Resultater for Valle-Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
CBRE Intego A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sidsel T. Jensen |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:38.44 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Mathiasen |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:46.36 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:50.17 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:19.27 |
+57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Margrethe F. Adelskov |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 10:59:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
CBRE Intego A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Enevold Pedersen |
2010 |
Frem Odense |
|
|
3:04.04 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:04.29 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
|
3:04.31 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elizabeth Garbacenka |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
3:04.61 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:04.83 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:07.29 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:07.45 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:07.82 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
3:08.32 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:09.13 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:09.36 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
3:11.02 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:13.48 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:13.65 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
3:15.58 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tilde Johannsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:18.15 |
+31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:21.35 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:21.41 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:36.05 |
+49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iben Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
3:42.30 |
+55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Sørensen |
2011 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 10:59:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
CBRE Intego A/S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
2:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:43.88 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
2:48.73 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
2:51.14 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Strømkjær |
2009 |
Frem Odense |
|
|
2:52.64 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Vedel |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
2:55.31 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liva Overholt Krogh |
2009 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
3:00.11 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
3:12.68 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
3:32.23 |
+59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 10:59:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 12:57.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|