Tulokset Matti Mattsson uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Porin keskustan uimahalli |
Järjestäjä: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
21 05 2022 - 21 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
3:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.48 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peetu Salmenkangas |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
3:20.52 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.09 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:20.73 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.53 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Heikkilä |
2012 |
Nokian Pyry |
|
|
3:25.47 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.91 |
(-15.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Heinonen |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
3:33.52 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.61 |
(-8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taneli Kotiranta |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:33.99 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juho Heino |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:35.37 |
+30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Pirskanen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
3:46.84 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
|
|
3:47.25 |
+42.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.00 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
100m |
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
100m |
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.5.2022 12.42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Olli |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:43.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.89 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wili Laiho |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:44.64 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.36 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Alfthan |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:44.73 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.67 |
(-17.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konsta Horppu |
2008 |
Nokian Pyry |
|
|
2:45.59 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.08 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Topias Ruuska |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:51.74 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.51 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frans Nieminen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
2:54.49 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.27 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Matti Elmeri Savolainen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
|
2:58.89 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.17 |
(-11.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Rossi |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:01.82 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.46 |
(-25.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Severi Saario |
2008 |
Uinti-Vakka |
|
|
3:07.02 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.37 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomas Lumme |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
|
3:12.57 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lenni Salmenkangas |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
3:13.98 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.19 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:14.11 |
+30.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.37 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eemeli Varonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
3:14.60 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.43 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fran Klaric |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:16.17 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.82 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilmari Pohja |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
3:17.50 |
+34.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.47 |
(-13.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matias Haapala |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:20.92 |
+37.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.21 |
(-8.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oskari Salminen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:21.15 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.42 |
(-15.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eliel Grönroos |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:29.58 |
+46.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.86 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Heikkilä |
2009 |
Nokian Pyry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
50m |
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Alex Isotalo |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
150m |
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden tai kädet päällekkäin / eriaikainen kosketuys seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.5.2022 12.42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.76 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:31.02 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.61 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Tikkanen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
2:41.45 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.98 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Heinonen |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
2:43.76 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.02 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Levonoja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
2:49.08 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.60 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tero Soukka |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
2:49.17 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.91 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Hamilton |
2006 |
TaTu Tampere |
|
|
3:06.61 |
+45.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.42 |
(-13.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Väinö Hinkka |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
150m |
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden tai kädet päällekkäin / eriaikainen kosketuys seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.5.2022 12.42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Efim Romanov |
2002 |
TaTu Tampere |
|
|
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.66 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jorven Nopponen |
2005 |
Viimsi Veeklubi |
|
|
2:17.42 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.76 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:27.74 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.76 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 21.5.2022 12.42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-05-2022 12.59.10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|