Tulokset Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DÅM-K gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
23 januar 2011 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:11 |
|
|
Arrangør |
Elite Svøm Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 januar 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
|
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
|
497 |
35.08 |
1:13.85 |
1:53.62 |
|
2:32.32 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Robert Asfeldt |
1996 |
|
497 |
34.96 |
1:13.62 |
1:53.02 |
|
2:32.38 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Parnel |
1996 |
|
484 |
34.82 |
1:13.53 |
1:53.10 |
|
2:33.73 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andreas Borre Heltborg |
1996 |
|
478 |
34.44 |
1:13.57 |
1:53.51 |
|
2:34.35 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristoffer Moos |
1996 |
|
477 |
34.35 |
1:14.06 |
1:53.79 |
|
2:34.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathias Brændholt |
1996 |
|
475 |
35.09 |
1:14.00 |
1:53.94 |
|
2:34.70 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Timon Wedekind |
1996 |
|
456 |
36.32 |
1:16.90 |
1:58.24 |
|
2:36.74 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sune Kokholm |
1996 |
|
455 |
35.14 |
1:14.41 |
1:54.92 |
|
2:36.92 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonas Vibsig Berding |
1996 |
|
420 |
37.45 |
1:18.08 |
1:58.96 |
|
2:41.10 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gustav Emil Lings |
1996 |
|
409 |
37.24 |
1:18.40 |
2:00.51 |
|
2:42.59 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
|
409 |
35.79 |
1:16.73 |
1:58.83 |
|
2:42.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Peter Nilsson |
1996 |
|
404 |
36.11 |
1:16.93 |
1:59.88 |
|
2:43.24 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacob Adolfsen |
1996 |
|
403 |
37.78 |
1:19.85 |
2:02.04 |
|
2:43.30 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mads Högborg |
1996 |
|
399 |
36.16 |
1:17.98 |
2:00.85 |
|
2:43.92 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teddi Rasmussen |
1996 |
|
388 |
37.19 |
1:18.13 |
2:01.48 |
|
2:45.49 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Robin Thorsen |
1996 |
|
367 |
38.12 |
1:21.39 |
2:05.29 |
|
2:48.51 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Peter Huse Gaarde-Hansen |
1996 |
|
359 |
38.41 |
1:21.65 |
2:05.61 |
|
2:49.72 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
23 januar 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
11:11 |
|