Resultater for Vestdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest langbane | Udskriftsdato | 04 marts 2011 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | S68 Hjørring og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 marts 2011 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 794 | 1:02.01 | 2:07.13 | 3:13.01 | 4:18.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 782 | 1:01.79 | 2:07.57 | 3:14.30 | 4:19.56 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 709 | 1:05.29 | 2:12.70 | 3:20.37 | 4:28.26 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 674 | 1:06.34 | 2:15.24 | 3:23.99 | 4:32.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 651 | 1:06.33 | 2:15.75 | 3:26.02 | 4:35.95 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Pernille Juel | 1994 | 639 | 1:09.08 | 2:20.53 | 3:29.58 | 4:37.69 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | 622 | 1:06.68 | 2:17.08 | 3:29.07 | 4:40.23 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 621 | 1:06.78 | 2:16.66 | 3:28.38 | 4:40.38 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 616 | 1:08.10 | 2:18.89 | 3:30.84 | 4:41.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Hansen | 1995 | 615 | 1:08.63 | 2:21.34 | 3:32.54 | 4:41.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Pernille Moth | 1994 | 614 | 1:08.77 | 2:20.54 | 3:31.49 | 4:41.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 594 | 1:06.87 | 2:19.48 | 3:32.51 | 4:44.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Søe Beith | 1996 | 593 | 1:07.74 | 2:19.77 | 3:32.08 | 4:44.62 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lise L. Nielsen | 1996 | 592 | 1:08.91 | 2:21.21 | 3:33.81 | 4:44.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Østrup | 1997 | 589 | 1:10.30 | 2:22.52 | 3:34.96 | 4:45.23 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nanna Lunding | 1991 | 571 | 1:10.12 | 2:23.02 | 3:35.94 | 4:48.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lea Moesgaard | 1998 | 561 | 1:10.76 | 2:24.82 | 3:38.37 | 4:49.89 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tatjana Hansen | 1997 | 558 | 1:09.11 | 2:23.13 | 3:37.72 | 4:50.53 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Hanne Welinder | 1995 | 556 | 1:08.79 | 2:22.58 | 3:37.16 | 4:50.79 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Julie Oxenvad | 1997 | 550 | 1:08.84 | 2:23.24 | 3:38.39 | 4:51.85 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Pernille Larsen | 1992 | 544 | 1:10.42 | 2:25.54 | 3:40.36 | 4:52.88 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Lena Skøtt | 1995 | 544 | 1:08.68 | 2:23.12 | 3:39.04 | 4:53.00 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 537 | 1:09.59 | 2:23.72 | 3:39.23 | 4:54.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 536 | 1:10.80 | 2:26.22 | 3:41.00 | 4:54.37 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
25 | Mathilde Stærk | 1990 | 536 | 1:08.37 | 2:23.71 | 3:39.57 | 4:54.49 | |||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 534 | 1:09.90 | 2:25.22 | 3:40.88 | 4:54.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Frederikke Elkjær | 1996 | 530 | 1:11.86 | 2:27.21 | 3:42.15 | 4:55.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 519 | 1:11.42 | 2:26.86 | 3:42.74 | 4:57.61 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Maiken Morsing | 1997 | 513 | 1:10.99 | 2:27.59 | 3:44.26 | 4:58.82 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | 512 | 1:10.00 | 2:25.91 | 3:42.72 | 4:58.87 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
31 | Signe B. Thomasen | 1996 | 505 | 1:11.33 | 2:27.87 | 3:44.46 | 5:00.32 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sofie Burgaard | 1997 | 504 | 1:12.30 | 2:29.18 | 3:45.82 | 5:00.56 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Charlotte Thor | 1995 | 483 | 1:11.77 | 2:28.99 | 3:46.97 | 5:04.73 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
34 | Laura K. Westergaard | 1997 | 463 | 1:12.58 | 2:30.46 | 3:48.48 | 5:09.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Katrine Kristensen | 1997 | 462 | 1:13.19 | 2:31.48 | 3:49.93 | 5:09.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Cecilie Schmidt | 1995 | 454 | 1:11.86 | 2:29.26 | 3:49.83 | 5:11.15 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Dahlquist | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 marts 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:32 |