Resultat för Sandstedts El Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Medley Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Johansson |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:56.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.86 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
2:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
1:46.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.55 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 10:46:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:30.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.94 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hed |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:51.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.67 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jemima Jemander |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:34.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.19 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Johansson |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:50.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.71 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Mahmoud |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:40.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.81 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:37.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Norberg |
12 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joline Norrfjärd |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.75 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Silver |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.53 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowa Wahlund |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:42.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.43 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Westergren |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:30.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
11 |
Nässjö SLS |
|
|
1:39.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.94 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 10:46:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Medley Damer 13-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Pantzar |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:14.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Leandersson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:19.60 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.90 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:20.89 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Svensson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:22.43 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.72 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Henrysson |
15 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:22.82 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.35 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inez Torvaldsson |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
1:23.23 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.39 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noomi Malm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:27.60 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.90 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Blomqvist |
16 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:28.01 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:28.66 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Andersson |
13 |
Nässjö SLS |
|
|
1:31.89 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.82 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Soldesjö |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:32.51 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Persson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:35.49 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.08 |
(+7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alicia Elm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:37.47 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.29 |
(+7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Knutsson |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:39.06 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iris Abrahamsson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:43.75 |
+28.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.40 |
(-8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Miranda Berglund |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:54.44 |
+39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Luong |
14 |
Tranås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 10:46:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 10:47:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Medley Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Lundahl |
10 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:32.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.71 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 10:50:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Medley Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Bergqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:39.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.44 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William-Vincent Falk Madali |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:34.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.94 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:32.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.79 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Walhjalt |
12 |
Nässjö SLS |
|
|
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Szymon Xawery Kubok |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.55 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 10:50:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Medley Herrar 13-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olof Johansson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:10.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Andelius |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
1:12.73 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruben Kramer |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:14.03 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.34 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Enlund |
17 |
Nässjö SLS |
|
|
1:14.10 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edwin Håkansson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:16.48 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Kilebrand |
14 |
Nässjö SLS |
|
|
1:20.16 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.44 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Odin Esbensen |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:38.42 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.50 |
(-11.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Flink |
14 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:39.69 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joshua Norrfjärd |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilgot Olausson |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 10:50:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 12:33:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hermelin |
10 |
Tranås Simsällskap |
|
|
24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.46 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Ljungström |
9 |
Nässjö SLS |
|
|
24.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.91 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
22.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.08 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Spångby |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
25.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:20:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 11:24:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Lundahl |
10 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Thormalm |
9 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
22.81 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Olofsson |
10 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
28.71 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-11.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:20:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 11:24:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
42.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jemima Jemander |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
43.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.13 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Johansson |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
50.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.43 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Mahmoud |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
45.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.65 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
43.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.64 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Norberg |
12 |
Tranås Simsällskap |
|
|
43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Joline Norrfjärd |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
41.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Schill |
11 |
Tranås Simsällskap |
|
|
53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Silver |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
43.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.02 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
47.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.10 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowa Wahlund |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.39 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
11 |
Nässjö SLS |
|
|
46.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.20 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:04:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 11:25:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Bergqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
42.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.70 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William-Vincent Falk Madali |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
42.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Steen |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Walhjalt |
12 |
Nässjö SLS |
|
|
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:14:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 12:33:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Pantzar |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Leandersson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:20.02 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.88 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:21.51 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.75 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Henrysson |
15 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:21.88 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.82 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Svensson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:25.14 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noomi Malm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:28.43 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.87 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Luong |
14 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:30.72 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Andersson |
13 |
Nässjö SLS |
|
|
1:30.77 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.82 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alicia Elm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:31.13 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.68 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Soldesjö |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:31.24 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.16 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inez Torvaldsson |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
1:32.64 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.13 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Persson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:35.66 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.17 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:41.12 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iris Abrahamsson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:45.03 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.75 |
(-14.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hanna Knutsson |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:45.67 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Palina Polina |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
2:01.92 |
+45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Blomqvist |
16 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miranda Berglund |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 12:10:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 12:10:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 13-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olof Johansson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.72 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Andelius |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
1:11.81 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Enlund |
17 |
Nässjö SLS |
|
|
1:16.98 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edwin Håkansson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:19.12 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.75 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Kilebrand |
14 |
Nässjö SLS |
|
|
1:20.40 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.84 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joshua Norrfjärd |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:20.75 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilgot Olausson |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
1:23.16 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Odin Esbensen |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:35.87 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.33 |
(-11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Askerot |
13 |
Nässjö SLS |
|
|
1:42.47 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Wahrby |
14 |
Tranås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:18:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:42:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Zoé Linnéa Falk Madali |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.48 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hermelin |
10 |
Tranås Simsällskap |
|
|
28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Johansson |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
25.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
25.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Ljungström |
9 |
Nässjö SLS |
|
|
26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
25.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.57 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Spångby |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:24:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 11:25:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 25m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Lundahl |
10 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
17.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.57 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 11:25:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jemima Jemander |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
3:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.47 |
(-13.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Johansson |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
3:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.70 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Mahmoud |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
3:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.04 |
(-19.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.50 |
(-11.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joline Norrfjärd |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.77 |
(-19.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Silver |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
3:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
3:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.22 |
(-11.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowa Wahlund |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
3:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.57 |
(-8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
11 |
Nässjö SLS |
|
|
3:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:33:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Frisim Damer 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noomi Malm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.24 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Persson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:44.90 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.04 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inez Torvaldsson |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
2:47.79 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.28 |
(-10.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Soldesjö |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:49.80 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.10 |
(-9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Andersson |
13 |
Nässjö SLS |
|
|
2:55.35 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.21 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:57.41 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alicia Elm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
3:00.63 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.95 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Abrahamsson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
3:20.32 |
+37.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.47 |
(-11.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Blomqvist |
16 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
2:39.16 |
-3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:33:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 12:34:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Bergqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
3:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.69 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.14 |
(-29.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Szymon Xawery Kubok |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.21 |
(-29.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:45:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Frisim Herrar 13-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olof Johansson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.94 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Kramer |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:17.96 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.49 |
(-10.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Andelius |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
2:20.95 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.38 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Enlund |
17 |
Nässjö SLS |
|
|
2:31.63 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.78 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Kilebrand |
14 |
Nässjö SLS |
|
|
2:35.30 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.54 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilgot Olausson |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
2:47.00 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.50 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Flink |
14 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
2:56.39 |
+39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Odin Esbensen |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
2:57.15 |
+40.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.01 |
(-38.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Wahrby |
14 |
Tranås Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:45:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 11:52:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Frisim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Zoé Linnéa Falk Madali |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
41.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hermelin |
10 |
Tranås Simsällskap |
|
|
55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Johansson |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
47.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.51 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
46.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.15 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Ljungström |
9 |
Nässjö SLS |
|
|
52.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.40 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
41.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Spångby |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:51:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 16:38:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Lundahl |
10 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
36.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Thormalm |
9 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
41.30 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.92 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Olofsson |
10 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
51.63 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(-8.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Olofsson |
10 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
52.53 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.53 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 11:51:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 12:00:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 4x50m Medley Damer 99 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 1 |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Pantzar |
13 |
AE4609 |
|
5.27 |
|
|
|
|
5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Svensson |
13 |
AE7609 |
|
39.93 |
|
|
|
|
45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Johansson Magnusson |
15 |
AU8607 |
|
41.82 |
|
|
|
|
1:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Leandersson |
15 |
AK6207 |
|
56.90 |
|
|
|
|
2:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
15 |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
2:33.43 |
+9.51 |
|
|
|
|
Angelina Åhman |
11 |
AG0211 |
|
47.29 |
|
|
|
|
47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47.29 |
|
|
|
|
47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Persson Sjölander |
15 |
|
|
35.50 |
|
|
|
|
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.50 |
|
|
|
|
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inez Torvaldsson |
15 |
BL4207 |
|
35.32 |
|
|
|
|
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.32 |
|
|
|
|
1:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Andersson |
13 |
AD0609 |
|
35.32 |
|
|
|
|
2:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.32 |
|
|
|
|
2:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 2 |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.12 |
+14.20 |
|
|
|
|
Alicia Elm |
14 |
AX6408 |
|
4.92 |
|
|
|
|
4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noomi Malm |
14 |
AV8208 |
|
47.97 |
|
|
|
|
52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joline Norrfjärd |
11 |
AB7411 |
|
43.52 |
|
|
|
|
1:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Kramer |
14 |
BM1208 |
|
1:01.71 |
|
|
|
|
2:38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 3 |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.39 |
+17.47 |
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
11 |
AC3211 |
|
51.16 |
|
|
|
|
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Soldesjö |
13 |
AG8809 |
|
45.69 |
|
|
|
|
1:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Mahmoud |
12 |
AK3810 |
|
1:15.88 |
|
|
|
|
2:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Persson |
13 |
AT6209 |
|
11.34 |
|
|
|
|
2:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 4 |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.63 |
+28.71 |
|
|
|
|
Tyra Silver |
12 |
AH7810 |
|
42.86 |
|
|
|
|
42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
12 |
AK4010 |
|
51.45 |
|
|
|
|
1:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jemima Jemander |
12 |
AK3610 |
|
42.67 |
|
|
|
|
2:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
12 |
AD5210 |
|
35.65 |
|
|
|
|
2:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hultsfreds SS |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
|
|
|
3:14.28 |
+50.36 |
|
|
|
|
Olivia Johansson |
12 |
AE6810 |
|
5.04 |
|
|
|
|
5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Johansson |
10 |
AH2012 |
|
57.83 |
|
|
|
|
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Westergren |
12 |
AI7210 |
|
52.81 |
|
|
|
|
1:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hed |
12 |
AK3010 |
|
1:18.60 |
|
|
|
|
3:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nässjö 2 |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
3:36.57 |
+1:12.6 |
|
|
|
|
Vilma Ljungström |
9 |
AA2213 |
|
2:47.21 |
|
|
|
|
2:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
10 |
AB5412 |
|
49.36 |
|
|
|
|
3:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
10 |
AB5212 |
|
3:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Spångby |
10 |
AC8812 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 12:10:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 12:12:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 4x50m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Jönköpings Simsällskap lag 2 |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Bergqvist |
11 |
AB9711 |
|
41.55 |
|
|
|
|
41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Szymon Xawery Kubok |
12 |
AK8910 |
|
29.61 |
|
|
|
|
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Odin Esbensen |
13 |
AC3109 |
|
32.00 |
|
|
|
|
1:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
12 |
AB8510 |
|
31.63 |
|
|
|
|
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nässjö SLS |
17 |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
2:15.62 |
+0.83 |
|
|
|
|
Wilgot Olausson |
15 |
AD1307 |
|
40.91 |
|
|
|
|
40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Andelius |
15 |
AI8307 |
|
31.88 |
|
|
|
|
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Enlund |
17 |
AS3905 |
|
30.52 |
|
|
|
|
1:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Kilebrand |
14 |
AQ6108 |
|
32.31 |
|
|
|
|
2:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 1 |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:46.00 |
+31.21 |
|
|
|
|
Joshua Norrfjärd |
13 |
AF0309 |
|
1:23.81 |
|
|
|
|
1:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Kramer |
13 |
AB1509 |
|
43.63 |
|
|
|
|
2:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olof Johansson |
13 |
AE3709 |
|
36.06 |
|
|
|
|
2:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edwin Håkansson |
15 |
AS1707 |
|
2.50 |
|
|
|
|
2:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 12:10:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 12:12:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Zoé Linnéa Falk Madali |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
51.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.73 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hermelin |
10 |
Tranås Simsällskap |
|
|
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Johansson |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
52.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.49 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
53.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.31 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Ljungström |
9 |
Nässjö SLS |
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
51.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.28 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Spångby |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 14:48:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 14:48:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Thormalm |
9 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
48.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.68 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 14:52:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 16:38:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hed |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Hedtjärn |
12 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jemima Jemander |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:20.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.03 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Johansson |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:36.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.07 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Kvist |
12 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Mahmoud |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:23.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.09 |
(-8.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Norberg |
12 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joline Norrfjärd |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Schill |
11 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:45.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Silver |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:22.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.47 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowa Wahlund |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:28.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.70 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Westergren |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.48 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
11 |
Nässjö SLS |
|
|
1:33.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.51 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer 13-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Pantzar |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:08.12 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Henrysson |
15 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:09.68 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Leandersson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:10.10 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.07 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Blomqvist |
16 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:11.99 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.94 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuva Svensson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:12.27 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.24 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noomi Malm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:13.79 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:18.13 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Persson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:19.26 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Andersson |
13 |
Nässjö SLS |
|
|
1:21.35 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.37 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alicia Elm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:21.84 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Soldesjö |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:22.31 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.07 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hanna Luong |
14 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:22.46 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Knutsson |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:33.29 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iris Abrahamsson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:35.69 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.28 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Miranda Berglund |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:45.57 |
+37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:08:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Bergqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.79 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William-Vincent Falk Madali |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.01 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.19 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Steen |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:24.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.43 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sune Thormalm |
11 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:37.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.17 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Walhjalt |
12 |
Nässjö SLS |
|
|
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Szymon Xawery Kubok |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:22.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.57 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar 13-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Andelius |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
59.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olof Johansson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:00.41 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruben Kramer |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:03.10 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.87 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Enlund |
17 |
Nässjö SLS |
|
|
1:04.10 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.55 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edwin Håkansson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:05.89 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.73 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joshua Norrfjärd |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:09.02 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.62 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Kilebrand |
14 |
Nässjö SLS |
|
|
1:10.55 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Flink |
14 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:22.76 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.76 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Odin Esbensen |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:23.79 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Askerot |
13 |
Nässjö SLS |
|
|
1:38.17 |
+38.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:18:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:18:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 25m Frisim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Hermelin |
10 |
Tranås Simsällskap |
|
|
24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Johansson |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.75 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.28 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Ljungström |
9 |
Nässjö SLS |
|
|
20.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.26 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.95 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Spångby |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
24.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:18:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:18:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Frisim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Thormalm |
9 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18.70 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:18:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:18:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Bröstsim Damer 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Svensson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:29.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.58 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Blomqvist |
16 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:33.10 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.03 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noomi Malm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:35.91 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.33 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Knutsson |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:42.77 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Andersson |
13 |
Nässjö SLS |
|
|
1:42.95 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.54 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Luong |
14 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:43.96 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:46.24 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Abrahamsson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:47.88 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.75 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Palina Polina |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
1:48.68 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Persson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:49.66 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.85 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Soldesjö |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:27:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:27:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar 99 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Kramer |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:17.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Enlund |
17 |
Nässjö SLS |
|
|
1:24.87 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.50 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Andelius |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
1:27.22 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.27 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joshua Norrfjärd |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:36.26 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.51 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Kilebrand |
14 |
Nässjö SLS |
|
|
1:36.28 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.33 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:30:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Zoé Linnéa Falk Madali |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Johansson |
10 |
Hultsfreds SS |
|
|
52.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.97 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
1:09.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.43 |
(-13.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Ljungström |
9 |
Nässjö SLS |
|
|
1:19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
54.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.19 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Spångby |
10 |
Nässjö SLS |
|
|
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Bröstsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
46.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.27 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hed |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
55.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.71 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jemima Jemander |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.57 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Johansson |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
55.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.53 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Kvist |
12 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
50.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.95 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Mahmoud |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
54.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.93 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
49.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Norberg |
12 |
Tranås Simsällskap |
|
|
48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Joline Norrfjärd |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.52 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Schill |
11 |
Tranås Simsällskap |
|
|
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Silver |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.55 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
53.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.66 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowa Wahlund |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.06 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Westergren |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
45.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.93 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
11 |
Nässjö SLS |
|
|
51.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:38:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:38:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Thormalm |
9 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
55.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.36 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:44:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Bergqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
55.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William-Vincent Falk Madali |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
48.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.25 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
51.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.91 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Olofsson |
11 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:03.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Steen |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
50.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.66 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sune Thormalm |
11 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
47.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.73 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Walhjalt |
12 |
Nässjö SLS |
|
|
47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Szymon Xawery Kubok |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
42.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:44:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:47:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer 13 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Pantzar |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:16.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:18.39 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.74 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Leandersson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:18.49 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.22 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:34.05 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Henrysson |
15 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
1:37.41 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.86 |
(+8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Andersson |
13 |
Nässjö SLS |
|
|
1:38.88 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.52 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alicia Elm |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:46.34 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.34 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miranda Berglund |
13 |
Tranås Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:52:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:52:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar 13-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olof Johansson |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.98 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Andelius |
15 |
Nässjö SLS |
|
|
1:12.78 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edwin Håkansson |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:15.75 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.57 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Enlund |
17 |
Nässjö SLS |
|
|
1:20.12 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Kilebrand |
14 |
Nässjö SLS |
|
|
1:36.52 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.74 |
(+6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Odin Esbensen |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:39.14 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Wahrby |
14 |
Tranås Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:53:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:54:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
43.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jemima Jemander |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
44.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.76 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Johansson |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
1:07.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Mahmoud |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
42.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.81 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
45.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.54 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Norberg |
12 |
Tranås Simsällskap |
|
|
43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Joline Norrfjärd |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
39.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.03 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Silver |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
46.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.94 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
50.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowa Wahlund |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
45.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.06 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Westergren |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
45.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
11 |
Nässjö SLS |
|
|
49.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.74 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 15:57:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Bergqvist |
11 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
47.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.95 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
46.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.14 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Steen |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
46.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Walhjalt |
12 |
Nässjö SLS |
|
|
39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Szymon Xawery Kubok |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
42.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.80 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 15:58:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 16:16:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 4x50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 1 |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Leandersson |
15 |
AK6207 |
|
32.43 |
|
|
|
|
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Pantzar |
13 |
AE4609 |
|
29.56 |
|
|
|
|
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Svensson |
13 |
AE7609 |
|
33.55 |
|
|
|
|
1:35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Johansson Magnusson |
15 |
AU8607 |
|
31.89 |
|
|
|
|
2:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 2 |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.21 |
+9.78 |
|
|
|
|
Ingrid Kramer |
14 |
BM1208 |
|
33.78 |
|
|
|
|
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noomi Malm |
14 |
AV8208 |
|
33.15 |
|
|
|
|
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Persson |
13 |
AT6209 |
|
35.35 |
|
|
|
|
1:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joline Norrfjärd |
11 |
AB7411 |
|
34.93 |
|
|
|
|
2:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 3 |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.88 |
+17.45 |
|
|
|
|
Jemima Jemander |
12 |
AK3610 |
|
35.50 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Elm |
14 |
AX6408 |
|
37.73 |
|
|
|
|
1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikki Malm |
12 |
AD5210 |
|
36.78 |
|
|
|
|
1:50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Soldesjö |
13 |
AG8809 |
|
34.87 |
|
|
|
|
2:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 4 |
12 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.57 |
+23.14 |
|
|
|
|
Tuva Byqvist |
11 |
AC3211 |
|
34.98 |
|
|
|
|
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Silver |
12 |
AH7810 |
|
37.75 |
|
|
|
|
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Mahmoud |
12 |
AK3810 |
|
38.54 |
|
|
|
|
1:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strandberg |
12 |
AK4010 |
|
39.30 |
|
|
|
|
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nässjö SLS |
13 |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
2:44.48 |
+37.05 |
|
|
|
|
Lovisa Andersson |
13 |
AD0609 |
|
36.34 |
|
|
|
|
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Penny Lundqvist |
10 |
AB5412 |
|
42.52 |
|
|
|
|
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ljungström |
10 |
AB5212 |
|
43.25 |
|
|
|
|
2:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Åhman |
11 |
AG0211 |
|
42.37 |
|
|
|
|
2:44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hultsfreds SS |
12 |
Hultsfreds SS |
|
|
|
|
|
2:47.57 |
+40.14 |
|
|
|
|
Cassandra Westergren |
12 |
AI7210 |
|
37.00 |
|
|
|
|
37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hed |
12 |
AK3010 |
|
43.69 |
|
|
|
|
1:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoé Linnéa Falk Madali |
10 |
AI6812 |
|
42.22 |
|
|
|
|
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Johansson |
12 |
AE6810 |
|
44.66 |
|
|
|
|
2:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 16:13:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 16:13:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nässjö Simhall |
Arrangör: |
Nässjö Sim & Livräddningssällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 4x50m Frisim Herrar 99 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Jönköpings Simsällskap lag 2 |
13 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Knut Jöngren |
12 |
AB8510 |
|
28.20 |
|
|
|
|
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Szymon Xawery Kubok |
12 |
AK8910 |
|
29.25 |
|
|
|
|
57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Bergqvist |
11 |
AB9711 |
|
31.25 |
|
|
|
|
1:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Odin Esbensen |
13 |
AC3109 |
|
29.17 |
|
|
|
|
1:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nässjö SLS |
17 |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
1:58.67 |
+0.80 |
|
|
|
|
Alfred Enlund |
17 |
AS3905 |
|
28.66 |
|
|
|
|
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannes Walhjalt |
12 |
AC6510 |
|
1:03.45 |
|
|
|
|
1:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Kilebrand |
14 |
AQ6108 |
|
26.56 |
|
|
|
|
1:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Andelius |
15 |
AI8307 |
|
1:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jönköpings Simsällskap Lag 1 |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.56 |
+33.69 |
|
|
|
|
Olof Johansson |
13 |
AE3709 |
|
35.28 |
|
|
|
|
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Kramer |
13 |
AB1509 |
|
38.87 |
|
|
|
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua Norrfjärd |
13 |
AF0309 |
|
1:17.41 |
|
|
|
|
2:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edwin Håkansson |
15 |
AS1707 |
|
2:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-24 16:15:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-28 13:57:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|