Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
362 |
49.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mats Örth |
1955 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
497 |
36.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Thomsen |
1960 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
625 |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsten Ringberg |
1958 |
Gentofte Svømme Klub |
|
504 |
33.63 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bo Jacobsen |
1967 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
818 |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
673 |
30.17 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Lange |
1967 |
Swim Team Taastrup |
|
534 |
32.60 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Lindegaard Laursen |
1964 |
Gentofte Svømme Klub |
|
493 |
33.47 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Allan Fonager Kristensen |
1969 |
Sigma Swim Allerød |
|
491 |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Eriksen |
1975 |
Gentofte Svømme Klub |
|
676 |
27.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
570 |
29.39 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Barchard |
1977 |
Gentofte Svømme Klub |
|
449 |
31.83 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mandrup Jensen |
1978 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
728 |
26.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.78 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Krygell |
1982 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
625 |
28.22 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morten Kirkelund |
1980 |
Sigma Swim Allerød |
|
495 |
30.50 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Rahbek |
1979 |
Gentofte Svømme Klub |
|
412 |
32.43 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Christensen |
1984 |
Vejle Svømmeklub |
|
516 |
28.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claudio Lovisa |
1986 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
483 |
29.45 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Olsen |
1986 |
Vejle Svømmeklub |
|
466 |
29.80 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Møller |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
599 |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Christensen |
1991 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
533 |
28.20 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
525 |
28.34 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Ohrt |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
672 |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Findinge |
1993 |
Gentofte Svømme Klub |
|
472 |
29.96 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Sørensen |
1995 |
Swim Team Neptun |
|
376 |
32.32 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 11:26.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|