Resultat för Danske Årgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÅM-K)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DÅM-K gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
22 januar 2011 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:55 |
|
|
Arrangør |
Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 januar 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannah Nissen |
1997 |
|
605 |
33.91 |
1:10.48 |
1:47.41 |
|
2:22.12 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
|
583 |
34.38 |
1:10.63 |
1:48.10 |
|
2:23.84 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
|
539 |
35.44 |
1:13.08 |
1:50.82 |
|
2:27.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne-Kirstine Knudsen |
1997 |
|
530 |
35.10 |
1:12.74 |
1:51.19 |
|
2:28.51 |
|
|
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stine Johansen |
1997 |
|
515 |
34.71 |
1:11.89 |
1:50.60 |
|
2:29.98 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amalie Østrup |
1997 |
|
488 |
36.82 |
1:15.20 |
1:54.15 |
|
2:32.60 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helena Daugbjerg Petersen |
1997 |
|
480 |
36.58 |
1:15.42 |
1:54.84 |
|
2:33.46 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Siham Saud |
1997 |
|
451 |
36.99 |
1:16.65 |
1:57.05 |
|
2:36.75 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Xenia Bonnen Sjøgren |
1997 |
|
444 |
36.20 |
1:16.76 |
1:57.81 |
|
2:37.48 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sara Saur |
1997 |
|
437 |
36.69 |
1:16.67 |
1:57.61 |
|
2:38.40 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anja Hansen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Sv på mave v. 125 |
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Lüders |
1998 |
|
556 |
34.02 |
1:10.53 |
1:48.11 |
|
2:26.17 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
535 |
34.23 |
1:11.44 |
1:49.82 |
|
2:28.08 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
523 |
35.10 |
1:12.64 |
1:51.69 |
|
2:29.19 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
|
502 |
35.17 |
1:13.72 |
1:52.61 |
|
2:31.18 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lea Moesgaard |
1998 |
|
483 |
36.16 |
1:14.58 |
1:54.11 |
|
2:33.13 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Uldal |
1998 |
|
467 |
35.41 |
1:13.72 |
1:53.71 |
|
2:34.93 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
|
460 |
36.33 |
1:15.80 |
1:56.04 |
|
2:35.65 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
458 |
35.75 |
1:14.98 |
1:55.64 |
|
2:35.92 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tanja Lylloff |
1998 |
|
454 |
38.18 |
1:17.94 |
1:57.38 |
|
2:36.37 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Krogh Gøtzsche |
1998 |
|
447 |
37.54 |
1:17.06 |
1:57.45 |
|
2:37.23 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andrea Reich |
1998 |
|
445 |
37.64 |
1:18.18 |
1:59.10 |
|
2:37.43 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
|
436 |
37.99 |
1:18.28 |
1:58.39 |
|
2:38.54 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mei Mei Dreyer |
1998 |
|
429 |
37.26 |
1:16.83 |
1:58.43 |
|
2:39.40 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Rimmer Hansen |
1998 |
|
422 |
37.29 |
1:17.63 |
1:59.44 |
|
2:40.19 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederikke Holm Iversen |
1998 |
|
405 |
37.39 |
1:17.85 |
2:00.17 |
|
2:42.45 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Signe Bjerre |
1998 |
|
392 |
37.83 |
1:18.41 |
2:01.74 |
|
2:44.24 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Helle Dohn |
1998 |
|
380 |
37.32 |
1:19.21 |
2:02.99 |
|
2:45.90 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
22 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
10:55 |
|