Resultater for DGI Landsmesterskaber 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2011 | Udskriftsdato | 02 april 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 april 2011 |
Løb 6, 4X50m Medley Mix, Finaler 13 - 14 år |
Drenge gruppe 7, 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kalundborg Mammut 1 | 1997 | DGI Vestsjælland | 2:11.87 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 35.04 | 1:08.06 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 35.09 | 1:43.15 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 28.72 | 2:11.87 | |||||||
2 | Nordjylland 1 Gr. 7 Herre | 1997 | DGI Nordjylland | 2:18.46 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Emil Hougesen | 1997 | 38.15 | 1:12.61 | |||||||
Emil Bonderup | 1998 | 36.21 | 1:48.82 | |||||||
Dennis Madsen | 1997 | 29.64 | 2:18.46 | |||||||
3 | Kalundborg Mammut 2 | 1997 | DGI Vestsjælland | 2:18.81 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 37.12 | 37.12 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 39.64 | 1:16.76 | |||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 34.62 | 1:51.38 | |||||||
Simon Hansen | 1997 | 27.43 | 2:18.81 | |||||||
4 | Hg Drenge Gr 7 | 1997 | DGI Storstrømmen | 2:19.23 | ||||||
Gustav Bækgaard | 1997 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Jakob Deleuran | 1998 | 41.03 | 1:13.29 | |||||||
Nicolai Løvenstein | 1997 | 34.59 | 1:47.88 | |||||||
Mads Lünell Bruhn | 1998 | 31.35 | 2:19.23 | |||||||
5 | Sydøst Hold 4 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 2:23.38 | ||||||
Jacob Riisgaard | 1998 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Hjalte Krogh Lund | 1998 | 38.52 | 1:16.97 | |||||||
Frederik Forum | 1997 | 35.14 | 1:52.11 | |||||||
Lasse Dall | 1997 | 31.27 | 2:23.38 | |||||||
6 | Sønderjyske Drenge1 Gr 7 | 1997 | Dgi Sønderjylland | 2:24.28 | ||||||
Jacob Wecherhausen | 1997 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Daniel Matthiesen | 1997 | 41.43 | 1:18.70 | |||||||
Simon Juhl Schmidt | 1997 | 33.56 | 1:52.26 | |||||||
Mads Balslev Hansen | 1997 | 32.02 | 2:24.28 | |||||||
7 | Vejens Drenge | 1997 | DGI Sydvest | 2:35.25 | ||||||
Esben Jepsen | 1997 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Thanuusan Suveswaran | 1997 | 44.14 | 1:20.46 | |||||||
Anders Nørholm | 1998 | 40.34 | 2:00.80 | |||||||
Stephan Sørensen | 1999 | 34.45 | 2:35.25 | |||||||
8 | Fynske Drenge Gr. 7 H 1 | 1997 | DGI Fyn | 2:36.79 | ||||||
Mikkel Thede Nielsen | 1997 | 43.35 | 43.35 | |||||||
Jonas Andersen Mathiesen | 1998 | 43.72 | 1:27.07 | |||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 39.97 | 2:07.04 | |||||||
Lucas Quilodran | 1997 | 29.75 | 2:36.79 | |||||||
9 | Nordjylland 2 Gr. 7 Herre | 1997 | DGI Nordjylland | 2:39.99 | ||||||
Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Malthe Gilkrog | 1998 | 45.73 | 1:27.57 | |||||||
Daniel Pallesen | 1998 | 38.50 | 2:06.07 | |||||||
Kristian Carlsen | 1998 | 33.92 | 2:39.99 | |||||||
10 | Sønderjyske Drenge2 Gr.7 | 1997 | Dgi Sønderjylland | 2:43.78 | ||||||
Jesper Løbner | 1997 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Andreas Harmuth | 1997 | 46.21 | 1:25.34 | |||||||
Jesper Gade Matthiesen | 1997 | 44.01 | 2:09.35 | |||||||
Oliver Pedersen | 1998 | 34.43 | 2:43.78 | |||||||
11 | Storkbh Drenge Gr 7 | 1997 | DGI Storkøbenhavn | 2:44.03 | ||||||
Sebastian Frederiksen | 1997 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 45.71 | 1:27.68 | |||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 34.15 | 2:01.83 | |||||||
Thobias Klüver Bolm | 1997 | 42.20 | 2:44.03 | |||||||
12 | Sydøst Hold 5 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 2:45.31 | ||||||
Mathias Jensen | 1997 | 42.06 | 42.06 | |||||||
Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 44.47 | 1:26.53 | |||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 44.11 | 2:10.64 | |||||||
Jacob Noer Jørgensen | 1998 | 34.67 | 2:45.31 | |||||||
13 | Team Blåbjerg Mix | 1997 | DGI Sydvest | 2:51.98 | ||||||
Ea Gammeltoft | 1998 | 45.96 | 45.96 | |||||||
Marina Rye Nielsen | 1998 | 47.53 | 1:33.49 | |||||||
Nicolaj Jyde | 1997 | 44.80 | 2:18.29 | |||||||
Christoffer Nielsen | 1997 | 33.69 | 2:51.98 | |||||||
14 | Østjylland Drenge 1 Gr.7 | 1998 | DGI Østjylland | 2:54.77 | ||||||
Frederik Alrøe | 1997 | 39.08 | 39.08 | |||||||
Asbjørn Kløvedal | 1997 | 43.95 | 1:23.03 | |||||||
Casper K. Giversen | 1997 | 1:32.77 | 2:55.80 | |||||||
Mathias Pedersen | 1998 | 2:54.77 | ||||||||
15 | Fynske Drenge Gr. 7 H 2 | 1997 | DGI Fyn | 2:56.94 | ||||||
Anton Bang Berner | 1997 | 42.93 | 42.93 | |||||||
Janus Madsen | 1997 | 49.01 | 1:31.94 | |||||||
Frederik Hartung | 1998 | 44.04 | 2:15.98 | |||||||
Niels Beyer | 1998 | 40.96 | 2:56.94 | |||||||
16 | Østjylland Drenge 2 Gr.7 | 1998 | DGI Østjylland | 3:23.96 | ||||||
Christina Holmgaard | 1998 | 55.63 | 55.63 | |||||||
Pernille Lading | 1997 | 52.20 | 1:47.83 | |||||||
Andreas Larsen | 1998 | 50.67 | 2:38.50 | |||||||
Ditte Røjkjær | 1998 | 45.46 | 3:23.96 | |||||||
- | Midtjylland Gr.7 Drenge | 1998 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Bastian Kristensen | 1997 | |||||||||
Simon Niese | 1998 | |||||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | |||||||||
Daniel Christensen | 1997 | 95 | DNS | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Mix, Finaler 11 - 12 år |
Drenge gruppe 7, 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderjyske Drenge Gr. 8 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 2:36.86 | ||||||
Jacob Gade Matthiesen | 1999 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Victor Kristensen | 1999 | 48.34 | 1:26.22 | |||||||
Aksel Ruby Larsen | 1999 | 36.39 | 2:02.61 | |||||||
Kasper Petersen | 2000 | 34.25 | 2:36.86 | |||||||
2 | Sydøst Hold 6 | 1999 | DGI Sydøstjylland | 2:44.33 | ||||||
Simeon Franow | 2000 | 41.19 | 41.19 | |||||||
Nicklas Hansen | 1999 | 43.98 | 1:25.17 | |||||||
Andreas H. Hansen | 2000 | 41.34 | 2:06.51 | |||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 37.82 | 2:44.33 | |||||||
3 | Nordjylland 1 Gr. 8 Herre | 1999 | DGI Nordjylland | 2:44.82 | ||||||
Magnus Lerche | 1999 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Andreas Prior | 1999 | 1:26.23 | 2:05.97 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 38.85 | 2:44.82 | |||||||
Andreas Aastrup | 1999 | 2:44.82 | ||||||||
4 | Midtjylland 1 Gr.8 Drenge | 2000 | DGI Midtjylland | 2:51.56 | ||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 41.88 | 41.88 | |||||||
Jens Grarup | 1999 | 49.86 | 1:31.74 | |||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 49.33 | 2:21.07 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 30.49 | 2:51.56 | |||||||
5 | Østjylland Drenge 1 Gr.8 | 2000 | DGI Østjylland | 2:53.93 | ||||||
Scott Jensen | 1999 | 42.01 | 42.01 | |||||||
Alexander Stær | 2001 | 50.61 | 1:32.62 | |||||||
Sigurd Huulgaard | 1999 | 1:21.31 | 2:53.93 | |||||||
Christian Jensen | 1999 | 2:53.93 | ||||||||
6 | Næstveds Haletudser 2 | 1999 | DGI Storstrømmen | 2:54.58 | ||||||
David Bagge Larsen | 1999 | 45.65 | 45.65 | |||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 49.84 | 1:35.49 | |||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 43.85 | 2:19.34 | |||||||
Laurits Jedig Nielsen | 1999 | 35.24 | 2:54.58 | |||||||
7 | Kalundborg Mammut 1 | 1999 | DGI Vestsjælland | 3:02.70 | ||||||
Christian Olsen | 1999 | 47.10 | 47.10 | |||||||
Magnus Loose | 1999 | 52.45 | 1:39.55 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 39.09 | 2:18.64 | |||||||
Thor Lemning Pedersen | 1999 | 44.06 | 3:02.70 | |||||||
8 | Midtjylland 2 Gr.8 Drenge | 2000 | DGI Midtjylland | 3:05.35 | ||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 47.65 | 47.65 | |||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 48.60 | 1:36.25 | |||||||
Macus Buus Nielsen | 2000 | 49.69 | 2:25.94 | |||||||
Lasse Skovsbøll | 2000 | 39.41 | 3:05.35 | |||||||
9 | Nordjylland 2 Gr. 8 Herre | 1999 | DGI Nordjylland | 3:12.45 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2000 | 48.52 | 48.52 | |||||||
Tobias Kornum | 1999 | 53.63 | 1:42.15 | |||||||
Anders Meldgaard | 2000 | 50.82 | 2:32.97 | |||||||
Sebastian Kjeldsen | 1999 | 39.48 | 3:12.45 | |||||||
10 | Storkbh Drenge Gr 8 | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 3:20.95 | ||||||
Thobias Klüver Bolm | 1997 | 54.25 | 54.25 | |||||||
Magnus Windahl | 2000 | 1:05.49 | 1:59.74 | |||||||
Marcus Højengaard | 1999 | 39.18 | 2:38.92 | |||||||
Oscar Miller | 1999 | 42.03 | 3:20.95 | |||||||
- | Fynske Drenge Gr. 8 H 1 | 1999 | DGI Fyn | DSQ | er rørt v 25m | |||||
- | Østjylland Drenge 2 Gr.8 | 2000 | DGI Østjylland | DSQ | brystarmtag v 25m | |||||
Løb 6, 4X50m Medley Mix, Finaler 6 - 10 år |
Drenge gruppe 7, 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sydøst Hold 7 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 3:05.56 | ||||||
Michelle Franow | 2001 | 42.61 | 42.61 | |||||||
William Blume Levy | 2001 | 50.89 | 1:33.50 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 1:32.06 | 3:05.56 | |||||||
Christian Knigge | 2002 | 3:05.56 | ||||||||
2 | Storkbh Drenge Gr.9 | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 3:23.36 | ||||||
Fie Sass | 2001 | 52.06 | 52.06 | |||||||
Magnus Sibbersen | 2001 | 1:03.66 | 1:55.72 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 44.98 | 2:40.70 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 42.66 | 3:23.36 | |||||||
3 | Midtjylland Gr.9 Drenge | 2001 | DGI Midtjylland | 3:37.35 | ||||||
Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 55.81 | 55.81 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | 59.34 | 1:55.15 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 47.55 | 2:42.70 | |||||||
Mathias Mortensen | 2002 | 54.65 | 3:37.35 | |||||||
- | Kalundborg Mammut 1 | 2001 | DGI Vestsjælland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | 77 | DNS | ||||||||
- | Nordjylland Gr. 9 Herre | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | flyben v bryst | |||||
William Høgenhaug | 2002 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 april 2011 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:49 |