Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 1, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Comeandgetus | 1995 | 619 | 8:02.23 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Chris Johansen | 1996 | 1:00.74 | 2:05.91 | 2:05.91 | ||||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 57.45 | 2:00.14 | 4:06.05 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 58.84 | 2:02.40 | 6:08.45 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 54.72 | 1:53.78 | 8:02.23 | ||||||
2 | A6 Drenge | 1995 | 604 | 8:06.26 | ||||||
A6 | ||||||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 57.17 | 1:56.95 | 1:56.95 | ||||||
Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 1:00.79 | 2:06.35 | 4:03.30 | ||||||
Nikolai Sjælland | 1995 | 59.18 | 2:03.80 | 6:07.10 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 56.26 | 1:59.16 | 8:06.26 | ||||||
3 | Køge Drenge | 1995 | 595 | 8:08.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Viktor Christensen | 1995 | 59.11 | 2:01.20 | 2:01.20 | ||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 59.76 | 2:04.12 | 4:05.32 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 59.63 | 2:01.93 | 6:07.25 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 58.31 | 2:01.57 | 8:08.82 | ||||||
4 | Vordingborg Drenge | 1995 | 571 | 8:15.60 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 1:00.25 | 2:03.89 | 2:03.89 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 1:00.03 | 2:04.72 | 4:08.61 | ||||||
Mads Andersen | 1995 | 1:02.58 | 2:09.10 | 6:17.71 | ||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 55.64 | 1:57.89 | 8:15.60 | ||||||
5 | Sigma Drenge 1 | 0 | 560 | 8:18.80 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 1:00.17 | 2:03.58 | 2:03.58 | ||||||
Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 58.28 | 2:01.09 | 4:04.67 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 1:01.73 | 2:07.93 | 6:12.60 | ||||||
Jonas Himmelstrup | 1995 | 1:01.04 | 2:06.20 | 8:18.80 | ||||||
6 | Deltaboys | 0 | 559 | 8:19.02 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Victor Tolstrup | 1996 | 1:00.27 | 2:06.52 | 2:06.52 | ||||||
Oliver Sørensen | 1996 | 58.09 | 2:01.44 | 4:07.96 | ||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 57.45 | 2:01.38 | 6:09.34 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 1:00.91 | 2:09.68 | 8:19.02 | ||||||
7 | As Drenge 1 | 0 | 558 | 8:19.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 1:01.17 | 2:05.02 | 2:05.02 | ||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 59.46 | 2:03.31 | 4:08.33 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 58.83 | 2:02.03 | 6:10.36 | ||||||
Nicolai Voetmann | 1995 | 1:01.54 | 2:08.78 | 8:19.14 | ||||||
8 | Vat 1 | 0 | 535 | 8:26.45 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 1:00.62 | 2:07.38 | 2:07.38 | ||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 59.66 | 2:07.44 | 4:14.82 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 1:00.99 | 2:06.15 | 6:20.97 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 59.41 | 2:05.48 | 8:26.45 | ||||||
9 | Lf Drenge :-) | 0 | 530 | 8:28.08 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
Jens Saugmann | 1996 | 1:01.28 | 2:07.83 | 2:07.83 | ||||||
Anders Hansen | 1995 | 59.59 | 2:07.26 | 4:15.09 | ||||||
Martin Nielsen | 1996 | 1:01.21 | 2:05.67 | 6:20.76 | ||||||
Emil Müller | 1995 | 1:00.57 | 2:07.32 | 8:28.08 | ||||||
10 | Agf Drenge | 0 | 518 | 8:31.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anton Bromer | 1995 | 1:00.60 | 2:07.56 | 2:07.56 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 1:02.79 | 2:09.94 | 4:17.50 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 59.90 | 2:03.83 | 6:21.33 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 1:02.63 | 2:10.65 | 8:31.98 | ||||||
11 | Vat 2 | 0 | 514 | 8:33.30 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Peter Nilsson | 1996 | 1:02.57 | 2:09.55 | 2:09.55 | ||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 1:01.89 | 2:09.93 | 4:19.48 | ||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 1:02.57 | 2:08.84 | 6:28.32 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 1:00.89 | 2:04.98 | 8:33.30 | ||||||
12 | Stm 1 | 0 | 509 | 8:34.69 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 1:01.75 | 2:06.47 | 2:06.47 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 57.96 | 2:00.62 | 4:07.09 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 1:03.41 | 2:12.65 | 6:19.74 | ||||||
Tobias Skov | 1995 | 1:03.60 | 2:14.95 | 8:34.69 | ||||||
13 | Triton Drenge | 1996 | 481 | 8:44.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 1:01.39 | 2:06.65 | 2:06.65 | ||||||
Tobias Vester | 1996 | 1:03.05 | 2:11.53 | 4:18.18 | ||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 1:02.30 | 2:09.25 | 6:27.43 | ||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 1:05.72 | 2:17.03 | 8:44.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 2, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 1997 | 669 | 8:44.74 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 1:04.46 | 2:10.62 | 2:10.62 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 1:03.39 | 2:11.42 | 4:22.04 | ||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 1:04.66 | 2:13.05 | 6:35.09 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 1:03.59 | 2:09.65 | 8:44.74 | ||||||
2 | Sigma Piger 2 | 0 | 622 | 8:57.46 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Emilia Lüders | 1998 | 1:04.11 | 2:11.54 | 2:11.54 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 1:07.15 | 2:18.18 | 4:29.72 | ||||||
Maja Hjuler | 1997 | 1:06.42 | 2:17.07 | 6:46.79 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 1:03.72 | 2:10.67 | 8:57.46 | ||||||
3 | Køge Piger | 1997 | 592 | 9:06.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 1:06.21 | 2:15.57 | 2:15.57 | ||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 1:05.30 | 2:17.09 | 4:32.66 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 1:05.91 | 2:16.36 | 6:49.02 | ||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 1:06.05 | 2:17.42 | 9:06.44 | ||||||
4 | Gentofte Piger | 0 | 588 | 9:07.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 1:04.83 | 2:11.36 | 2:11.36 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 1:04.27 | 2:11.06 | 4:22.42 | ||||||
Sara Saur | 1997 | 1:09.13 | 2:24.36 | 6:46.78 | ||||||
Agnes Marie Frey | 1997 | 1:08.18 | 2:21.12 | 9:07.90 | ||||||
5 | Triton Piger | 1998 | 565 | 9:15.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 1:05.03 | 2:16.02 | 2:16.02 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 1:06.31 | 2:20.00 | 4:36.02 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 1:08.82 | 2:23.13 | 6:59.15 | ||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 1:04.69 | 2:16.07 | 9:15.22 | ||||||
6 | Gi40/hermes Piger 1 | 1997 | 553 | 9:19.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Anja Hansen | 1997 | 1:05.82 | 2:16.13 | 2:16.13 | ||||||
Marie Louise L. Petersen | 1998 | 1:08.64 | 2:22.12 | 4:38.25 | ||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 1:07.43 | 2:24.61 | 7:02.86 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 1:06.16 | 2:16.18 | 9:19.04 | ||||||
7 | Stm 1 | 0 | 542 | 9:22.94 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 1:08.20 | 2:18.72 | 2:18.72 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 1:06.02 | 2:14.81 | 4:33.53 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 1:11.76 | 2:28.77 | 7:02.30 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 1:08.53 | 2:20.64 | 9:22.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 590 | 29.46 | 1:03.79 | 1:36.73 | 2:10.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias Gjerløff | 1995 | 573 | 29.46 | 1:03.29 | 1:36.98 | 2:11.34 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Joachim Mortensen | 1995 | 562 | 29.61 | 1:04.54 | 1:38.98 | 2:12.18 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 539 | 29.32 | 1:03.29 | 1:38.27 | 2:14.04 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anders Madsen | 1995 | 461 | 31.93 | 1:08.03 | 1:44.14 | 2:21.21 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 451 | 29.75 | 1:05.42 | 1:43.30 | 2:22.25 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 378 | 33.14 | 1:11.54 | 1:51.36 | 2:30.85 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Ralf Dalby | 1995 | 372 | 32.38 | 1:10.89 | 1:52.45 | 2:31.72 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Vismann | 1995 | DSQ | Crawlben | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | 478 | 31.25 | 1:06.73 | 1:43.13 | 2:19.55 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 460 | 30.48 | 1:05.46 | 1:42.59 | 2:21.38 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Jens Saugmann | 1996 | 440 | 31.66 | 1:07.47 | 1:45.18 | 2:23.50 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 435 | 31.31 | 1:06.90 | 1:43.46 | 2:24.02 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 423 | 32.37 | 1:09.56 | 1:46.46 | 2:25.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 422 | 31.73 | 1:08.64 | 1:46.81 | 2:25.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 410 | 31.01 | 1:06.44 | 1:43.75 | 2:26.83 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Victor Tolstrup | 1996 | 383 | 31.29 | 1:07.95 | 1:47.42 | 2:30.26 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Oliver Huban | 1996 | 381 | 32.54 | 1:10.20 | 1:50.05 | 2:30.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Johannes Larsen | 1996 | 329 | 31.47 | 1:08.98 | 1:52.16 | 2:38.05 | |||
Kolding SK | ||||||||||
- | Christian O. Sørensen | 1996 | DSQ | Crawlben | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 650 | 30.26 | 1:06.30 | 1:49.78 | 2:23.85 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 581 | 32.54 | 1:10.70 | 1:54.30 | 2:29.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Iben Grundtvig | 1997 | 570 | 32.58 | 1:11.57 | 1:56.18 | 2:30.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 567 | 31.87 | 1:10.20 | 1:58.28 | 2:30.58 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Hannah Nissen | 1997 | 564 | 33.48 | 1:10.60 | 1:56.40 | 2:30.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 549 | 33.34 | 1:12.74 | 1:57.64 | 2:32.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tatjana Hansen | 1997 | 544 | 32.73 | 1:11.65 | 1:58.09 | 2:32.61 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 523 | 35.00 | 1:15.91 | 1:58.77 | 2:34.67 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilie Eskildsen | 1997 | 518 | 34.39 | 1:13.86 | 2:01.65 | 2:35.14 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kirstine Andersen | 1997 | 507 | 34.57 | 1:15.23 | 2:00.54 | 2:36.24 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 499 | 34.15 | 1:14.28 | 2:00.38 | 2:37.05 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 486 | 34.84 | 1:14.71 | 1:59.63 | 2:38.48 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Ida Schwertfeger | 1997 | 402 | 37.60 | 1:21.65 | 2:08.16 | 2:48.79 | |||
Frem Odense | ||||||||||
- | Martine Mørck Taagholt | 1997 | DSQ | To armtag v. 150 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 608 | 32.93 | 1:09.76 | 1:52.15 | 2:27.04 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 576 | 31.10 | 1:08.82 | 1:53.88 | 2:29.74 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | 541 | 33.20 | 1:12.10 | 1:56.24 | 2:32.94 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 537 | 32.70 | 1:12.03 | 1:58.18 | 2:33.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 525 | 35.01 | 1:14.56 | 1:57.48 | 2:34.46 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 503 | 34.86 | 1:14.87 | 1:59.68 | 2:36.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Alma Lundin | 1998 | 502 | 37.04 | 1:19.19 | 2:00.37 | 2:36.78 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 494 | 35.21 | 1:15.17 | 2:00.21 | 2:37.65 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Isabel Mass | 1998 | 493 | 34.63 | 1:13.48 | 2:01.17 | 2:37.75 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 490 | 37.12 | 1:17.90 | 2:01.76 | 2:38.06 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Tenna Jensen | 1998 | 449 | 36.12 | 1:18.82 | 2:04.66 | 2:42.75 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 448 | 37.95 | 1:18.39 | 2:05.53 | 2:42.82 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 440 | 36.46 | 1:16.18 | 2:05.18 | 2:43.84 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Maria Grandt | 1998 | 425 | 36.64 | 1:21.14 | 2:05.64 | 2:45.75 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 416 | 37.69 | 1:17.37 | 2:09.96 | 2:46.90 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Andrea Reich | 1998 | 415 | 38.84 | 1:19.17 | 2:10.69 | 2:47.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 404 | 38.65 | 1:18.31 | 2:08.39 | 2:48.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 587 | 24.25 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 554 | 24.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Bak Hansen | 1995 | 553 | 24.73 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
4 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 518 | 25.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | 513 | 25.36 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Andreas Sandbirk | 1995 | 510 | 25.41 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 506 | 25.47 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
8 | Jacob Severinsen | 1995 | 506 | 25.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Andreas Gerlach | 1995 | 498 | 25.61 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michael R. Olesen | 1995 | 490 | 25.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Anders Hansen | 1995 | 483 | 25.87 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 481 | 25.90 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laust Norgren | 1995 | 478 | 25.96 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jesper Bang | 1995 | 478 | 25.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 475 | 26.02 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 474 | 26.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 465 | 26.20 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kasper Schultz | 1995 | 464 | 26.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 462 | 26.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Esben Bragason | 1995 | 461 | 26.27 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 459 | 26.31 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 457 | 26.35 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Marcus Thøgersen | 1995 | 456 | 26.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 455 | 26.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jacob Jensen | 1995 | 453 | 26.43 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anton Bromer | 1995 | 452 | 26.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Tobias Helmersen | 1995 | 449 | 26.52 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 448 | 26.53 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
29 | Thomas Pedersen | 1995 | 438 | 26.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Simon Underlien | 1995 | 429 | 26.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mark Nielsen | 1995 | 426 | 26.97 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
32 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 426 | 26.98 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Michael Kjær | 1995 | 414 | 27.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 408 | 27.36 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 543 | 24.89 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 507 | 25.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | 499 | 25.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | 487 | 25.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Sørensen | 1996 | 474 | 26.03 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Kristoffer Moos | 1996 | 470 | 26.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Jørgensen | 1996 | 450 | 26.49 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Daniel Ydegaard | 1996 | 448 | 26.53 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Mathias Halvorsen | 1996 | 426 | 26.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Brinkmann | 1996 | 408 | 27.36 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Sune Kokholm | 1996 | 401 | 27.53 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Mads Högborg | 1996 | 391 | 27.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 611 | 27.40 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 600 | 27.56 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 591 | 27.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 567 | 28.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tatjana Hansen | 1997 | 505 | 29.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | 495 | 29.40 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 494 | 29.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Emma Nørgaard | 1997 | 492 | 29.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 492 | 29.46 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 491 | 29.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sara Mikkelsen | 1997 | 490 | 29.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Iben Grundtvig | 1997 | 489 | 29.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 484 | 29.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Simone Riis | 1997 | 471 | 29.88 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederikke Andersen | 1997 | 466 | 29.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | 465 | 30.01 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sofie Sørensen | 1997 | 465 | 30.02 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 452 | 30.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emilie Eskildsen | 1997 | 441 | 30.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Gustafson | 1997 | Akut syg | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 548 | 28.42 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 540 | 28.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilia Lüders | 1998 | 512 | 29.07 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karen Gjerløff | 1998 | 497 | 29.35 | ||||||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | 494 | 29.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Mathilde Zaggai | 1998 | 488 | 29.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mia Jensen | 1998 | 475 | 29.79 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Kathrine Hansen | 1998 | 454 | 30.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amanda Højberg | 1998 | 452 | 30.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 449 | 30.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Maria Uldal | 1998 | 442 | 30.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Nielsen | 1998 | 440 | 30.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 428 | 30.84 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Mortensen | 1998 | 425 | 30.93 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Rebecca Grønlund | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 21 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 642 | 1:02.45 | 2:07.18 | 3:12.68 | 4:18.54 | 8:34.07 | ||
Herlev Svømning | 5:24.86 | 6:30.45 | 7:30.93 | |||||||
2 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 616 | 1:02.45 | 2:07.83 | 3:13.35 | 4:19.59 | 8:41.28 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:24.89 | 6:30.28 | 7:35.54 | |||||||
3 | Viktor Christensen | 1995 | 606 | 1:02.23 | 2:07.23 | 3:12.55 | 4:18.10 | 8:43.90 | ||
Køge Svømmeklub | 5:24.72 | 6:31.08 | 7:38.54 | |||||||
4 | Mikkel Jensen | 1995 | 606 | 1:01.76 | 2:06.53 | 3:12.67 | 4:19.05 | 8:44.12 | ||
Delta Svøm | 5:25.49 | 6:33.05 | 7:40.14 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 590 | 1:02.33 | 2:08.74 | 3:15.86 | 4:22.09 | 8:48.70 | ||
Allerød Svømmeklub | 5:28.72 | 6:35.71 | 7:43.18 | |||||||
2 | Oliver Sørensen | 1996 | 563 | 1:02.65 | 2:08.89 | 3:16.20 | 4:23.86 | 8:57.03 | ||
Delta Svøm | 5:32.40 | 6:40.96 | 7:49.37 | |||||||
3 | Chris Johansen | 1996 | 547 | 1:03.56 | 2:10.86 | 3:19.24 | 4:27.50 | 9:02.05 | ||
Herlev Svømning | 5:36.50 | 6:45.99 | 7:54.35 | |||||||
4 | Thomas Knudsen | 1996 | 534 | 1:04.40 | 2:13.07 | 3:22.21 | 4:31.26 | 9:06.61 | ||
Holstebro Svømme Club | 5:40.44 | 6:50.05 | 7:59.36 | |||||||
5 | Laust Moesgaard | 1996 | 530 | 1:04.77 | 2:13.01 | 3:22.31 | 4:31.96 | 9:07.94 | ||
Herning Svømmeklub | 5:41.42 | 6:51.05 | 8:00.90 | |||||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | 497 | 1:04.76 | 2:14.10 | 3:24.42 | 4:35.43 | 9:19.84 | ||
Bov IF | 5:46.55 | 6:57.85 | 8:09.27 | |||||||
7 | Mathias Beck | 1996 | 475 | 1:05.79 | 2:17.38 | 3:29.29 | 4:40.98 | 9:28.17 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:53.22 | 7:05.40 | 8:18.03 | |||||||
8 | Timon Wedekind | 1996 | 437 | 1:06.54 | 2:18.99 | 3:30.79 | 4:44.75 | 9:44.51 | ||
GI-40 Hermes | 6:00.26 | 7:16.04 | 8:31.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lisa Steen Duus | 1997 | 661 | 1:07.87 | 2:18.42 | 3:29.59 | 4:39.85 | 9:16.13 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:49.22 | 6:58.72 | 8:07.89 | |||||||
2 | Emilie Eskildsen | 1997 | 630 | 1:08.10 | 2:18.60 | 3:29.35 | 4:40.08 | 9:25.08 | ||
Køge Svømmeklub | 5:50.55 | 7:01.84 | 8:13.77 | |||||||
3 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 585 | 1:08.82 | 2:21.54 | 3:34.70 | 4:48.03 | 9:39.35 | ||
Korsør Sv & Livr. Klub | 6:00.76 | 7:15.05 | 8:28.47 | |||||||
4 | Louise Møller Jessen | 1997 | 583 | 1:09.05 | 2:22.09 | 3:35.90 | 4:49.70 | 9:39.85 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:03.20 | 7:17.62 | 8:31.53 | |||||||
5 | Amalie Østrup | 1997 | 575 | 1:09.37 | 2:23.20 | 3:36.83 | 4:50.64 | 9:42.70 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:04.10 | 7:18.22 | 8:31.91 | |||||||
6 | Tatjana Hansen | 1997 | 570 | 1:09.02 | 2:21.90 | 3:35.94 | 4:49.62 | 9:44.26 | ||
Svømmeklubben Sønderborg | 6:03.34 | 7:17.36 | 8:31.60 | |||||||
7 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 546 | 1:08.89 | 2:22.34 | 3:36.48 | 4:51.28 | 9:52.65 | ||
West Swim Esbjerg | 6:06.74 | 7:22.90 | 8:38.31 | |||||||
8 | Agnes Marie Frey | 1997 | 521 | 1:11.58 | 2:26.61 | 3:42.48 | 4:58.55 | 10:02.29 | ||
Gentofte Svømme Klub | 6:15.38 | 7:30.90 | 8:46.70 | |||||||
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | 540 | 1:11.17 | 2:25.56 | 3:40.50 | 4:55.97 | 9:54.93 | ||
Herning Svømmeklub | 6:10.52 | 7:25.48 | 8:40.70 | |||||||
2 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 514 | 1:10.75 | 2:26.73 | 3:43.39 | 5:00.52 | 10:04.98 | ||
GI-40 Hermes | 6:17.90 | 7:35.48 | 8:51.83 | |||||||
3 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 513 | 1:10.94 | 2:26.63 | 3:43.10 | 4:59.40 | 10:05.12 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:16.04 | 7:33.08 | 8:50.66 | |||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 503 | 1:09.20 | 2:24.42 | 3:39.93 | 4:56.89 | 10:09.39 | ||
GI-40 Hermes | 6:15.27 | 7:34.11 | 8:53.22 | |||||||
5 | Christina Blaaberg | 1998 | 360 | 1:18.74 | 2:44.33 | 4:11.00 | 5:37.71 | 11:21.08 | ||
Svømmeklubben Tempo | 7:04.98 | 8:31.75 | 9:56.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 630 | 30.91 | 1:04.27 | 1:37.72 | 2:09.69 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | 616 | 31.07 | 1:04.89 | 1:37.90 | 2:10.69 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 610 | 30.76 | 1:04.55 | 1:38.00 | 2:11.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maj Howardsen | 1997 | 598 | 31.12 | 1:05.34 | 1:38.73 | 2:11.95 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 595 | 31.25 | 1:04.69 | 1:38.41 | 2:12.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lisa Steen Duus | 1997 | 577 | 32.21 | 1:06.26 | 1:40.57 | 2:13.52 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 570 | 30.87 | 1:04.70 | 1:39.44 | 2:14.09 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Eskildsen | 1997 | 560 | 32.03 | 1:06.01 | 1:40.38 | 2:14.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Østrup | 1997 | 547 | 32.29 | 1:06.51 | 1:41.25 | 2:15.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Sørensen | 1997 | 537 | 31.37 | 1:06.06 | 1:41.62 | 2:16.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 531 | 31.82 | 1:06.77 | 1:43.05 | 2:17.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Sara Mikkelsen | 1997 | 530 | 32.62 | 1:07.84 | 1:43.53 | 2:17.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Simone Riis | 1997 | 527 | 32.06 | 1:06.95 | 1:42.90 | 2:17.67 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Møller Jessen | 1997 | 521 | 32.49 | 1:08.21 | 1:43.43 | 2:18.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Anja Hansen | 1997 | 521 | 32.29 | 1:07.19 | 1:42.95 | 2:18.17 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Frederikke Andersen | 1997 | 508 | 32.42 | 1:06.97 | 1:43.01 | 2:19.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mie Ødegaard | 1997 | 488 | 33.44 | 1:09.66 | 1:45.84 | 2:21.20 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Stine Mary Vissing | 1997 | 445 | 34.76 | 1:11.14 | 1:48.27 | 2:25.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 603 | 31.86 | 1:04.99 | 1:37.86 | 2:11.56 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | 532 | 32.18 | 1:06.98 | 1:42.64 | 2:17.19 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | 531 | 32.44 | 1:07.08 | 1:42.88 | 2:17.29 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 496 | 33.17 | 1:08.40 | 1:43.91 | 2:20.40 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | 492 | 32.16 | 1:07.82 | 1:44.82 | 2:20.82 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Lea Moesgaard | 1998 | 487 | 33.51 | 1:09.61 | 1:45.98 | 2:21.27 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 480 | 32.04 | 1:07.73 | 1:44.84 | 2:21.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Amanda Højberg | 1998 | 465 | 34.02 | 1:10.88 | 1:46.77 | 2:23.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Isabel Mass | 1998 | 453 | 33.20 | 1:09.95 | 1:47.59 | 2:24.80 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mia Jensen | 1998 | 451 | 33.62 | 1:10.97 | 1:47.56 | 2:25.00 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:57 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 661 | 59.48 | 2:02.12 | 3:03.96 | 4:04.25 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 650 | 59.54 | 2:02.38 | 3:05.45 | 4:05.59 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 608 | 59.41 | 2:02.69 | 3:06.45 | 4:11.22 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | 586 | 1:00.71 | 2:05.16 | 3:10.75 | 4:14.32 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mikkel Jensen | 1995 | 565 | 1:00.46 | 2:05.08 | 3:11.18 | 4:17.33 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 537 | 1:02.84 | 2:08.89 | 3:15.61 | 4:21.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 535 | 1:02.95 | 2:09.87 | 3:15.90 | 4:22.11 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 520 | 1:03.29 | 2:10.58 | 3:17.33 | 4:24.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 493 | 1:03.30 | 2:11.37 | 3:20.69 | 4:29.31 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Sørensen | 1996 | 566 | 1:01.03 | 2:06.69 | 3:11.72 | 4:17.26 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | 542 | 1:02.40 | 2:09.77 | 3:15.99 | 4:20.93 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laust Moesgaard | 1996 | 523 | 1:02.85 | 2:10.36 | 3:17.36 | 4:24.03 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 520 | 1:02.35 | 2:09.75 | 3:18.19 | 4:24.59 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | 519 | 1:03.04 | 2:10.66 | 3:19.20 | 4:24.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 452 | 1:04.63 | 2:15.18 | 3:25.96 | 4:37.21 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 442 | 1:07.60 | 2:18.51 | 3:30.16 | 4:39.40 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Tobias Vester | 1996 | 429 | 1:07.64 | 2:19.37 | 3:30.87 | 4:42.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 409 | 1:05.14 | 2:18.06 | 3:32.66 | 4:46.66 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:57 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebekka Gustafson | 1997 | 530 | 35.99 | 1:17.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | 493 | 38.36 | 1:19.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 488 | 38.50 | 1:19.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 480 | 37.58 | 1:20.08 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 479 | 38.10 | 1:20.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katarina Vogel | 1997 | 479 | 37.86 | 1:20.16 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 479 | 38.49 | 1:20.16 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Freja Englund | 1997 | 465 | 38.25 | 1:20.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 447 | 38.94 | 1:22.01 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kirstine Andersen | 1997 | 434 | 39.02 | 1:22.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Frederikke Andersen | 1997 | 429 | 39.85 | 1:23.11 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 423 | 39.96 | 1:23.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Nørgaard | 1997 | 415 | 40.69 | 1:24.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Stine Johansen | 1997 | 415 | 40.04 | 1:24.05 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Schwertfeger | 1997 | 409 | 39.92 | 1:24.46 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 408 | 40.42 | 1:24.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Agnes Marie Frey | 1997 | 401 | 40.00 | 1:25.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mette Sannerud | 1997 | 347 | 42.49 | 1:29.25 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sara Gustafson | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Schulze | 1998 | 563 | 36.23 | 1:15.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Amalie Mortensen | 1998 | 531 | 36.85 | 1:17.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Alma Lundin | 1998 | 531 | 36.69 | 1:17.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 483 | 37.87 | 1:19.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 478 | 38.68 | 1:20.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | 475 | 38.55 | 1:20.35 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 451 | 38.47 | 1:21.77 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tenna Jensen | 1998 | 429 | 38.98 | 1:23.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 420 | 39.45 | 1:23.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 410 | 40.00 | 1:24.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Rebecca Grønlund | 1998 | 381 | 40.59 | 1:26.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Signe Nielsen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 642 | 1:04.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | 590 | 1:06.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | 567 | 1:07.17 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Paaske | 1995 | 554 | 1:07.72 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Kammer | 1995 | 488 | 1:10.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Janus Meinert | 1995 | 471 | 1:11.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Vitten | 1995 | 463 | 1:11.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Yannick Rasmussen | 1995 | 454 | 1:12.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Andreas Gerlach | 1995 | 454 | 1:12.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Sandbirk | 1995 | 440 | 1:13.13 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sebastian Friis | 1995 | 439 | 1:13.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 435 | 1:13.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 433 | 1:13.50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 431 | 1:13.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Burak Dagidir | 1995 | 428 | 1:13.81 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Nicolai Voetmann | 1995 | 422 | 1:14.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 415 | 1:14.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 409 | 1:14.94 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Thomas K. Johansen | 1995 | 406 | 1:15.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 393 | 1:15.93 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Michael Kjær | 1995 | 384 | 1:16.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marco Kirketerp | 1995 | 372 | 1:17.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Oliver Hjeresen | 1995 | 358 | 1:18.31 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Simon Underlien | 1995 | 352 | 1:18.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 349 | 1:18.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 507 | 1:09.75 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathias Brændholt | 1996 | 486 | 1:10.71 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 484 | 1:10.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Parnel | 1996 | 484 | 1:10.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Timon Wedekind | 1996 | 461 | 1:11.99 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Robert Asfeldt | 1996 | 443 | 1:12.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sune Kokholm | 1996 | 437 | 1:13.28 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 433 | 1:13.48 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 428 | 1:13.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Adolfsen | 1996 | 410 | 1:14.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Gustav Emil Lings | 1996 | 410 | 1:14.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Peter Nilsson | 1996 | 406 | 1:15.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 404 | 1:15.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Asger Skafte | 1996 | 400 | 1:15.45 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jakob Brinkmann | 1996 | 393 | 1:15.94 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Teddi Rasmussen | 1996 | 385 | 1:16.45 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Robin Thorsen | 1996 | 380 | 1:16.76 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 377 | 1:17.01 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Johannes Larsen | 1996 | 358 | 1:18.32 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 358 | 1:18.32 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | 605 | 33.91 | 1:10.48 | 1:47.41 | 2:22.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 583 | 34.38 | 1:10.63 | 1:48.10 | 2:23.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 539 | 35.44 | 1:13.08 | 1:50.82 | 2:27.70 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 530 | 35.10 | 1:12.74 | 1:51.19 | 2:28.51 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Johansen | 1997 | 515 | 34.71 | 1:11.89 | 1:50.60 | 2:29.98 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Østrup | 1997 | 488 | 36.82 | 1:15.20 | 1:54.15 | 2:32.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 480 | 36.58 | 1:15.42 | 1:54.84 | 2:33.46 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Siham Saud | 1997 | 451 | 36.99 | 1:16.65 | 1:57.05 | 2:36.75 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 444 | 36.20 | 1:16.76 | 1:57.81 | 2:37.48 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Sara Saur | 1997 | 437 | 36.69 | 1:16.67 | 1:57.61 | 2:38.40 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Anja Hansen | 1997 | DSQ | Sv på mave v. 125 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 556 | 34.02 | 1:10.53 | 1:48.11 | 2:26.17 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | 535 | 34.23 | 1:11.44 | 1:49.82 | 2:28.08 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 523 | 35.10 | 1:12.64 | 1:51.69 | 2:29.19 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 502 | 35.17 | 1:13.72 | 1:52.61 | 2:31.18 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Lea Moesgaard | 1998 | 483 | 36.16 | 1:14.58 | 1:54.11 | 2:33.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Uldal | 1998 | 467 | 35.41 | 1:13.72 | 1:53.71 | 2:34.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 460 | 36.33 | 1:15.80 | 1:56.04 | 2:35.65 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 458 | 35.75 | 1:14.98 | 1:55.64 | 2:35.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tanja Lylloff | 1998 | 454 | 38.18 | 1:17.94 | 1:57.38 | 2:36.37 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 447 | 37.54 | 1:17.06 | 1:57.45 | 2:37.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Andrea Reich | 1998 | 445 | 37.64 | 1:18.18 | 1:59.10 | 2:37.43 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 436 | 37.99 | 1:18.28 | 1:58.39 | 2:38.54 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 429 | 37.26 | 1:16.83 | 1:58.43 | 2:39.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 422 | 37.29 | 1:17.63 | 1:59.44 | 2:40.19 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 405 | 37.39 | 1:17.85 | 2:00.17 | 2:42.45 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Signe Bjerre | 1998 | 392 | 37.83 | 1:18.41 | 2:01.74 | 2:44.24 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
17 | Helle Dohn | 1998 | 380 | 37.32 | 1:19.21 | 2:02.99 | 2:45.90 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:55 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 570 | 30.83 | 1:03.48 | 1:35.73 | 2:07.99 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 542 | 30.83 | 1:03.62 | 1:36.84 | 2:10.16 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 533 | 31.41 | 1:05.00 | 1:38.14 | 2:10.89 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mark H. Østermann | 1995 | 528 | 31.40 | 1:04.44 | 1:38.09 | 2:11.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Michael R. Olesen | 1995 | 517 | 30.27 | 1:02.90 | 1:37.53 | 2:12.23 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 515 | 31.00 | 1:04.16 | 1:38.26 | 2:12.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Jesper Bang | 1995 | 490 | 30.24 | 1:03.79 | 1:39.33 | 2:14.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Anton Andersen | 1995 | 469 | 32.67 | 1:07.16 | 1:42.28 | 2:16.58 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 468 | 31.10 | 1:04.68 | 1:40.17 | 2:16.63 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marcus Olesen | 1995 | 462 | 31.04 | 1:04.99 | 1:40.96 | 2:17.23 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 438 | 33.26 | 1:08.19 | 1:43.77 | 2:19.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anton Bromer | 1995 | 432 | 30.89 | 1:05.29 | 1:42.21 | 2:20.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Thomas K. Johansen | 1995 | 420 | 33.06 | 1:07.85 | 1:44.57 | 2:21.64 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 505 | 32.11 | 1:05.89 | 1:39.99 | 2:13.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 493 | 31.73 | 1:05.66 | 1:40.41 | 2:14.28 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Chris Johansen | 1996 | 483 | 31.43 | 1:05.90 | 1:41.28 | 2:15.22 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Ditlev Balle | 1996 | 477 | 32.23 | 1:06.39 | 1:41.59 | 2:15.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Lasse Jørgensen | 1996 | 463 | 31.59 | 1:06.64 | 1:42.93 | 2:17.20 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | 462 | 32.62 | 1:07.03 | 1:42.49 | 2:17.27 | |||
Bov IF | ||||||||||
7 | Asger Skafte | 1996 | 449 | 32.08 | 1:07.12 | 1:42.80 | 2:18.62 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Thomas Birkkjær | 1996 | 446 | 33.28 | 1:07.94 | 1:43.73 | 2:18.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten Børre Petersen | 1996 | 442 | 31.55 | 1:05.38 | 1:42.16 | 2:19.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 411 | 33.59 | 1:09.68 | 1:46.07 | 2:22.71 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
11 | Laust Moesgaard | 1996 | 407 | 33.69 | 1:10.01 | 1:47.23 | 2:23.24 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Peter Gjerulff | 1996 | 398 | 34.19 | 1:10.43 | 1:47.15 | 2:24.22 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 391 | 34.56 | 1:11.43 | 1:48.95 | 2:25.07 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Rasmus Hasemann | 1996 | 373 | 33.90 | 1:10.54 | 1:48.94 | 2:27.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 357 | 34.31 | 1:11.55 | 1:50.66 | 2:29.51 | |||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 649 | 30.16 | 1:03.59 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 587 | 30.81 | 1:05.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maja Hjuler | 1997 | 552 | 32.14 | 1:07.09 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 522 | 32.07 | 1:08.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 493 | 32.21 | 1:09.67 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | 487 | 33.42 | 1:09.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 482 | 31.92 | 1:10.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Christensen | 1997 | 481 | 31.97 | 1:10.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 479 | 33.11 | 1:10.37 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 478 | 33.32 | 1:10.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Tatjana Hansen | 1997 | 459 | 33.21 | 1:11.36 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 441 | 33.75 | 1:12.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mie Ødegaard | 1997 | 401 | 34.28 | 1:14.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rebekka Gustafson | 1997 | 395 | 34.42 | 1:15.00 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 364 | 35.82 | 1:17.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 568 | 31.32 | 1:06.46 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 513 | 32.12 | 1:08.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 473 | 32.78 | 1:10.66 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karen Gjerløff | 1998 | 456 | 32.20 | 1:11.53 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 383 | 35.77 | 1:15.80 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 371 | 36.18 | 1:16.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | 370 | 35.30 | 1:16.70 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Signe Bjerre | 1998 | 334 | 36.52 | 1:19.33 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 612 | 26.98 | 57.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias Gjerløff | 1995 | 585 | 27.69 | 57.96 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | 575 | 27.57 | 58.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Joachim Mortensen | 1995 | 558 | 28.19 | 58.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 540 | 28.06 | 59.55 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Marcus Thøgersen | 1995 | 526 | 27.89 | 1:00.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Laust Norgren | 1995 | 487 | 28.34 | 1:01.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Madsen | 1995 | 461 | 29.57 | 1:02.75 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Hansen | 1995 | 456 | 29.09 | 1:02.98 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 451 | 28.93 | 1:03.20 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 439 | 28.99 | 1:03.81 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Ralf Dalby | 1995 | 437 | 29.62 | 1:03.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 436 | 29.40 | 1:03.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Emil Müller | 1995 | 427 | 29.96 | 1:04.37 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Thomas Pedersen | 1995 | 421 | 29.89 | 1:04.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Vismann | 1995 | 415 | 30.54 | 1:04.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 388 | 31.48 | 1:06.45 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 488 | 28.82 | 1:01.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | 477 | 29.49 | 1:02.03 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 462 | 30.32 | 1:02.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Victor Tolstrup | 1996 | 462 | 29.18 | 1:02.73 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 447 | 30.57 | 1:03.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Yde | 1996 | 444 | 29.34 | 1:03.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Christian O. Sørensen | 1996 | 425 | 29.93 | 1:04.50 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 410 | 31.05 | 1:05.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mads Högborg | 1996 | 405 | 29.63 | 1:05.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Hasemann | 1996 | 400 | 30.50 | 1:05.78 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Jens Saugmann | 1996 | 397 | 30.89 | 1:05.95 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Oliver Huban | 1996 | 395 | 30.92 | 1:06.08 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 391 | 31.25 | 1:06.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 388 | 30.75 | 1:06.49 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Johannes Larsen | 1996 | 379 | 30.47 | 1:07.02 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Daniel Ydegaard | 1996 | 368 | 30.63 | 1:07.66 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Mathias Beck | 1996 | 368 | 31.33 | 1:07.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 355 | 32.06 | 1:08.44 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 352 | 31.76 | 1:08.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 624 | 1:07.75 | 2:24.88 | 3:55.30 | 5:05.40 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | 575 | 1:12.02 | 2:33.80 | 4:02.46 | 5:13.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 550 | 1:12.16 | 2:34.33 | 4:06.10 | 5:18.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 550 | 1:14.96 | 2:36.34 | 4:05.57 | 5:18.58 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 535 | 1:16.71 | 2:41.24 | 4:08.77 | 5:21.61 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hannah Nissen | 1997 | 506 | 1:19.35 | 2:36.22 | 4:12.96 | 5:27.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Kirstine Andersen | 1997 | 503 | 1:18.57 | 2:42.40 | 4:13.57 | 5:28.18 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 503 | 1:17.46 | 2:40.57 | 4:14.33 | 5:28.32 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 486 | 1:21.11 | 2:42.16 | 4:15.60 | 5:31.98 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 577 | 1:12.75 | 2:28.76 | 4:01.34 | 5:13.59 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | 543 | 1:12.05 | 2:33.96 | 4:04.76 | 5:20.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 519 | 1:18.79 | 2:42.12 | 4:09.80 | 5:24.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | 498 | 1:18.70 | 2:45.46 | 4:15.08 | 5:29.28 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 498 | 1:17.82 | 2:41.58 | 4:12.45 | 5:29.28 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alma Lundin | 1998 | 488 | 1:21.40 | 2:48.18 | 4:14.88 | 5:31.60 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 483 | 1:18.18 | 2:40.80 | 4:13.18 | 5:32.68 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 618 | 27.75 | 1:00.84 | 1:40.32 | 2:10.99 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Gerlach | 1995 | 612 | 28.37 | 1:01.47 | 1:40.82 | 2:11.40 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 570 | 29.13 | 1:05.00 | 1:43.89 | 2:14.57 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Anders Paaske | 1995 | 569 | 30.13 | 1:05.56 | 1:42.64 | 2:14.58 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Severinsen | 1995 | 551 | 28.76 | 1:04.10 | 1:45.34 | 2:16.06 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 551 | 28.44 | 1:03.34 | 1:45.05 | 2:16.09 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Viktor Christensen | 1995 | 548 | 30.94 | 1:06.63 | 1:44.70 | 2:16.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Schultz | 1995 | 547 | 29.89 | 1:03.85 | 1:45.37 | 2:16.39 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 546 | 29.59 | 1:04.63 | 1:45.50 | 2:16.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 540 | 29.92 | 1:03.74 | 1:44.72 | 2:16.95 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 514 | 30.47 | 1:07.01 | 1:48.88 | 2:19.23 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel Jensen | 1995 | 505 | 29.39 | 1:03.42 | 1:46.52 | 2:20.06 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 492 | 29.98 | 1:06.33 | 1:49.30 | 2:21.26 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Sebastian Friis | 1995 | 492 | 30.46 | 1:07.98 | 1:48.77 | 2:21.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Christian Røssel | 1995 | 485 | 30.06 | 1:07.51 | 1:49.09 | 2:21.93 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
16 | Mark H. Østermann | 1995 | 478 | 31.42 | 1:06.06 | 1:49.99 | 2:22.69 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 478 | 31.13 | 1:07.30 | 1:49.31 | 2:22.69 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 445 | 31.59 | 1:09.87 | 1:52.22 | 2:26.14 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Anton Andersen | 1995 | 438 | 31.45 | 1:08.39 | 1:54.67 | 2:26.88 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lasse Pittioni | 1995 | 433 | 30.38 | 1:08.19 | 1:51.38 | 2:27.47 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 418 | 31.18 | 1:11.54 | 1:54.95 | 2:29.21 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Janus Meinert | 1995 | 404 | 33.57 | 1:13.88 | 1:54.81 | 2:30.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | DSQ | Ej sam. ber. v. 125 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 552 | 29.49 | 1:04.27 | 1:45.27 | 2:16.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 543 | 30.55 | 1:06.24 | 1:45.00 | 2:16.69 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 541 | 30.02 | 1:45.71 | 2:16.93 | 2:16.93 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 518 | 31.20 | 1:06.97 | 1:47.76 | 2:18.92 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Robert Asfeldt | 1996 | 498 | 31.59 | 1:06.68 | 1:47.10 | 2:20.69 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Børre Petersen | 1996 | 494 | 31.63 | 1:06.73 | 1:48.43 | 2:21.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Sørensen | 1996 | 481 | 30.26 | 1:08.23 | 1:49.78 | 2:22.42 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Magnus Yde | 1996 | 462 | 30.13 | 1:06.80 | 1:49.71 | 2:24.30 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Mathias Parnel | 1996 | 445 | 32.10 | 1:10.30 | 1:51.39 | 2:26.11 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Brændholt | 1996 | DSQ | Afslut på mave v 100 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 19, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Køge Drenge | 1995 | 525 | 4:06.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 30.72 | 1:02.67 | 1:02.67 | ||||||
Anders Paaske | 1995 | 31.69 | 1:08.12 | 2:10.79 | ||||||
Anders Madsen | 1995 | 28.31 | 1:01.15 | 3:11.94 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 26.67 | 54.93 | 4:06.87 | ||||||
2 | S68 Hjørring S68 Hjørring | 1995 | 513 | 4:08.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 29.81 | 1:01.38 | 1:01.38 | ||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 34.04 | 1:12.34 | 2:13.72 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 27.35 | 59.50 | 3:13.22 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 26.16 | 55.56 | 4:08.78 | ||||||
3 | A6 Drenge | 1995 | 512 | 4:08.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 28.58 | 58.77 | 58.77 | ||||||
Nikolai Sjælland | 1995 | 34.34 | 1:15.10 | 2:13.87 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 26.34 | 57.20 | 3:11.07 | ||||||
Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 27.59 | 57.83 | 4:08.90 | ||||||
4 | Vat 1 | 0 | 492 | 4:12.29 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 30.69 | 1:03.51 | 1:03.51 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 32.71 | 1:10.91 | 2:14.42 | ||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 30.09 | 1:03.17 | 3:17.59 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 25.56 | 54.70 | 4:12.29 | ||||||
5 | Prøver Igen | 1995 | 473 | 4:15.60 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Marcus Olesen | 1995 | 29.99 | 1:02.71 | 1:02.71 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 33.60 | 1:13.80 | 2:16.51 | ||||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 28.46 | 1:02.31 | 3:18.82 | ||||||
Chris Johansen | 1996 | 26.71 | 56.78 | 4:15.60 | ||||||
6 | As Drenge 1 | 0 | 470 | 4:16.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 31.85 | 1:05.49 | 1:05.49 | ||||||
Janus Meinert | 1995 | 33.64 | 1:11.90 | 2:17.39 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 28.93 | 1:01.93 | 3:19.32 | ||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 26.21 | 56.76 | 4:16.08 | ||||||
7 | Sigma Drenge 1 | 0 | 468 | 4:16.49 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 29.26 | 1:00.45 | 1:00.45 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 33.74 | 1:12.80 | 2:13.25 | ||||||
Jonas Himmelstrup | 1995 | 30.45 | 1:06.05 | 3:19.30 | ||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 27.58 | 57.19 | 4:16.49 | ||||||
8 | Vordingborg Drenge | 1995 | 463 | 4:17.52 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Jacob Jensen | 1995 | 31.58 | 1:05.73 | 1:05.73 | ||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 32.74 | 1:11.54 | 2:17.27 | ||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 28.38 | 1:01.43 | 3:18.70 | ||||||
Mads Andersen | 1995 | 27.67 | 58.82 | 4:17.52 | ||||||
9 | Vat 2 | 0 | 458 | 4:18.38 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Anton Andersen | 1995 | 31.93 | 1:04.64 | 1:04.64 | ||||||
Peter Nilsson | 1996 | 34.26 | 1:13.33 | 2:17.97 | ||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 29.26 | 1:03.09 | 3:21.06 | ||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 26.98 | 57.32 | 4:18.38 | ||||||
10 | Agf Drenge | 0 | 451 | 4:19.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anton Bromer | 1995 | 30.27 | 1:02.66 | 1:02.66 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 34.82 | 1:14.90 | 2:17.56 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 30.27 | 1:05.33 | 3:22.89 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 27.25 | 56.85 | 4:19.74 | ||||||
11 | Stm 1 | 0 | 450 | 4:19.92 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 32.46 | 1:06.65 | 1:06.65 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 34.46 | 1:13.57 | 2:20.22 | ||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 27.71 | 59.38 | 3:19.60 | ||||||
Tobias Skov | 1995 | 28.15 | 1:00.32 | 4:19.92 | ||||||
12 | Helsingør Drenge | 1994 | 447 | 4:20.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 34.02 | 1:10.53 | 1:10.53 | ||||||
Mathias Parnel | 1996 | 33.95 | 1:12.69 | 2:23.22 | ||||||
Laust Norgren | 1995 | 27.79 | 1:01.91 | 3:25.13 | ||||||
Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 26.04 | 55.40 | 4:20.53 | ||||||
13 | Deltaboys | 0 | 442 | 4:21.51 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 32.32 | 1:05.92 | 1:05.92 | ||||||
Oliver Sørensen | 1996 | 35.17 | 1:14.99 | 2:20.91 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 28.77 | 1:03.60 | 3:24.51 | ||||||
Victor Tolstrup | 1996 | 27.24 | 57.00 | 4:21.51 | ||||||
14 | Thisted Thisted | 1995 | 426 | 4:24.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 32.87 | 1:09.35 | 1:09.35 | ||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 32.43 | 1:10.02 | 2:19.37 | ||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 30.13 | 1:04.81 | 3:24.18 | ||||||
Michael Kjær | 1995 | 28.49 | 1:00.53 | 4:24.71 | ||||||
15 | Triton Drenge | 1996 | 405 | 4:29.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 31.66 | 1:04.66 | 1:04.66 | ||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 35.51 | 1:16.92 | 2:21.58 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 30.27 | 1:07.90 | 3:29.48 | ||||||
Tobias Vester | 1996 | 28.56 | 59.73 | 4:29.21 | ||||||
16 | Silekborg Drenge | 1995 | 392 | 4:32.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Ralf Dalby | 1995 | 34.41 | 1:10.82 | 1:10.82 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 36.25 | 1:17.02 | 2:27.84 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 30.52 | 1:05.59 | 3:33.43 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 28.20 | 58.79 | 4:32.22 | ||||||
17 | Vat 3 | 0 | 389 | 4:32.71 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 32.95 | 1:09.14 | 1:09.14 | ||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 35.03 | 1:16.44 | 2:25.58 | ||||||
Christian O. Sørensen | 1996 | 29.86 | 1:05.61 | 3:31.19 | ||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 29.24 | 1:01.52 | 4:32.71 | ||||||
18 | Sts Drenge | 1995 | 337 | 4:46.21 | ||||||
Swim Team Sønderjylland | ||||||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 32.13 | 1:06.10 | 1:06.10 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 39.32 | 1:26.00 | 2:32.10 | ||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 31.56 | 1:09.37 | 3:41.47 | ||||||
Rasmus Kraft | 1995 | 29.59 | 1:04.74 | 4:46.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 20, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 0 | 607 | 4:29.21 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 32.69 | 1:08.36 | 1:08.36 | ||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 36.29 | 1:18.10 | 2:26.46 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 29.64 | 1:03.76 | 3:30.22 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 28.25 | 58.99 | 4:29.21 | ||||||
2 | Gentofte Piger | 0 | 545 | 4:39.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Sara Saur | 1997 | 35.67 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Alma Lundin | 1998 | 36.58 | 1:17.21 | 2:31.14 | ||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 30.58 | 1:05.79 | 3:36.93 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 29.95 | 1:02.20 | 4:39.13 | ||||||
3 | Sigma Piger 2 | 0 | 543 | 4:39.40 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Emilia Lüders | 1998 | 34.17 | 1:10.32 | 1:10.32 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 37.58 | 1:19.41 | 2:29.73 | ||||||
Maja Hjuler | 1997 | 30.88 | 1:07.12 | 3:36.85 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 29.54 | 1:02.55 | 4:39.40 | ||||||
4 | Kvik Piger | 0 | 514 | 4:44.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Hannah Nissen | 1997 | 32.76 | 1:07.72 | 1:07.72 | ||||||
Iben Grundtvig | 1997 | 36.88 | 1:18.91 | 2:26.63 | ||||||
Cecilie Christensen | 1997 | 33.20 | 1:12.74 | 3:39.37 | ||||||
Mei Mei Dreyer | 1998 | 30.87 | 1:05.16 | 4:44.53 | ||||||
5 | Køge Piger | 1997 | 495 | 4:48.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 34.43 | 1:10.10 | 1:10.10 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 38.21 | 1:22.39 | 2:32.49 | ||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 33.74 | 1:11.64 | 3:44.13 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 30.85 | 1:04.12 | 4:48.25 | ||||||
6 | Psycko Piger 1 | 1997 | 488 | 4:49.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 35.87 | 1:13.62 | 1:13.62 | ||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 37.29 | 1:19.68 | 2:33.30 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 33.08 | 1:12.93 | 3:46.23 | ||||||
Simone Riis | 1997 | 30.61 | 1:03.37 | 4:49.60 | ||||||
7 | Triton Piger | 1998 | 474 | 4:52.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 35.75 | 1:14.64 | 1:14.64 | ||||||
Rebecca Grønlund | 1998 | 39.39 | 1:24.96 | 2:39.60 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 33.26 | 1:10.03 | 3:49.63 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 30.07 | 1:02.72 | 4:52.35 | ||||||
8 | Stm 1 | 0 | 473 | 4:52.69 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 34.01 | 1:09.55 | 1:09.55 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 40.33 | 1:25.28 | 2:34.83 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 31.96 | 1:10.11 | 3:44.94 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 32.80 | 1:07.75 | 4:52.69 | ||||||
9 | Gi40/hermes Piger 1 | 1997 | 456 | 4:56.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Anja Hansen | 1997 | 35.48 | 1:13.36 | 1:13.36 | ||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 38.08 | 1:22.51 | 2:35.87 | ||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 33.39 | 1:11.81 | 3:47.68 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 31.37 | 1:08.48 | 4:56.16 | ||||||
10 | Vat Piger | 0 | 433 | 5:01.33 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 38.13 | 1:18.28 | 1:18.28 | ||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 37.99 | 1:21.33 | 2:39.61 | ||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 33.85 | 1:14.47 | 3:54.08 | ||||||
Amalie Mortensen | 1998 | 31.65 | 1:07.25 | 5:01.33 | ||||||
11 | Gi40/hermes Piger 2 | 1998 | 404 | 5:08.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 38.40 | 1:18.88 | 1:18.88 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 38.27 | 1:20.83 | 2:39.71 | ||||||
Marie Louise L. Petersen | 1998 | 37.61 | 1:21.14 | 4:00.85 | ||||||
Tenna Jensen | 1998 | 31.80 | 1:07.45 | 5:08.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:41 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 655 | 27.12 | 56.46 | 1:25.45 | 1:54.41 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 625 | 27.26 | 56.67 | 1:26.88 | 1:56.23 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 623 | 27.72 | 56.94 | 1:27.01 | 1:56.35 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Tobias Gjerløff | 1995 | 579 | 28.18 | 58.63 | 1:28.87 | 1:59.22 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
5 | Morten Bak Hansen | 1995 | 561 | 28.88 | 1:00.49 | 1:30.17 | 2:00.46 | |||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
6 | Jacob Severinsen | 1995 | 544 | 28.77 | 59.81 | 1:30.82 | 2:01.71 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 536 | 27.29 | 58.04 | 1:30.50 | 2:02.30 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 536 | 27.61 | 58.40 | 1:30.18 | 2:02.31 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 535 | 28.39 | 59.43 | 1:30.92 | 2:02.37 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Christian Røssel | 1995 | 525 | 29.28 | 1:00.50 | 1:32.01 | 2:03.18 | |||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
11 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 525 | 28.39 | 58.39 | 1:30.42 | 2:03.21 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Esben Bragason | 1995 | 505 | 29.84 | 1:01.01 | 1:32.90 | 2:04.81 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 496 | 29.21 | 1:00.72 | 1:33.32 | 2:05.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 488 | 29.36 | 1:01.78 | 1:34.14 | 2:06.24 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 482 | 29.94 | 1:01.32 | 1:33.97 | 2:06.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laust Norgren | 1995 | 481 | 28.86 | 1:00.69 | 1:34.18 | 2:06.83 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 467 | 30.26 | 1:02.99 | 1:35.83 | 2:08.05 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
18 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 446 | 29.48 | 1:02.15 | 1:36.84 | 2:10.08 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Müller | 1995 | 444 | 29.80 | 1:02.19 | 1:36.05 | 2:10.28 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Andreas Sandbirk | 1995 | Akut syg | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 567 | 27.54 | 57.42 | 1:28.10 | 2:00.04 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Sørensen | 1996 | 549 | 27.74 | 58.12 | 1:29.58 | 2:01.35 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Søren Fritzbøger | 1996 | 545 | 28.81 | 59.79 | 1:31.26 | 2:01.69 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Knudsen | 1996 | 520 | 28.86 | 1:00.30 | 1:31.71 | 2:03.57 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | 501 | 29.15 | 1:00.79 | 1:33.20 | 2:05.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon L. Knudsen | 1996 | 489 | 28.56 | 59.80 | 1:32.90 | 2:06.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laust Moesgaard | 1996 | 480 | 29.08 | 1:00.94 | 1:34.22 | 2:06.87 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Halvorsen | 1996 | 478 | 29.41 | 1:00.65 | 1:33.35 | 2:07.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Magnus Yde | 1996 | 475 | 28.15 | 59.64 | 1:32.97 | 2:07.38 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Jens Saugmann | 1996 | 462 | 30.39 | 1:03.08 | 1:36.49 | 2:08.57 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
11 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 442 | 30.62 | 1:03.85 | 1:38.14 | 2:10.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tobias Vester | 1996 | 427 | 30.06 | 1:03.03 | 1:37.01 | 2:11.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Robin Thorsen | 1996 | 408 | 31.07 | 1:04.87 | 1:39.65 | 2:13.94 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 403 | 30.87 | 1:04.43 | 1:39.56 | 2:14.48 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:41 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 642 | 1:06.65 | 2:15.33 | 3:24.37 | 4:32.36 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | 620 | 1:07.22 | 2:17.07 | 3:26.50 | 4:35.44 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 605 | 1:07.55 | 2:17.26 | 3:27.82 | 4:37.74 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maj Howardsen | 1997 | 601 | 1:07.19 | 2:16.99 | 3:28.38 | 4:38.33 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Eskildsen | 1997 | 600 | 1:07.31 | 2:17.39 | 3:27.89 | 4:38.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Østrup | 1997 | 586 | 1:08.16 | 2:19.38 | 3:30.83 | 4:40.70 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Møller Jessen | 1997 | 566 | 1:08.14 | 2:20.01 | 3:31.71 | 4:44.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Tatjana Hansen | 1997 | 560 | 1:07.54 | 2:18.91 | 3:32.06 | 4:44.99 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Sofie Sørensen | 1997 | 545 | 1:08.50 | 2:20.65 | 3:34.43 | 4:47.63 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 543 | 1:08.62 | 2:21.47 | 3:34.50 | 4:47.94 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 578 | 1:07.86 | 2:19.08 | 3:30.01 | 4:41.97 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | 560 | 1:07.54 | 2:19.25 | 3:32.19 | 4:44.98 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lea Moesgaard | 1998 | 513 | 1:09.80 | 2:25.33 | 3:40.61 | 4:53.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | 510 | 1:08.61 | 2:24.26 | 3:40.96 | 4:53.96 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 499 | 1:09.82 | 2:25.17 | 3:41.21 | 4:56.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 475 | 1:10.59 | 2:26.63 | 3:44.51 | 5:01.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mathilde Zaggai | 1998 | 458 | 1:08.71 | 2:26.43 | 3:45.59 | 5:04.74 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 551 | 29.38 | 59.69 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 542 | 29.82 | 1:00.01 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Andreas Gerlach | 1995 | 537 | 28.87 | 1:00.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | 517 | 29.22 | 1:00.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 511 | 28.92 | 1:01.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Bang | 1995 | 493 | 30.21 | 1:01.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Mark H. Østermann | 1995 | 479 | 30.43 | 1:02.57 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Marcus Olesen | 1995 | 467 | 30.23 | 1:03.06 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Anton Bromer | 1995 | 465 | 30.43 | 1:03.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 461 | 30.97 | 1:03.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Kasper Schultz | 1995 | 458 | 31.14 | 1:03.49 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 450 | 31.41 | 1:03.88 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Hansen | 1995 | 434 | 31.39 | 1:04.65 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anton Andersen | 1995 | 426 | 31.33 | 1:05.04 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jacob Jensen | 1995 | 416 | 31.65 | 1:05.57 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jonas Himmelstrup | 1995 | 413 | 31.92 | 1:05.74 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thomas K. Johansen | 1995 | 409 | 32.36 | 1:05.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Simon Underlien | 1995 | 393 | 32.03 | 1:06.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 392 | 31.61 | 1:06.86 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anders Madsen | 1995 | 357 | 33.85 | 1:09.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Jørgensen | 1996 | 492 | 30.12 | 1:02.01 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | 486 | 30.47 | 1:02.24 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Chris Johansen | 1996 | 464 | 30.51 | 1:03.23 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 455 | 31.11 | 1:03.65 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 438 | 31.03 | 1:04.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Ditlev Balle | 1996 | 438 | 31.71 | 1:04.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Asger Skafte | 1996 | 438 | 31.12 | 1:04.46 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus Christensen | 1996 | 426 | 31.81 | 1:05.05 | |||||
Bov IF | ||||||||||
9 | Thomas Birkkjær | 1996 | 418 | 31.99 | 1:05.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 407 | 31.80 | 1:06.02 | |||||
Svømmeklubben Laksen | ||||||||||
11 | Asger Terp | 1996 | 378 | 32.76 | 1:07.70 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Oliver Huban | 1996 | 374 | 32.83 | 1:07.91 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Rasmus Hasemann | 1996 | 373 | 32.89 | 1:07.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Peter Gjerulff | 1996 | 371 | 32.41 | 1:08.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 368 | 32.95 | 1:08.32 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 365 | 33.56 | 1:08.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 346 | 33.62 | 1:09.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 339 | 33.85 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 596 | 31.98 | 1:05.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Hannah Nissen | 1997 | 574 | 32.55 | 1:06.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 567 | 32.80 | 1:06.71 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 545 | 33.07 | 1:07.63 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 506 | 33.60 | 1:09.30 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 486 | 34.70 | 1:10.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 484 | 33.81 | 1:10.33 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Johansen | 1997 | 484 | 34.18 | 1:10.36 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anja Hansen | 1997 | 477 | 33.85 | 1:10.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Sofie Witthøft | 1997 | 440 | 35.45 | 1:12.61 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 428 | 35.59 | 1:13.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Christensen | 1997 | 422 | 35.55 | 1:13.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 421 | 36.55 | 1:13.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sara Saur | 1997 | 416 | 35.95 | 1:13.98 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 413 | 35.99 | 1:14.16 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Siham Saud | 1997 | 408 | 36.65 | 1:14.45 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 543 | 32.66 | 1:07.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabel Mass | 1998 | 520 | 33.41 | 1:08.70 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 493 | 34.24 | 1:09.89 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | 471 | 35.10 | 1:10.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 455 | 34.94 | 1:11.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Andrea Reich | 1998 | 438 | 35.55 | 1:12.74 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 436 | 35.51 | 1:12.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 429 | 35.27 | 1:13.21 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Tanja Lylloff | 1998 | 424 | 36.20 | 1:13.49 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 417 | 35.78 | 1:13.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 409 | 36.26 | 1:14.38 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 408 | 36.31 | 1:14.47 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Signe Bjerre | 1998 | 403 | 35.92 | 1:14.75 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 384 | 37.41 | 1:15.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Helle Dohn | 1998 | 378 | 37.05 | 1:16.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 634 | 32.56 | 1:08.16 | 1:44.54 | 2:20.45 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Paaske | 1995 | 556 | 34.53 | 1:11.64 | 1:49.14 | 2:26.79 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | 536 | 33.59 | 1:11.90 | 1:49.36 | 2:28.58 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kasper Vitten | 1995 | 512 | 34.87 | 1:12.35 | 1:51.23 | 2:30.82 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Janus Meinert | 1995 | 471 | 35.25 | 1:14.92 | 1:54.98 | 2:35.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 471 | 35.49 | 1:14.70 | 1:54.65 | 2:35.13 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 464 | 35.53 | 1:15.05 | 1:55.58 | 2:35.83 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 451 | 36.43 | 1:16.13 | 1:57.08 | 2:37.30 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Yannick Rasmussen | 1995 | 449 | 35.38 | 1:15.07 | 1:55.98 | 2:37.62 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Nicolai Voetmann | 1995 | 447 | 35.55 | 1:16.29 | 1:56.85 | 2:37.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Friis | 1995 | 444 | 36.49 | 1:16.97 | 1:57.36 | 2:38.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Burak Dagidir | 1995 | 416 | 35.81 | 1:16.16 | 1:58.56 | 2:41.62 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 416 | 36.39 | 1:17.24 | 1:59.20 | 2:41.65 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marco Kirketerp | 1995 | 366 | 38.19 | 1:20.27 | 2:04.15 | 2:48.65 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Oliver Hjeresen | 1995 | 366 | 37.15 | 1:19.32 | 2:03.47 | 2:48.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Michael Kjær | 1995 | 359 | 39.43 | 1:23.15 | 2:07.42 | 2:49.82 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 342 | 37.90 | 1:21.17 | 2:06.19 | 2:52.58 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Sandbirk | 1995 | Akut syg | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Joachim Mortensen | 1995 | DSQ | Flyben før arm v 50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | DSQ | Ej sam. ber. v. 25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 497 | 35.08 | 1:13.85 | 1:53.62 | 2:32.32 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | 497 | 34.96 | 1:13.62 | 1:53.02 | 2:32.38 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Parnel | 1996 | 484 | 34.82 | 1:13.53 | 1:53.10 | 2:33.73 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 478 | 34.44 | 1:13.57 | 1:53.51 | 2:34.35 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | 477 | 34.35 | 1:14.06 | 1:53.79 | 2:34.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Brændholt | 1996 | 475 | 35.09 | 1:14.00 | 1:53.94 | 2:34.70 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
7 | Timon Wedekind | 1996 | 456 | 36.32 | 1:16.90 | 1:58.24 | 2:36.74 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Sune Kokholm | 1996 | 455 | 35.14 | 1:14.41 | 1:54.92 | 2:36.92 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 420 | 37.45 | 1:18.08 | 1:58.96 | 2:41.10 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Gustav Emil Lings | 1996 | 409 | 37.24 | 1:18.40 | 2:00.51 | 2:42.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 409 | 35.79 | 1:16.73 | 1:58.83 | 2:42.62 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Peter Nilsson | 1996 | 404 | 36.11 | 1:16.93 | 1:59.88 | 2:43.24 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Jacob Adolfsen | 1996 | 403 | 37.78 | 1:19.85 | 2:02.04 | 2:43.30 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mads Högborg | 1996 | 399 | 36.16 | 1:17.98 | 2:00.85 | 2:43.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Teddi Rasmussen | 1996 | 388 | 37.19 | 1:18.13 | 2:01.48 | 2:45.49 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Robin Thorsen | 1996 | 367 | 38.12 | 1:21.39 | 2:05.29 | 2:48.51 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 359 | 38.41 | 1:21.65 | 2:05.61 | 2:49.72 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 524 | 38.17 | 1:21.07 | 2:04.19 | 2:46.96 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Iben Grundtvig | 1997 | 501 | 39.25 | 1:22.93 | 2:06.58 | 2:49.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Frederikke Andersen | 1997 | 497 | 39.61 | 1:22.57 | 2:05.90 | 2:49.86 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 490 | 39.23 | 1:23.46 | 2:07.65 | 2:50.70 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 482 | 39.27 | 1:23.02 | 2:07.63 | 2:51.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 466 | 39.01 | 1:23.01 | 2:08.18 | 2:53.59 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 456 | 40.84 | 1:25.65 | 2:10.67 | 2:54.79 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katarina Vogel | 1997 | 454 | 39.88 | 1:24.29 | 2:09.81 | 2:55.05 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rebekka Gustafson | 1997 | 445 | 40.00 | 1:25.27 | 2:10.56 | 2:56.20 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Schwertfeger | 1997 | 429 | 40.49 | 1:25.74 | 2:12.22 | 2:58.46 | |||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Agnes Marie Frey | 1997 | 421 | 41.97 | 1:26.63 | 2:13.41 | 2:59.52 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sara Gustafson | 1997 | 419 | 39.29 | 1:24.20 | 2:11.58 | 2:59.86 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 409 | 40.25 | 1:26.12 | 2:14.04 | 3:01.35 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Sofie Witthøft | 1997 | 393 | 3:03.64 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Mette Sannerud | 1997 | 358 | 42.50 | 1:30.29 | 2:20.06 | 3:09.54 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Freja Englund | 1997 | DNF | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Akut syg | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | DSQ | Ingen berøring v 125 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thea Schulze | 1998 | 574 | 37.83 | 1:19.05 | 2:00.86 | 2:41.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Alma Lundin | 1998 | 534 | 38.98 | 1:21.37 | 2:04.10 | 2:45.90 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Boutrup | 1998 | 530 | 38.66 | 1:20.91 | 2:03.66 | 2:46.28 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 486 | 38.36 | 1:21.52 | 2:05.30 | 2:51.14 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 483 | 38.90 | 1:21.71 | 2:06.63 | 2:51.53 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 455 | 41.27 | 1:25.86 | 2:11.36 | 2:54.99 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 450 | 40.29 | 1:24.94 | 2:10.22 | 2:55.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Signe Nielsen | 1998 | 447 | 39.56 | 1:23.81 | 2:09.82 | 2:55.99 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tenna Jensen | 1998 | 443 | 39.93 | 1:23.95 | 2:10.65 | 2:56.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 442 | 40.11 | 1:26.15 | 2:11.22 | 2:56.70 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 430 | 40.17 | 1:25.57 | 2:11.26 | 2:58.28 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Rebecca Grønlund | 1998 | 374 | 41.00 | 1:26.76 | 2:15.03 | 3:06.85 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Amalie Mortensen | 1998 | DSQ | 1 hånd v 175 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 610 | 25.82 | 53.00 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 604 | 26.35 | 53.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | 570 | 26.79 | 54.21 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Lasse Pittioni | 1995 | 531 | 26.84 | 55.51 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | 530 | 27.03 | 55.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Severinsen | 1995 | 527 | 27.23 | 55.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Gerlach | 1995 | 524 | 27.20 | 55.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 522 | 27.17 | 55.81 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Michael R. Olesen | 1995 | 521 | 26.90 | 55.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 519 | 27.23 | 55.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jesper Bang | 1995 | 508 | 27.11 | 56.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 501 | 26.87 | 56.59 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Esben Bragason | 1995 | 500 | 27.66 | 56.61 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Anders Hansen | 1995 | 497 | 27.68 | 56.73 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Joachim Mortensen | 1995 | 493 | 27.59 | 56.87 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anton Bromer | 1995 | 491 | 27.37 | 56.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 486 | 27.22 | 57.16 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 482 | 27.81 | 57.30 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christian Røssel | 1995 | 478 | 27.71 | 57.49 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
20 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | 475 | 27.77 | 57.61 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Tobias Helmersen | 1995 | 474 | 27.73 | 57.62 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Yannick Rasmussen | 1995 | 466 | 27.98 | 57.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Marcus Thøgersen | 1995 | 463 | 27.78 | 58.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Jacob Jensen | 1995 | 450 | 27.31 | 58.66 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Laust Norgren | 1995 | 450 | 28.19 | 58.66 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | 450 | 27.84 | 58.66 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
27 | Emil Müller | 1995 | 446 | 28.57 | 58.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
28 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 434 | 28.95 | 59.37 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Thomas Pedersen | 1995 | 430 | 28.31 | 59.55 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mark Nielsen | 1995 | 430 | 29.05 | 59.56 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
31 | Ralf Dalby | 1995 | 423 | 29.61 | 59.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 418 | 29.06 | 1:00.11 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Viktor Christensen | 1995 | 391 | 29.59 | 1:01.45 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 569 | 25.91 | 54.23 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 526 | 26.50 | 55.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | 517 | 26.55 | 55.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | 493 | 27.70 | 56.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Tolstrup | 1996 | 486 | 27.16 | 57.16 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Morten Børre Petersen | 1996 | 459 | 28.74 | 58.27 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Halvorsen | 1996 | 458 | 27.92 | 58.29 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 453 | 29.34 | 58.53 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Daniel Ydegaard | 1996 | 446 | 28.16 | 58.83 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
9 | Peter Gjerulff | 1996 | 446 | 27.61 | 58.83 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 443 | 29.22 | 58.97 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Peter Nilsson | 1996 | 439 | 28.44 | 59.11 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Tobias Engell Nielsen | 1996 | 438 | 29.00 | 59.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Mathias Beck | 1996 | 435 | 28.99 | 59.30 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 429 | 28.89 | 59.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Jakob Brinkmann | 1996 | 424 | 28.66 | 59.84 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 414 | 29.21 | 1:00.28 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Asger Terp | 1996 | 414 | 28.94 | 1:00.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 411 | 29.20 | 1:00.44 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tobias Vester | 1996 | 403 | 29.66 | 1:00.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Teddi Rasmussen | 1996 | 401 | 29.28 | 1:00.95 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 388 | 29.45 | 1:01.62 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:41 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 632 | 29.02 | 59.43 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 628 | 28.76 | 59.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tatjana Hansen | 1997 | 564 | 29.81 | 1:01.73 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 546 | 30.26 | 1:02.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | 537 | 30.34 | 1:02.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 526 | 30.76 | 1:03.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 520 | 31.07 | 1:03.43 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 514 | 31.10 | 1:03.69 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Mikkelsen | 1997 | 511 | 30.87 | 1:03.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Frederikke Andersen | 1997 | 506 | 31.04 | 1:04.03 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Nørgaard | 1997 | 504 | 31.03 | 1:04.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Østrup | 1997 | 499 | 31.77 | 1:04.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Møller Jessen | 1997 | 498 | 31.34 | 1:04.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Emilie Eskildsen | 1997 | 485 | 31.85 | 1:04.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simone Riis | 1997 | 483 | 31.68 | 1:05.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 483 | 31.52 | 1:05.03 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 479 | 31.44 | 1:05.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Sørensen | 1997 | 476 | 31.59 | 1:05.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | 468 | 31.54 | 1:05.69 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sofie Witthøft | 1997 | 428 | 32.85 | 1:07.69 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Sara Saur | 1997 | 425 | 32.81 | 1:07.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Mette Haagen Larsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 547 | 30.02 | 1:02.39 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | 531 | 30.61 | 1:02.99 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | 520 | 30.68 | 1:03.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | 519 | 30.61 | 1:03.46 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karen Gjerløff | 1998 | 518 | 30.58 | 1:03.50 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
6 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 515 | 30.29 | 1:03.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Boutrup | 1998 | 483 | 31.58 | 1:05.00 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Jensen | 1998 | 477 | 31.09 | 1:05.27 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Amanda Højberg | 1998 | 472 | 31.19 | 1:05.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Zaggai | 1998 | 472 | 31.23 | 1:05.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 449 | 31.77 | 1:06.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Isabel Mass | 1998 | 447 | 31.36 | 1:06.73 | |||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tanja Lylloff | 1998 | 431 | 32.87 | 1:07.55 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 413 | 32.69 | 1:08.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 380 | 33.42 | 1:10.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Helle Dohn | 1998 | 358 | 33.87 | 1:11.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 557 | 1:06.28 | 2:17.80 | 3:43.94 | 4:48.35 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 544 | 1:06.01 | 2:19.74 | 3:44.77 | 4:50.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Vitten | 1995 | 541 | 1:10.17 | 2:25.85 | 3:44.80 | 4:51.22 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 532 | 1:06.40 | 2:21.63 | 3:47.32 | 4:52.86 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lasse Kammer | 1995 | 531 | 1:09.57 | 2:26.23 | 3:46.32 | 4:53.08 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 518 | 1:04.96 | 2:16.15 | 3:47.74 | 4:55.49 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | 512 | 1:12.36 | 2:29.82 | 3:51.58 | 4:56.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jakob Vismann | 1995 | 472 | 1:08.45 | 2:26.33 | 3:57.36 | 5:04.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Nicolai Voetmann | 1995 | 459 | 1:09.47 | 2:32.15 | 3:58.42 | 5:07.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 446 | 1:12.41 | 2:31.77 | 3:58.52 | 5:10.58 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 445 | 1:09.43 | 2:30.54 | 4:00.27 | 5:10.86 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Burak Dagidir | 1995 | 444 | 1:10.79 | 2:31.09 | 3:59.81 | 5:11.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | 425 | 1:10.73 | 2:31.03 | 4:03.09 | 5:15.51 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 419 | 1:07.55 | 2:25.57 | 4:02.81 | 5:17.00 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 551 | 1:06.66 | 2:19.55 | 3:44.69 | 4:49.47 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 547 | 1:07.24 | 2:25.48 | 3:46.94 | 4:50.16 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | 544 | 1:08.29 | 2:21.61 | 3:46.29 | 4:50.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj Østergaard | 1996 | 540 | 1:07.45 | 2:22.68 | 3:47.22 | 4:51.36 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Christian O. Sørensen | 1996 | 493 | 1:08.26 | 2:26.54 | 3:54.08 | 5:00.40 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Robert Asfeldt | 1996 | 492 | 1:11.97 | 2:27.56 | 3:51.19 | 5:00.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Adolfsen | 1996 | 489 | 1:11.76 | 2:31.65 | 3:56.15 | 5:01.21 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathias Brændholt | 1996 | 480 | 1:08.82 | 2:28.90 | 3:53.26 | 5:02.95 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ditlev Balle | 1996 | 471 | 1:12.86 | 2:25.72 | 3:56.26 | 5:04.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 469 | 1:12.44 | 2:29.86 | 3:55.53 | 5:05.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Gustav Emil Lings | 1996 | 419 | 1:16.63 | 2:39.69 | 4:05.18 | 5:16.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 409 | 1:16.45 | 2:37.03 | 4:13.95 | 5:19.64 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 407 | 1:17.85 | 2:39.59 | 4:10.16 | 5:20.13 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 392 | 1:18.05 | 2:40.83 | 4:10.41 | 5:24.11 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Asger Skafte | 1996 | DSQ | Ej sam ber v 300 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 587 | 31.30 | 1:07.22 | 1:45.37 | 2:24.22 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 573 | 32.19 | 1:09.34 | 1:47.78 | 2:25.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maja Hjuler | 1997 | 509 | 34.17 | 1:12.09 | 1:51.43 | 2:31.31 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 494 | 33.39 | 1:12.01 | 1:52.56 | 2:32.80 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Iben Grundtvig | 1997 | 480 | 35.09 | 1:14.57 | 1:54.66 | 2:34.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | 479 | 35.27 | 1:14.25 | 1:54.02 | 2:34.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 440 | 33.88 | 1:13.34 | 1:55.46 | 2:38.77 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 434 | 33.61 | 1:12.39 | 1:55.17 | 2:39.50 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mie Ødegaard | 1997 | 419 | 36.09 | 1:17.13 | 1:58.83 | 2:41.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 408 | 36.45 | 1:17.33 | 2:00.44 | 2:42.90 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Hannah Nissen | 1997 | 405 | 35.53 | 1:17.50 | 2:00.66 | 2:43.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 511 | 33.63 | 1:11.83 | 1:51.51 | 2:31.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | 417 | 37.42 | 1:18.48 | 2:00.53 | 2:41.64 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 399 | 36.07 | 1:16.52 | 1:59.56 | 2:44.10 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christina Blaaberg | 1998 | 313 | 37.52 | 1:21.14 | 2:08.19 | 2:57.95 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 259 | 40.32 | 1:28.17 | 2:18.26 | 3:09.47 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 0 | 598 | 4:07.08 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 29.46 | 1:00.70 | 1:00.70 | ||||||
Emilia Lüders | 1998 | 29.91 | 1:02.37 | 2:03.07 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 30.48 | 1:04.27 | 3:07.34 | ||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 29.12 | 59.74 | 4:07.08 | ||||||
2 | Sigma Piger 2 | 0 | 574 | 4:10.50 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 30.39 | 1:02.37 | 1:02.37 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 30.61 | 1:02.10 | 2:04.47 | ||||||
Maja Hjuler | 1997 | 30.37 | 1:03.80 | 3:08.27 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 29.99 | 1:02.23 | 4:10.50 | ||||||
3 | Gentofte Piger | 0 | 537 | 4:16.25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Helena Storr-Hansen | 1997 | 30.24 | 1:02.26 | 1:02.26 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 29.95 | 1:02.06 | 2:04.32 | ||||||
Sara Saur | 1997 | 32.09 | 1:06.94 | 3:11.26 | ||||||
Agnes Marie Frey | 1997 | 31.24 | 1:04.99 | 4:16.25 | ||||||
4 | Køge Piger | 1997 | 528 | 4:17.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 31.18 | 1:04.57 | 1:04.57 | ||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 30.93 | 1:04.33 | 2:08.90 | ||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 30.20 | 1:03.33 | 3:12.23 | ||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 31.57 | 1:05.41 | 4:17.64 | ||||||
5 | Psycko Piger 1 | 1997 | 508 | 4:20.88 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Simone Riis | 1997 | 31.25 | 1:04.36 | 1:04.36 | ||||||
Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 31.04 | 1:04.05 | 2:08.41 | ||||||
Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 30.93 | 1:04.62 | 3:13.03 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 31.80 | 1:07.85 | 4:20.88 | ||||||
6 | Triton Piger | 1998 | 496 | 4:23.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 30.74 | 1:03.82 | 1:03.82 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.21 | 1:07.30 | 2:11.12 | ||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 31.38 | 1:06.60 | 3:17.72 | ||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 30.94 | 1:05.29 | 4:23.01 | ||||||
7 | Stm 1 | 0 | 475 | 4:26.88 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 31.92 | 1:05.33 | 1:05.33 | ||||||
Emma Sørensen | 1997 | 34.02 | 1:10.11 | 2:15.44 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 32.81 | 1:07.40 | 3:22.84 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 30.62 | 1:04.04 | 4:26.88 | ||||||
8 | Vat Piger | 0 | 456 | 4:30.46 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 33.27 | 1:08.40 | 1:08.40 | ||||||
Kirstine Andersen | 1997 | 31.17 | 1:05.63 | 2:14.03 | ||||||
Amalie Mortensen | 1998 | 32.27 | 1:07.09 | 3:21.12 | ||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 32.90 | 1:09.34 | 4:30.46 | ||||||
9 | Gi40/hermes Piger 1 | 1997 | 454 | 4:30.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Anja Hansen | 1997 | 31.44 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Mathilde Zaggai | 1998 | 31.42 | 1:07.66 | 2:13.66 | ||||||
Martha Othmar Haskiel | 1997 | 33.55 | 1:09.48 | 3:23.14 | ||||||
Marie Louise L. Petersen | 1998 | 32.83 | 1:07.82 | 4:30.96 | ||||||
10 | Gi40/hermes Piger 2 | 1998 | 431 | 4:35.68 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Tenna Jensen | 1998 | 32.88 | 1:08.27 | 1:08.27 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 33.22 | 1:08.93 | 2:17.20 | ||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | 34.01 | 1:11.44 | 3:28.64 | ||||||
Alberte Sara Cornelius | 1998 | 31.69 | 1:07.04 | 4:35.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM-K gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 januar 2011 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | A6 Drenge | 1995 | 575 | 3:40.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 25.14 | 52.12 | 52.12 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 25.65 | 54.09 | 1:46.21 | ||||||
Nikolai Sjælland | 1995 | 26.95 | 56.58 | 2:42.79 | ||||||
Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 27.25 | 57.59 | 3:40.38 | ||||||
2 | Vinder Igen | 1995 | 556 | 3:42.96 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Chris Johansen | 1996 | 28.19 | 58.90 | 58.90 | ||||||
Marcus Olesen | 1995 | 26.66 | 56.51 | 1:55.41 | ||||||
Kevin Witt Christensen | 1995 | 26.55 | 55.83 | 2:51.24 | ||||||
Magnus Westermann | 1995 | 24.80 | 51.72 | 3:42.96 | ||||||
3 | Vat 1 | 0 | 524 | 3:47.36 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Piet Jon Vidkjær | 1995 | 27.58 | 57.14 | 57.14 | ||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 26.92 | 57.31 | 1:54.45 | ||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 28.07 | 57.93 | 2:52.38 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 26.39 | 54.98 | 3:47.36 | ||||||
4 | As Drenge 1 | 0 | 520 | 3:47.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 27.70 | 58.22 | 58.22 | ||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 26.60 | 56.26 | 1:54.48 | ||||||
Nicolai Voetmann | 1995 | 27.79 | 58.02 | 2:52.50 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 26.68 | 55.38 | 3:47.88 | ||||||
5 | S68 Hjørring S68 Hjørring | 1995 | 519 | 3:48.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Thomas K. Johansen | 1995 | 27.78 | 58.88 | 58.88 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 26.50 | 56.65 | 1:55.53 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 26.43 | 55.54 | 2:51.07 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 26.89 | 57.06 | 3:48.13 | ||||||
6 | Køge Drenge | 1995 | 505 | 3:50.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Anders Paaske | 1995 | 27.36 | 56.98 | 56.98 | ||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 27.17 | 57.69 | 1:54.67 | ||||||
Anders Madsen | 1995 | 28.49 | 59.21 | 2:53.88 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 27.05 | 56.27 | 3:50.15 | ||||||
7 | Deltaboys | 0 | 500 | 3:50.91 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Victor Tolstrup | 1996 | 28.03 | 57.63 | 57.63 | ||||||
Oliver Sørensen | 1996 | 27.23 | 57.43 | 1:55.06 | ||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 27.32 | 57.15 | 2:52.21 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 27.61 | 58.70 | 3:50.91 | ||||||
8 | Thisted Thisted | 1995 | 496 | 3:51.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Nielsen | 1995 | 29.27 | 1:00.74 | 1:00.74 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 27.26 | 56.23 | 1:56.97 | ||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 26.74 | 56.04 | 2:53.01 | ||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 27.73 | 58.50 | 3:51.51 | ||||||
9 | Lf Drenge :-) | 0 | 491 | 3:52.33 | ||||||
Startfællesskabet LF-SWIM | ||||||||||
Martin Nielsen | 1996 | 28.52 | 58.49 | 58.49 | ||||||
Anders Hansen | 1995 | 26.72 | 55.98 | 1:54.47 | ||||||
Emil Müller | 1995 | 28.10 | 58.55 | 2:53.02 | ||||||
Jens Saugmann | 1996 | 28.23 | 59.31 | 3:52.33 | ||||||
10 | Sigma Drenge 1 | 0 | 484 | 3:53.50 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 27.70 | 57.86 | 57.86 | ||||||
Jonas Himmelstrup | 1995 | 28.20 | 1:00.12 | 1:57.98 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 28.55 | 59.75 | 2:57.73 | ||||||
Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 27.05 | 55.77 | 3:53.50 | ||||||
11 | Agf Drenge | 0 | 482 | 3:53.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sebastian Friis | 1995 | 28.01 | 57.63 | 57.63 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 27.43 | 57.27 | 1:54.90 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 27.49 | 58.22 | 2:53.12 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 29.33 | 1:00.64 | 3:53.76 | ||||||
12 | Vat 2 | 0 | 481 | 3:53.93 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Anton Andersen | 1995 | 27.97 | 57.58 | 57.58 | ||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 27.93 | 59.13 | 1:56.71 | ||||||
Peter Nilsson | 1996 | 28.12 | 59.32 | 2:56.03 | ||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 27.77 | 57.90 | 3:53.93 | ||||||
13 | Stm 1 | 0 | 469 | 3:55.95 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 27.48 | 56.76 | 56.76 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 28.86 | 1:00.10 | 1:56.86 | ||||||
Tobias Skov | 1995 | 28.62 | 1:00.57 | 2:57.43 | ||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 28.30 | 58.52 | 3:55.95 | ||||||
14 | Helsingør Drenge | 1994 | 460 | 3:57.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Berg-Sørensen | 1996 | 30.99 | 1:04.20 | 1:04.20 | ||||||
Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | 26.33 | 55.57 | 1:59.77 | ||||||
Mathias Parnel | 1996 | 28.39 | 59.78 | 2:59.55 | ||||||
Laust Norgren | 1995 | 27.45 | 57.82 | 3:57.37 | ||||||
15 | Triton Drenge | 1996 | 452 | 3:58.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 29.49 | 1:01.10 | 1:01.10 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 27.74 | 58.29 | 1:59.39 | ||||||
Tobias Vester | 1996 | 28.68 | 1:00.73 | 3:00.12 | ||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 27.56 | 58.66 | 3:58.78 | ||||||
16 | Silekborg Drenge | 1995 | 442 | 4:00.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 30.30 | 1:02.17 | 1:02.17 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 29.38 | 1:00.70 | 2:02.87 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 28.31 | 59.09 | 3:01.96 | ||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 28.93 | 58.73 | 4:00.69 | ||||||
17 | Vat 3 | 0 | 438 | 4:01.33 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 30.05 | 1:01.83 | 1:01.83 | ||||||
Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 29.01 | 1:01.16 | 2:02.99 | ||||||
Christian O. Sørensen | 1996 | 28.87 | 1:00.67 | 3:03.66 | ||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 26.84 | 57.67 | 4:01.33 | ||||||
18 | Sts Drenge | 1995 | 394 | 4:10.06 | ||||||
Swim Team Sønderjylland | ||||||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 29.39 | 1:01.71 | 1:01.71 | ||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 28.64 | 1:00.00 | 2:01.71 | ||||||
Rune Friis Petersen | 1996 | 30.74 | 1:04.29 | 3:06.00 | ||||||
Rasmus Kraft | 1995 | 29.00 | 1:04.06 | 4:10.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:37 |