Resultater for Vestdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag eftermiddag
Resultat Løb 39 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest langbane | Udskriftsdato | 06 marts 2011 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | S68 Hjørring og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2011 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:24.19 2010-04-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 700 | 4:21.56 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Pernille Larsen | 1992 | 30.96 | 1:03.69 | 1:03.69 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 35.74 | 1:16.81 | 2:20.50 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 28.45 | 1:00.52 | 3:21.02 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 28.86 | 1:00.54 | 4:21.56 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | 656 | 4:27.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 31.31 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Maria Pedersen | 1995 | 35.36 | 1:15.61 | 2:19.44 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 30.39 | 1:07.19 | 3:26.63 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 28.67 | 1:00.58 | 4:27.21 | ||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 628 | 4:31.17 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Pernille Juel | 1994 | 32.58 | 1:07.46 | 1:07.46 | ||||||
Cecilie M. Pedersen | 1993 | 35.57 | 1:16.20 | 2:23.66 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 30.27 | 1:05.84 | 3:29.50 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 29.96 | 1:01.67 | 4:31.17 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 0 | 547 | 4:43.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 34.64 | 1:11.13 | 1:11.13 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 36.55 | 1:19.05 | 2:30.18 | ||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 32.57 | 1:11.18 | 3:41.36 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 30.07 | 1:02.51 | 4:43.87 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | 532 | 4:46.52 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 35.79 | 1:13.87 | 1:13.87 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 36.89 | 1:19.10 | 2:32.97 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 31.69 | ||||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 4:13.90 | 4:46.52 | 4:46.52 | ||||||
6 | Sto Damer 1 | 0 | 518 | 4:49.17 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 35.52 | 1:13.49 | 1:13.49 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 36.97 | 1:19.82 | 2:33.31 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 33.37 | 1:11.83 | 3:45.14 | ||||||
Sofie Burgaard | 1997 | 30.81 | 1:04.03 | 4:49.17 | ||||||
7 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | 516 | 4:49.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 36.88 | 1:16.84 | 1:16.84 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 38.42 | 1:19.97 | 2:36.81 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 32.07 | 1:07.92 | 3:44.73 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 30.49 | 1:04.80 | 4:49.53 | ||||||
8 | Hsc Damer 1 | 0 | 496 | 4:53.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 36.20 | 1:15.28 | 1:15.28 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 36.17 | 1:18.26 | 2:33.54 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 33.45 | 1:11.90 | 3:45.44 | ||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 31.88 | 1:07.82 | 4:53.26 | ||||||
9 | Agf Piger1 | 0 | 494 | 4:53.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 35.91 | 1:13.49 | 1:13.49 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | 37.39 | 1:20.52 | 2:34.01 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 33.74 | 1:14.56 | 3:48.57 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 30.89 | 1:05.09 | 4:53.66 | ||||||
10 | Horsens Piger 1 | 0 | 493 | 4:53.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Østrup | 1997 | 36.53 | 1:13.81 | 1:13.81 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 40.34 | 1:24.67 | 2:38.48 | ||||||
Laura Westergaard | 1995 | 33.81 | 1:13.35 | 3:51.83 | ||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 29.00 | 1:02.02 | 4:53.85 | ||||||
11 | Haderslev Piger | 1994 | 487 | 4:55.14 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Lena Skøtt | 1995 | 36.83 | 1:15.62 | 1:15.62 | ||||||
Jannie Brink | 1996 | 36.53 | ||||||||
Kathrine Maron | 1994 | 3:10.65 | 3:50.71 | 3:50.71 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 31.01 | 1:04.43 | 4:55.14 | ||||||
12 | Rsk Damer | 0 | 485 | 4:55.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Andrea Aagaard | 1996 | 36.63 | 1:15.52 | 1:15.52 | ||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 37.12 | 1:21.30 | 2:36.82 | ||||||
Astrid Koch | 1994 | 33.49 | 1:13.46 | 3:50.28 | ||||||
Helene Jørgensen | 1995 | 30.06 | 1:05.27 | 4:55.55 | ||||||
13 | S68 Hjørring | 1991 | 459 | 5:01.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 37.67 | 1:17.44 | 1:17.44 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 38.50 | 1:23.77 | 2:41.21 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 34.24 | 1:14.75 | 3:55.96 | ||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 1:05.14 | 1:05.14 | 5:01.10 | ||||||
14 | Stm 2 | 0 | 455 | 5:01.91 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Pernille Thalund | 1990 | 37.07 | 1:16.38 | 1:16.38 | ||||||
Cecilie Bank Termøhlen | 1993 | 39.60 | 1:24.15 | 2:40.53 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 35.36 | 1:14.63 | 3:55.16 | ||||||
Mathilde Balle | 1989 | 31.30 | 1:06.75 | 5:01.91 | ||||||
15 | Sto Damer 2 | 0 | 449 | 5:03.13 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Katrine Drest Jørgensen | 1995 | 38.03 | 1:17.84 | 1:17.84 | ||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 37.99 | 1:20.82 | 2:38.66 | ||||||
Liv Strømkjær | 1996 | 36.88 | 1:19.48 | 3:58.14 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 30.13 | 1:04.99 | 5:03.13 | ||||||
16 | Agf Piger2 | 0 | 436 | 5:06.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 38.39 | 1:18.57 | 1:18.57 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 38.20 | 1:21.19 | 2:39.76 | ||||||
Anna Krusell | 1994 | 36.20 | 1:19.98 | 3:59.74 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 31.88 | 1:06.39 | 5:06.13 | ||||||
17 | Nyborg Piger | 0 | 415 | 5:11.30 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 34.47 | 1:12.48 | 1:12.48 | ||||||
Stine Johansen | 1997 | 42.63 | 1:30.20 | 2:42.68 | ||||||
Natascha Zender | 1997 | 36.74 | 1:19.58 | 4:02.26 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 33.59 | 1:09.04 | 5:11.30 | ||||||
18 | Stm 3 | 0 | 409 | 5:12.70 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 36.53 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 40.65 | 1:26.54 | 2:40.89 | ||||||
Lonnie Meineche | 1996 | 38.03 | 1:57.26 | 4:38.15 | ||||||
Tea L. Christensen | 1989 | 34.55 | 34.55 | 5:12.70 | ||||||
19 | Kolding Piger | 1990 | 374 | 5:22.33 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Camille Møller-Sørensen | 1996 | 40.73 | 1:24.92 | 1:24.92 | ||||||
Malene Sandvang | 1995 | 41.26 | 1:28.72 | 2:53.64 | ||||||
Mathilde Stærk | 1990 | 34.42 | 1:18.87 | 4:12.51 | ||||||
Laura Jeppesen | 1995 | 32.46 | 1:09.82 | 5:22.33 | ||||||
- | Piger 1 Viborg | 0 | DSQ | Tyvstart 1. skifte | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 35.56 | 1:15.28 | 1:15.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 marts 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:08 |