Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x200m Frisvømning Mix 280-319 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
STT Mix 280+ |
280 |
Swim Team Taastrup |
|
|
573 |
|
|
13:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
5012AA |
|
50.23 |
1:48.07 |
2:50.56 |
3:54.98 |
3:54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
6097AA |
|
38.46 |
1:20.97 |
2:05.13 |
2:48.82 |
6:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
4322AA |
|
45.56 |
1:37.52 |
2:30.69 |
3:22.72 |
10:06.52 |
|
|
|
|
Finn Bækgaard |
1955 |
5521AA |
|
38.36 |
1:24.58 |
2:13.55 |
3:00.85 |
13:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x200m Frisvømning Mix 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
STT Mix 240+ |
244 |
Swim Team Taastrup |
|
|
536 |
|
|
11:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Gryholt |
1965 |
6544AA |
|
46.46 |
1:38.22 |
2:33.13 |
3:26.80 |
3:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
6075AA |
|
33.00 |
1:10.27 |
1:47.86 |
2:24.91 |
5:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
6201AA |
|
34.52 |
1:17.80 |
2:03.84 |
2:47.38 |
8:39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
5762AA |
|
41.77 |
8:39.09 |
2:17.31 |
3:03.67 |
11:42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x200m Frisvømning Mix 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Sigma Masters D Mix |
203 |
Sigma Swim |
|
|
797 |
|
|
9:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Gjerløv |
1972 |
7237AA |
|
28.03 |
59.36 |
1:32.10 |
2:04.20 |
2:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
7622AA |
|
33.23 |
1:10.31 |
1:48.29 |
2:26.36 |
4:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
1974 |
7426AA |
|
33.25 |
1:10.21 |
1:49.05 |
2:28.15 |
6:58.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Holmsteen |
1963 |
6361AA |
|
30.13 |
1:04.74 |
1:40.98 |
2:18.81 |
9:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
4 x 200 m fri svømning Mix |
210 |
Swim Team Odense |
|
|
657 |
|
|
9:54.53 |
+37.01 |
|
|
|
|
Susanne Metzsch |
1968 |
6832AA |
|
32.39 |
1:08.31 |
1:45.42 |
2:21.02 |
2:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Hansen |
1975 |
7579AA |
|
32.03 |
1:08.54 |
1:47.51 |
2:26.34 |
4:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Jensen |
1971 |
7132AA |
|
33.52 |
1:13.49 |
1:54.45 |
2:34.01 |
7:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flemming Bertram |
1964 |
6433AA |
|
34.48 |
1:13.09 |
1:52.96 |
2:33.16 |
9:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x200m Frisvømning Mix 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Gentofte boys/girls |
194 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
634 |
|
|
9:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Dessau |
1972 |
7275AA |
|
30.21 |
1:04.89 |
1:40.85 |
2:16.17 |
2:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bettina Honore |
1971 |
7104AA |
|
34.03 |
1:11.56 |
1:50.02 |
2:28.60 |
4:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Lykke-Meyer |
1972 |
7202AB |
|
36.10 |
1:15.25 |
1:55.86 |
2:35.91 |
7:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Rahbek |
1979 |
7905AC |
|
33.19 |
1:11.04 |
1:50.26 |
2:29.03 |
9:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x200m Frisvømning Mix 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Sigma Masters B Mix |
157 |
Sigma Swim |
|
|
612 |
|
|
9:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
|
32.69 |
1:09.06 |
1:47.33 |
2:26.69 |
2:26.69 |
|
|
|
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
7841AA |
|
31.09 |
1:05.86 |
1:41.30 |
2:16.45 |
4:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Andersen |
1990 |
9016AF |
|
33.56 |
1:12.18 |
4:43.14 |
2:33.89 |
7:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Drachmann |
1968 |
6833AA |
|
32.28 |
1:07.68 |
1:45.93 |
2:24.36 |
9:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
VG17 |
141 |
Vest/Brøndby |
|
|
607 |
|
|
9:43.00 |
+1.61 |
|
|
|
|
Sebastian Broksø Mirkovic |
1996 |
9689AE |
|
30.01 |
1:04.72 |
1:43.92 |
2:24.86 |
2:24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Nielsen |
1997 |
9761AK |
|
28.33 |
59.26 |
1:31.46 |
2:04.15 |
4:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lise Føns Voss |
1978 |
7856AA |
|
33.79 |
1:12.18 |
1:52.30 |
2:30.94 |
6:59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Vickery |
1976 |
7652AA |
|
36.58 |
1:17.72 |
1:59.96 |
2:43.05 |
9:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hermes Masters unge mennes |
121 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
567 |
|
|
9:56.39 |
+15.00 |
|
|
|
|
Claudio Lovisa |
1986 |
8605AD |
|
31.63 |
1:06.39 |
1:42.30 |
2:28.32 |
2:28.32 |
|
|
|
|
Nicole Jensen |
1996 |
9656AB |
|
32.48 |
1:10.44 |
1:50.05 |
2:30.08 |
4:58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Giogia Vezzani |
1995 |
9528AZ |
|
35.71 |
1:16.48 |
1:58.02 |
2:40.04 |
7:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
9003AI |
|
30.36 |
1:06.53 |
1:43.73 |
2:17.95 |
9:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4x200m Frisvømning Mix 100-119 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
KU Mix (A) |
104 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
787 |
|
|
9:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hvid |
1994 |
9435AL |
|
29.40 |
1:01.26 |
1:34.85 |
2:08.95 |
2:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
|
30.11 |
1:03.21 |
1:37.95 |
2:14.23 |
4:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
9632BA |
|
31.15 |
1:06.09 |
1:41.19 |
2:16.84 |
6:40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Sandberg Schiess |
1997 |
9759AQ |
|
32.34 |
1:09.05 |
1:46.44 |
2:21.18 |
9:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 10:33.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
319 |
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+10.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stasys Grigas |
1941 |
Torpedos |
|
188 |
1:12.19 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Per Hemmer |
1957 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
530 |
40.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Preben Sørensen |
1957 |
Glostrup Svømmeklub |
|
526 |
40.26 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Halgreen |
1954 |
Herlev Svømning |
|
464 |
41.97 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flemming Nielsen |
1954 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
427 |
43.15 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim Allerød |
|
308 |
48.08 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.19 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
607 |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Kruse Byron |
1960 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
529 |
38.95 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Steffen Lochmann |
1959 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
458 |
40.85 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Aagaard Nielsen |
1962 |
Vejle Svømmeklub |
|
443 |
41.32 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
543 |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morten Pedersen |
1964 |
Swim Team Odense |
|
390 |
39.98 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.34 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
320 |
42.70 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John Bøgehus Pedersen |
1968 |
Sigma Swim Birkerød |
|
383 |
40.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.76 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Henriksen |
1975 |
Sigma Swim Allerød |
|
744 |
31.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Byrialsen |
1977 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
631 |
33.40 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Højbjerg Wanscher |
1977 |
Frem Odense |
|
461 |
37.08 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thomas Hansen |
1975 |
Swim Team Odense |
|
404 |
38.73 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.36 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Graversen |
1978 |
Vejle Svømmeklub |
|
563 |
33.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Rusin |
1982 |
Vest/Brøndby |
|
336 |
40.33 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.98 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Jensen |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
638 |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Paulsen |
1987 |
Hillerød Svømmeklub |
|
453 |
34.71 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.27 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michael Frischauf |
1983 |
Vest/Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
710 |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Christensen |
1991 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
670 |
30.53 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Sørensen |
1990 |
Glostrup Svømmeklub |
|
541 |
32.78 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Glebs Rjabovs |
1991 |
Sigma Swim Allerød |
|
497 |
33.72 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janus Meinert |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
775 |
29.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
710 |
30.25 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
609 |
31.84 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Møhl |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
449 |
35.23 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Francesco Viero |
1995 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
392 |
36.86 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Broksø Mirkovic |
1996 |
Vest/Brøndby |
|
359 |
37.96 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Roer Højgaard |
1994 |
Vest/Brøndby |
|
311 |
39.80 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Andersen |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
31.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 10:53.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirsten Strange |
1944 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
472 |
56.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pia Thulstrup |
1961 |
Swim Team Taastrup |
|
871 |
38.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Else Møller |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
232 |
1:00.29 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Becktor |
1967 |
Gentofte Svømme Klub |
|
696 |
39.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Heidi Gryholt |
1965 |
Swim Team Taastrup |
|
338 |
50.44 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.36 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Lykke-Meyer |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
467 |
43.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henriette Lilleør |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
|
318 |
49.74 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.01 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katja Kousgard |
1974 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
557 |
40.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorte Linderoth |
1977 |
Sigma Swim Allerød |
|
556 |
40.13 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.75 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
Sigma Swim Birkerød |
|
365 |
46.18 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.28 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Line Rønn Shakoor |
1974 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Pors |
1978 |
Ringe Svømme Klub |
|
566 |
38.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
803 |
34.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karen Mikkelsen |
1986 |
Swim Team Odense |
|
463 |
40.92 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Smidt Gasbjerg |
1988 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
553 |
38.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helen Riley |
1988 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
471 |
40.29 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
680 |
34.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Ringbæk |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
39.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bianca Skjerning |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
39.41 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Højsted Eriksen |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
39.53 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 10:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 10:57.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigitas Katkevicius |
1957 |
Vandenis |
|
678 |
2:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.56 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mats Örth |
1955 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
371 |
3:15.18 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.01 |
(+31.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:02:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
Vejle Svømmeklub |
|
343 |
3:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.90 |
(+24.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:02:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Morten Pedersen |
1964 |
Swim Team Odense |
|
442 |
2:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.30 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
|
384 |
3:05.12 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.20 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Poul Mølby Henriksen |
1966 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
Syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:02:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørn Andersen |
1972 |
Vejle Svømmeklub |
|
587 |
2:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John Wichmann Christensen |
1971 |
Lyngby Svømmeklub |
|
488 |
2:40.49 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-14.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:02:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
856 |
2:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.66 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
566 |
2:30.67 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.00 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:02:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
447 |
2:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.90 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:02:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Medley Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Andersen |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:02:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:34.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
Swim Team Taastrup |
|
334 |
4:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.09 |
(+14.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømmeklub |
|
630 |
3:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.00 |
(-9.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tina D. Poulsen |
1973 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
362 |
3:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.00 |
(+9.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorit Zobel |
1975 |
Herlev Svømning |
|
334 |
3:23.85 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.00 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Hinsch |
1980 |
Gentofte Svømme Klub |
|
414 |
3:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karen Mikkelsen |
1986 |
Swim Team Odense |
|
358 |
3:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.33 |
(+16.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Parasport Korsør |
|
237 |
3:42.27 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.78 |
(+11.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
732 |
2:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.20 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
|
411 |
3:04.42 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.08 |
(+9.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veronika Mantzius Postgaard |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
2:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.13 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:13:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:13.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stasys Grigas |
1941 |
Torpedos |
|
156 |
2:34.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.68 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
Swim Team Taastrup |
+0.97 |
394 |
1:26.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.72 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flemming Bertram |
1964 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
396 |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.12 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
348 |
1:26.38 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Poul Mølby Henriksen |
1966 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
Syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Vogel |
1970 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
671 |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.49 |
(+7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henry Lykke Stokholm |
1969 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.81 |
631 |
1:07.56 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.27 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
569 |
1:09.92 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrik Weuder |
1969 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.78 |
494 |
1:13.28 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.83 |
588 |
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Højbjerg Wanscher |
1977 |
Frem Odense |
+0.77 |
555 |
1:09.33 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rune Solvang |
1980 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.65 |
441 |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
384 |
1:15.46 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Leang |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
426 |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-12.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Andersen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
+0.81 |
725 |
58.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:28:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:34.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
+0.95 |
665 |
1:39.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.53 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majken Johansen |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
209 |
2:01.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.05 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Maunsbach |
1964 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.78 |
521 |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Metzsch |
1968 |
Swim Team Odense |
+0.58 |
649 |
1:16.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsten Jensen |
1971 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
572 |
1:19.34 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.21 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorte Dahl |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.85 |
519 |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.08 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorte Linderoth |
1977 |
Sigma Swim Allerød |
+0.90 |
506 |
1:20.86 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
675 |
1:08.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simone Løvenskjold |
1991 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
444 |
1:19.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.70 |
616 |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Vilstrup |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.74 |
588 |
1:12.35 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Giogia Vezzani |
1995 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
355 |
1:25.59 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.41 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
+0.80 |
|
1:35.40 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.12 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:48:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 11:48.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
422 |
41.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olav Ryan |
1951 |
Sigma Swim Allerød |
|
482 |
34.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Hyllested |
1949 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
460 |
34.80 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Toft |
1956 |
Glostrup Svømmeklub |
|
565 |
30.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mats Örth |
1955 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
528 |
31.45 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Finn Bækgaard |
1955 |
Swim Team Taastrup |
|
468 |
32.72 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jens Halgreen |
1954 |
Herlev Svømning |
|
435 |
33.53 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
748 |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
Swim Team Taastrup |
|
493 |
31.51 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vaidotas Gumbis |
1966 |
ILGAPLAUKIAI |
|
689 |
27.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Holmsteen |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
641 |
28.25 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilmantas Krasauskas |
1964 |
Torpedos |
|
555 |
29.64 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
461 |
31.54 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kurt Aaholst |
1966 |
Hillerød Svømmeklub |
|
291 |
36.76 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.48 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Dessau |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
601 |
27.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Allan Fonager Kristensen |
1969 |
Sigma Swim Allerød |
|
584 |
27.96 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Houghton-Larsen |
1972 |
Hillerød Svømmeklub |
|
513 |
29.20 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Henriksen |
1975 |
Sigma Swim Allerød |
|
688 |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.19 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Byrialsen |
1977 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
657 |
26.28 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paul Wolf |
1973 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
641 |
26.50 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.94 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
566 |
27.61 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torben Marott Klint |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
564 |
27.65 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jens Højbjerg Wanscher |
1977 |
Frem Odense |
|
546 |
27.94 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Søren Jensen |
1975 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
496 |
28.86 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thomas Hansen |
1975 |
Swim Team Odense |
|
473 |
29.32 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Regnar Kragh |
1973 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
460 |
29.58 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Frandsen |
1980 |
Sigma Swim Allerød |
|
565 |
27.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Graversen |
1978 |
Vejle Svømmeklub |
|
546 |
27.83 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Petersen |
1979 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
528 |
28.13 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Morten Kirkelund |
1980 |
Sigma Swim Allerød |
|
496 |
28.73 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Rahbek |
1979 |
Gentofte Svømme Klub |
|
457 |
29.53 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jan Rusin |
1982 |
Vest/Brøndby |
|
328 |
32.97 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Christensen |
1984 |
Vejle Svømmeklub |
|
516 |
26.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Leang |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
477 |
27.54 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claudio Lovisa |
1986 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
476 |
27.56 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rune Juhl |
1984 |
Hillerød Svømmeklub |
|
349 |
30.56 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael Frischauf |
1983 |
Vest/Brøndby |
|
259 |
33.75 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Møller |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
650 |
24.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.50 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
622 |
25.29 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Glebs Rjabovs |
1991 |
Sigma Swim Allerød |
|
550 |
26.34 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.05 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
508 |
27.05 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julian Kressner Læbel |
1992 |
Vest/Brøndby |
|
499 |
27.21 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Ohrt |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
635 |
24.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.44 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
587 |
25.51 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.80 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxemillian Pedersen |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
582 |
25.59 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.11 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Nielsen |
1997 |
Vest/Brøndby |
|
548 |
26.11 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Broksø Mirkovic |
1996 |
Vest/Brøndby |
|
473 |
27.42 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Møhl |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
455 |
27.77 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Per Jensen |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
450 |
27.88 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Findinge |
1993 |
Gentofte Svømme Klub |
|
446 |
27.96 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Sandberg Schiess |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
419 |
28.54 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Roer Højgaard |
1994 |
Vest/Brøndby |
|
406 |
28.85 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Francesco Viero |
1995 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
402 |
28.94 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Hofgaard |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
27.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.86 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 11:59:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:06.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
|
664 |
39.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inger Plum |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
485 |
41.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Taastrup |
|
532 |
36.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majken Johansen |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
280 |
43.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.06 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Becktor |
1967 |
Gentofte Svømme Klub |
|
594 |
33.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pia Vibe Petersen |
1964 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
521 |
34.53 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Metzsch |
1968 |
Swim Team Odense |
|
664 |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsten Jensen |
1971 |
Swim Team Odense |
|
583 |
31.43 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
|
500 |
33.09 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruth Therkildsen |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
438 |
34.59 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henriette Lilleør |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
|
316 |
38.54 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bettina Honore |
1971 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
652 |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Kousgard |
1974 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
599 |
31.18 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jurate Pranckeviciene |
1975 |
Torpedos |
|
468 |
33.86 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
Sigma Swim Birkerød |
|
366 |
36.74 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kostecki |
1973 |
Sigma Swim Birkerød |
|
363 |
36.84 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Hinsch |
1980 |
Gentofte Svømme Klub |
|
460 |
33.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
Sigma Swim Allerød |
|
564 |
30.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Parasport Korsør |
|
239 |
40.41 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(-15.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Andersen |
1990 |
Sigma Swim Birkerød |
|
537 |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helen Riley |
1988 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
533 |
31.03 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Rübner-Petersen |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
701 |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Schmidt |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
695 |
28.22 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Finnja Becker |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
624 |
29.25 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne R. Kristiansen |
1996 |
Frem Odense |
|
570 |
30.15 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
|
543 |
30.63 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Giogia Vezzani |
1995 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
457 |
32.44 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefania Gallone |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veronika Mantzius Postgaard |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
30.90 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.38 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Højsted Eriksen |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
32.07 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Ringbæk |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
32.15 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:37.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Krogh |
1961 |
Gentofte Svømme Klub |
|
440 |
3:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-25.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
631 |
2:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.57 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flemming Bertram |
1964 |
Swim Team Odense |
|
314 |
3:19.90 |
+41.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.12 |
(+34.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vedestas Sefleris |
1972 |
KAUNO TAKAS |
|
754 |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Petersen |
1971 |
Næstved Svømmeklub |
|
474 |
2:45.68 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
893 |
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.70 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bent Ditlevsen-Strange |
1975 |
Næstved Svømmeklub |
|
406 |
2:48.71 |
+38.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.39 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
|
468 |
2:38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.59 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Butterfly Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Findinge |
1993 |
Gentofte Svømme Klub |
|
336 |
2:43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-26.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:37.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
376 |
3:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.54 |
(+7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:22:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
690 |
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.65 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:22:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorit Zobel |
1975 |
Herlev Svømning |
|
329 |
3:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.00 |
(-11.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:22:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Butterfly Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
411 |
2:54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.78 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:22:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:37.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x100m Frisvømning Herrer 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STT Herrer 240 |
251 |
Swim Team Taastrup |
|
|
511 |
|
|
4:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Finn Bækgaard |
1955 |
5521AA |
|
36.50 |
1:20.02 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
6201AA |
|
33.82 |
1:13.86 |
|
|
|
2:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
6097AA |
|
37.46 |
1:17.35 |
|
|
|
3:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
6075AA |
|
31.16 |
1:05.02 |
|
|
|
4:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:42:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x100m Frisvømning Herrer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Masters D Herrer |
203 |
Sigma Swim |
|
|
560 |
|
|
4:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Drachmann |
1968 |
6833AA |
|
29.90 |
1:04.56 |
|
|
|
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Allan Fonager Kristensen |
1969 |
6941AA |
|
32.06 |
1:05.90 |
|
|
|
2:10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Bøgehus Pedersen |
1968 |
6837AA |
|
2:10.46 |
1:13.14 |
|
|
|
3:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten Kirkelund |
1980 |
8001AC |
|
30.30 |
1:03.61 |
|
|
|
4:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:42:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x100m Frisvømning Herrer 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Esbjerg masters |
164 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
726 |
|
|
3:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders Møller |
1991 |
9129AC |
|
26.80 |
56.32 |
|
|
|
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
9149AF |
|
25.85 |
55.62 |
|
|
|
1:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paul Wolf |
1973 |
7313AB |
|
28.09 |
58.65 |
|
|
|
2:50.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Lykke Stokholm |
1969 |
6911AA |
|
29.02 |
1:00.15 |
|
|
|
3:50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle Masters C |
168 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
659 |
|
|
3:58.32 |
+7.58 |
|
|
|
|
Tim Olsen |
1986 |
8609AD |
|
29.22 |
1:00.50 |
|
|
|
1:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Andersen |
1972 |
7295AB |
|
28.11 |
58.93 |
|
|
|
1:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Graversen |
1978 |
7823AA |
|
28.56 |
1:00.32 |
|
|
|
2:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Christensen |
1984 |
8407AC |
|
28.93 |
58.57 |
|
|
|
3:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Triton Young Guns |
161 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
637 |
|
|
4:00.95 |
+10.21 |
|
|
|
|
Ulrik Weuder |
1969 |
6999AA |
|
30.50 |
1:03.64 |
|
|
|
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Waterval |
1975 |
7521AB |
|
28.97 |
1:01.17 |
|
|
|
2:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
8983AB |
|
27.19 |
56.13 |
|
|
|
3:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Møhl |
1994 |
9413AC |
|
28.85 |
1:00.01 |
|
|
|
4:00.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gentofte super boys |
180 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
507 |
|
|
4:19.98 |
+29.24 |
|
|
|
|
Kristian Rahbek |
1979 |
7905AC |
|
31.26 |
1:05.60 |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Findinge |
1993 |
9317AE |
|
30.83 |
1:03.98 |
|
|
|
2:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Lindegaard Laursen |
1964 |
6463AB |
|
32.31 |
1:09.46 |
|
|
|
3:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Dessau |
1972 |
7275AA |
|
28.98 |
1:00.94 |
|
|
|
4:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hillerød |
177 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
431 |
|
|
4:34.40 |
+43.66 |
|
|
|
|
Peter Houghton-Larsen |
1972 |
7209AC |
|
31.10 |
1:04.58 |
|
|
|
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Juhl |
1984 |
8403AC |
|
32.46 |
1:10.46 |
|
|
|
2:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claus Damgaard Nielsen |
1968 |
6809AA |
|
35.58 |
1:15.35 |
|
|
|
3:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Paulsen |
1987 |
8703AB |
|
30.48 |
1:04.01 |
|
|
|
4:34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:42:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x100m Frisvømning Herrer 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Masters B Herrer |
140 |
Sigma Swim |
|
|
748 |
|
|
3:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
7741AA |
|
26.63 |
54.57 |
|
|
|
54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Andersen |
1995 |
9565AQ |
|
26.00 |
54.11 |
|
|
|
1:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Frandsen |
1980 |
8005AA |
|
27.99 |
59.39 |
|
|
|
2:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxemillian Pedersen |
1996 |
9635AC |
|
26.64 |
56.13 |
|
|
|
3:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KU Herrer (B) |
158 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
480 |
|
|
4:19.89 |
+35.69 |
|
|
|
|
Anders Petersen |
1979 |
7985AA |
|
|
1:04.58 |
|
|
|
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Sandberg Schiess |
1997 |
9759AQ |
|
31.97 |
1:06.85 |
|
|
|
2:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Solvang |
1980 |
8065AA |
|
29.31 |
1:02.68 |
|
|
|
3:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Nørgaard |
1974 |
7429AA |
|
30.96 |
1:05.78 |
|
|
|
4:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:42:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x100m Frisvømning Herrer 100-119 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
VEST Young guns |
109 |
Vest/Brøndby |
|
|
577 |
|
|
4:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Julian Kressner Læbel |
1992 |
9279AB |
|
28.97 |
1:01.91 |
|
|
|
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Roer Højgaard |
1994 |
9447AA |
|
30.35 |
1:05.64 |
|
|
|
2:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Broksø Mirkovic |
1996 |
9689AE |
|
28.80 |
1:01.77 |
|
|
|
3:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Nielsen |
1997 |
9761AK |
|
27.40 |
56.31 |
|
|
|
4:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:42:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:48.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x100m Frisvømning Damer 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STT Damer 240 |
262 |
Swim Team Taastrup |
|
|
502 |
|
|
5:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Pia Thulstrup |
1961 |
6144AA |
|
35.76 |
1:14.63 |
|
|
|
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
4322AA |
|
43.49 |
1:30.90 |
|
|
|
2:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
5762AA |
|
39.54 |
1:23.36 |
|
|
|
4:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Gryholt |
1965 |
6544AA |
|
44.70 |
1:31.55 |
|
|
|
5:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x100m Frisvømning Damer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Masters D Damer |
203 |
Sigma Swim |
|
|
827 |
|
|
4:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
1974 |
7426AA |
|
32.49 |
1:07.07 |
|
|
|
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
7622AA |
|
31.88 |
1:07.38 |
|
|
|
2:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Maunsbach |
1964 |
6464AA |
|
32.97 |
1:11.23 |
|
|
|
3:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Suhr |
1971 |
7192AA |
|
33.56 |
1:09.33 |
|
|
|
4:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gentofte jernladies |
206 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
682 |
|
|
4:53.23 |
+18.22 |
|
|
|
|
Bettina Honore |
1971 |
7104AA |
|
33.12 |
1:08.62 |
|
|
|
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Lykke-Meyer |
1972 |
7202AB |
|
34.94 |
1:11.70 |
|
|
|
2:20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruth Therkildsen |
1972 |
7204AB |
|
37.02 |
1:20.71 |
|
|
|
3:41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Becktor |
1967 |
6716AA |
|
34.23 |
1:12.20 |
|
|
|
4:53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hermes Masters unge damer |
204 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
530 |
|
|
5:19.02 |
+44.01 |
|
|
|
|
Lotte Bay Smidt |
1974 |
7452AA |
|
36.04 |
1:17.37 |
|
|
|
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Mette Holm |
1973 |
7346AA |
|
1:17.37 |
1:22.36 |
|
|
|
2:39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina D. Poulsen |
1973 |
7352AA |
|
40.31 |
1:22.02 |
|
|
|
4:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pia Vibe Petersen |
1964 |
6412AA |
|
36.86 |
1:17.27 |
|
|
|
5:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x100m Frisvømning Damer 100-119 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KU Damer (A) |
105 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
804 |
|
|
4:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
|
29.61 |
1:02.29 |
|
|
|
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
9632BA |
|
29.50 |
1:02.16 |
|
|
|
2:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finnja Becker |
1997 |
|
|
30.65 |
1:04.53 |
|
|
|
3:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
9354AF |
|
30.48 |
1:04.55 |
|
|
|
4:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 12:47:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 12:48.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
|
612 |
3:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ann-Marie Lennheden |
1957 |
Simklubben Laxen |
|
677 |
2:43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Maunsbach |
1964 |
Sigma Swim Birkerød |
|
570 |
2:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.55 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
534 |
2:44.56 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.16 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Metzsch |
1968 |
Swim Team Odense |
|
792 |
2:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.49 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Lykke-Meyer |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
580 |
2:36.74 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Føns Voss |
1978 |
Vest/Brøndby |
|
596 |
2:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Parasport Korsør |
|
287 |
3:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.77 |
(+7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Andersen |
1990 |
Sigma Swim Birkerød |
|
515 |
2:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Vilstrup |
1994 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
609 |
2:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
608 |
2:20.92 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
|
526 |
2:27.84 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.74 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne R. Kristiansen |
1996 |
Frem Odense |
|
488 |
2:31.63 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.21 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefania Gallone |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.00 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:23:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 15:23.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stasys Grigas |
1941 |
Torpedos |
|
102 |
5:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.60 |
(-17.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:34:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Kragerup |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
436 |
3:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.00 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olav Ryan |
1951 |
Sigma Swim Allerød |
|
416 |
3:06.99 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.20 |
(+9.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:34:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
Vejle Svømmeklub |
|
402 |
2:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.19 |
(+18.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:34:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carsten Andersen |
1967 |
Hareskovens Triatlonklub |
|
778 |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.04 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vaidotas Gumbis |
1966 |
ILGAPLAUKIAI |
|
674 |
2:15.81 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.43 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilmantas Krasauskas |
1964 |
Torpedos |
|
616 |
2:19.91 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.71 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:34:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørn Andersen |
1972 |
Vejle Svømmeklub |
|
698 |
2:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claus Damgaard Nielsen |
1968 |
Hillerød Svømmeklub |
|
302 |
2:50.65 |
+41.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.00 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:34:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
927 |
1:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.58 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torben Marott Klint |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
574 |
2:15.77 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.57 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
572 |
2:15.93 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.26 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bent Ditlevsen-Strange |
1975 |
Næstved Svømmeklub |
|
547 |
2:17.94 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.42 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Nørgaard |
1974 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
470 |
2:25.11 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:34:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
|
531 |
2:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.33 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rune Solvang |
1980 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
510 |
2:17.70 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Petersen |
1979 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
420 |
2:26.94 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:34:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
402 |
2:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(+18.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:34:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
746 |
1:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.45 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
662 |
2:00.34 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.90 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Nielsen |
1997 |
Vest/Brøndby |
|
565 |
2:06.82 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:34:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 15:34.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pia Thulstrup |
1961 |
Swim Team Taastrup |
|
853 |
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.32 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømmeklub |
|
737 |
1:29.09 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.00 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anette Bøgsted |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
457 |
1:44.47 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.70 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karin Becktor |
1967 |
Gentofte Svømme Klub |
|
676 |
1:28.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
726 |
1:23.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.18 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
|
485 |
1:35.42 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.21 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Rønn Shakoor |
1974 |
Hillerød Svømmeklub |
|
668 |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Pors |
1978 |
Ringe Svømme Klub |
|
529 |
1:26.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.39 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
775 |
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karen Mikkelsen |
1986 |
Swim Team Odense |
|
426 |
1:31.79 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.90 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Rudkjær Frandsen |
1985 |
Sigma Swim Allerød |
|
408 |
1:33.09 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.65 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Smidt Gasbjerg |
1988 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
528 |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helen Riley |
1988 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
443 |
1:27.86 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
638 |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bianca Skjerning |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:26.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:46:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 15:46.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigitas Katkevicius |
1957 |
Vandenis |
|
787 |
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.02 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Toft |
1956 |
Glostrup Svømmeklub |
|
492 |
1:30.97 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Per Hemmer |
1957 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
475 |
1:32.00 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.15 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flemming Nielsen |
1954 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
379 |
1:39.20 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.00 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
552 |
1:24.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Kruse Byron |
1960 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
505 |
1:27.27 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Steffen Lochmann |
1959 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
445 |
1:31.01 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.69 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Aagaard Nielsen |
1962 |
Vejle Svømmeklub |
|
430 |
1:32.05 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.05 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Morten Pedersen |
1964 |
Swim Team Odense |
|
378 |
1:28.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.32 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
313 |
1:34.64 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.82 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John Bøgehus Pedersen |
1968 |
Sigma Swim Birkerød |
|
336 |
1:32.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.87 |
(+4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jimmy Dahl Christiansen |
1975 |
Vest/Brøndby |
|
540 |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thomas Hansen |
1975 |
Swim Team Odense |
|
420 |
1:23.03 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Graversen |
1978 |
Vejle Svømmeklub |
|
557 |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Rusin |
1982 |
Vest/Brøndby |
|
313 |
1:30.43 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.18 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Jensen |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
735 |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Paulsen |
1987 |
Hillerød Svømmeklub |
|
483 |
1:16.72 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
642 |
1:08.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Christensen |
1991 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
639 |
1:08.62 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janus Meinert |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
724 |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 15:53:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 15:53.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
+0.90 |
637 |
45.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.69 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsten Strange |
1944 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
411 |
52.45 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aldona Mazetiene |
1948 |
Torpedos |
+0.93 |
275 |
54.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.59 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Taastrup |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Majken Johansen |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
226 |
54.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Maunsbach |
1964 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
442 |
39.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirsten Jensen |
1971 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
622 |
35.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Susanne Metzsch |
1968 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
612 |
35.65 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henriette Lilleør |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.87 |
394 |
41.27 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.80 |
516 |
36.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorte Dahl |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.86 |
497 |
37.26 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
495 |
37.30 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dorte Dugbæk |
1976 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
342 |
42.19 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kostecki |
1973 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.85 |
291 |
44.52 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Hinsch |
1980 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
357 |
40.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
651 |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karen Mikkelsen |
1986 |
Swim Team Odense |
+0.84 |
266 |
42.93 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helen Riley |
1988 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
434 |
36.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Løvenskjold |
1991 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
427 |
36.42 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schmidt |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
619 |
32.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
+0.81 |
|
34.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.63 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:12:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 16:12.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
470 |
48.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.97 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stasys Grigas |
1941 |
Torpedos |
+0.71 |
156 |
1:10.14 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olav Ryan |
1951 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
469 |
42.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.57 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Preben Sørensen |
1957 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.95 |
482 |
38.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
248 |
48.26 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.45 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
458 |
38.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
421 |
39.28 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
Swim Team Taastrup |
+0.97 |
349 |
41.78 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bo Jacobsen |
1967 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
723 |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.76 |
600 |
33.02 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.96 |
334 |
40.15 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.94 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Vogel |
1970 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
649 |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henry Lykke Stokholm |
1969 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.84 |
561 |
32.36 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulrik Weuder |
1969 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
507 |
33.45 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Drachmann |
1968 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.82 |
488 |
33.89 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Højbjerg Wanscher |
1977 |
Frem Odense |
+0.75 |
551 |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Jensen |
1975 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.88 |
437 |
34.55 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Frandsen |
1980 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
592 |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Morten Kirkelund |
1980 |
Sigma Swim Allerød |
+0.90 |
425 |
33.87 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Olsen |
1986 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
437 |
33.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Møller |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
542 |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Glebs Rjabovs |
1991 |
Sigma Swim Allerød |
+0.85 |
454 |
31.04 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.89 |
441 |
31.34 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Ohrt |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.64 |
634 |
27.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxemillian Pedersen |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
+0.71 |
515 |
29.68 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Broksø Mirkovic |
1996 |
Vest/Brøndby |
+0.74 |
405 |
32.16 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Per Jensen |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
313 |
35.03 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:18:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 16:18.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
421 |
1:30.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:24:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorte Dahl |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
524 |
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.87 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:24:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Føns Voss |
1978 |
Vest/Brøndby |
|
580 |
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:24:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Andersen |
1990 |
Sigma Swim Birkerød |
|
369 |
1:23.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.04 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:24:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
662 |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.50 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
497 |
1:13.33 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
|
383 |
1:20.01 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.90 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:24:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Butterfly Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefania Gallone |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:24:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 16:29.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Thomsen |
1960 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
569 |
1:12.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.48 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Lindegaard Laursen |
1964 |
Gentofte Svømme Klub |
|
483 |
1:16.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Lange |
1967 |
Swim Team Taastrup |
|
403 |
1:20.92 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vedestas Sefleris |
1972 |
KAUNO TAKAS |
|
751 |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
708 |
1:03.69 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John Wichmann Christensen |
1971 |
Lyngby Svømmeklub |
|
532 |
1:10.05 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(-11.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Kaarberbøl Christensen |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
530 |
1:10.13 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
555 |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Nørgaard |
1974 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mandrup Jensen |
1978 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
699 |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.50 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
|
468 |
1:09.28 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.57 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
|
288 |
1:21.48 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Christensen |
1984 |
Vejle Svømmeklub |
|
491 |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Sørensen |
1990 |
Glostrup Svømmeklub |
|
605 |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
528 |
1:04.86 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julian Kressner Læbel |
1992 |
Vest/Brøndby |
|
460 |
1:07.91 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
688 |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.45 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Andersen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
680 |
59.61 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.58 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Findinge |
1993 |
Gentofte Svømme Klub |
|
436 |
1:09.12 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Andersen |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Hofgaard |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:07.61 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.21 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 16:39:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 16:39.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Medley Damer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gentofte jernladies |
206 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
605 |
|
|
5:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Ruth Therkildsen |
1972 |
7204AB |
+0.83 |
46.15 |
1:35.87 |
|
|
|
1:35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin Becktor |
1967 |
6716AA |
|
42.32 |
1:31.42 |
|
|
|
3:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Lykke-Meyer |
1972 |
7202AB |
|
39.87 |
1:25.50 |
|
|
|
4:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bettina Honore |
1971 |
7104AA |
|
32.39 |
1:08.35 |
|
|
|
5:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 17:13:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 4x100m Medley Damer 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KU Damer (B) |
121 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
747 |
|
|
4:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Vilstrup |
1994 |
9446AQ |
+0.74 |
34.62 |
1:12.27 |
|
|
|
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Smidt Gasbjerg |
1988 |
8896AA |
|
38.75 |
1:22.66 |
|
|
|
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Børthy Petersen |
1993 |
9354AF |
|
32.95 |
1:11.89 |
|
|
|
3:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Smidt Hansen |
1992 |
9268AK |
|
30.68 |
1:04.98 |
|
|
|
4:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Masters B Damer |
158 |
Sigma Swim |
|
|
618 |
|
|
5:10.78 |
+18.98 |
|
|
|
|
Ane Andersen |
1990 |
9016AF |
+0.72 |
41.10 |
1:25.80 |
|
|
|
1:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Suhr |
1971 |
7192AA |
|
39.00 |
1:22.61 |
|
|
|
2:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
|
33.57 |
1:14.30 |
|
|
|
4:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
1974 |
7426AA |
|
32.80 |
1:08.07 |
|
|
|
5:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 17:13:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 17:13.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x100m Medley Herrer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Masters D Herrer |
201 |
Sigma Swim |
|
|
822 |
|
|
4:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Holmsteen |
1963 |
6361AA |
+0.72 |
34.78 |
1:13.60 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Henriksen |
1975 |
7581AB |
|
32.82 |
1:09.56 |
|
|
|
2:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
7741AA |
|
26.72 |
57.68 |
|
|
|
3:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Gjerløv |
1972 |
7237AA |
|
26.35 |
54.95 |
|
|
|
4:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gentofte super boys |
208 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
459 |
|
|
5:10.62 |
+54.83 |
|
|
|
|
Kristian Rahbek |
1979 |
7905AC |
+0.77 |
37.27 |
1:17.33 |
|
|
|
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Claus Leinøe |
1965 |
6509AA |
|
41.94 |
1:29.12 |
|
|
|
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Kaarberbøl Christensen |
1972 |
7207AC |
|
33.66 |
1:12.22 |
|
|
|
3:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Lindegaard Laursen |
1964 |
6463AB |
|
34.07 |
1:11.95 |
|
|
|
5:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
STT Herrer 200 |
227 |
Swim Team Taastrup |
|
|
426 |
|
|
5:18.47 |
+1:02.6 |
|
|
|
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
6097AA |
+0.42 |
42.16 |
1:25.19 |
|
|
|
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
6075AA |
|
41.42 |
1:28.38 |
|
|
|
2:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torben Marott Klint |
1974 |
7441AB |
|
34.54 |
1:14.38 |
|
|
|
4:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Lange |
1967 |
6739AA |
|
33.40 |
1:10.52 |
|
|
|
5:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 17:10:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x100m Medley Herrer 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vejle Masters C |
168 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
648 |
|
|
4:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Tim Olsen |
1986 |
8609AD |
+0.81 |
34.24 |
1:09.75 |
|
|
|
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Graversen |
1978 |
7823AA |
|
33.96 |
1:12.61 |
|
|
|
2:22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Christensen |
1984 |
8407AC |
|
30.24 |
1:05.29 |
|
|
|
3:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Andersen |
1972 |
7295AB |
|
27.39 |
58.25 |
|
|
|
4:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Triton Young Guns |
161 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
600 |
|
|
4:32.83 |
+6.93 |
|
|
|
|
Ulrik Weuder |
1969 |
6999AA |
+0.73 |
35.11 |
1:10.94 |
|
|
|
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Møhl |
1994 |
9413AC |
|
36.41 |
1:18.49 |
|
|
|
2:29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Waterval |
1975 |
7521AB |
|
30.13 |
1:05.79 |
|
|
|
3:35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
8983AB |
|
27.93 |
57.61 |
|
|
|
4:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Masters C Herrer |
193 |
Sigma Swim |
|
|
518 |
|
|
4:46.43 |
+20.53 |
|
|
|
|
Christian Drachmann |
1968 |
6833AA |
+0.80 |
35.88 |
1:14.32 |
|
|
|
1:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Frandsen |
1980 |
8005AA |
|
37.27 |
1:20.22 |
|
|
|
2:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
7841AA |
|
31.91 |
1:08.06 |
|
|
|
3:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Allan Fonager Kristensen |
1969 |
6941AA |
|
30.17 |
1:03.83 |
|
|
|
4:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 17:10:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x100m Medley Herrer 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Masters B Herrer |
152 |
Sigma Swim |
|
|
576 |
|
|
4:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Maxemillian Pedersen |
1996 |
9635AC |
+0.72 |
31.29 |
1:04.83 |
|
|
|
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Pedersen |
1965 |
6561AA |
|
35.56 |
1:16.36 |
|
|
|
2:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Andersen |
1995 |
9565AQ |
|
28.70 |
1:00.88 |
|
|
|
3:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten Kirkelund |
1980 |
8001AC |
|
29.49 |
1:02.23 |
|
|
|
4:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KU Herrer (B) |
144 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
516 |
|
|
4:34.13 |
+9.83 |
|
|
|
|
Rune Solvang |
1980 |
8065AA |
+0.68 |
34.79 |
1:12.97 |
|
|
|
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian Christensen |
1991 |
9181AB |
|
31.49 |
1:08.27 |
|
|
|
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Hvid |
1994 |
9435AL |
|
30.82 |
1:08.14 |
|
|
|
3:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Petersen |
1979 |
7985AA |
|
30.02 |
1:04.75 |
|
|
|
4:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VEST Young guns |
143 |
Vest/Brøndby |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Team event swum in incorrect order to that previously nominated |
|
|
|
Sebastian Broksø Mirkovic |
1996 |
9689AE |
+0.73 |
35.10 |
1:13.33 |
|
|
|
1:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Rusin |
1982 |
8265AB |
|
41.50 |
1:31.10 |
|
|
|
2:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Kressner Læbel |
1992 |
9279AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jimmy Dahl Christiansen |
1975 |
7519AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 17:10:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 17:10.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anette Severinsen |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 17:42:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lise Føns Voss |
1978 |
Vest/Brøndby |
|
503 |
21:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23:00.00 |
(-1:49.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 17:42:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Parasport Korsør |
|
332 |
24:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33:26.40 |
(-9:04.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 17:42:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
492 |
21:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20:30.80 |
(+30.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
|
476 |
21:15.66 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22:28.91 |
(-1:13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 17:42:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 17:42.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
Vejle Svømmeklub |
|
511 |
22:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20:10.52 |
(+2:11.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 18:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Bjørn Andersen |
1966 |
Gentofte Svømme Klub |
|
703 |
19:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20:00.00 |
(-37.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilmantas Krasauskas |
1964 |
Torpedos |
|
557 |
20:56.62 |
+1:34.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21:59.24 |
(-1:02.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flemming Bertram |
1964 |
Swim Team Odense |
|
494 |
21:47.55 |
+2:24.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20:43.12 |
(+1:04.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 18:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
710 |
18:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18:43.53 |
(-21.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Petersen |
1971 |
Næstved Svømmeklub |
|
582 |
19:37.74 |
+1:15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19:30.00 |
(+7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 18:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
562 |
19:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 19:59.13 |
(-20.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jimmy Dahl Christiansen |
1975 |
Vest/Brøndby |
|
419 |
21:40.16 |
+2:01.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23:00.00 |
(-1:19.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 18:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claudio Lovisa |
1986 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
379 |
22:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 22:00.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 18:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 1500m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
502 |
19:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 21:00.00 |
(-1:28.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-03-2022 18:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-03-2022 18:20.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olav Ryan |
1951 |
Sigma Swim Allerød |
|
444 |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mats Örth |
1955 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
538 |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.88 |
(+8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
770 |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.45 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
Swim Team Taastrup |
|
470 |
1:11.81 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carsten Andersen |
1967 |
Hareskovens Triatlonklub |
|
770 |
59.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.34 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vaidotas Gumbis |
1966 |
ILGAPLAUKIAI |
|
724 |
1:00.48 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.33 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Holmsteen |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
687 |
1:01.54 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.11 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilmantas Krasauskas |
1964 |
Torpedos |
|
619 |
1:03.73 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Lange |
1967 |
Swim Team Taastrup |
|
452 |
1:10.76 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kurt Aaholst |
1966 |
Hillerød Svømmeklub |
|
237 |
1:27.70 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.84 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
746 |
56.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.26 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vedestas Sefleris |
1972 |
KAUNO TAKAS |
|
711 |
57.68 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.50 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paul Wolf |
1973 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
599 |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.94 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torben Marott Klint |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
580 |
59.91 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.06 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Barchard |
1977 |
Gentofte Svømme Klub |
|
488 |
1:03.47 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thomas Hansen |
1975 |
Swim Team Odense |
|
456 |
1:04.91 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren Hornskov |
1973 |
Glostrup Svømmeklub |
|
407 |
1:07.44 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Rahbek |
1979 |
Gentofte Svømme Klub |
|
436 |
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Christensen |
1984 |
Vejle Svømmeklub |
|
538 |
58.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.00 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lyngsaa Lang |
1985 |
Gentofte Svømme Klub |
|
494 |
1:00.31 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claudio Lovisa |
1986 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
493 |
1:00.36 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.17 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
490 |
1:00.48 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rune Juhl |
1984 |
Hillerød Svømmeklub |
|
328 |
1:09.11 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Møller |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
589 |
56.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.01 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
582 |
56.62 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandrs Frolovs |
1990 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
495 |
59.77 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.86 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon B. Jeppesen |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
604 |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.67 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxemillian Pedersen |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
573 |
57.09 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.92 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Møhl |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
492 |
1:00.07 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Findinge |
1993 |
Gentofte Svømme Klub |
|
471 |
1:00.93 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Francesco Viero |
1995 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
406 |
1:04.04 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Sandberg Schiess |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:21.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
|
580 |
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.73 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inger Plum |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
409 |
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.42 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ann-Marie Lennheden |
1957 |
Simklubben Laxen |
|
631 |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Taastrup |
|
519 |
1:20.12 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.41 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Metzsch |
1968 |
Swim Team Odense |
|
767 |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.12 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsten Jensen |
1971 |
Swim Team Odense |
|
577 |
1:10.37 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
|
531 |
1:12.33 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
645 |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorte Linderoth |
1977 |
Sigma Swim Allerød |
|
566 |
1:09.96 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jurate Pranckeviciene |
1975 |
Torpedos |
|
453 |
1:15.33 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Pors |
1978 |
Ringe Svømme Klub |
|
523 |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
767 |
1:00.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.47 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Betina Vinther Hansen |
1983 |
Swim Team Neptun |
|
428 |
1:12.90 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karen Mikkelsen |
1986 |
Swim Team Odense |
|
398 |
1:14.66 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Parasport Korsør |
|
240 |
1:28.39 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.06 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helen Riley |
1988 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
533 |
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Andersen |
1990 |
Sigma Swim Birkerød |
|
519 |
1:08.12 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
716 |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne R. Kristiansen |
1996 |
Frem Odense |
|
540 |
1:06.83 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
Glostrup Svømmeklub |
|
442 |
1:11.42 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.11 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veronika Mantzius Postgaard |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:19.20 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:32:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:32.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stasys Grigas |
1941 |
Torpedos |
|
177 |
5:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:17.88 |
(-44.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fin Biering-Sørensen |
1948 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.79 |
510 |
3:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
452 |
2:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-11.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
Vejle Svømmeklub |
+0.89 |
311 |
3:22.38 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.60 |
(+18.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
|
355 |
3:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.71 |
(+7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Lykke Stokholm |
1969 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
659 |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.36 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulrik Weuder |
1969 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.70 |
569 |
2:33.39 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Kaarberbøl Christensen |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
439 |
2:47.19 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(+17.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.82 |
896 |
2:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.53 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.88 |
599 |
2:28.87 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.00 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
500 |
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.39 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rune Solvang |
1980 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.71 |
494 |
2:36.56 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
393 |
2:49.06 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Andersen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
+0.86 |
712 |
2:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.08 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:50.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer 75-79 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Swim Team Taastrup |
+0.91 |
684 |
3:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilia Maunsbach |
1964 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
538 |
2:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.77 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Finnja Becker |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
+0.75 |
631 |
2:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-10.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
+0.77 |
|
2:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.91 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 10:50:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 10:50.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigitas Katkevicius |
1957 |
Vandenis |
|
780 |
2:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.89 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lars Kruse Byron |
1960 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
456 |
3:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.00 |
(+8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Aagaard Nielsen |
1962 |
Vejle Svømmeklub |
|
396 |
3:27.34 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.00 |
(-7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Morten Pedersen |
1964 |
Swim Team Odense |
|
377 |
3:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.45 |
(+18.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Toft |
1968 |
Gentofte Svømme Klub |
|
611 |
2:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.03 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Henriksen |
1975 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:35.25 |
(-2:35.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Hansen |
1975 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Graversen |
1978 |
Vejle Svømmeklub |
|
562 |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
580 |
2:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.44 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
552 |
2:40.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.35 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
765 |
2:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.79 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 11:08.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Berit Marx Pedersen |
1950 |
Swim Team Taastrup |
|
586 |
4:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.71 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pia Thulstrup |
1961 |
Swim Team Taastrup |
|
781 |
3:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
779 |
3:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.96 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Line Rønn Shakoor |
1974 |
Hillerød Svømmeklub |
|
703 |
2:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.00 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karen Mikkelsen |
1986 |
Swim Team Odense |
|
416 |
3:21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.03 |
(+15.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Smidt Gasbjerg |
1988 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
528 |
3:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.00 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
724 |
2:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.00 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bianca Skjerning |
2001 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
3:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.02 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:16:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 11:16.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
362 |
49.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mats Örth |
1955 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
497 |
36.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael Thomsen |
1960 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
625 |
31.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torsten Ringberg |
1958 |
Gentofte Svømme Klub |
|
504 |
33.63 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bo Jacobsen |
1967 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
818 |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
673 |
30.17 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Lange |
1967 |
Swim Team Taastrup |
|
534 |
32.60 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Lindegaard Laursen |
1964 |
Gentofte Svømme Klub |
|
493 |
33.47 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Allan Fonager Kristensen |
1969 |
Sigma Swim Allerød |
|
491 |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thomas Eriksen |
1975 |
Gentofte Svømme Klub |
|
676 |
27.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
570 |
29.39 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Barchard |
1977 |
Gentofte Svømme Klub |
|
449 |
31.83 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Mandrup Jensen |
1978 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
728 |
26.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.78 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Krygell |
1982 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
625 |
28.22 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Morten Kirkelund |
1980 |
Sigma Swim Allerød |
|
495 |
30.50 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Rahbek |
1979 |
Gentofte Svømme Klub |
|
412 |
32.43 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Christensen |
1984 |
Vejle Svømmeklub |
|
516 |
28.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claudio Lovisa |
1986 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
483 |
29.45 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Olsen |
1986 |
Vejle Svømmeklub |
|
466 |
29.80 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Møller |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
599 |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Christensen |
1991 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
533 |
28.20 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
525 |
28.34 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Butterfly Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Ohrt |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
672 |
26.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.35 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Findinge |
1993 |
Gentofte Svømme Klub |
|
472 |
29.96 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Sørensen |
1995 |
Swim Team Neptun |
|
376 |
32.32 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:26:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 11:26.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Butterfly Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Taastrup |
|
388 |
44.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.24 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Butterfly Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømmeklub |
|
640 |
36.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Else Møller |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
95 |
1:08.32 |
+32.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Butterfly Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
662 |
33.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Butterfly Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorte Dahl |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
579 |
34.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jurate Pranckeviciene |
1975 |
Torpedos |
|
368 |
39.78 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Butterfly Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
854 |
28.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Butterfly Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helen Riley |
1988 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
497 |
34.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ane Andersen |
1990 |
Sigma Swim Birkerød |
|
443 |
35.50 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Butterfly Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schmidt |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
651 |
30.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
510 |
32.70 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne R. Kristiansen |
1996 |
Frem Odense |
|
486 |
33.23 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 11:30.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Preben Sørensen |
1957 |
Glostrup Svømmeklub |
|
484 |
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Toft |
1956 |
Glostrup Svømmeklub |
|
478 |
1:23.67 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.59 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flemming Nielsen |
1954 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
335 |
1:34.18 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
620 |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
433 |
1:24.89 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Morten Pedersen |
1964 |
Swim Team Odense |
|
432 |
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vedestas Sefleris |
1972 |
KAUNO TAKAS |
|
679 |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Andersen |
1972 |
Vejle Svømmeklub |
|
583 |
1:09.05 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Toft |
1968 |
Gentofte Svømme Klub |
|
582 |
1:09.09 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.20 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Kaarberbøl Christensen |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
483 |
1:13.51 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Drachmann |
1968 |
Sigma Swim Birkerød |
|
481 |
1:13.59 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
872 |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.80 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Byrialsen |
1977 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
706 |
1:04.75 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
609 |
1:08.04 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren Hornskov |
1973 |
Glostrup Svømmeklub |
|
382 |
1:19.46 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Graversen |
1978 |
Vejle Svømmeklub |
|
556 |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Rahbek |
1979 |
Gentofte Svømme Klub |
|
398 |
1:17.33 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
529 |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Paulsen |
1987 |
Hillerød Svømmeklub |
|
513 |
1:08.57 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lyngsaa Lang |
1985 |
Gentofte Svømme Klub |
|
453 |
1:11.45 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rune Juhl |
1984 |
Hillerød Svømmeklub |
|
291 |
1:22.82 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
528 |
1:05.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Glebs Rjabovs |
1991 |
Sigma Swim Allerød |
|
520 |
1:06.24 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Andersen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
696 |
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.90 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxemillian Pedersen |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
557 |
1:04.98 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
552 |
1:05.15 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.33 |
(+7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Møhl |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
305 |
1:19.36 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+11.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Sørensen |
1995 |
Swim Team Neptun |
|
299 |
1:19.96 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Janus Meinert |
1995 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Medley Herrer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Andersen |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.01 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 11:46:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:22.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Damer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Bøgsted |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
440 |
1:34.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Else Møller |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
178 |
2:08.32 |
+33.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.00 |
(+10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirsten Jensen |
1971 |
Swim Team Odense |
|
572 |
1:21.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.21 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
|
486 |
1:26.28 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.64 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
Sigma Swim Birkerød |
|
626 |
1:16.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorte Linderoth |
1977 |
Sigma Swim Allerød |
|
550 |
1:20.06 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.36 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Betina Vinther Hansen |
1983 |
Swim Team Neptun |
|
447 |
1:22.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.86 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karen Mikkelsen |
1986 |
Swim Team Odense |
|
419 |
1:24.38 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.58 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Parasport Korsør |
|
213 |
1:45.77 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.98 |
(-8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helen Riley |
1988 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
525 |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Løvenskjold |
1991 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
424 |
1:23.21 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
744 |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
686 |
1:10.03 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Medley Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veronika Mantzius Postgaard |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Buusmann |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:36.17 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.87 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:22.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Medley Herrer 280-319 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hermes Masters old boys |
293 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
441 |
|
|
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Bo Hyllested |
1949 |
4921AA |
+0.71 |
43.50 |
|
|
|
|
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flemming Nielsen |
1954 |
5411AA |
|
42.64 |
|
|
|
|
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Johansen |
1940 |
4001AA |
|
48.76 |
|
|
|
|
2:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Jan Kragerup |
1952 |
5201AA |
|
38.79 |
|
|
|
|
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Medley Herrer 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STT Herrer 240 |
244 |
Swim Team Taastrup |
|
|
520 |
|
|
2:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
6201AA |
+0.86 |
41.64 |
|
|
|
|
41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Ole Johansen |
1960 |
6075AA |
|
36.82 |
|
|
|
|
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Lange |
1967 |
6739AA |
|
32.00 |
|
|
|
|
1:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finn Bækgaard |
1955 |
5521AA |
|
31.48 |
|
|
|
|
2:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
De grå mænd |
242 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
461 |
|
|
2:27.71 |
+5.77 |
|
|
|
|
Frank Ellegaard |
1963 |
6397AA |
+0.79 |
37.73 |
|
|
|
|
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kim Kjærulff |
1962 |
6205AB |
|
42.91 |
|
|
|
|
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Westley Jørgensen |
1961 |
6101AB |
|
35.73 |
|
|
|
|
1:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Astrup Fejerskov |
1960 |
6099AA |
|
31.34 |
|
|
|
|
2:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Masters E Herrer |
240 |
Sigma Swim |
|
|
438 |
|
|
2:30.28 |
+8.34 |
|
|
|
|
Morten Kirkelund |
1980 |
8001AC |
+0.81 |
33.15 |
|
|
|
|
33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Steen Elborne |
1957 |
5731AA |
|
47.73 |
|
|
|
|
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars J Christensen |
1960 |
6005AA |
|
35.19 |
|
|
|
|
1:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olav Ryan |
1951 |
5101AA |
|
34.21 |
|
|
|
|
2:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Medley Herrer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Sigma Masters D Herrer |
201 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akut s |
|
|
|
Peter Holmsteen |
1963 |
6361AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Henriksen |
1975 |
7581AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claus Lerche Iversen |
1977 |
7741AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Gjerløv |
1972 |
7237AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Medley Herrer 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Esbjerg masters |
166 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
772 |
|
|
1:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders Møller |
1991 |
9129AC |
+0.74 |
29.04 |
|
|
|
|
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
9149AF |
|
30.21 |
|
|
|
|
59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Jacobsen |
1967 |
6703AB |
|
27.35 |
|
|
|
|
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paul Wolf |
1973 |
7313AB |
|
25.58 |
|
|
|
|
1:52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KU Herrer (C) |
160 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
655 |
|
|
1:58.45 |
+6.27 |
|
|
|
|
Alexander Ohrt |
1997 |
9735AF |
+0.62 |
27.87 |
|
|
|
|
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Christensen |
1991 |
9181AB |
|
29.38 |
|
|
|
|
57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Kruse Byron |
1960 |
6041AA |
|
33.07 |
|
|
|
|
1:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Solvang |
1980 |
8065AA |
|
28.13 |
|
|
|
|
1:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vejle Masters C |
168 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
639 |
|
|
1:59.46 |
+7.28 |
|
|
|
|
Tim Olsen |
1986 |
8609AD |
+0.77 |
32.26 |
|
|
|
|
32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Graversen |
1978 |
7823AA |
|
32.91 |
|
|
|
|
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Christensen |
1984 |
8407AC |
|
27.86 |
|
|
|
|
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørn Andersen |
1972 |
7295AB |
|
26.43 |
|
|
|
|
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Triton Young Guns |
161 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
605 |
|
|
2:01.61 |
+9.43 |
|
|
|
|
Ulrik Weuder |
1969 |
6999AA |
+0.67 |
32.29 |
|
|
|
|
32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Møhl |
1994 |
9413AC |
|
34.98 |
|
|
|
|
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Waterval |
1975 |
7521AB |
|
29.26 |
|
|
|
|
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Jørgensen |
1989 |
8983AB |
|
25.08 |
|
|
|
|
2:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Herrer |
198 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
562 |
|
|
2:04.66 |
+12.48 |
|
|
|
|
Søren Jensen |
1975 |
7511AA |
+0.86 |
34.23 |
|
|
|
|
34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Byrialsen |
1977 |
7703AB |
|
33.66 |
|
|
|
|
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Jensen |
1978 |
7897AB |
|
26.65 |
|
|
|
|
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Thomsen |
1960 |
6061AA |
|
30.12 |
|
|
|
|
2:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gentofte super boys |
161 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
530 |
|
|
2:07.14 |
+14.96 |
|
|
|
|
Peter Kaarberbøl Christensen |
1972 |
7207AC |
+0.81 |
34.31 |
|
|
|
|
34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Barchard |
1977 |
7797AA |
|
36.60 |
|
|
|
|
1:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Findinge |
1993 |
9317AE |
|
29.48 |
|
|
|
|
1:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lyngsaa Lang |
1985 |
8503AD |
|
26.75 |
|
|
|
|
2:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sigma Masters C Herrer |
183 |
Sigma Swim |
|
|
518 |
|
|
2:08.13 |
+15.95 |
|
|
|
|
Christian Drachmann |
1968 |
6833AA |
+0.76 |
33.16 |
|
|
|
|
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Glebs Rjabovs |
1991 |
9189AI |
|
34.03 |
|
|
|
|
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ole Garm Nissen |
1978 |
7841AA |
|
29.87 |
|
|
|
|
1:37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Bøgehus Pedersen |
1968 |
6837AA |
|
31.07 |
|
|
|
|
2:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Medley Herrer 120-159 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Masters B Herrer |
153 |
Sigma Swim |
|
|
575 |
|
|
1:58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Maxemillian Pedersen |
1996 |
9635AC |
+0.73 |
29.16 |
|
|
|
|
29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Andersen |
1995 |
9565AQ |
|
31.86 |
|
|
|
|
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Henning |
1975 |
7523AB |
|
30.26 |
|
|
|
|
1:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Allan Fonager Kristensen |
1969 |
6941AA |
|
27.08 |
|
|
|
|
1:58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 4x50m Medley Herrer 80-96 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
- |
|
Hermes Masters old boys |
293 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
441 |
|
|
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Bo Hyllested |
1949 |
4921AA |
+0.71 |
43.50 |
|
|
|
|
43.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Flemming Nielsen |
1954 |
5411AA |
|
42.64 |
|
|
|
|
1:26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Johansen |
1940 |
4001AA |
|
48.76 |
|
|
|
|
2:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Kragerup |
1952 |
5201AA |
|
38.79 |
|
|
|
|
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:28.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x50m Medley Damer 240-279 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STT Damer 240 |
262 |
Swim Team Taastrup |
|
|
583 |
|
|
2:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
4322AA |
+0.84 |
44.13 |
|
|
|
|
44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pia Thulstrup |
1961 |
6144AA |
|
37.79 |
|
|
|
|
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inge-Lise Damberg |
1957 |
5762AA |
|
45.68 |
|
|
|
|
2:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heidi Gryholt |
1965 |
6544AA |
|
39.48 |
|
|
|
|
2:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:16:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x50m Medley Damer 200-239 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Masters D Damer |
203 |
Sigma Swim |
|
|
767 |
|
|
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Maunsbach |
1964 |
6464AA |
+0.71 |
39.81 |
|
|
|
|
39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Suhr |
1971 |
7192AA |
|
37.36 |
|
|
|
|
1:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
7622AA |
|
33.75 |
|
|
|
|
1:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Juul |
1974 |
7426AA |
|
29.71 |
|
|
|
|
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:16:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x50m Medley Damer 160-199 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Masters C Damer |
177 |
Sigma Swim |
|
|
595 |
|
|
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
+0.74 |
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorte Linderoth |
1977 |
7798AA |
|
39.94 |
|
|
|
|
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorte Dahl |
1977 |
7702AB |
|
34.48 |
|
|
|
|
1:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anette Bøgsted |
1962 |
6234AA |
|
36.10 |
|
|
|
|
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:16:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x50m Medley Damer 100-119 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KU Damer (A) |
104 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
832 |
|
|
2:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Finnja Becker |
1997 |
|
+0.70 |
33.24 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
|
34.78 |
|
|
|
|
1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Festirstein Nyström |
1996 |
9632BA |
|
30.65 |
|
|
|
|
1:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Susanne Rübner-Petersen |
1994 |
9448AA |
|
27.71 |
|
|
|
|
2:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:16:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:22.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer 80-84 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stasys Grigas |
1941 |
Torpedos |
|
100 |
12:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 13:16.26 |
(-1:06.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:46:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer 70-74 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fin Biering-Sørensen |
1948 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
584 |
5:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:20.00 |
(-24.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:46:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer 60-64 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Lyngbo |
1960 |
Swim Team Taastrup |
|
496 |
5:40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.00 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
Vejle Svømmeklub |
|
473 |
5:46.27 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.07 |
(+40.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:46:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer 55-59 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carsten Andersen |
1967 |
Hareskovens Triatlonklub |
|
769 |
4:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.00 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
724 |
4:45.02 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.36 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Bjørn Andersen |
1966 |
Gentofte Svømme Klub |
|
668 |
4:52.75 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.00 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilmantas Krasauskas |
1964 |
Torpedos |
|
549 |
5:12.50 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.23 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:46:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
710 |
4:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.68 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørn Andersen |
1972 |
Vejle Svømmeklub |
|
668 |
4:39.66 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.00 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Lykke Stokholm |
1969 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
586 |
4:52.03 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.99 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Petersen |
1971 |
Næstved Svømmeklub |
|
539 |
5:00.28 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.00 |
(+10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:46:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bent Ditlevsen-Strange |
1975 |
Næstved Svømmeklub |
|
578 |
4:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.00 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torben Marott Klint |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
554 |
4:55.92 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.19 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Hansen |
1975 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:46:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Knak |
1979 |
Lyngby Svømmeklub |
|
558 |
4:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.00 |
(+7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:46:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
819 |
4:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.59 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:46:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:46.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Open Masters kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter, svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og SIGMASWIM |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
12. mar 2022 to 13. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Damer 65-69 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ann-Marie Lennheden |
1957 |
Simklubben Laxen |
|
639 |
5:50.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.00 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Damer 50-54 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanne Metzsch |
1968 |
Swim Team Odense |
|
778 |
4:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.12 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Damer 45-49 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anette Severinsen |
1974 |
Swim Team Taastrup |
|
353 |
6:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.00 |
(+29.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Damer 40-44 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Pors |
1978 |
Ringe Svømme Klub |
|
552 |
5:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.60 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Damer 35-39 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Parasport Korsør |
|
342 |
6:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:18.22 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Damer 30-34 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ane Andersen |
1990 |
Sigma Swim Birkerød |
|
495 |
5:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.06 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Damer 25-29 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
|
511 |
5:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.51 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
506 |
5:20.88 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.93 |
(+14.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Damer 20-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veronika Mantzius Postgaard |
2000 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
5:41.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(+11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-03-2022 12:53:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-03-2022 12:53.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|