Tulokset Prisma uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Joensuun uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
17 09 2022 - 17 09 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet 16 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Närhi Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.59 |
473 |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.67 |
310 |
1:11.34 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.72 |
297 |
1:12.38 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.75 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cristian Cannizzaro |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
+0.82 |
291 |
1:12.90 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Hakulinen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.81 |
141 |
1:32.75 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.52 |
(-10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Sirainen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
119 |
1:38.12 |
+36.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.35 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksi Jormanainen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.95 |
103 |
1:43.06 |
+41.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.68 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Zanin |
2010 |
Kuopion Uimaseura |
+0.91 |
100 |
1:43.91 |
+41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veikko Piironen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.66 |
84 |
1:50.01 |
+48.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.68 |
(-8.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Röppänen |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.76 |
80 |
1:51.82 |
+49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konsta Heikkinen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.69 |
80 |
1:52.06 |
+50.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.65 |
(-10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Hirvonen |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.9.2022 15.21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Selkäuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Närhi Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
568 |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.40 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 17.9.2022 15.21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-09-2022 15.21.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|