Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10:30
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.15 | 1:01.28 | 1:33.38 | 2:04.53 | |||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.18 | 1:01.58 | 1:34.32 | 2:05.15 | |||
3 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 28.73 | 1:01.04 | 1:33.97 | 2:06.57 | |||
4 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 30.99 | 1:04.53 | 1:38.64 | 2:13.05 | |||
5 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 29.74 | 1:03.22 | 1:38.54 | 2:14.30 | |||
6 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 31.84 | 1:07.64 | 1:43.62 | 2:16.00 | |||
7 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 33.15 | 1:08.84 | 1:43.28 | 2:16.44 | |||
8 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 31.25 | 1:06.47 | 1:42.87 | 2:18.61 | |||
9 | James Boyes | 1995 | Svømmeklubben Nord | 32.53 | 1:07.58 | 1:45.18 | 2:21.85 | |||
10 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.17 | 1:11.13 | 1:47.44 | 2:23.49 | |||
11 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 33.77 | 1:11.57 | 1:50.54 | 2:27.06 | |||
12 | Martin Kollerup | 1995 | Svømmeklubben Nord | 33.78 | 1:12.06 | 1:51.46 | 2:27.85 | |||
13 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 32.71 | 1:10.41 | 1:50.44 | 2:29.45 | |||
14 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 34.32 | 1:13.58 | 1:53.15 | 2:29.67 | |||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.64 | 1:12.49 | 1:51.74 | 2:29.72 | |||
16 | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.31 | 1:16.41 | 1:57.71 | 2:38.58 | |||
17 | Søren Nielsen Schjølin | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 35.70 | 1:16.49 | 1:58.83 | 2:39.71 | |||
18 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 34.40 | 1:15.81 | 1:59.24 | 2:40.97 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 33.12 | 1:09.79 | 1:46.51 | 2:21.72 | |||
2 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 34.90 | 1:12.90 | 1:49.58 | 2:26.36 | |||
3 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.07 | 1:13.41 | 1:52.92 | 2:31.91 | |||
4 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 35.94 | 1:18.56 | 2:03.23 | 2:40.15 | |||
4 | Thomas Svankjær | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.68 | 1:56.92 | 2:40.15 | 2:40.15 | |||
6 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 36.25 | 1:17.19 | 2:00.49 | 2:42.43 | |||
7 | Christoffer Elkjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 37.93 | 1:20.86 | 2:05.86 | 2:46.07 | |||
8 | Kartikey Nandgave | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.83 | 1:18.87 | 2:04.57 | 2:46.66 | |||
9 | Malthe Gilkrog | 1998 | Idrætsforening Jarl, Arden | 37.13 | 1:18.26 | 2:04.14 | 2:49.36 | |||
10 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 37.49 | 1:22.09 | 2:08.44 | 2:50.73 | |||
11 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.92 | 1:23.64 | 2:10.91 | 2:55.92 | |||
12 | Asger Bertel | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.77 | 1:26.29 | 2:13.60 | 3:01.12 | |||
13 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.71 | 1:27.04 | 2:17.51 | 3:03.08 | |||
14 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.29 | 1:30.25 | 2:20.71 | 3:08.94 | |||
15 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.31 | 1:33.40 | 2:24.40 | 3:12.23 | |||
16 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.29 | 1:32.20 | 2:22.57 | 3:12.49 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 35.37 | 1:14.49 | 1:55.07 | 2:33.39 | |||
2 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.37 | 1:16.60 | 1:57.82 | 2:36.82 | |||
3 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.71 | 1:22.25 | 2:08.68 | 2:53.34 | |||
4 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 40.22 | 1:26.74 | 2:15.78 | 3:02.76 | |||
5 | Mathias H Christensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 38.92 | 1:27.61 | 2:17.30 | 3:04.16 | |||
6 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.40 | 1:28.27 | 2:17.68 | 3:04.20 | |||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.49 | 1:34.32 | 2:26.84 | 3:17.29 | |||
8 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.25 | 1:34.62 | 2:28.26 | 3:17.42 | |||
9 | Anton Løvgren | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.76 | 1:35.95 | 2:29.41 | 3:19.52 | |||
10 | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | 45.84 | 1:43.23 | 2:45.52 | 3:43.96 | |||
11 | Rasmus Pedersen | 2000 | Idrætsforening Jarl, Arden | 51.17 | 1:51.72 | 2:52.42 | 3:52.54 | |||
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Andersen | 2001 | Idrætsforening Jarl, Arden | 44.46 | 1:37.06 | 2:31.07 | 3:23.90 | |||
2 | Søren P. Rasmussen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 45.14 | 1:38.98 | 2:33.39 | 3:26.98 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 09:52 |