11:05:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
505 |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
397 |
1:18.14 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.75 |
229 |
1:33.89 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 11:19:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
473 |
1:13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.66 |
430 |
1:16.10 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
366 |
1:20.27 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
364 |
1:20.43 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.63 |
363 |
1:20.47 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.63 |
354 |
1:21.15 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.88 |
352 |
1:21.30 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
349 |
1:21.54 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
348 |
1:21.62 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
338 |
1:22.47 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.78 |
322 |
1:23.80 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
295 |
1:26.29 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.88 |
291 |
1:26.67 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annie Alsterstad |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.74 |
274 |
1:28.35 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.95 |
265 |
1:29.37 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.92 |
219 |
1:35.30 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 11:19:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
453 |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
444 |
1:15.26 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.67 |
403 |
1:17.74 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.66 |
378 |
1:19.45 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
364 |
1:20.42 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.74 |
337 |
1:22.51 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
336 |
1:22.62 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
335 |
1:22.69 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
310 |
1:24.82 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.65 |
303 |
1:25.52 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
+0.60 |
301 |
1:25.67 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Hellström |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.66 |
295 |
1:26.28 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lillian Honoré |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.71 |
273 |
1:28.51 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.62 |
271 |
1:28.68 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
268 |
1:29.02 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
268 |
1:29.07 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
260 |
1:29.99 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
248 |
1:31.36 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eleonora Dahl |
2009 |
Örebro Simallians |
|
239 |
1:32.50 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
+0.69 |
237 |
1:32.78 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
236 |
1:32.93 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.71 |
218 |
1:35.33 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.66 |
189 |
1:40.02 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ebba Kristoffersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
142 |
1:50.11 |
+35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 11:19:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 11:20:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Mixed D - Final |
|
|
Sponsor: |
Fremek Service AB |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alexander Dahlström |
2013 |
Säffle Simsällskap |
+0.73 |
|
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.80 |
|
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.64 |
|
1:32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.82 |
|
1:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Kjellberg Lundmark |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.59 |
|
1:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
Örebro Simallians |
+0.55 |
|
1:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Noremalm |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robyn Ogestad |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.78 |
|
1:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.63 |
|
1:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 11:24:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Nataris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.64 |
544 |
4:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.88 |
330 |
5:18.27 |
+48.83 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.90 |
240 |
5:53.69 |
+1:24.25 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 11:37:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Nataris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.73 |
480 |
4:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
464 |
4:44.09 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
395 |
4:59.92 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
317 |
5:22.50 |
+41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 11:37:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Frisim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Nataris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
430 |
4:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.77 |
352 |
5:11.61 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.58 |
344 |
5:14.03 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
+0.80 |
320 |
5:21.49 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Backman |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
292 |
5:31.34 |
+39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
257 |
5:46.09 |
+54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.84 |
243 |
5:52.62 |
+1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.89 |
199 |
6:16.75 |
+1:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 11:37:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 11:42:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x100m Frisim Damer A-D A-D - Final |
|
Sponsor: |
Moelven |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
18 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
523 |
|
|
4:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Björkbacka |
2005 |
AU9205 |
+0.64 |
30.41 |
1:03.12 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Costa |
2006 |
BK4606 |
+0.37 |
31.03 |
1:05.64 |
|
|
|
2:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
AT0808 |
+0.25 |
30.61 |
1:05.35 |
|
|
|
3:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
AV1807 |
+0.26 |
31.35 |
1:06.09 |
|
|
|
4:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlstads SS |
17 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
484 |
|
|
4:27.00 |
+6.80 |
|
|
|
|
Sara Sjölander |
2006 |
AE0406 |
+0.69 |
29.28 |
1:02.70 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Segerström |
2007 |
AF7407 |
+0.18 |
30.19 |
1:04.08 |
|
|
|
2:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Aronsson |
2007 |
AU0207 |
+0.21 |
32.41 |
1:08.97 |
|
|
|
3:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Kustmark |
2009 |
AX3809 |
+0.39 |
34.52 |
1:11.25 |
|
|
|
4:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MASS lag 1 |
14 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
440 |
|
|
4:35.50 |
+15.30 |
|
|
|
|
Celia Höglund |
2010 |
AC4410 |
+0.62 |
31.73 |
1:07.04 |
|
|
|
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Torres Perez |
2010 |
AQ1010 |
+0.42 |
33.54 |
1:10.53 |
|
|
|
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Dicander |
2009 |
AH8409 |
+0.33 |
32.68 |
1:09.51 |
|
|
|
3:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
AC6811 |
+0.14 |
32.71 |
1:08.42 |
|
|
|
4:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
MASS lag 2 |
16 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
440 |
|
|
4:35.58 |
+15.38 |
|
|
|
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
AU5207 |
+0.64 |
32.15 |
1:07.93 |
|
|
|
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Annie Alsterstad |
2008 |
AK3808 |
+0.38 |
32.50 |
1:09.70 |
|
|
|
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
AP3407 |
+0.51 |
33.24 |
1:10.14 |
|
|
|
3:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Hillström |
2007 |
AP6207 |
+0.15 |
33.32 |
1:07.81 |
|
|
|
4:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Örebro Simallians lag 2 |
17 |
Örebro Simallians |
|
|
418 |
|
|
4:40.32 |
+20.12 |
|
|
|
|
Emma Pettersson |
2010 |
AJ2010 |
+0.59 |
32.55 |
1:08.56 |
|
|
|
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rut Kämblad |
2008 |
AG3408 |
-0.00 |
32.42 |
1:09.12 |
|
|
|
2:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Larsson |
2006 |
BD9406 |
+0.40 |
34.12 |
1:12.73 |
|
|
|
3:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
AJ9608 |
+0.26 |
33.41 |
1:09.91 |
|
|
|
4:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskilstuna Simklubb lag 2 |
15 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
418 |
|
|
4:40.39 |
+20.19 |
|
|
|
|
Isabelle Marek |
2008 |
AP7408 |
+0.78 |
31.99 |
1:07.28 |
|
|
|
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
AN9208 |
+0.46 |
31.84 |
1:06.64 |
|
|
|
2:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
BK9208 |
+0.49 |
34.24 |
1:10.80 |
|
|
|
3:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Sidén |
2009 |
AY1609 |
+0.46 |
35.70 |
1:15.67 |
|
|
|
4:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Örebro Simallians lag 3 |
16 |
Örebro Simallians |
|
|
406 |
|
|
4:42.99 |
+22.79 |
|
|
|
|
Tyra Lagstam |
2007 |
AV1607 |
+0.62 |
33.92 |
1:11.63 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Forsström |
2007 |
AN2407 |
+0.67 |
32.89 |
1:08.91 |
|
|
|
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
AB4011 |
+0.46 |
34.23 |
1:12.83 |
|
|
|
3:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Petersson |
2009 |
AO0609 |
+0.24 |
32.64 |
1:09.62 |
|
|
|
4:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Åmåls Simsällskap |
16 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
340 |
|
|
5:00.28 |
+40.08 |
|
|
|
|
Maya Månson |
2011 |
AD1811 |
|
36.69 |
1:16.68 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Herke |
2010 |
AL4810 |
+0.05 |
38.18 |
1:23.76 |
|
|
|
2:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hellström |
2010 |
AV9610 |
+0.22 |
34.09 |
1:11.64 |
|
|
|
3:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
AG6807 |
|
32.29 |
1:08.20 |
|
|
|
5:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
MASS lag 3 |
16 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
335 |
|
|
5:01.79 |
+41.59 |
|
|
|
|
Marta Jolkin |
2008 |
BI9608 |
+0.67 |
37.19 |
1:17.79 |
|
|
|
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
AH9010 |
+0.05 |
33.62 |
1:13.07 |
|
|
|
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Dalqvist |
2010 |
AU2810 |
+0.14 |
35.85 |
1:16.61 |
|
|
|
3:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
AP3607 |
+0.42 |
34.82 |
1:14.32 |
|
|
|
5:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Örebro Simallians |
16 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Larsson |
2008 |
AJ8608 |
+0.59 |
31.01 |
1:04.59 |
|
|
|
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Meja Wernersson |
2007 |
AQ6407 |
+0.41 |
32.48 |
1:09.02 |
|
|
|
2:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Pettersson |
2007 |
BA1607 |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Pietsch |
2010 |
AB1410 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 15:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 15:12:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 1500m Frisim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.72 |
530 |
17:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
399 |
19:42.86 |
+1:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.85 |
333 |
20:56.38 |
+3:00.37 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 16:01:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 1500m Frisim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
496 |
18:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
449 |
18:56.80 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.71 |
429 |
19:14.61 |
+54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
298 |
21:42.89 |
+3:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
267 |
22:32.18 |
+4:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 16:01:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 1500m Frisim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.82 |
400 |
19:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 16:01:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 16:01:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Ryggsim Mixed D - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Paper |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alicia Anna Andersson |
2013 |
Säffle Simsällskap |
|
|
59.05 |
|
|
|
|
|
|
Nilo Andersson |
2013 |
Grums Simsällskap |
+0.66 |
|
55.33 |
|
|
|
|
|
|
Wille Andersson |
2015 |
Grums Simsällskap |
+0.96 |
|
1:19.27 |
|
|
|
|
|
|
August Flink |
2014 |
Åmåls Simsällskap |
+0.83 |
|
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.92 |
|
50.04 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.78 |
|
43.46 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.80 |
|
49.60 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.85 |
|
52.06 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.89 |
|
49.58 |
|
|
|
|
|
|
Joline Jernberg |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
|
58.69 |
|
|
|
|
|
|
Liam Kjellberg Lundmark |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
|
50.28 |
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
|
49.45 |
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
|
56.80 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
|
41.97 |
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
|
39.33 |
|
|
|
|
|
|
Philip Noremalm |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.82 |
|
51.98 |
|
|
|
|
|
|
Robyn Ogestad |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.94 |
|
43.54 |
|
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
|
44.25 |
|
|
|
|
|
|
Leia Sjögren |
2012 |
Grums Simsällskap |
+0.79 |
|
55.14 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
|
43.86 |
|
|
|
|
|
|
Axel Solli |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
+0.86 |
|
58.23 |
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.85 |
|
45.76 |
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.82 |
|
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 16:10:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Parsteel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.68 |
581 |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
557 |
32.78 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
407 |
36.38 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
394 |
36.79 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
339 |
38.66 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.78 |
242 |
43.27 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 16:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Parsteel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
503 |
33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.62 |
501 |
33.97 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
393 |
36.83 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
392 |
36.86 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.68 |
383 |
37.14 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.96 |
372 |
37.50 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
359 |
37.95 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.88 |
349 |
38.31 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.68 |
343 |
38.53 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.97 |
337 |
38.77 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
334 |
38.86 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
308 |
39.92 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.92 |
299 |
40.32 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.88 |
279 |
41.27 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
268 |
41.81 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
256 |
42.48 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.95 |
215 |
45.00 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 16:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Parsteel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
462 |
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
407 |
36.40 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
372 |
37.49 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.75 |
357 |
38.03 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
+0.59 |
340 |
38.62 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.70 |
330 |
39.03 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
321 |
39.40 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Hellström |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.68 |
305 |
40.04 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
296 |
40.44 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.96 |
273 |
41.54 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
+0.70 |
268 |
41.82 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
252 |
42.66 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.69 |
219 |
44.74 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eleonora Dahl |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.98 |
219 |
44.76 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.81 |
186 |
47.23 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lilly Arnberg |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
162 |
49.49 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gerda Nyström |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
65 |
1:06.79 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 16:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 16:20:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.66 |
489 |
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.66 |
460 |
30.83 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
399 |
32.32 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 16:22:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Monchin |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.65 |
443 |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Holmgren |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
283 |
36.22 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 16:22:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.62 |
447 |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.58 |
398 |
32.34 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
279 |
36.38 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
271 |
36.76 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
260 |
37.27 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.83 |
249 |
37.79 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.64 |
247 |
37.91 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.61 |
243 |
38.09 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
238 |
38.38 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nils Nilvér |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
234 |
38.58 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
+0.77 |
210 |
40.04 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
204 |
40.40 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
193 |
41.16 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.83 |
192 |
41.20 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Stenbäck |
2009 |
Deje Simsällskap |
+0.90 |
180 |
42.15 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.85 |
150 |
44.70 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Nyström |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
130 |
46.90 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gabriel Lenzen |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
82 |
54.59 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 16:22:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 16:22:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Mixed D - Final |
|
|
Sponsor: |
Åhs Säteri AB |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Jack Cederlind |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
2:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Dahlström |
2013 |
Säffle Simsällskap |
|
|
2:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
1:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.79 |
|
1:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.93 |
|
2:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
|
1:58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.50 |
|
1:46.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.46 |
|
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
1:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Noremalm |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.64 |
|
2:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robyn Ogestad |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
|
1:44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
|
1:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.58 |
|
1:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 16:29:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Frisim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
350 |
5:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:04:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Frisim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.82 |
476 |
5:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
444 |
5:09.92 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
432 |
5:12.66 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.85 |
432 |
5:12.77 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
426 |
5:14.23 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
425 |
5:14.39 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annie Alsterstad |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.63 |
400 |
5:20.70 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.86 |
378 |
5:26.91 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:04:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 400m Frisim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
468 |
5:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
425 |
5:14.40 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
382 |
5:25.65 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.49 |
359 |
5:32.55 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.76 |
339 |
5:38.91 |
+34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Hellström |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.76 |
300 |
5:52.95 |
+48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
|
269 |
6:06.07 |
+1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Kristoffersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
229 |
6:26.43 |
+1:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:04:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 17:04:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
LBW Träbildhuggare Lotta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.75 |
465 |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.90 |
177 |
1:41.29 |
+27.90 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
LBW Träbildhuggare Lotta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
457 |
1:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
395 |
1:17.48 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
269 |
1:28.03 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
229 |
1:32.93 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
LBW Träbildhuggare Lotta |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.65 |
363 |
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.66 |
332 |
1:22.09 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Backman |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.63 |
303 |
1:24.61 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Angus Haag |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
266 |
1:28.38 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.79 |
244 |
1:30.96 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.72 |
235 |
1:32.12 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
232 |
1:32.47 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.80 |
215 |
1:34.85 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Stenbäck |
2009 |
Deje Simsällskap |
+0.82 |
210 |
1:35.56 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
198 |
1:37.50 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.88 |
195 |
1:37.97 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
190 |
1:38.84 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.69 |
143 |
1:48.64 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Nyström |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
131 |
1:51.98 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liam Kjellberg Lundmark |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
106 |
1:59.94 |
+40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nils Nilvér |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Boris Fernandez |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:11:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 17:12:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
319 |
1:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.76 |
302 |
1:35.54 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:20:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
450 |
1:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.88 |
378 |
1:28.65 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
Åmåls Simsällskap |
+0.80 |
378 |
1:28.69 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
353 |
1:30.73 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
341 |
1:31.75 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
339 |
1:31.92 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.82 |
331 |
1:32.62 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
318 |
1:33.89 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
301 |
1:35.60 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
213 |
1:47.31 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:20:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.66 |
409 |
1:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.68 |
339 |
1:31.93 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.55 |
327 |
1:33.01 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
326 |
1:33.09 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.74 |
311 |
1:34.65 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
+0.84 |
301 |
1:35.69 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.68 |
300 |
1:35.79 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.73 |
297 |
1:36.10 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.68 |
268 |
1:39.41 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eleonora Dahl |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
257 |
1:40.83 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.76 |
252 |
1:41.42 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.81 |
250 |
1:41.67 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.61 |
217 |
1:46.61 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
201 |
1:49.31 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilly Arnberg |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.91 |
179 |
1:53.73 |
+27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gerda Nyström |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.88 |
70 |
2:35.49 |
+1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:20:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 17:21:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.69 |
514 |
2:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.89 |
255 |
2:40.70 |
+33.41 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:30:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.71 |
422 |
2:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Holmgren |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
344 |
2:25.49 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
236 |
2:44.93 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:30:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
387 |
2:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angus Haag |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.82 |
385 |
2:20.14 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.71 |
331 |
2:27.32 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
315 |
2:29.84 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
291 |
2:33.90 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
281 |
2:35.61 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
+0.86 |
275 |
2:36.75 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaron Backman |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
262 |
2:39.36 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.52 |
252 |
2:41.47 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
240 |
2:44.06 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
231 |
2:46.14 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.80 |
226 |
2:47.34 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.65 |
225 |
2:47.63 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
203 |
2:53.42 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.77 |
176 |
3:01.72 |
+41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Boris Fernandez |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:30:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 17:31:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Mixed D - Final |
|
|
Sponsor: |
Fremek Service AB |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alicia Anna Andersson |
2013 |
Säffle Simsällskap |
|
|
46.72 |
|
|
|
|
|
|
Nilo Andersson |
2013 |
Grums Simsällskap |
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
Wille Andersson |
2015 |
Grums Simsällskap |
|
|
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
Pelle Bergström |
2011 |
Säffle Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Jack Cederlind |
2013 |
Örebro Simallians |
|
|
54.90 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Dahlström |
2013 |
Säffle Simsällskap |
+0.92 |
|
46.29 |
|
|
|
|
|
|
August Flink |
2014 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
Thilde Grimstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
43.96 |
|
|
|
|
|
|
Emilia Hall |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
|
36.78 |
|
|
|
|
|
|
Agnes Hedelin |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
41.07 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hellyer |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
48.09 |
|
|
|
|
|
|
Freja Höglund |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
|
41.40 |
|
|
|
|
|
|
Joline Jernberg |
2012 |
Örebro Simallians |
|
|
51.52 |
|
|
|
|
|
|
Liam Kjellberg Lundmark |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
45.41 |
|
|
|
|
|
|
Alice Kvillebäck |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.43 |
|
43.18 |
|
|
|
|
|
|
Doris Kämblad |
2014 |
Örebro Simallians |
|
|
51.24 |
|
|
|
|
|
|
Alma Lindgren |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.52 |
|
33.93 |
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
34.02 |
|
|
|
|
|
|
Philip Noremalm |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.79 |
|
42.90 |
|
|
|
|
|
|
Robyn Ogestad |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
+0.65 |
|
38.97 |
|
|
|
|
|
|
Viggo Sjöberg |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.53 |
|
34.86 |
|
|
|
|
|
|
Leia Sjögren |
2012 |
Grums Simsällskap |
|
|
44.37 |
|
|
|
|
|
|
Tyra Sjöstrand |
2011 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
|
37.10 |
|
|
|
|
|
|
Axel Solli |
2013 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
45.87 |
|
|
|
|
|
|
Adelle Standi Andersson |
2014 |
Grums Simsällskap |
|
|
54.78 |
|
|
|
|
|
|
Alva Stenvall |
2012 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
|
39.08 |
|
|
|
|
|
|
Greta Stolpe |
2013 |
Säffle Simsällskap |
|
|
44.99 |
|
|
|
|
|
|
Dunja Velemir |
2012 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
|
46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 17:37:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Frisim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Nataris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
524 |
2:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.56 |
506 |
2:21.75 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:50:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Frisim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Nataris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
486 |
2:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
483 |
2:23.99 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
458 |
2:26.57 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
442 |
2:28.29 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.64 |
432 |
2:29.36 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.65 |
420 |
2:30.79 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.88 |
408 |
2:32.29 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annie Alsterstad |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
404 |
2:32.74 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
397 |
2:33.61 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.90 |
376 |
2:36.45 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.86 |
374 |
2:36.75 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
355 |
2:39.46 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.64 |
330 |
2:43.34 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:50:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Frisim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Nataris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
409 |
2:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
398 |
2:33.56 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
389 |
2:34.66 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.58 |
387 |
2:34.93 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
387 |
2:35.03 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.64 |
382 |
2:35.69 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.73 |
360 |
2:38.74 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
357 |
2:39.18 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.76 |
332 |
2:43.14 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
325 |
2:44.26 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
297 |
2:49.19 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.59 |
291 |
2:50.36 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
273 |
2:54.15 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
+0.81 |
267 |
2:55.41 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.63 |
242 |
3:01.26 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eleonora Dahl |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
203 |
3:11.96 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Kristoffersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
203 |
3:12.15 |
+40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-13 17:50:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-13 17:50:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 4x100m Medley Herrar A-C - Final |
|
Sponsor: |
Nataris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
16 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
379 |
|
|
4:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Sohlén |
2009 |
AA3109 |
+0.73 |
35.58 |
1:14.93 |
|
|
|
1:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Jansten |
2007 |
AM7707 |
+0.35 |
32.87 |
1:12.12 |
|
|
|
2:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Johansson |
2008 |
AW4308 |
+0.30 |
31.64 |
1:08.52 |
|
|
|
3:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
AL3707 |
+0.54 |
32.94 |
1:09.94 |
|
|
|
4:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MASS lag 1 |
16 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
307 |
|
|
5:06.31 |
+20.80 |
|
|
|
|
Angus Haag |
2009 |
AJ6709 |
+0.89 |
36.28 |
1:15.01 |
|
|
|
1:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Olle Jacobsson |
2009 |
AE5509 |
+0.49 |
42.01 |
1:29.61 |
|
|
|
2:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Holmgren |
2007 |
AK4307 |
+0.25 |
33.30 |
1:14.17 |
|
|
|
3:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elis Brandberg |
2010 |
AN1110 |
+0.32 |
31.82 |
1:07.52 |
|
|
|
5:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örebro Simallians |
16 |
Örebro Simallians |
|
|
265 |
|
|
5:21.80 |
+36.29 |
|
|
|
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
AL0309 |
+0.73 |
40.27 |
1:25.14 |
|
|
|
1:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaron Backman |
2009 |
AZ2709 |
-0.03 |
38.96 |
1:24.92 |
|
|
|
2:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
AM7110 |
+0.35 |
37.30 |
1:23.78 |
|
|
|
4:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Adolfsson |
2007 |
AT4907 |
+0.59 |
32.57 |
1:07.96 |
|
|
|
5:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
MASS lag 2 |
14 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
215 |
|
|
5:44.71 |
+59.20 |
|
|
|
|
Nils Nilvér |
2009 |
AZ5509 |
+0.65 |
40.83 |
1:24.59 |
|
|
|
1:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
AQ2110 |
+0.24 |
44.77 |
1:38.16 |
|
|
|
3:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Bergelin |
2009 |
AK2109 |
+0.61 |
39.64 |
1:28.77 |
|
|
|
4:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
AD6509 |
+0.37 |
33.81 |
1:13.19 |
|
|
|
5:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karlstads SS |
17 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
361 |
|
|
4:50.22 |
+4.71 |
|
|
|
|
Artem Monchin |
2008 |
AW1108 |
+0.66 |
33.20 |
1:09.86 |
|
|
|
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Larsson |
2006 |
AG7906 |
|
32.89 |
1:13.60 |
|
|
|
2:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Pellfolk |
2007 |
AC3507 |
+0.24 |
34.85 |
1:16.48 |
|
|
|
3:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
AV5709 |
+0.01 |
31.63 |
1:10.28 |
|
|
|
4:50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Åmåls Simsällskap |
14 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
272 |
|
|
5:18.85 |
+33.34 |
|
|
|
|
Lukas Andersson |
2009 |
AG2709 |
+0.94 |
46.86 |
1:35.16 |
|
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Anton Grimberg |
2009 |
AG9109 |
+0.56 |
43.14 |
1:33.77 |
|
|
|
3:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Gustafsson |
2009 |
AE1909 |
+0.49 |
30.18 |
1:05.26 |
|
|
|
4:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vile Ericsson |
2009 |
AB8309 |
+0.31 |
30.17 |
1:04.66 |
|
|
|
5:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 09:06:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 09:08:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 800m Frisim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Gulf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
471 |
10:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
433 |
10:40.72 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
422 |
10:46.27 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
412 |
10:51.01 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annie Alsterstad |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.65 |
388 |
11:04.30 |
+41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
378 |
11:09.91 |
+46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
373 |
11:13.37 |
+50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.65 |
370 |
11:14.91 |
+51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
353 |
11:25.37 |
+1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.97 |
340 |
11:33.91 |
+1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
298 |
12:05.57 |
+1:42.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
273 |
12:26.44 |
+2:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 09:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 800m Frisim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Gulf |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
408 |
10:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
403 |
10:55.88 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.49 |
335 |
11:37.81 |
+44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
304 |
12:00.41 |
+1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Kristoffersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
237 |
13:02.29 |
+2:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.55 |
207 |
13:39.26 |
+2:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lillian Honoré |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 09:49:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 09:52:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Moelven |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.77 |
497 |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
+0.79 |
456 |
33.71 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.69 |
410 |
34.92 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
192 |
44.92 |
+12.16 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 09:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Moelven |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
480 |
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Adolfsson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
288 |
39.29 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
232 |
42.21 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Holmgren |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
209 |
43.71 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 09:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Moelven |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.67 |
352 |
36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.71 |
268 |
40.20 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Backman |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
260 |
40.61 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.66 |
253 |
41.00 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.76 |
250 |
41.19 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Stenbäck |
2009 |
Deje Simsällskap |
+0.85 |
232 |
42.20 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
211 |
43.54 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nils Nilvér |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.83 |
183 |
45.67 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.61 |
166 |
47.21 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Nyström |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.55 |
141 |
49.84 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.60 |
140 |
49.90 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Lenzen |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.42 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 09:54:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 09:55:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.79 |
312 |
43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.82 |
290 |
44.23 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
440 |
38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.84 |
431 |
38.78 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
371 |
40.76 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
340 |
41.97 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
336 |
42.12 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
325 |
42.61 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
303 |
43.60 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.86 |
286 |
44.42 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
267 |
45.47 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
231 |
47.75 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.67 |
339 |
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.70 |
338 |
42.05 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.73 |
308 |
43.38 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.57 |
300 |
43.74 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
292 |
44.15 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
247 |
46.67 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
247 |
46.67 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.53 |
246 |
46.75 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.51 |
229 |
47.85 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.49 |
210 |
49.26 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Skålén |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
186 |
51.28 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilly Arnberg |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
170 |
52.86 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gerda Nyström |
2010 |
Örebro Simallians |
|
71 |
1:10.68 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 10:01:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Fjärilsim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Paper |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.52 |
331 |
2:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:03:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Fjärilsim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Paper |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.68 |
383 |
2:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:03:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 10:03:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Fjärilsim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
BVT Sweden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
361 |
2:51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.62 |
281 |
3:05.83 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:07:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 10:07:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.64 |
575 |
56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Lokrantz |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.69 |
567 |
56.65 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
514 |
58.55 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.75 |
436 |
1:01.86 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.91 |
269 |
1:12.59 |
+16.20 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
467 |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Holmgren |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
393 |
1:04.03 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.66 |
343 |
1:07.01 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Adolfsson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
331 |
1:07.79 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
327 |
1:08.04 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
246 |
1:14.81 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artem Monchin |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Angus Haag |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
464 |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.67 |
411 |
1:03.07 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
378 |
1:04.86 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.56 |
350 |
1:06.52 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
339 |
1:07.24 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
313 |
1:09.03 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
275 |
1:12.11 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaron Backman |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.62 |
272 |
1:12.33 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.49 |
272 |
1:12.37 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.77 |
248 |
1:14.61 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.82 |
245 |
1:14.89 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.77 |
239 |
1:15.59 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
235 |
1:15.97 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
230 |
1:16.55 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.88 |
199 |
1:20.25 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.87 |
170 |
1:24.58 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Nyström |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.61 |
136 |
1:31.21 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:30:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 10:31:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Fremek Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
556 |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
460 |
1:06.98 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
387 |
1:10.92 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.77 |
321 |
1:15.47 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:40:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Fremek Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
517 |
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.80 |
488 |
1:05.67 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
488 |
1:05.68 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
482 |
1:05.91 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.83 |
421 |
1:08.98 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
415 |
1:09.31 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.91 |
408 |
1:09.70 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.50 |
404 |
1:09.93 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
390 |
1:10.75 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.73 |
378 |
1:11.46 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annie Alsterstad |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
369 |
1:12.07 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
335 |
1:14.43 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
309 |
1:16.41 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.66 |
309 |
1:16.44 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
282 |
1:18.85 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:40:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Fremek Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.65 |
444 |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
434 |
1:08.28 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.48 |
407 |
1:09.77 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
393 |
1:10.57 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
388 |
1:10.86 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.83 |
364 |
1:12.40 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.61 |
360 |
1:12.64 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
334 |
1:14.48 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
333 |
1:14.54 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.63 |
323 |
1:15.36 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
321 |
1:15.48 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
315 |
1:15.95 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
+0.85 |
314 |
1:16.03 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.49 |
312 |
1:16.18 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
310 |
1:16.39 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
235 |
1:23.78 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Kristoffersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
196 |
1:28.96 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lilly Arnberg |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
159 |
1:35.42 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gerda Nyström |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
64 |
2:09.01 |
+1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lillian Honoré |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:40:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 10:41:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.65 |
365 |
2:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
224 |
3:07.55 |
+28.09 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:47:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
462 |
2:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
333 |
2:44.45 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:47:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Angus Haag |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
372 |
2:38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
258 |
2:59.03 |
+20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
254 |
2:59.89 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Nilvér |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
234 |
3:04.98 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
233 |
3:05.15 |
+26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.82 |
220 |
3:08.58 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.81 |
200 |
3:14.85 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Stenbäck |
2009 |
Deje Simsällskap |
+0.82 |
164 |
3:28.07 |
+49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.83 |
155 |
3:31.89 |
+53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:47:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 10:48:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Medley Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
477 |
2:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
405 |
2:50.39 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Medley Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.81 |
432 |
2:46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
419 |
2:48.42 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
399 |
2:51.24 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
316 |
3:04.97 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Medley Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.84 |
429 |
2:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.74 |
427 |
2:47.36 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.70 |
351 |
2:58.69 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.61 |
327 |
3:03.05 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.58 |
317 |
3:04.88 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
314 |
3:05.38 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.82 |
281 |
3:12.46 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
234 |
3:24.65 |
+37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.75 |
233 |
3:24.90 |
+37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 10:55:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 10:55:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 800m Frisim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.65 |
517 |
9:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 11:08:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 800m Frisim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
273 |
11:36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 11:08:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 800m Frisim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.84 |
390 |
10:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.53 |
328 |
10:55.01 |
+36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
320 |
11:00.41 |
+41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
246 |
12:01.24 |
+1:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
234 |
12:13.11 |
+1:54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 11:08:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 19:43:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 4x100m Medley Damer A-C - Final |
|
Sponsor: |
Nataris |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Karlstads SS |
17 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
478 |
|
|
4:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Granzell |
2008 |
AB9808 |
+0.75 |
34.33 |
1:10.89 |
|
|
|
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Segerström |
2007 |
AF7407 |
+0.26 |
38.81 |
1:24.19 |
|
|
|
2:35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Aronsson |
2007 |
AU0207 |
+0.44 |
34.93 |
1:18.42 |
|
|
|
3:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Sjölander |
2006 |
AE0406 |
+0.41 |
28.48 |
1:01.00 |
|
|
|
4:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskilstuna Simklubb |
18 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
463 |
|
|
4:57.80 |
+3.30 |
|
|
|
|
My Larsson |
2005 |
AF8405 |
+0.65 |
35.58 |
1:12.47 |
|
|
|
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
AT0808 |
+0.12 |
42.34 |
1:30.77 |
|
|
|
2:43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Björkbacka |
2005 |
AU9205 |
+0.18 |
32.09 |
1:09.14 |
|
|
|
3:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Costa |
2006 |
BK4606 |
+0.27 |
30.23 |
1:05.42 |
|
|
|
4:57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MASS lag 1 |
14 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
398 |
|
|
5:13.08 |
+18.58 |
|
|
|
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
AC6811 |
+0.87 |
37.39 |
1:16.68 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celia Höglund |
2010 |
AC4410 |
+0.47 |
41.29 |
1:28.19 |
|
|
|
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Dicander |
2009 |
AH8409 |
+0.41 |
35.99 |
1:18.49 |
|
|
|
4:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Torres Perez |
2010 |
AQ1010 |
+0.36 |
32.83 |
1:09.72 |
|
|
|
5:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Örebro Simallians lag 2 |
16 |
Örebro Simallians |
|
|
381 |
|
|
5:17.77 |
+23.27 |
|
|
|
|
Meja Wernersson |
2007 |
AQ6407 |
+0.71 |
37.47 |
1:18.19 |
|
|
|
1:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
AJ9608 |
+0.18 |
41.42 |
1:30.21 |
|
|
|
2:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Pettersson |
2007 |
BA1607 |
+0.42 |
35.82 |
1:21.07 |
|
|
|
4:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Pettersson |
2010 |
AJ2010 |
+0.32 |
32.65 |
1:08.30 |
|
|
|
5:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
MASS lag 2 |
16 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
310 |
|
|
5:40.37 |
+45.87 |
|
|
|
|
Elin Hillström |
2007 |
AP6207 |
+0.84 |
39.83 |
1:23.12 |
|
|
|
1:23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Mansur |
2010 |
AU3210 |
+0.33 |
43.26 |
1:31.59 |
|
|
|
2:54.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
AP3607 |
+0.39 |
40.02 |
1:31.48 |
|
|
|
4:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Asserståhl |
2010 |
AC3210 |
+0.69 |
35.18 |
1:14.18 |
|
|
|
5:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Åmåls Simsällskap |
15 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
296 |
|
|
5:45.33 |
+50.83 |
|
|
|
|
Moa Englund |
2008 |
AA1408 |
+0.67 |
36.66 |
1:17.62 |
|
|
|
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Herke |
2010 |
AL4810 |
+0.29 |
46.34 |
1:39.48 |
|
|
|
2:57.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Månson |
2011 |
AD1811 |
+0.51 |
42.77 |
1:34.02 |
|
|
|
4:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Andersson |
2011 |
AA4411 |
+0.35 |
35.96 |
1:14.21 |
|
|
|
5:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karlstads SS Lag 2 |
14 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
AT2409 |
+0.81 |
40.46 |
1:22.32 |
|
|
|
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Arnberg |
2009 |
BB7009 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Kustmark |
2009 |
AX3809 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Hultqvist |
2009 |
AO5809 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Örebro Simallians |
16 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Laila Pietsch |
2010 |
AB1410 |
+0.71 |
36.10 |
1:15.31 |
|
|
|
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Fröding |
2007 |
AV0607 |
+0.12 |
41.34 |
1:29.09 |
|
|
|
2:44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Forsström |
2007 |
AN2407 |
+0.55 |
34.86 |
1:17.20 |
|
|
|
4:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Larsson |
2008 |
AJ8608 |
-0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:06:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 15:07:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Ryggsim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Reklambutiken Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.64 |
412 |
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:19:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Ryggsim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Reklambutiken Karlstad |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.56 |
352 |
2:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Angus Haag |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
330 |
2:41.83 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.84 |
312 |
2:44.85 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.59 |
301 |
2:46.87 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
255 |
2:56.28 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
239 |
3:00.20 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Nilvér |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.64 |
223 |
3:04.53 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.86 |
172 |
3:21.21 |
+42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:19:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 15:19:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Ryggsim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Moelven |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
538 |
2:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.65 |
361 |
2:53.17 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
356 |
2:53.91 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
353 |
2:54.46 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
324 |
2:59.51 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
306 |
3:02.95 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.91 |
289 |
3:06.46 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:27:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Ryggsim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Moelven |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
417 |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
367 |
2:52.15 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.78 |
360 |
2:53.26 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.68 |
353 |
2:54.37 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.73 |
343 |
2:56.05 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
+0.56 |
294 |
3:05.34 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
286 |
3:07.02 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.86 |
265 |
3:11.86 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:27:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 15:27:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
LP's Biodling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.65 |
556 |
27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.56 |
473 |
28.58 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.66 |
382 |
30.69 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.76 |
350 |
31.58 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.88 |
210 |
37.44 |
+10.37 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:29:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
LP's Biodling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Holmgren |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
326 |
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
312 |
32.83 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
273 |
34.30 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Adolfsson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.62 |
249 |
35.38 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:29:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
LP's Biodling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.63 |
407 |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
289 |
33.65 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.60 |
246 |
35.50 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
192 |
38.55 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.77 |
178 |
39.58 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:29:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 15:29:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Paper |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
440 |
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.68 |
366 |
34.15 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.75 |
276 |
37.52 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:33:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Paper |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
432 |
32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.83 |
409 |
32.89 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
400 |
33.13 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
386 |
33.53 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
370 |
34.01 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
368 |
34.08 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
345 |
34.81 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
230 |
39.84 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
224 |
40.18 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
224 |
40.21 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
211 |
41.02 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:33:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Paper |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Dicander |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.54 |
340 |
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.81 |
289 |
36.91 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
241 |
39.22 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.68 |
214 |
40.80 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
166 |
44.39 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
156 |
45.32 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.73 |
135 |
47.56 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilly Arnberg |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
97 |
53.03 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Skålén |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:33:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 15:34:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 200m Bröstsim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
OP Höglunds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Kristiansson |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.63 |
338 |
3:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 200m Bröstsim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
OP Höglunds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
469 |
2:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
388 |
2:52.90 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
275 |
3:13.86 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 200m Bröstsim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
OP Höglunds |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Backman |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
357 |
2:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
280 |
3:12.74 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Stenbäck |
2009 |
Deje Simsällskap |
+0.81 |
224 |
3:27.45 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
221 |
3:28.48 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
201 |
3:34.95 |
+37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.48 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 15:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 15:57:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Bröstsim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annie Alsterstad |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.67 |
351 |
3:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beatrice Stefanescu |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.87 |
345 |
3:17.99 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
340 |
3:19.04 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 16:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 200m Bröstsim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Complete Solutions Säffle AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.69 |
347 |
3:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.74 |
331 |
3:20.68 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Mansur |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
328 |
3:21.29 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.52 |
310 |
3:25.27 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
293 |
3:29.07 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
283 |
3:31.61 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Herke |
2010 |
Åmåls Simsällskap |
+0.75 |
257 |
3:38.32 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Kristoffersson |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
212 |
3:52.81 |
+35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 16:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 16:05:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 50m Frisim Herrar A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Lokrantz |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.71 |
559 |
25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Weng |
1980 |
Säffle Simsällskap |
+0.69 |
542 |
25.64 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Lundberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.67 |
513 |
26.11 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Hägg |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
+0.63 |
493 |
26.46 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nichlas Westerlund |
1980 |
Karlstads Simsällskap |
+0.77 |
480 |
26.70 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
+0.76 |
409 |
28.15 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
+0.95 |
253 |
33.02 |
+7.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 16:10:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 50m Frisim Herrar A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Jansten |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
446 |
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Johansson |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
436 |
27.56 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Holmgren |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
374 |
29.00 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Adolfsson |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
319 |
30.60 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Can Haji |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
313 |
30.78 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.63 |
308 |
30.95 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Bjelkemark |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
271 |
32.28 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 16:10:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 50m Frisim Herrar A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
UMV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Angus Haag |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
435 |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
+0.65 |
402 |
28.31 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.68 |
390 |
28.61 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Sohlén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.79 |
352 |
29.60 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Heidenpeter |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
315 |
30.72 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elis Brandberg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.68 |
307 |
30.99 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
288 |
31.66 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Jakob Stjernlöf |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.64 |
288 |
31.66 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.68 |
276 |
32.11 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Grimberg |
2009 |
Grums Simsällskap |
+0.74 |
273 |
32.23 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaron Backman |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.57 |
257 |
32.86 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Bergelin |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.70 |
256 |
32.91 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
+0.44 |
254 |
32.99 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.67 |
248 |
33.24 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
243 |
33.48 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nils Nilvér |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
220 |
34.61 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.92 |
174 |
37.40 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.81 |
172 |
37.58 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gabriel Lenzen |
2009 |
Säffle Simsällskap |
+0.83 |
109 |
43.77 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 16:10:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 16:10:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 50m Frisim Damer A-C A - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
559 |
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
544 |
28.98 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
463 |
30.58 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
463 |
30.58 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
389 |
32.42 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.76 |
368 |
33.03 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 16:16:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 50m Frisim Damer A-C B - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
523 |
29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
+0.87 |
466 |
30.53 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
462 |
30.60 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.82 |
460 |
30.66 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
449 |
30.90 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.69 |
447 |
30.94 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
433 |
31.27 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.54 |
423 |
31.51 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
408 |
31.90 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.79 |
399 |
32.15 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Hillström |
2007 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.86 |
392 |
32.32 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyra Lagstam |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
384 |
32.56 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.83 |
378 |
32.71 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annie Alsterstad |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
371 |
32.92 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
351 |
33.55 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marta Jolkin |
2008 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.57 |
345 |
33.73 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Lindskog |
2007 |
Örebro Simallians |
+0.80 |
272 |
36.53 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 16:16:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 50m Frisim Damer A-C C - Final |
|
|
Sponsor: |
Somas |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celia Höglund |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.55 |
431 |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
418 |
31.65 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.63 |
409 |
31.87 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Anderson Brown |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
404 |
32.00 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.57 |
399 |
32.13 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
397 |
32.20 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Torres Perez |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
391 |
32.35 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.65 |
354 |
33.43 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Hultqvist |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
+0.66 |
342 |
33.82 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Sidén |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
330 |
34.22 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
318 |
34.66 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Dalqvist |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
314 |
34.81 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maya Månson |
2011 |
Åmåls Simsällskap |
+0.74 |
310 |
34.97 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elin Asserståhl |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.60 |
306 |
35.10 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eleonora Christensen |
2010 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
277 |
36.31 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
227 |
38.79 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilly Arnberg |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
196 |
40.74 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Saga Skålén |
2010 |
Karlstads Simsällskap |
|
182 |
41.72 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 16:16:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 16:16:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 4x200m Frisim Herrar A-C A-C - Final |
|
Sponsor: |
Fremek Service AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
17 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
437 |
|
|
9:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Larsson |
2006 |
AO6306 |
+0.73 |
29.98 |
1:02.96 |
2:12.50 |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Johansson |
2008 |
AW4308 |
+0.39 |
32.04 |
1:08.08 |
2:20.64 |
4:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Sohlén |
2009 |
AA3109 |
+0.19 |
31.21 |
1:07.21 |
2:22.95 |
6:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Jansten |
2007 |
AM7707 |
+0.33 |
29.96 |
1:03.67 |
2:15.05 |
9:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MASS lag 1 |
14 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
268 |
|
|
10:49.03 |
+1:37.8 |
|
|
|
|
Jonas Bjerklund |
2009 |
AD6509 |
|
35.73 |
1:16.85 |
2:41.11 |
2:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Bergstrand |
2009 |
AY6109 |
+0.85 |
37.66 |
1:21.16 |
2:49.78 |
5:30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Olle Jacobsson |
2009 |
AE5509 |
+0.54 |
38.00 |
1:20.27 |
2:44.83 |
8:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elis Brandberg |
2010 |
AN1110 |
|
34.30 |
1:14.00 |
2:33.31 |
10:49.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MASS lag 2 |
14 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
232 |
|
|
11:21.04 |
+2:09.9 |
|
|
|
|
Hugo Bergelin |
2009 |
AK2109 |
+0.61 |
36.20 |
1:17.70 |
2:41.90 |
2:41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Nilvér |
2009 |
AZ5509 |
+0.56 |
37.74 |
1:23.48 |
2:58.01 |
5:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benedikt Danielsson |
2009 |
AX4309 |
|
40.30 |
1:27.96 |
3:05.46 |
8:45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jon Ingvar Eythorsson |
2010 |
AQ2110 |
|
34.42 |
1:14.39 |
2:35.67 |
11:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 16:30:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 16:30:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Säffle Simhall |
Arrangör: |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 4x200m Frisim Damer A-C - Final |
|
Sponsor: |
Hanza |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Eskilstuna Simklubb |
18 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
501 |
|
|
9:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Björkbacka |
2005 |
AU9205 |
+0.65 |
32.08 |
1:06.70 |
2:18.90 |
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
AV1807 |
+0.39 |
32.84 |
1:10.23 |
2:27.08 |
4:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya-Li Orrego |
2008 |
AT0808 |
+0.20 |
31.45 |
1:08.08 |
2:25.04 |
7:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
AN9208 |
+0.52 |
33.41 |
1:10.92 |
2:28.19 |
9:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
MASS lag 2 |
16 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
402 |
|
|
10:23.26 |
+44.05 |
|
|
|
|
Elin Hillström |
2007 |
AP6207 |
+0.90 |
36.09 |
1:17.26 |
2:39.68 |
2:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Annie Alsterstad |
2008 |
AK3808 |
+0.35 |
33.69 |
1:14.53 |
2:36.86 |
5:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Ottosson |
2007 |
AP3407 |
+0.29 |
33.97 |
1:13.48 |
2:36.16 |
7:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Kaipiainen |
2007 |
AU5207 |
+0.35 |
34.32 |
1:12.86 |
2:30.56 |
10:23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
MASS lag 1 |
14 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
397 |
|
|
10:25.92 |
+46.71 |
|
|
|
|
Linnea Dicander |
2009 |
AH8409 |
+0.73 |
34.95 |
1:13.13 |
2:33.33 |
2:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Torres Perez |
2010 |
AQ1010 |
+0.35 |
36.11 |
1:16.71 |
2:37.36 |
5:10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celia Höglund |
2010 |
AC4410 |
+0.08 |
34.49 |
1:15.60 |
2:41.46 |
7:52.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Dahlström Berg |
2010 |
AC6811 |
+0.29 |
35.71 |
1:15.22 |
2:33.77 |
10:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-05-14 11:20:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-14 11:20:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|